Чим вивести і як відіпрати йод з одягу, меблів, тканини та інших поверхонь в будинку? Чим відмити йод з шкіри?

Чим вивести і як відіпрати йод з одягу, меблів, тканини та інших поверхонь в будинку? Чим відмити йод з шкіри?Маленька пляшечка, заглушка, один необережний рух і… на одязі починає розпливатися досить пристойне місце.

Кому доводилося мати справу з такими антисептиками, як йод/зеленка, той напевно знає, що навіть маленька крапля розчину здатна просто знищити ту чи іншу улюблену річ.

І причина не в тому, що пацієнт не акуратний, а речовина надмірно агресивно. Ні, просто з подібними плямами слід працювати дуже швидко, дотримуючись загальноприйнятих правил.

Зміст

 • 1 Як вивести плями йоду з одягу
  • 1.1 Біла тканина
  • 1.2 Синтетика
  • 1.3 Бавовна
  • 1.4 Шовк
  • 1.5 Джинс
 • 2 Як вивести пляму йоду з різних поверхонь
 • 3 Як змити йод з шкіри/вивести плями з рук
  • 3.1 Йод швидко вбирається в шкіру: причини
  • 3.2 Йод не вбирається в шкіру: причини

Як вивести плями йоду з одягу

Чим вивести і як відіпрати йод з одягу, меблів, тканини та інших поверхонь в будинку? Чим відмити йод з шкіри?
Характерною особливістю цієї речовини є той факт, що, потрапляючи на тканину, пляма від маленької точки швидко розповзається, проникаючи у всі волокна матеріалу. Про це варто пам’ятати, щоб уникнути неприємного сюрпризу «звідки взагалі взявся коричневий слід таких величезних розмірів?»

Якщо річ втратити не хочеться, позбавлятися від плями варто почати негайно, для початку дотримуючись правил:

 • Тканина дуже швидко поглинає розчин йоду, тому будь-яким способом слід прибрати залишки рідини на ній шляхом використання серветок, туалетного паперу. Просто промокніть ними пляма: акуратно і швидко.
 • Забруднене місце не можна терти! Особливо, що стосується країв ураженої ділянки.
 • Якщо річ з плямою доторкається до інших предметів гардероба, її слід негайно ізолювати.
 • Категорично заборонено запирати забруднену ділянку в мильному розчині, так як він лише посилить проблему, створивши свого роду плівку і закріпивши нею пляму.

ВАЖЛИВО! Кожен матеріал має свої особливості. І для того, щоб дізнатися, чим видалити йод з тканини, варто спочатку розібратися, що за виріб у вас в руках.

Біла тканина

Чим вивести і як відіпрати йод з одягу, меблів, тканини та інших поверхонь в будинку? Чим відмити йод з шкіри? У паніці збираючи поради, як відіпрати йод, ніж врятувати улюблену річ і чи можна взагалі це зробити, якщо мова йде про джинсах з білої тканини/будь-якому іншому білосніжному предмет гардероба, варто пам’ятати, що такі плями майже безнадійні.

Їм може допомогти тільки нашатир/перекис водню у вигляді акуратного «компрес» на уражену ділянку. Достатньо змочити рекомендованим засобом звичайну ганчірку,
кілька разів обережно провести по плямі.

Синтетика

Потрібно засіб для зняття лаку на основі ацетону, медичний спирт. Забруднене місце заливається рекомендованим засобом/обробляється ватним спонжем від краю до середини. Як тільки пляма почне зникати, річ можна випрати в машинному режимі.

Чим вивести і як відіпрати йод з одягу, меблів, тканини та інших поверхонь в будинку? Чим відмити йод з шкіри?

Бавовна

Натуральні тканини можна очищати від йоду, зануривши їх у холодному молоці. Через 30-40 хвилин замочування потріть пляму господарським милом і виперіть в пральній машині.

Шовк

Якщо випадок не запущений, достатньо буде потерти «йодну мітку» половинкою сирої картоплі. В іншому випадку допоможе лише хімчистка.

Джинс

Якісна не линяющая річ повинна отстираться з допомогою попереднього нанесення на пляму картопляного крохмалю (останній «пофарбує» йод у синій колір, зробивши його непомітним в очі). Якщо ж джинси линяють, віднесіть річ в хімчистку.

УВАГА! Обробляється лише виворітна сторона вироби!

Як вивести пляму йоду з різних поверхонь

Чим вивести і як відіпрати йод з одягу, меблів, тканини та інших поверхонь в будинку? Чим відмити йод з шкіри?
Галоген досить агресивно діє не тільки на одяг, але і інші поверхні в будинку.

Чим вивести і як відіпрати йод з одягу, меблів, тканини та інших поверхонь в будинку? Чим відмити йод з шкіри?Так, у багатьох перевірених джерелах чітко зазначено, чим відмити йод, як зі столу, так і інших меблів, пластику, підлоги: банальні мильні розчини, тепла вода, жорстка губка, миючі засоби, перекис водню, пюре сирої картоплі і навіть молоко.

