Щитовидна залоза виробляє гормони, що регулюють обмін речовин і зростання клітин, і прямо впливає на стан організму в цілому. За статистикою, порушення роботи щитовидної залози спостерігаються у кожної третьої людини. Порушення можуть бути різними, як і захворювання, які вони провокують. Головне, вчасно розпізнати проблему і звернутися за допомогою.

1. Смуток і депресія

Однією з ознак збою в роботі щитовидної залози є песимізм. Трохи посумувати іноді навіть корисно, але якщо меланхолія раптом почала переслідувати постійно, можливо, потрібно перевірити щитовидку.

2. Запори

Так-так. У деяких випадках саме щитовидка є джерелом проблеми. Щитовидка, а не кишечник або шлунок.

3. Недосип

Встати вранці з ліжка складно кожному. Але якщо у вашому випадку слово «складно» вже можна замінити на «неможливо», швидше за все проблема в щитовидці. Якщо ви продовжуєте відчувати себе «на автопілоті» протягом всього дня і постійно хочете спати, краще звернутися до лікаря.

4. Суха шкіра, втрата волосся

Гіпотиреоз (недолік гормонів щитовидної залози) дуже часто призводить до висихання шкіри. Часто причина змін структури шкіри лежить в уповільненому метаболізмі. Як результат, волосся також стають слабкими і ламкими, починають випадати.

5. Зайва вага

Так, зрозуміло, найчастіше ми набираємо вагу, коли забагато їмо, і не можемо побороти звичку пробиратися вночі до холодильника. Однак, якщо ви раптом різко набрали весь, не змінюючи ні раціон, ні спосіб життя, можливо, варто перевірити щитовидку.

6. Відсутність інтересу до сексу

Неправильна робота щитовидної залози призводить до зниження лібідо.

7. М’язові болі і напруга

Людям, хоч як-то пов’язаних зі спортом, не потрібно пояснювати, чому в м’язах іноді з’являються напруга і біль. Однак, якщо ви постійно відчуваєте дискомфорт при своїх звичайних фізичних навантаженнях, варто задуматися про візит до лікаря.

8. Прискорене серцебиття

Якщо ви закохалися, то все в порядку — при вигляді об’єкта мрій серце неминуче почне вистрибувати з грудей. Але якщо турбуватися і мріяти начебто не про що, а серце раптом починає нерівно битися, зверніться до лікаря.

9. Запаморочення

І не тільки. Якщо ви помічаєте, ніби вашу увагу і пам’ять раптом почали працювати стрибками, згадуючи про те, забуваючи, то розслабляючись, то концентруючись, краще всього перевірити щитовидку. Зрозуміло, люди бувають розсіяними і забудькуватими від природи. Але якщо це не про вас, ви знаєте, що робити…

10. Високий тиск

Підвищений тиск може бути наслідком порушення роботи щитовидної залози. Хоча, звичайно, причин може бути безліч.

11. Підвищений апетит і зміна смаку

Смак їжі раптом змінився? Більше не подобається те, що коли-то подобалося? Або ж ви несподівано відчуваєте просто вовчий голод? Ще один можливий ознака.

12. Болі в шиї або в горлі

Іноді результатом збою в роботі щитовидної залози можуть також бути болі в шиї або горлі. Якщо ви не застуджені, а вам раптом стало боляче ковтати, краще всього звернутися до фахівця.

Є чимало інших рад, як виявити порушення в роботі щитовидної залози. Наприклад, такий простий тест: набрати в рот води і постаратися ковтати як можна повільніше, якщо в горлі з’являться незвичайні відчуття — пора до лікаря. Але, як відомо, коштує нам задуматися про власне здоров’я, ми відразу помічаємо у себе ознаки всіх захворювань у світі. Реально знизити ризик захворювання допоможуть своєчасні візити до лікаря і аналізи.

Будьте здорові!

Джерело