Де-нол склад, опис і міжнародна класифікація

У древній медицині шлунок називали дуже часто «батьком печалі». Ця назва з’явилася внаслідок прояву наступної симптоматики: ниючі болі в області живота, наявність не викликає задоволення запаху з рота, поява печії, загальне відчуття слабкості у всьому організмі, відсутність настрою. За всіма цими симптомами коштує таке захворювання, як гастрит. Гастрит-це захворювання, що супроводжується запальними патологічними процесами на слизових поверхнях шлунка.

Одним з факторів утворення гастриту і виразкових патологій, а також панкреатиту є бактерія Хелікобактер пілорі.

Для знищення пілоричного бактерії в сучасній медицині використовується лідируючий на фармакологічному ринку протибактеріальний препарат Де-Нол.

Він здатний пригнічувати інфекцію і сприяти загоєнню зазнали патологічних впливів ділянок слизової шлунка.

Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

Виробник даного лікарського препарату — нідерландська компанія «Астеллас Фарма Юроп Б. В.». Юридична адреса компанії: Нідерланди, Лайдердорп, вулиця Елизабетхоф 19.

Зміст статті

 • Складова основа і форма виробництва
 • Механізм дії
 • В яких випадках призначається препарат
 • Інструкція по застосуванню і анотація
 • Побічні дії
 • Спільне застосування Де-Нола з іншими ліками
 • Передозування
 • Як зберігати
 • Аналоги
 • Термін придатності

Складова основа і форма виробництва

Опис препарату: випуск провадиться таблетизированно.

Форма випуску: драже у формі круглих пластинок, що складаються з спресованого порошкоподібної лікарської речовини, а також мають випуклу форму з обох сторін, поміщених в спеціальну прозору оболонку, на якій вибито коректура «gbr 152» на одній із сторін, а також зображений графічний малюнок: цілий чотирикутник з пунктирними сторонами.

Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

Драже мають світлий колір з кремовим відтінком, запаху немає зовсім, або присутній, але слабовиражений аміачний.

На одному блістері розташоване за вісім таблеток. Кількість таблеток в одній упаковці становить 112 таблеток. Також є випуск препарату, що містить в упаковці 56 таблеток по 120 мг.

У складі даного лікарського засобу містить лише одну діючу речовину, яка здатна надавати комплексний спектр дії – комплексна сіль мнн: трикалия дицитрат вісмуту (304,6 мг), у перерахунку на оксид вісмуту В120з дорівнює 120мг.

У складі Де-Нола також є наявність кукурудзяного крохмалю, повидона кзо, полиакриллата калію, макрогола 6000, магнію стеарату, виконують роль додаткових компонентів.

До складу оболонки входить гіпромелоза і макрогол 6000.

Механізм дії

Де-Нол – це противиразковий препарат в’яжучого спектра дії, що робить багатогранний вплив на складові частини патологічного процесу при розвитку виразкового захворювання шлунка.

Терпкий спектр впливу вісмуту побудований на формуванні хелатної форми агрегації з білковими елементами, що сприяє їх осадженню. В якості каталізатора при утворенні хелатного з’єднання, виступають шлункові кислоти. Завдяки впливу комплексної солі на слизові шлунка і 12-палої кишки виникає формування захисного покриття (плівки). Захисна плівка утворюється тільки на тій ділянці слизової -поверхні, де є ерозивні ураження, що служить підмогою для виключення негативного впливу кислотного середовища шлунка на ці ділянки і швидкому їх загоєнню.

Лікарський препарат Де-Нол має бактериубивающими впливами по відношенню до Хелікобактер Пілорі. Антимікробні властивості субцитрату вісмуту засновані на його можливості, пригнічувати ферментну систему хвороботворних бактерій, з’єднуючись з їх мембраною. Внаслідок цього знижується рівень вірулентності і бактерії знерухомлюються, втрачаючи свої здібності до впровадження в стінки шлунка, після чого піддаються набухання та подальшого цитолизу.

Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

Субцитрат вісмуту здатний до повного розчинення, завдяки чому лікарська речовина легко починає діяти в найглибших шарах слизу, знищуючи хвороботворні мікроорганізми, які розташовуються під шаром слизової оболонки.

За рахунок цього можливість виникнення процесу загострення виразкового патологічного процесу в шлунку знижуються до мінімуму.

Гастроцитопротективный ефект, яким володіє лікарський препарат Де-Нол, ґрунтується на таких механізмах:

 • активація біосинтезу простагландину Е2, який сприяє підвищенню рівня освіти муцину і вироблення іонів бікарбонату, що сприяє утворенню захисного мукозно-бікарбонатного бар’єру;
 • прискорення мікро циркуляційного процесу, що проходить через оболонку дванадцятипалої кишки, а також через антральний відділ шлунка, що веде до посиленої активації метаболічних процесів на клітинному рівні, що призводять до прискореного відновлення уражених клітин і відновлення слизових поверхонь шлунка;
 • зниження рівня вмісту соляної кислоти, за допомогою секреторних функцій фундальными клітинами шлунка з H2SO3, що призводять до зниження рівня кислотності шлункового соку, що відображається на роботі всього організму з позитивного боку;
 • зниження пептичної активності шлунка.

Пероральний прийом препарату практично виключає можливість всмоктування комплексної солі вісмуту субцитрату з системи ШКТ у плазму крові. То мала кількість активної речовини, яка може потрапити у склад плазми крові, проходить фільтрацію через ниркову систему органів і виводиться з сечею. Основний склад активної речовини Де-Нола зазвичай виводиться через систему ШКТ з калом.

