Чому з’являються тріщини на п’ятах: про це ви не знали!

Тріщини на п’ятах поширені серед дорослого населення. Хоча вони не викликають проблеми зі здоров’ям, їх наявність приносить дискомфорт при пересуванні. П’ятки при ходьбі і бігу беруть на себе велике навантаження, з-за чого ці пошкодження знаходяться в постійній активності. Це призводить до свербіння і болі в задній частині стопи. Хоча багато ігнорують тріщини, вони можуть посилитися і зовсім позбавити людину можливості безболісної ходьби. Тому необхідно лікувати їх, на що є ряд засобів

Зміст:

 • 1 Причини появи тріщин на п’ятах
 • 2 Патогия на п’ятах у чоловіків
 • 3 Причини тріщин на п’ятах у дітей
 • 4 Як лікувати проблему у діабетиків?
 • 5 Чим лікувати тріщини на п’ятах у жінок?
 • 6 Способи лікування в домашніх умовах
 • 7 Застосування засобів народної медицини

Причини появи тріщин на п’ятах

Перед лікуванням хвороби необхідно уточнити її причини. Тріщини на п’ятах поширені, так як викликаються різними факторами і захворюваннями. Серед них-нестача вітамінів, рідини, різноманітні хвороби та їх вторинні симптоми. Тому для лікування варто уточнити їх, розібравшись в першопричинах.

Чому зявляються тріщини на пятах: про це ви не знали!

Тріщини на п’ятах з’являються з різних причин

Чому з’являються тріщини на п’ятах? Для цього є кілька причин:

 • Цукровий діабет
 • Авітаміноз
 • Гіпервітаміноз
 • Грибкові захворювання
 • Сухість шкіри
 • Порушення обміну речовин

Тут відзначаються надлишок і нестача вітамінів, грибкові захворювання, а також порушення обміну речовин. Цукровий діабет теж відноситься до останнього фактору, адже істотно порушує природні процеси. Однак тріщини виникають і з-за інших шкірних захворювань начебто дерматиту.

Деколи тріщини можуть утворитися через нехтування гігієною і неправильним вибором взуття. Неправильне положення стопи або погані матеріали призводять до руйнування верхнього шару епідермісу, з-за чого і виникають видимі пошкодження у вигляді тріщин.

Будь навантаження на стопу призводить до виникнення тріщин. Бічні частини п’яти схильні до деформації, стискаючись і розтягуючись при пересуванні. Надмірні навантаження на ногу викликають їх руйнування внаслідок перевантаження та спрацювання.

Хоча організм регулює цей процес, при виникненні супутніх факторів не в змозі заміняти клітини в заданому темпі. Цими факторами є перераховані вище причини.

Причинами тріщини на п’ятах є захворювання, проблеми з вітамінами і порушення обміну речовин. Тут впливають як поверхневі проблеми (дерматит, грибок та інше), так і внутрішні хвороби на кшталт цукрового діабету. Також тріщини виникають при регулярному навантаженні на шкіру, що виникає при частій ходьбі, підвищенні ваги тіла або неправильно підібраного взуття.

Про що говорять тріщини на п’ятах? Дізнайтеся про запропонованого відеоматеріалу.

Патогия на п’ятах у чоловіків

Чоловіки менш схильні до подібних утворень. До того ж вони часто просто ігнорують невеликі тріщини, вважаючи занепокоєння про ногах жіночої рисою. Але тривала безпечність призводить до збільшення тріщин, їх розвитку до глибокої стадії.

Результат плачевний — п’яти неможливо вилікувати, крім як косметологічної операцією, а першопричина суттєво розвинулась. Це приносить великий дискомфорт, а лікування таких випадків займає багато часу.

Чому зявляються тріщини на пятах: про це ви не знали!

Чоловіки схильні до утворення тріщин на п’ятах

Також чоловіки рідко носять відкрите взуття, що також знижує ризик виникнення тріщин. Шкіра не вивітрюється і не піддається впливу навколишнього середовища, тому їх п’яти залишаються в безпеці. А якщо і виникли невеликі тріщини, їх непомітно для власника і оточуючих.

Існує кілька методів лікування тріщин, доступних для чоловіків. Вони відносяться лише до профілактичних методів і допомагають при початкових стадіях, при глибоких утвореннях допомогу може надати лише косметолог.

Запобігти утворенню тріщин допоможе:

 • Регулярне зняття ороговілого шару на п’ятах
 • Зволоження пошкодженої шкіри
 • Розпарювання ніг

Хоча регулярні косметичні процедури не користуються популярністю у чоловіків, їх можна замінити простими методами. Перший метод полягає в знятті верхнього шару шкіри спеціальною щіткою. Вона безболісно здирає мертві клітини, в яких і формуються подібні утворення. Варто попередньо розпарювати ноги, для більшого ефекту.

