Чим перебити запах цибулі з рота: як домогтися свіжості

Про корисні властивості цибулі не знають хіба що немовлята. Входить до складу найрізноманітніших страв цибуля надає їм пікантний смак і пряний аромат. Однак, характерний неприємний запах з рота не тільки свідчить про те, що чоловік нещодавно вживав цей овоч в їжу, але й приносить деякий дискомфорт і носія «амбре» та його найближчим співрозмовникам.

Зміст:

 • 1 Як виникає неприємний запах
 • 2 Продукти — ліквідатори поганого запаху
 • 3 Напої — ліквідатори поганого запаху
 • 4. Що можна зробити перед їжею і після неї
 • 5 Свіже дихання з допомогою гігієнічних процедур

Як виникає неприємний запах

Чим перебити запах цибулі з рота: як домогтися свіжості

Цибульний запах

Специфічні найдрібніші цибульні частинки не розщеплюються в шлунку на відміну від інших продуктів, а всмоктуються в кров. Потім в результаті процесу газообміну виходять назовні разом з вуглекислим газом, видихуваному з легень. Тому-то так складно замаскувати або зовсім позбутися від цибульного аромату після вживання цибулі в їжу. Проте, все ж існують деякі, в тій чи іншій мірі, дієві методи, що дозволяють максимально (наскільки це можливо) пом’якшити або знищити запах цибулі з рота.

Продукти — ліквідатори поганого запаху

Незважаючи на деякі складності з маскуванням добитися непоганого результату можна за допомогою деяких продуктів:

 • Фрукти. Якщо замість десерту завершити ситний обід яблуками, грушами, сливами, абрикосами, персиками, чорносливом, виноградом або вишнею, то можна позбавитися від нав’язливого цибульного запаху.
 • До речі, цедра цитрусових рослин теж може зменшити цибулеве «амбре», якщо її трохи пожувати після їжі.
 • Овочі. Поборотися з неприємним запахом можуть і овочі. Якщо є цибулю одночасно з картоплею, шпинатом або баклажанами, то неприємний запах швидше за все нікого не потурбує.
 • Зелень. Зелені гілочки петрушки, базилика, кинзи або листя зеленого салату, з’їдені разом з цибулею або після трапези, зведуть нанівець практично будь-які запахи, включаючи цибулевий.
 • Свіжий білий хліб або будь-які інші продукти, багаті вуглеводами, також замаскують небажані «ароматні» свідоцтва.
 • Волоські горіхи — смачна закуска і прекрасний ліквідатор запаху. Прийти на допомогу в цьому випадку можуть також мигдаль, смажене насіння і кедрові горішки.
 • Гіркий шоколад повністю позбутися від цибульного запаху не допоможе, але може значно зменшити його.
 • Не всі продукти однаково ефективні, але керуючись методом проб і помилок можна підібрати оптимальний варіант.

  Напої — ліквідатори поганого запаху

  Деякі напої можуть успішно позмагатися у своїй ефективності з продуктами-нейтралізаторами цибульного амбре:

  Чим перебити запах цибулі з рота: як домогтися свіжості

  Натуральна кава усуває цибульний запах

  • Зелений чай. Поліфеноли, що містяться в зеленому чаї, нейтралізують хімічні сполуки, що викликаються вживанням лука в їжу.
  • Свіжозаварений мелену каву, щедро приправлений ароматною корицею, приховає сліди любові до свіжого цибулі.
  • Молоко. Склянка молока, випита після їжі в змозі пом’якшити, але не ліквідувати прикрі наслідки, викликані вживанням цього корисного овоча.
  • Кислі соки і морси. Для боротьби з запахом чудово підійдуть напої, приготовлені з кислих цитрусових (лимон, грейпфрут, лайм) або з журавлини.
  • Наступне твердження досить спірне. Але в народі цей метод вважається не менш дієвим, ніж «зажувати» неприємний запах. Вважається, що чарка горілка, випита після трапези, повністю позбавить від неприємного запаху. Недолік цього методу — запах горілки, який також складно піддається ліквідації.

  Незважаючи на те, що напої здатні маскувати і нівелювати деякі запахи, слід з обережністю ставитися до їх здібностей боротися з цибульними ароматами. Причиною тому не неспроможність напоїв, а природа походження неприємного цибульного запаху.

  Що можна зробити перед їжею і після неї

  Крім можливості «заїсти» або «запити» неприємні аромати існують і технології приготування овоча, при яких неприємні наслідки мінімальні:

  Чим перебити запах цибулі з рота: як домогтися свіжості

  Термічна обробка усуває неприємний запах

 • Якщо перед додаванням в основне блюдо нашатковану овоч обдати окропом на кілька секунд. Цей «маневр» запобігає виникненню хімічних реакцій в організмі, в результаті яких і утворюється прикрий наслідок вживання цибулі.
 • До речі, вимочування овочу в холодній проточній воді дає такий же ефект, як і в попередньому методі. Єдине, що робити це потрібно трохи довше, порівняно з обробкою овоча окропом. Для тих, хто нікуди не поспішає, метод з проточною водою може виявитися кращим.
 • Вживання цибулі в будь-якому приготованому вигляді (звареного пожаренного, замаринованого) не тягне за собою утворення неприємного запаху.
 • Для усунення цибульного «амбре» після їжі можна:

  • протягом деякого часу пожувати смажені кавові зерна
  • потримати в роті шматочок м’ятної або коричної жувальної гумки

  Можливо, що приготування цибулі — практично єдина можливість виключити неприємні наслідки. Але на жаль, цей метод неприйнятний для тих людей, хто по тим або іншим причинам не їсть цибулю в приготованому вигляді.

  Свіже дихання з допомогою гігієнічних процедур

  Такі стандартні гігієнічні процедури, як: чищення зубів, ясен і язика зубною щіткою, за допомогою іригатора і зубної нитки, полоскання порожнини рота гігієнічними ополіскувачами в боротьбі з запахом цибулі дають лише короткочасний ефект і не позбавлять від запаху цибулі повністю, оскільки основна маса неприємного цибульного запаху видихається з легких.

  Всі гігієнічні процедури виправдані і необхідні в будь-якому випадку, але в боротьбі з цибульними запахами вони марні.

  Якщо під час прийняття їжі постаратися зробити так, щоб страви, у складі яких є сирої цибуля з’їдалися десь в середині трапези, то цілком можливо, що цибулеве амбре і не виникне зовсім. Якщо є якісь сумніви з приводу ефективної боротьби з неприємним запахом, то найбільш правильним рішенням стане повна відмова від вживання цибулі в їжу перед важливим заходом або зустріччю.

  Навіть якщо нічого не робити для позбавлення від прикрого цибульного аромату, через деякий час він зникне сам по собі.