Шкоду чаю в пакетиках — користі немає, а шкода реальний

Чай в пакетиках — дуже зручно використовувати в дорозі, на роботі. Але замислюється людина про те, що він п’є, в яких кількостях і про шкоду чаю в пакетиках. Звичайно, вважається, що дрібна чайна пил здатна дати більш міцний напій, ніж заварювання великого листа чаю.

Але, недобросовісні виробники використовують таку особливість чайного листя, додаючи не тільки чай у пакетики, але і листя дуба, тополі або трави, а також прострочений листовий чай. Хороший чай не може коштувати дешево, тому не купуєте дешевий пакетований чай.

Додавання до нього ароматизаторів вказує найчастіше на те, що під цією маскою аромату намагаються приховати дешевий, прострочений чайний сміття. Хімічні ароматизатори на порядок дешевше натуральних, а додавання шматочків сушених фруктів (теж відходів, але іншого виробництва) проводиться тільки, щоб вказати їх у складі та привернути увагу. Більш того, додавання барвників, консервантів шкідливо для всього організму, а надлишковий вміст фтору негативно позначається на стані зубів і кістковій системі.

Фтористі сполуки

Регулярне використання чаю в пакетиках дуже шкідливо, це довели співробітники американського Університету Дербі. Дослідження показали, що дешевий чай в пакетиках шкідливий, він до небезпечних концентрацій підвищує рівень фтористих сполук в організмі, що проявляється м’язовою слабкістю, остеопорозом, болем у суглобах, утворенням кісткових шпор, зрощенням хребців, а також надлишок фтору підвищує ймовірність розвитку захворювань нирок, знижує міцність зубів, і навіть провокує рак.

Поява темних плям на зубах — найважливіший перший ознака отруєння фтором. За офіційними рекомендаціями, добова норма споживання фтору повинна бути не більше 3-4 мг для дорослої людини. Шкоду чаю в пакетиках — користі немає, а шкода реальний

Але в дешевих чайних пакетиках ця доза перевищує її на 75-120% , тобто у літрі пакетованого чаю виявляється 6 мг. фтору. Особливо велике скупчення фтору саме в старих листках чаю, який найчастіше використовують у виробництві пакетованого чаю.

Щоб шкода від чаю в пакетиках привів до виникнення серйозного захворювання, таке надмірне споживання фтору має бути протягом 10-20 років, тобто якщо щодня споживати більше літра пакетованого чаю протягом 20 років або 2,2 мг. фтору протягом 40 років.

Тому не варто випивати більше 5 чашок в день чаю в пакетиках, а вагітним жінкам і літнім людям не більше 3 чашок. Особливо посилити шкідливий вплив пакетованого чаю можна, якщо постійно його заварювати в пластиковому стаканчику — офісний варіант, або пити міцний чай, що постояв кілька годин.

Папір для пакетиків

Пакетики виготовляють з фільтрувального паперу (з нейлону набагато рідше). Паперова серветка, приміром, теж зроблена з бавовни і целюлози, як і пакетик, але якщо спробувати загорнути чай у серветку, то при заварюванні папір серветки перетворюється в кашу і рветься. З чого ж тоді зроблений пакетик, якщо він витримує високу температуру і воду, при цьому не рветься і не розмокає?

Пакетик складається з волокон абаки — 10%, термопластичного волокна — 23%, волокнистих деревних речовин 65 — 75%. Це надає потужну стійкість до вологи, механічного та термічного впливу, волокна паперу міцно зв’язуються в місцях перехрещення, тому пакетику не страшний ні лимонний сік, ні травмування ложкою, ні інші агресивні дії. Для скріплення пакетика можуть використовуватися: клей, скріпки, термообробка або нитка. Найчастіше це металева скріпка, самий несприятливий — це клей, запах якого відбивають різними ароматизаторами.

Детальніше про сировину для так званого чаю

У кращому випадку це прострочена чайна крихта, яка залишається після процесу виробництва листового чаю і після сортування, а найчастіше це чайна пил. У Китаї це вважається чайним сміттям, який економні і жадібні до наживи європейські чайні корпорації скуповують тоннами для виробництва чаю в пакетиках, називаючи його потім вищий сорт або преміум.

На чайному ринку в Китаї можна подібне сировину побачити своїми очима — це купа сміття невиразного кольору, що лежить прямо на дорозі під відкритим небом, поруч з калюжами, не прикрита від дощу і сонця. Його в будь-якій кількості регулярно скуповують найбільші чайні компанії Європи, коштує 10 кг чайного сміття всього 10 доларів. Тобто упаковка цього «елітного чаю» на прилавках супермаркетів в Росії коштує в кілька разів дорожче вмісту пакетика. Але чайні корпорації не поспішають розголошувати технологію виробництва «чаю», щоб не втратити багатомільйонної прибутку.

Недосвідченість росіян і європейців (90% яких не пробували справжній, листової, свіжий китайський чай) на руку виробникам, оскільки в цьому випадку легко переконати в якості чаю в пакетиках і розповісти красиву легенду і факти про користь справжнього чаю, коли людині не з чим порівняти.

Чайний сміття можна розділити на 3 категорії:

Свіжий чайний сміття — його згрібають після сортування чаю на плантації, корисних властивостей в ньому вкрай мало, але він менше піддається подальшій обробці, т. к. трохи зберігає аромат, колір і смак чаю. Це найкраще з іншого чайного сміття, тому його потім назвуть «преміум»!

Середній чайний сміття — утворюється після конвеєрної фасування, транспортування, пакування на чайних виробництвах, корисні властивості = нулю. У нього практично відсутня смак, аромат і колір — звідси у виробника виникає крайня необхідність додати це все штучно — барвники, смакові добавки, ароматизатори, пелюстки троянд, інших квітів, м’яти, і назвати його «вищою категорією»!

Нижча категорія — те, що продається в Росії, це не просто чайний сміття, а сміття з вичерпаним терміном придатності, що містить грибки і забійну дозу хімічних речовин, що додаються при обробці. Що це означає і наскільки це небезпечно для здоров’я? Оскільки це прострочений сміття, про смак, аромат і колір мови не йде, в кращому випадку це аромат сіна або запах місця його зберігання.

Довідково: Афлатоксини — смертельно небезпечні мікотоксини, вироблені грибками, ними найчастіше заражені продукти, що зберігаються у вологому і жаркому кліматі. Найчастіше афлатоксини утворюються при тривалому або неправильному зберіганні в залежаних збори трав і чаю. Це найсильніші гепатоканцерогены (шкідливі для печінки), вони стійкі до теплової обробки і при надходженні в організм великої дози таких отрут — викликають смерть протягом декількох діб, внаслідок незворотного ураження печінки. При регулярному надходженні малих доз збільшується ризик розвитку раку печінки. Крім чаю, афлотоксины найчастіше містяться в насінні гарбуза, кукурудзі, арахісі. У країнах, де відсутній контроль продуктів на наявність цвілевих грибків, приміром, у Мозамбіку, смертність від раку печінки в 50 разів перевищує таку у Франції (див. список препаратів гепатопротекторів).

Якщо ви стежите за своїм здоров’ям, є успішним і думаючим людиною, не економте свої 2-3 хвилини часу на приготування якісного листового чаю. Здоров’я дорожче! Ніяка робота не варто цього, навіть якщо ви дуже завантажені роботою в офісі, подумайте про себе — ви заслуговуєте хорошого напою з керамічної чашки, замість помиїв з пластикового стаканчика (див. також шкода і користь кави для здоров’я).