Другий метод — зволоження шкіри. Оптимальними будуть креми і настойки, але для чоловіків, готових оновити свій косметичний набір, досить мила. Господарське мило може розм’якшити шкіру, але потрібно рясно зволожити і протерти її їм, залишивши на деякий час.

При таких процедурах важливо попередньо перевірити першопричини тріщин. Якщо це дерматит або грибок, то лікування тріщин не допоможе. Потрібно усунути захворювання, після чого братися за пошкодження шкіри.

Хоча у чоловіків рідше виникають тріщини на п’ятах, їм теж потрібно боротися з ними. Тут допоможуть косметологічні методи зразок зволоження шкіри або видалення ороговілого шару. Важливо лише не нехтувати малими тріщинами, адже вони швидко поглиблюються при неналежному догляді і внутрішні причини.

Причини тріщин на п’ятах у дітей

Хоча діти менш схильні до тріщин на п’ятах, ця проблема виникає і у них. На це є безліч причин, але подібні пошкодження дитячої шкіри часто виникають з-за захворювань. Інші чинники менше впливають на них, що варто враховувати при діагностуванні.

Чому зявляються тріщини на пятах: про це ви не знали!

У дітей тріщини на п’ятах можуть з’являтися з-за дерматиту

Причинами виникнення тріщин у дітей є грибок і дерматит. Можливі інші проблеми, але вони виникають рідше. Для діагностування варто звернутися до дерматолога, здатного провести обстеження і визначити першопричини подібних ушкоджень шкіри на п’ятах.

Для лікування дітей від тріщин необхідно усунути їх причину. Лікування симптомів (самих тріщин) не дасть результатів, якщо причина не буде усунена. Для лікування є різні методи, що залежить від захворювання і його особливостей.

Для усунення самих же тріщин відзначають наступні методи:

 • Компреси та ванни з настоянками
 • Зволоження допомогою крему
 • Зволоження милом
 • Регулярне розпарювання ніг

Настоянки використовуються різні, що залежить від особливостей тріщин і їх глибини. Для дитини не практикується зняття ороговілого шару, адже на молодій шкірі він дуже тонкий, є ризик пошкодження живого шару шкіри.

У дітей виникають тріщини на п’ятах. Причини бувають різними, але частіше це захворювання шкіри або організму в цілому.

Для їх лікування слід звернутися до лікаря, встановити причину ушкоджень шкіри і усунути її. Після чого усунення тріщин проводиться стандартними методами: настоянками, кремами, ваннами. У важких випадках можуть проводитися косметологічні операції по усуненню пошкоджень.

Як лікувати проблему у діабетиків?

Цукровий діабет — одна з причин виникнення тріщин на п’ятах. Він провокує різні захворювання і інфекції, а також істотно збільшує сухість шкіри. Спільно ці причини призводять до виникнення ушкоджень шкіри і тріщин на п’ятах.

Чому зявляються тріщини на пятах: про це ви не знали!

Для діабетиків небезпечні тріщини на п’ятах

Ігнорування тріщин на п’ятах у діабетика може призвести до різних ускладнень:

 • Діабетичної полінейропатії
 • Деформації стопи
 • Порушення кровообігу в стопі
 • Гангрени і виразках

Потрібно вилікувати хворобу на ранніх стадіях, перешкоджаючи його поглиблення. Першопричину тут усунути практично неможливо, лікування проводиться лише на основі симптоматики. Відзначають наступні методи усунення тріщин при діабеті: зволоження і зняття ороговілого шару.

Вони оптимальні для цього випадку, адже головна проблема тріщин при діабеті — сухий ороговілий шар. Його регулярне зволоження дозволить компенсувати висушення, а усунення ороговілих частинок поліпшить результат для цього лікування.

Для зволоження використовують наступні речовини: вазелін, бальзами і крему. Вони оптимальні, адже суттєво підвищують вологість шкіри. Серед бальзамів кращим варіантом є ялицевий, що використовується для глибоких пошкоджень на шкірі. Серед кремів варто підбирати індивідуальні варіанти для шкіри.

Зволожувати шкіру можна і звичайним милом, наносячи його на пошкоджені ділянки. Але використання масок і бальзамів краще, адже спеціально призначене для цього завдання.

У діабетиків часто виникають тріщини на п’ятах. Такі пошкодження пов’язані з особливостями хвороби, що приводить до висушування шкіри. Лікувати проблему варто різними методами, зволожує поверхню п’ят і знімаючи ороговілий шар.

Для зволоження є багато засобів, що дозволяє суттєво поліпшити стан шкіри, компенсуючи вплив хвороби.

Чим лікувати тріщини на п’ятах у жінок?

Жінки більш схильні подібним пошкоджень шкіри. Їх ноги постійно знаходяться під ударом із-за незручного і відкритому взутті. З-за цього виникають невеликі тріщини, що при ігноруванні переростає у велику проблему. Однак для дівчини навіть невеликі тріщини є проблемою, істотно псує зовнішній вигляд її ніг.

