Чому вагітні хропуть уві сні

Вважати, що храп при вагітності — тимчасове явище, що не потребує втручання, небезпечно. В першу чергу, для дитини. У другу — для мами. У чому полягають ризики ігнорування хропіння і чому він турбує майбутніх мам? Вся справа в гормональних змінах в організмі, в постійно зростаючому маляті, набряках гортані і ще цілій низці проблем, пов’язаних з вагітністю. Що стосується ризиків, то вони дійсно є, і досить серйозні.

Зміст

 • Хропіння під час вагітності: основні причини появи
 • Як перестати хропіти: прості рекомендації для вагітних
 • Медикаментозна допомога — у чому полягає
 • Народні методи — найбільш безпечні варіанти

Хропіння під час вагітності: основні причини появи

Хропіння під час сну проявляється у людей в результаті розслаблення м’язів гортані і звуження просвіту верхніх дихальних шляхів. Постійний хропіння під час вагітності з’являється з цієї ж причини.

Чому вагітні хропуть уві сні

Інша справа, що у майбутніх мам до втрати тонусу м’язів ротової і носової ковток і звуження просвіту наводять дещо інші причини, ніж у людей в звичайному положенні. До них відносяться:

 • Змінений гормональний фон, що призводить до підвищення рівня прогестерону, що впливає на м’язи вагітної, включаючи глоткові. Естроген викликає закупорювання носових проходів і провокує хропіння.
 • Надлишкова маса тіла також викликає хропіння, але не з причини появи зайвих кілограмів, а в результаті нерівномірного розподілу жирових відкладень, впливають на звуження глотки.
 • Рідина, що накопичується в організмі вагітної, що призводить до набряків, включаючи і слизову глотки.
 • Кругленький живіт впливає на діафрагму вагітної, утруднюючи дихання.
 • Всі перераховані вище моменти пояснюють, чому вагітні хропуть, але не позбавляють їх від відповідальності. Справа в тому, що навіть незважаючи на «тимчасовість» явища, шкоди від нього може бути колосальний. Сильно храпящие майбутні мами найчастіше мають важкі пологи, більше того, з’явилися на світ немовлята часто страждають фізичними відхиленнями, мають проблеми неврологічного характеру.

  Чому вагітні хропуть уві сні

  Запущений хропіння під час вагітності негативно позначається на стані матері і дитини і найчастіше призводить:

 • До розвитку патології нирок з погіршенням подачі крові до плаценти, що стає причиною судом і навіть може викликати інсульт.
 • До затримок дихання під час хропіння, які позбавляють малюка кисню на сотні секунд за ніч;
 • До розвитку набряків і наступним за ними підвищеним тиском.
 • До збоїв у розвитку дитини з-за дефіциту кисню та поживних речовин.
 • До розвитку цукрового діабету.
 • До розвитку метаболічного синдрому.
 • Окремим пунктом варто відзначити чому вагітні хропуть уві сні, так і не зуміли впоратися із залежністю від куріння. Свідоме отруєння себе і дитини нікотином викликає посилений хропіння, але не тільки. Куріння подвоїть і навіть потроїть дефіцит кисню в крові, отруюючи плід через кров, заражену нікотином.

  Чому вагітні хропуть уві сні

  Як перестати хропіти: прості рекомендації для вагітних

  Потрібно брати до уваги, що позбутися від хропіння вагітним буде не так просто, враховуючи їх делікатне становище. По-перше, вирішити проблему з надмірною вагою, набряками, гормональними змінами не легко, особливо на останніх тижнях терміну. По-друге, жінкам в положенні багато чого просто не можна, починаючи від препаратів і закінчуючи терапіями. Втім, є кілька безпечних і ефективних методів, що дозволяють вирішити проблему.

  Один із способів — полоскання горла відварами трав, або зрошення спеціальними спреями, розширюють проходи знову ж таки виключно на натуральній основі.

