Цвіль у ванній

Постійно волога атмосфера у ванній кімнаті і відсутність хорошої вентиляції рано чи пізно призводить до того, що на стиках плитки виникає темна цвіль. Крім того, що це естетична проблема, цвіль – досить небезпечна для людського здоров’я освіта. Позбавлятися від неї потрібно ще на початкових стадіях.

Цвіль зазвичай гине при сонячному світлі, тому саме ванна кімната «заражається» найшвидше. Цвіль здатна проникнути в людський організм через повітря. Проникаючи в дихальну систему, цвіль може викликати напади астми і з часом призвести до хронічного захворювання. Крім того, так можна нажити собі алергії і хвороби ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Цвіль у ванній

Єдиний спосіб усунути появу цвілі – це кардинальні заходи, а саме — проведення в кімнату якісної вентиляції. Вставити в отвір вбудованої витяжки спеціальний вентилятор (їх продають в магазинах будматеріалів) та використовуйте його після прийняття ванни, душу або прання. Якщо ж у квартирі відсутня вбудована витяжка, можна зробити невеликі отвори в двері за допомогою звичайної дрилі – це забезпечить постійний приплив повітря.

Цвіль у ванній

Але навіть якщо ви обладнали у ванній новітню систему вентиляції, все ще залишається питання: «як позбутися від цвілі на стиках плитки?». Народні методи пропонують кілька немудреных способів – вони не дорогі і безпечні для здоров’я. Для початку спробуйте скористатися содою і оцтом.

Цвіль у ванній

Спосіб 1: протріть заражені поверхні оцтом, закрийте двері у ванну кімнату, протримаєте кілька годин, після чого змийте.

Спосіб 2: насипте на горизонтальні поверхні соду, залийте її оцтом, почекайте, поки реакція вщухне, і змийте все водою.

Спосіб 3: нанесіть на стики кашку з соди з водою, змийте оцтом, прополощіть водою.

Також затірку між плитками можна обробити перекисом водню. Це речовина досить шкідливо, тому працюючи з рідиною, надіньте респіратор. Ще варто пам’ятати про те, що перекис може роз’їсти фарбу (якщо така домішувалася до затірці) і стики стануть світліше.

Цвіль у ванній

Якщо ви не вірите в народні засоби і довіряєте тільки фабричної побутової хімії, то сучасний ринок пропонує широкий вибір миючих засобів. Перш за все, звертають на себе увагу кошти з хлором в складі. Працювати з ними потрібно в захисному одязі і респіраторі, уникати попадання на шкіру. Протріть цими засобами уражені ділянки і через деякий час рясно змити водою. Однак слід зазначити, що побутова хімія, хоча надійно і надовго прибирає цвіль, не усуває її назавжди.

Цвіль у ванній

На жаль, позбутися від цвілі повністю можливо, тільки виконавши капітальний ремонт. Доведеться знімати плитку зі стіни, видаляти вражений шар штукатурки, обробляти протівоплесневимі та протигрибковими речовинами. Те ж саме стосується підлоги. Це дуже витратний спосіб, але пам’ятайте, що ухилення від вирішення проблеми може коштувати вам здоров’я.