Постійно волога атмосфера у ванній кімнаті і відсутність хорошої вентиляції рано чи пізно призводить до того, що на стиках плитки виникає темна цвіль. Крім того, що це естетична проблема, цвіль – досить небезпечна для людського здоров’я освіта. Позбавлятися від неї потрібно ще на початкових стадіях.

Цвіль зазвичай гине при сонячному світлі, тому саме ванна кімната «заражається» найшвидше. Цвіль здатна проникнути в людський організм через повітря. Проникаючи в дихальну систему, цвіль може викликати напади астми і з часом призвести до хронічного захворювання. Крім того, так можна нажити собі алергії і хвороби ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Єдиний спосіб усунути появу цвілі – це кардинальні заходи, а саме — проведення в кімнату якісної вентиляції. Вставити в отвір вбудованої витяжки спеціальний вентилятор (їх продають в магазинах будматеріалів) та використовуйте його після прийняття ванни, душу або прання. Якщо ж у квартирі відсутня вбудована витяжка, можна зробити невеликі отвори в двері за допомогою звичайної дрилі – це забезпечить постійний приплив повітря.

Але навіть якщо ви обладнали у ванній новітню систему вентиляції, все ще залишається питання: «як позбутися від цвілі на стиках плитки?». Народні методи пропонують кілька немудреных способів – вони не дорогі і безпечні для здоров’я. Для початку спробуйте скористатися содою і оцтом.

Спосіб 1: протріть заражені поверхні оцтом, закрийте двері у ванну кімнату, протримаєте кілька годин, після чого змийте.

Спосіб 2: насипте на горизонтальні поверхні соду, залийте її оцтом, почекайте, поки реакція вщухне, і змийте все водою.

Спосіб 3: нанесіть на стики кашку з соди з водою, змийте оцтом, прополощіть водою.

Також затірку між плитками можна обробити перекисом водню. Це речовина досить шкідливо, тому працюючи з рідиною, надіньте респіратор. Ще варто пам’ятати про те, що перекис може роз’їсти фарбу (якщо така домішувалася до затірці) і стики стануть світліше.

Якщо ви не вірите в народні засоби і довіряєте тільки фабричної побутової хімії, то сучасний ринок пропонує широкий вибір миючих засобів. Перш за все, звертають на себе увагу кошти з хлором в складі. Працювати з ними потрібно в захисному одязі і респіраторі, уникати попадання на шкіру. Протріть цими засобами уражені ділянки і через деякий час рясно змити водою. Однак слід зазначити, що побутова хімія, хоча надійно і надовго прибирає цвіль, не усуває її назавжди.

На жаль, позбутися від цвілі повністю можливо, тільки виконавши капітальний ремонт. Доведеться знімати плитку зі стіни, видаляти вражений шар штукатурки, обробляти протівоплесневимі та протигрибковими речовинами. Те ж саме стосується підлоги. Це дуже витратний спосіб, але пам’ятайте, що ухилення від вирішення проблеми може коштувати вам здоров’я.