  Останні були розроблені спеціально для зняття набряклості і роздратування, позиціонуються виробниками як ефективні засоби від хропіння. Також не принесе шкоди використання силіконових кліпс, бандажів для утримання нижньої щелепи, ортопедичних подушок.

  Для профілактики хропіння медики рекомендують майбутнім мамам:

  • привчати себе спати на боці;
  • обмежувати споживання рідини перед сном;
  • регулярно і довго гуляти на вулиці;
  • виключити з меню кофеїновмісні напої;
  • контролювати температуру повітря і рівень вологості в приміщенні;
  • включити в меню продукти, що вбирають надлишки рідини — сухофрукти;
  • виключити з харчування борошняні вироби, замінити їх свіжими фруктами і овочами.

  Прості і дієві способи для тих, у кого з’явився хропіння — спів, зміцнюючий піднебінну фіранку, а також вправи з вимовою співуче голосних звуків (повторювати по 30 разів вранці і ввечері).

  Якщо у майбутньої мами немає алергії, вона може дозволити собі лікування обліпиховою олією. Однієї-двох крапель у кожну ніздрю перед сном буде цілком достатньо.

  Чому вагітні хропуть уві сні

  Медикаментозна допомога — у чому полягає

  Якщо перераховані вище засоби і рекомендації не дають результату, між тим хропіння набуває гострий характер, вселяючи серйозні побоювання за здоров’я мами і дитини, медики застосовують СИПАП терапію. Вона є повністю безпечною і ефективною, використовується не тільки для вагітних, але і для поліпшення стану недоношених дітей після народження.

  Курс лікування проводять виключно під наглядом медиків в стінах клініки.

  Суть його зводиться до впливу на дихання майбутньої мами вчасно сну за допомогою препарату, нагнітаючого позитивний тиск. Прилад включає в себе компресор, маску і гнучку пластикову трубку.

  Вагітній під час сну надягають маску, через яку вона отримує кисень. Прилади працюють як в автоматичному, так і неавтоматическом режимах. Перший варіант більш зручний, так як дозволяє налаштувати подачу тиску з урахуванням дихання сплячої. Другий працює в стандартному режимі без можливості регулювання подачі повітря.

  В якості альтернативи СИПАП-терапії кожна майбутня мама, яка стала хропіти під час вагітності, може сміливо пробувати і БИПАП-терапію. Побудована вона на використанні спеціального апарату в основі з компресором, який не просто нагнітає тиск в легені, а робить це виключно під час вдиху, повертаючись у режим спокою під час видиху.

  Чому вагітні хропуть уві сні

  Таким чином під час терапії у вагітних поліпшується газообмін зі зниженням роботи дихальної мускулатури. Терапія показана майбутнім мамам, які самостійно уві сні не можуть дихати досить глибоко.

  Народні методи — найбільш безпечні варіанти

  Відразу відзначимо, що самолікування у випадку з майбутніми мамами може бути особливо небезпечним. Тим не менш, якщо хропіння носить легкий характер і майже не докучає мамі, а головне, не супроводжується зупинкою дихання, можна спробувати поліпшити ситуацію самостійно за допомогою народних засобів.

  Найпростіший для мам без алергічних реакцій спосіб — подрібнене листя капусти з ложкою меду.

  Суміш потрібно приймати по одній столовій ложці за кілька годин до сну. Ефективним вважається настій з сухих ягід шипшини, кореня кульбаби і левзеї. Кілька крапель обліпихової олії в кожну ніздрю перед сном також допоможуть поліпшити ситуацію, так само як і промивання носа соляним розчином (столова ложка солі на склянку кип’яченої води).

  Як варіант варто спробувати перебудувати постіль для вагітної — придбати спеціальний ортопедичний матрац і подушку, що дозволяє утримувати голову на узвишші, крім того, допоможе піжама з вшитим м’ячиком на спині для вироблення звички спати на боці — безпечному положенні, предотвращающем западання язика.