Чому у новонародженого білий наліт на язиці: дізнаємося причини

Дуже часто, особливо первородящі, стикаються з проблемами, пов’язаними з доглядом за дитиною. Не всі мають достатні знання в медицині і можуть дарма переживати за деякими дрібницями або ж, навпаки, не звертати уваги на серйозні речі. Однією з проблем є білий наліт на язиці у новонародженого.

Зміст:

 • 1 Причини появи білого нальоту
 • 2 Традиційне лікування
 • 3 Народні методи лікування
 • 4 Поради доктора Комаровського
 • 5 Білий наліт на язиці та його профілактика

Причини появи білого нальоту

Як можуть подумати багато мам, білий наліт на язиці може з’являтися з-за годування грудним молоком. Малюк просто не випиває все молоко, і маленька його частина може залишатися мовою і застоюватися там. З одного боку це правильне думка, часто наліт з’являється саме з цієї причини. Але іноді це буває ознакою реальних проблем. Причиною появи може стати:

Чому у новонародженого білий наліт на язиці: дізнаємося причини

Білий наліт

 • Молочниця, ця інфекція може передатися від матері. Тим, хто хворіють цим захворюванням, потрібно бути особливо обережними і стежити, щоб інфекція не передалася дитині.
 • Проблеми з травною системою. На жаль, білий наліт на язиці може з’явитися з-за проблем зі шлунком або іншими органами харчового тракту. Визначити цей симптом нескладно: якщо дитину турбують болі в животику, проблеми зі стільцем або ж немає апетиту, однозначно потрібно звернутися до лікаря.
 • Стоматит. Хвороба, яка ломить навіть дорослих, переноситься дітьми дуже болісно. Дитина постійно плаче і страждає, тому навряд чи залишиться без уваги. Наліт при стоматиті трохи відрізняється. Зазвичай наліт у дітей хворих інфекцією стоматиту поширюється грудками і не тільки мовою, а по всій порожнини рота.
 • У будь-якому разі білий наліт у роті дитини не вважається нормою. А з’ясувавши причину хвороби, можна приступати до лікування.

  Традиційне лікування

  Якщо ви вирішили лікувати вашого малюка традиційними методами, тобто ліками, потрібно звернути увагу, що дитині не можна давати звичайні ліки від цих хвороб, які ви приймаєте. Практично всі традиційні ліки не призначені для маленької дитини і можуть йому нашкодити!

  Слід дізнатися, як безпечно вилікувати малюка:

  Чому у новонародженого білий наліт на язиці: дізнаємося причини

  Сода у воді

  • Молочниця, також звана оральний кандидоз, у початкових стадіях розвитку майже не приносить дискомфорт дитині. Лікуватися слід строго за рецептом лікаря. Тільки фахівець може визначити складність захворювання і дозу потрібного препарату. У ситуації, коли молочниця не вразила внутрішні органи і не сильно поширилася по порожнини рота, досить дитині мазати ротик содою розмішаною в воді. Вона очистить ротик від нальоту і попередить його поширення.
  • Проблеми травної системи часто можуть з’явитися у дитини під час несумісності з материнським молоком. Також іноді прикорм для малюка може важко перероблятися, викликаючи цим білий наліт. Але часом дитина навіть в такому маленькому віці може хворіти захворюваннями внутрішніх органів. Дуже часто як для лікування, так і для профілактики використовують кропову воду. Недорогий розчин, який допоможе правильно функціонувати органам вашого малюка.
  • Стоматит, серйозне захворювання маленької дитини, яка в обов’язковому порядку повинно спостерігатися фахівцем. Потрібно так само як і при молочниці дезінфікувати рот розчином соди у воді. Але іноді цього замало. Діючий метод може порадити лікар. Зазвичай прописують мазі, такі як: Левориновая, Оксолінова, Ацикловір. Або ж радять змащувати пустушку і в роті дитини гелем Лидохлор і Винилин.

  Всі ці захворювання серйозні, але всі вони лікуються. Тому варто взяти себе в руки і приступити до лікування.

  Народні методи лікування

  Деякі боятися їх використовувати, особливо по відношенню до маленьких дітей, але іноді вони ефективніше, ніж традиційні.

  Чому у новонародженого білий наліт на язиці: дізнаємося причини

  Мед

  Дуже часто мами, які виховують вже не першої дитини і мають певний досвід, використовують для лікування проблеми білого нальоту – мед. Його потрібно нанести на чисте палець або ватку. І намазати мова у дитини. Варто взяти до уваги те, що мед-сильний алерген і може викликати у дитини почервоніння або інші алергічні симптоми.

  Також іноді ті, хто впевнений у тому, що у дитини немає алергії на лимон, змазують язичок свіжовичавленим лимонним соком. Мало того що він прибере білий наліт, він ще проведе непогану дезінфекцію всієї порожнини рота і вб’є всі шкідливі бактерії.

  Поради доктора Комаровського

  Досвідчений і заслужений лікар доктор Комаровський рекомендує, перш за все, під час захворювання новонародженого приймати лікування не тільки дитині, але і матері. Адже ця інфекція може перестрибувати один на одного. І тільки вилікувавшись один, заразить другого. Тому лікування варто починати одночасно.

  Також він радить переконатися перед початком лікування на 100%, що інфекція дійсно присутня. Якщо дитина має відмінний апетит і його нічого не турбує, то причиною білого нальоту може бути банальне грудне молоко матері.

  Особливо ретельно потрібно ставитися до гігієни ротової порожнини дитини. Його хоч і маленький ротик потребує гігієни не менше рота дорослої людини. Тому він настійно рекомендує намагатися запобігти захворювання і займатися постійною профілактикою.

  Білий наліт на язиці та його профілактика

  Для того щоб вам не довелося сидіти на форумах і вичитувати причини появи білого нальоту на язиці, необхідно просто запобігти його. Виконуючи щоденну профілактику, ви забезпечите дитини від захворювань, а себе від зайвих нервів. Насамперед, необхідно стежити за гігієною рота. Після прийому грудного молока або прикорму бажано давати дитині кип’ячену воду для того, щоб прополоскати рот і убезпечити від його застою.

  Профілактика таких захворювань як:

  • Молочниця: для попередження захворювання малюка необхідний ретельний догляд за слизовими оболонками та шкірою дитини, щоб запобігти потраплянню на них інфекції, особливо після відвідування місць, в яких вони можуть бути присутніми. Наприклад, дитяча поліклініка.
  • Проблем з травною системою: профілактику внутрішніх органів дитини провести досить складно, слід дотримуватися режиму харчування і режим стільця дитини. При найменших відхиленнях від графіка прийняти препарати, призначені лікарем. Можна іноді давати дитині слабкий розчин ромашки або інші лікарські рослини.

  • Стоматит: профілактикою вважається дотримання правил суворої гігієни рота. Пляшку або груди дитині варто давати виключно в чистому вигляді. Стежити за тим, щоб дитина не брав руки до рота, адже на них також може бути інфекція.

  Дотримуючись правила профілактики і ретельного догляду за малюком, вам не доведеться переживати про його стан здоров’я, так як він не буде подавати ознаки для занепокоєння. Але увагу до малюка завжди має бути пильним. Варто дізнатися про кожної деталі, помітивши яку, ви почали переживати. Діяти в цій ситуації дуже неправильно. Адже маленьке беззахисне диво не може вказати на те, що його хвилює, тому помітити дискомфорт ваш обов’язок.