Чорний чай підвищує або знижує тиск: як впливає на гіпертоніка

Кава і чорний або зелений чай – найпопулярніші гарячі безалкогольні напої в світі. Те, що кава при підвищеному тиску пити не можна, принаймні, міцний і кілька чашок в день, відомо.

А як же чай можна пити його? І якщо так, то який – чорний або зелений, з бергамотом або з лимоном? Як впливає чай на тиск – підвищує або знижує його?

Таким чином, чорний чай при підвищеному тиску пити можна. Але не дуже міцний, а якщо тиск різко підскочив або розвивається гіпертонічний криз, то чорний чай навіть показаний, але обов’язково гарячий і з цукром – в цьому випадку він впливає позитивно і дещо знижує тиск, повертаючи його до відносно нормальних показників.

Чим корисний чорний чай при підвищеному тиску

Чорний чай підвищує або знижує тиск: як впливає на гіпертонікаПацієнтам, страждаючим гіпертонією, прекрасно відомо – дотримання питного режиму і безсольової дієти є обов’язковим моментом у комплексному лікуванні.

Якщо пити багато рідини і вживати багато солі, навіть найкращі сучасні медикаменти ефекту не дадуть. Чай – це теж рідина. Припустимо він у раціоні?

Листочки чайного куща і напій, приготований з них, містити більше 300 різних компонентів. Розділити їх можна на такі групи:

 • Вітаміни;
 • Мікроелементи;
 • Дубильні речовини;
 • Ефірні масла;
 • Алкалоїди;
 • Амінокислоти;
 • Антиоксиданти.

Чайний напій не тільки приємний на смак, особливо з бергамотом і медом, але і здатний зробити дружню бесіду тепліше і щирішими – він володіє лікувальними властивостями і широко використовується в медицині.

Для гіпертоніків особливу цінність мають речовини з груп мікроелементів, вітамінів і амінокислот. При підвищеному тиску вони є хорошою профілактикою атеросклерозу, виводять токсини з організму і підтримують у нормі обмінні процеси. Катехіни зміцнюють стінки судин, а танін підвищує імунітет. Цей напій покращує прохідність коронарних та ниркових артерій, що важливо при артеріальній гіпертензії.

Що представляє найбільшу небезпеку і загрозу для здоров’я – це алколоиды. Чорний чай, як і зелений, містить кофеїн, це кофеїн, а ця речовина підвищує ПЕКЛО. При цьому в листочках, які зазнали ферментації, кофеїну міститься близько 2%, не ферментованих (зелений чай) – трохи більше, близько 3%.

Це речовина насправді підвищує АТ і навіть використовується з цією метою в чистому вигляді в медицині. Але кофеїн, який є в чаї, має дещо іншими властивостями і діє на організм інакше в поєднанні з іншими компонентами чаю. Крім того, навіть якщо людина дуже любить цей напій і випиває його кілька чашок на день, добова доза кофеїну, що надходить у кров, становить не більше 0,01 мг.

Тому і не можна сказати, підвищує або знижує чорний або зелений чай ПЕКЛО – він взагалі ніяк не впливає на показники тонометра, якщо, звичайно, не вживати його в дуже міцному вигляді літрами. Тоді він може привести до варикозного розширення вен, стенокардії, тахікардії і травних розладів.

Як перевірити напевно

Чорний чай підвищує або знижує тиск: як впливає на гіпертонікаЯкщо артеріальний тиск підскочив різко і сильно і є симптоми розвивається гіпертонічного кризу, медики в якості одного із засобів першої допомоги рекомендують випити чашку гарячого солодкого чаю. Чому? Тому при кризі тонус судин дуже слабкий. Гаряча рідина і кофеїн, що міститься в ній, ненадовго стимулюють їх.

А глюкоза, що міститься в цукрі, підтримає роботу головного мозку і нервової системи. Але бажано пити чай не з бергамотом, а з лимоном – лимон теж знижує тиск, щоправда, незначно і поступово, при регулярному вживанні. Але, випивши одну чашку, потрібно зупинитися.

Порція солодкого чаю при стрибку ПЕКЛО дійсно знижує його і не чинить негативного впливу, так як дія кофеїну буде короткочасним і він швидко виведеться разом з сечею. Але ось друга порція вже так корисна не буде.

Щоб точно встановити, як саме впливає чайний напій на організм, можна провести простий тест.

 • Спочатку виміряти АТ в спокійному стані. Робити це потрібно не після сну, не відразу після їжі, і не після пішої прогулянки або прибирання. Бажано перед вимірюванням спокійно посидіти 10-15 хвилин.
 • Результати вимірів потрібно запам’ятати або записати. Потім заварити чорний чай (чистий, не з бергамотом), і випити одну чашку – в ідеалі без цукру, меду та солодощів або кондитерських виробів.
 • Через чверть години потрібно ще раз виміряти тиск. Але в цей період слід також дотримуватися спокій, не рухатися активно, і не вести емоційні бесіди. І порівняти результати.
 • Чорний чай підвищує або знижує тиск: як впливає на гіпертонікаЯкщо показники залишилися колишніми, або ж збільшилися, але незначно, не більше, ніж на 10-15 одиниць, то причин для занепокоєння немає. Організм сприймає кофеїн, що міститься в чаї, нормально, і переносить його добре. Якщо ж ПЕКЛО піднялася більш ніж на 20 одиниць – варто переглянути свої звички і віддавати перевагу іншим напоям.

  Що ще важливо знати, і який чай знижує тиск?

  Отже, якщо людина здорова і проблем з тиском у нього немає, то кофеїн, який містить чорний чай, ніякої шкоди його здоров’ю не заподіє і показники тиску не змінить, а якщо і змінить – то незначно, і вони швидко повернуться в норму. Але якщо людина страждає гіпертонією, йому все ж не варто захоплюватися цим напоєм.

  Всього в добу гіпертонікам дозволяється вживати не більше 1,3 л рідини – і це включаючи рідкі супи, соки, морси, чай в тому числі. Тому в будь-якому випадку в день можна випивати не більше двох чашок чаю. З бергамотом або без – особиста справа кожного. Бергамот в натуральному вигляді трохи знижує тиск, але в чаї, як правило, він представлений ароматизатором, бо саме на ПЕКЛО ніякого впливу не матиме.

  Медики і досвідчені пацієнти радять змішувати листовий чорний чай з зеленим – такий мікс буде корисний і безпечний, і разом з тим дозволить насолоджуватися смаком улюбленого напою кілька разів в день. У чому користь і шкоду чаю при високому АТ, розповість фахівець у відео в цій статті.