В яких випадках призначається препарат

Непатентованный препарат вісмуту субцитрат, торгова назва: Де-Нол призначається при наявності захворювань:

 • загострилася виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, асоційована з бактерією Хелікобактер Пілорі;
 • гостра або хронічна форма гастриту, гастродуоденіту, а також ці ж захворювання, асоційовані з пилорическим бактерією;
 • диспепсія, що не пов’язана з ураженнями ШКТ;
 • синдром подразнення відділу товстого кишечника, що супроводжується порушенням стільця;
 • гастропатия, що виникає внаслідок прийому надмірної кількості алкогольної продукції або НПЗП.

Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

Протипоказання до прийому Де-Нола:

 • Період вагітності і годування груддю.
 • Загострена фаза захворювань нирок (пієлонефрит, цистит, та ін).
 • Індивідуальна непереносимість лікарського препарату.
 • Прийом аналогічних ліків, що містять у своєму складі активну комплексну сіль – вісмут.
 • Діти до 4-річного віку.
 • Інструкція по застосуванню і анотація

  Згідно інструкції препарат призначається особам старше 12 років по чотири таблетки на 24 години. Приймати ліки можна двома способами:

 • По таблетці чотири рази на день, за 30 хвилин перед їжею.
 • По дві таблетки за два прийоми, також за пів години перед їжею.
 • Особам старше восьми до 12 років призначається прийом по 120 мг оксиду вісмуту (тобто по 1 таблетці) два рази на добу. Прийом таблеток необхідно здійснювати за півгодини перед їжею.

  Дітям від 4 до 8 препарат призначається щодо ваговій категорії дитини, у співвідношенні 8 мг на 1 кг маси тіла дитини. Добова доза розподіляється на два прийоми, у більшості випадків добова доза становить не більше 2-х таблеток.

  Прийом препарату рекомендується проводити з рясним питвом.

  Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

  Курс лікування становить тривалість від 4 до 8 тижнів. Протягом наступних 60 днів застосування препаратів, у складі яких є вісмут необхідно виключити.

  Для повного знищення бактерії Хелікобактер Пілорі необхідно комбінувати прийом Де-Нола з іншими препаратами протибактеріальних спектра дії, що володіють антигелікобактерної функціональністю. Бажано не використовувати Де-Нол більше 60 днів.

  Побічні дії

  У стандартній ситуації препарат переноситься позитивно, без будь-яких відповідних реакцій організму, але були зареєстровані випадки, коли у деяких людей помічалися наступні симптоми:

  • прояв нудоти, блювоти, розвиток різного роду порушень стільця, аж до утворення діареї, кал стає чорного кольору, також може трохи потемніти язик;
  • з боку алергічних реакцій може з’явитися висип, кропив’янка, а також свербіж по всьому тілу;
  • якщо препарат приймати протягом тривалого часу, то солі вісмуту можуть проникати і накопичуватися в тканинах ЦНС, що може призвести до розвитку такого патологічного процесу, як енцефалопатія.

  Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

  Варто відзначити, що всі побічні ефекти від прийому лікарського препарату Де-Нол легко відновлюються до колишнього стану і швидко проходять після припинення прийому таблеток.

  Спільне застосування Де-Нола з іншими ліками

  Препарати антацидного спектру дії, молочна продукція та інші продукти харчування здатні знижувати ефективний вплив препарату Де-Нол на слизові поверхні шлунка. Тому інструкція застосування даного препарату регламентує про дотримання 30-хвилинного інтервалу між прийомом ліків і процесом трапези.

  Крім того, Де-Нол забороняється приймати разом з препаратами, які містять у своєму складі комплексну сіль. Спільний комплекс таких препаратів підвищує ризик розвитку енцефалопатії та інших побічних ефектів, аж до анафілактичного шоку.

  Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

  Передозування

  Вживання надзвичайно високих дозувань препарату протягом певного проміжку часу може послужити накопичення великої кількості вісмуту в організмі, що веде до отруєння даними активною речовиною. Симптоматика отруєння проявляється виникненням патологічних процесів у нирковій системі, а також високим рівнем вмісту вісмуту в плазмі крові.

  Всі несприятливі впливи препарату на організм оборотні в тому випадку, коли припиняється його прийом.

  Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

  Специфічний антидот не існує. У випадках перевищення дози препарату проводиться очищення промиванням шлунка. Призначаються лікарські препарати, здатні утримувати в собі токсичні, алергенні та отруйні речовини, а також комплекс симптоматичної терапії, дія якої переважно спрямовується на підтримку функціональності і працездатності нирок. Якщо розвивається найбільш важка ниркова недостатність, то призначається процедура гемодіалізу.

  Як зберігати

  Умови зберігання даного лікарського препарату повинні відповідати наступним вимогам:

  • температура повітря: 15-25 градусів за Цельсієм;
  • повна відсутність прямих сонячних променів;
  • недоступне для дітей місце;
  • після закінчення терміну придатності ліки підлягає знищенню.

  Аналоги

  У випадках призначення тривалого курсу лікування більшість пацієнтів шукають лікарські препарати з аналогічним спектром дії і складом, але більш низькі по відношенню до цінової політики ринку. До таких препаратів належать (є синонімами препарату Де-Нол):

  • Гастро-норм, зарубіжний препарат, що має аналогічний склад, як і Де-Нол, крім того порівняно низьку вартість, але на російському фармакологічному ринку він відсутній;
  • Новобисмол, ліки вітчизняного виробництва, вартість якого не перевищує 700 рублів, аналогічний Де-Нолу по спектру дії та складом, але має високу чутливість до рівня кислотності вмісту шлунка, тоді як Де-Нол в цьому відношенні охоплює більш широку сферу.

  Де нол склад, опис і міжнародна класифікація

  Термін придатності

  З моменту виготовлення міжнародний лікарський препарат Де-Нол придатний протягом 4-х років. При відпуску з аптек не потрібний рецепт лікаря.