Тільки ось очікуваний результат пошириться лише на плями з тієї самої одягу, шкіри рук, обличчя і коричневі розводи з нігтів, оскільки для чищення поверхонь у домі є свої секрети:

 • Якщо предмет інтер’єру не надто боїться тертя (пластик, скло, шкіряні вироби), спробуйте видалити йодне пляма, використовуючи ластик, наждачний папір, спирт. Дієвими виявляться також сирої картопля, аскорбінова кислота, тіосульфат натрію. Обробіть ними забруднене місце і ретельно вимийте.
 • Для диванних покриттів більш щадним виявиться спеціальний плямовивідник або загальні рекомендації щодо виведення йоду з одягу.
 • Плями з підлоги (будь-яке покриття) негайно прибираються, за допомогою спирту, міцних алкогольних напоїв, бензину, Білизни, харчової соди. На дерев’яній основі йод випаруватися самостійно через деякий час.
 • Килими також можна врятувати шляхом обробки сирої картопляною кашкою (нанести на кілька хвилин, змити холодною водою), ацетоном, содою і звичайним оцтом (нанесене засіб краще залишити на ніч).

Вище зазначено, ніж відтерти йод (або спробувати це зробити) з пластику, меблів зі шкіри, інших поверхонь і чи можна це зробити, не пошкодивши їх цілісність, а також власні руки/нігті.

АЛЕ! Незважаючи на те, що рекомендовані бензин, спирт, ацетон та інші плямовивідники дійсно довели свою ефективність, варто бути гранично обережними під час їх використання для уникнення нанесення шкоди для здоров’я.

Як змити йод з шкіри/вивести плями з рук

Коричневі мітки після використання лікарського засобу досить часто залишаються на шкірі пацієнта. Найчастіше вони самостійно зникають протягом доби. Але що, якщо стільки чекати немає ніякої можливості?

Як показує практика, перед тим як змити йод з шкіри обличчя, рук, нігтів і навіть замазаною одягу простим мильним розчином, спробувати відмивати його спеціальними миючими засобами, краще швидко озирнутися в пошуку підручних засобів.

 • Більш дієвим виявиться лимонний сік. Досить потерти часточкою лимона йодне пляму і накласти «компрес» з ватного тампона, змоченою в перекису водню. Через кілька хвилин забруднене місце посвітлішає/зовсім зникне.
 • Якщо плями на тілі, зробіть собі гарячу ванну з додаванням морської солі. Вона також виведе темні йодні мітки.
  Прикладіть до цієї ділянки шкіри ватний диск з медичним спиртом. Після видалення плями змастіть місце відповідним кремом з живильною основою.
 • Йод залишився на нігтях і під ними? Займіться ручним пранням з додаванням прального порошку. Через 10-15 хвилин шкіра розпариться і йод вымоется.
  Нанесіть на забруднену ділянку шкірного покриву будь жирна речовина (крем, масло), нехай вбереться. Через 40-60 хвилин відмийте пляма, трохи потерши його губкою.

ДОВІДКА. Якщо з тим, як прибрати йод з шкіри обличчя, рук, нігтів і навіть одягу питань більше не виникає, не забувайте, що бажаний ефект може змусити себе чекати. Адже темні плями йоду швидко не виводяться і нерідко залишають жовтий слід.

Йод швидко вбирається в шкіру: причини

Для того, щоб на шкірі залишилися плями даної речовини, достатньо кількох секунд. Але ось, іноді, в пошуках ефективних порад як стерти йод з шкіри, нігтів і швидко позбутися від жовтих плям, можна з подивом помітити, що йодне пляма пропало самостійно. Тобто йод повністю вбрався в шкіру.

Чи говорить це про дефіцит галогену в організмі? Швидше за все. І чим швидше пропадає пляма, тим вище ступінь нестачі елемента.

Якщо паралельно з таким «спонтанним тестом» на дефіцит речовини є інша тривожна симптоматика у вигляді сонливості, загальне нездужання, слабкість, варто негайно звернутися до фахівця.

Йод не вбирається в шкіру: причини

Пальці руки, нігті особа довго зберігають сліди йоду навіть при неодноразових спробах їх вимити?

У такому випадку візит до лікаря також не виявиться зайвим, оскільки не тільки дефіцит мікроелемента, але і його надлишок часто має місце в медичній практиці.

Можна ще провести свого роду тест (який підкаже, чому не вбирається йод), намалювавши смужки йодним розчином на тильній стороні стегна, ліктя. Якщо і вони не зникнуть, слід здати необхідні аналізи, призначені ендокринологом, а також зробити УЗД щитовидки.

Але головне, пам’ятайте! Іноді галоген не так страшний, як спроби позбавитися від його слідів. Адже чим вивести йод, як виводити його плями правильно з меблів, одягу, білої тканини, а, особливо, шкіри тіла/особи варто грунтовно вивчити перед початком експериментів.

Це цікаво! Читайте ще кілька цікавих статей про йод:
Основні властивості, користь і шкоду для організму;
Синій йод: рецепт приготування в домашніх умовах
Як дізнатися свою добову потребу.