Чому зявляються тріщини на пятах: про це ви не знали!

Легкі тріщини потребують догляду

Для легких форм тріщин достатньо проводити догляд за шкірою і усунути причини виникнення тріщин. Найчастіше для цього використовують спеціальні щітки і додатковий крем зволожуючий п’яти. Також варто перевірити шкіру у дерматолога на наявність захворювань.

Регулярні процедури дозволяють усунути легкі тріщини.

Для цього використовують:

 • Розпарювання ніг
 • Зняття ороговілого шару шкіри
 • Зволоження шкіри
 • Компреси на п’яти

Простий догляд перешкоджає розвитку тріщин у більш глибокі ушкодження шкіри, покращуючи її стан. Для цього можна застосовувати різні зволожуючі кошти, купуючи їх в аптеці.

Навіть вазелін є хорошим методом зволоження шкіри, часто використовуючись проти тріщин.

Для більш запущених випадків є кілька варіантів. Перший — звернення в косметологічну клініку. Там здатні провести спеціальну операцію, яка знімає верхній шар шкіри на глибину тріщин. Це дозволить організму регенерувати там здоровий шар епідермісу, усуваючи тріщини.

Також для цього застосовують сильнодіючі речовини начебто пихтового бальзаму. Але при глибоких тріщинах варто звернутися до дерматолога, щоб він створив повний курс лікування. Глибокі тріщини — це вже не косметологічна, а медична проблема, що призводить до тяжких уражень стопи.

Для лікування тріщин у дівчат використовують різні методи. Серед них розпарювання, зволоження і очищення п’ят. Вони особливо ефективні на початковій стадії тріщин, але при глибоких ураженнях їх ефект слабкий. У таких випадках варто звернутися до дерматолога або в косметологічну клініку.

Способи лікування в домашніх умовах

При виявленні тріщин на п’ятах не варто панікувати, це часта проблема у дорослих людей. Але не можна ігнорувати її, адже їх поглиблення істотно завадить нормального життя.

Спочатку необхідно звернутися до дерматолога. Причиною пошкоджень шкіри можуть бути захворювання, які варто усунути перед лікуванням. Лише після цього варто приступати до самих тріщин.

Першими кроками для усунення тріщин є щітка і крем. Необхідно розпарити ноги і зняти верхній шар за допомогою спеціальної щітки.

Після цього зволожити ці ділянки, перешкоджаючи їх подальшого розтріскування. Процедуру зволоження варто повторювати регулярно.

У важких випадках варто звернутися до косметолога. Він огляне п’яти і випише лікування, що дозволяє досягти оптимального результату за короткий термін. У важких випадках косметолог також допоможе усунути пошкодження допомогою спеціального обладнання.

Застосування засобів народної медицини

Якщо тріщини лише поверхневі, то їх можна усунути народними засобами, не звертаючись до дерматолога. Хоча при наявності захворювань ефективність такого лікування мала, але при відсутності інших варіантів спробувати варто.

Чому зявляються тріщини на пятах: про це ви не знали!

Тріщини на п’ятах можна усунути народними методами

Для лікування тріщин відзначають наступні методи:

 • Медове обгортання. Мед нагрівається до стану крему наноситься на п’яти. Потім п’яти обертаються плівкою або пакетом, утеплюються за допомогою носка. Тривалість процедури — кілька годин.
 • Парафіновий компрес. Парафін розчиняється на водяній бані, злегка отсуживается і наноситься на пошкоджені ділянки. Зверху одягається носок. Тривалість процедури — близько 8 годин, рекомендується робити на ніч.
 • Олійні розтирання. Для зволоження в п’яти втираються різні масла. Підійде оливкова, мигдальне та абрикосове. Варто легко масажувати хворі ступні, поступово втираючи масло.
 • Крохмальна ванна. Необхідно взяти 2 миски, налити в один прохолодну воду, у другій — гарячу. До гарячої води додати картопляний крохмаль, розчинити його. Потім по черзі опускати стопи у ванні, чергуючи їх.

Але для народного лікування не скасовуються і стандартні методи зразок розпарювання ніг, зволоження милом і зняття ороговілого шару. Об’єднуючи всі ці методи, можна прибрати навіть суттєві тріщини з п’ят. Однак проти глибоких пошкоджень такі методи малоефективні.

Тріщини в п’ятах — поширена проблема, пов’язана з ушкодженнями шкіри на ногах. Вони виникають з різних причин, включаючи захворювання, незручне взуття і просте пересихання п’ят. Лікування здійснюється різними методами, серед яких зволоження, зняття ороговілої шкіри та хірургічні методи. Важливо лише не запускати тріщини, що призводить до істотних ускладнень і болю в стопі.