Практично кожен салон краси і навіть деякі перукарні мають у переліку своїх послуг епіляцію. Саме так вони «для стислості» іменують не що інше, як депіляцію: видалення волосся за допомогою бритви, воску та інших способів, які прибирають волосяний покрив з поверхні шкіри. Незважаючи на гадану ідентичність двох термінів, різниця між ними принципова. Депіляція – механічне зняття волосся тим або іншим чином; епіляція – знищення на корені волосся шляхом руйнування волосяних фолікулів.

Слово «епіляція» милозвучніше і звично для нашого вуха, тому саме воно найчастіше застосовується в побуті для позначення будь-яких способів видалення небажаного волосся як на обличчі, так і на тілі. Насправді на сьогоднішній день існують лише три види епіляції: лазерна, електроепіляція і фотоепіляція. Але зараз мова не про них, а про засоби депіляції, до яких відносяться гоління, хімічна і біодепіляція.

Зміст сторінки

 • 1 Що краще для депіляції — види і способи
 • 2 Гоління: для всіх і для кожного
 • 3 Електробритви
 • 4 Бритвені верстати
 • 5 Засоби для гоління
 • 6 Хімічна депіляція волосся
 • 7 Біоепіляція
 • 8 Депіляція волосся воском (ваксинг)
 • 9 Шугарінг — депіляція волосся за допомогою цукру
 • 10 Альтернативні способи
 • 11 Дивіться відео: Види депіляції в домашніх умовах
 • 12 Дивіться відео: Види депіляції: депіляція воском і шугарінг

Що краще для депіляції — види і способи

Гоління: для всіх і для кожного

Почнемо з гоління. Саме гоління – найперший і найпростіший спосіб видалити зайве волосся. Застосовуються для цього електричні бритви або бритвені верстати.

Для екстравагантних джентльменів є можливість поголитися «небезпечної» бритвою і відчути себе справжнім Агентом 007, а чоловікам, не причисляющим себе до суперагентам, цілком підійде звичайний безпечний верстат, можливо, навіть одноразовий. Леді віддають перевагу верстати, призначені спеціально для жінок.

Способи гоління поділяються на два: сухий і вологий. На суху голяться електробритвою, для всіх інших варіантів необхідно зволожувати шкіру, волосся пом’якшувати, а для полегшення ковзання використовувати спеціальний засіб.

Електробритви

Електричні бритви використовуються, в основному, представниками чоловічої статі, так як вони більше підходять для голитися жорстких волосся, тобто щетини. Жіночі електроприлади для гоління користуються набагато меншою популярністю, хоча вони і представлені на ринку в певній кількості.

Деякі моделі электроэпиляторов забезпечуються насадками для гоління особливо чутливих зон і, як правило, цієї бритвеної голівки для жінок цілком достатньо.

Моделі електричних бритв різноманітні: з однією або кількома голівками, рухомими або стаціонарними, що працюють від мережі або на акумуляторах.

У всіх них є одна важлива перевага: сухе гоління позбавляє від необхідності купувати всілякі косметичні засоби, для самого процесу не потрібно наявності поблизу води, що зручно в «похідних» умовах, наприклад, в поїзді, у відрядженні. Особливо, якщо є можливість використовувати бритву на батарейках.

Другий істотний плюс електричної бритви – в ході її використання виключені порізи і травми шкіри, відчуття від процедури комфортні, а саме гоління досить чисте. Роздратування після електробритви практично не буває. Проте є думка, що жіночі бритви чомусь працюють гірше, ніж чоловічі.

Недолік електробритви в тому, що волосся після неї відростають практично моментально. Деяким чоловікам доводиться голитися два рази в день. Ну і, природно, якщо бритва не забезпечена акумуляторами, то без електричної розетки скористатися їй не вийде.

Бритвені верстати

Звичайні бритвені верстати поширені більше, ніж електричні. Верстат та супутні товари до нього можна купити практично скрізь. Цим, а також відносною дешевизною бритв, пояснюється їх популярність. Хтось принципово користується виключно одноразовими верстатами – зручно, дешево і гігієнічно. Інші, навпаки, набувають дорогий верстат, до якого необхідно періодично купувати змінні блоки.

Бритвені верстати представлені у великому асортименті: одноразові і багаторазові, монолітні та з плаваючими головками, сухі та з зволожуючими смужками, гладкі і з приподнимающими волосся гребенями, з одним, двома і навіть трьома лезами.

Одноразова бритва набагато швидше тупиться, тому навряд чи вийде використовувати її багаторазово без ризику пошкодити шкіру або занести інфекцію. Верстати зі змінними головками служать довше, але і їх треба міняти не рідше одного разу в тиждень або два.

Голити волосся можна на будь-якій ділянці тіла, але із-за небезпеки порізів і вростання волосся не рекомендується використовувати їх у зоні бікіні, і з великою обережністю голити пахви. Недолік гоління верстатами той же, що і електробритвою – волосся відростає швидко, до того ж неймовірно колючими.

Засоби для гоління

Перед голінням на шкіру наноситься будь-який «слизьке» засіб – мильна піна, гель для душу, бальзами для волосся, але оптимально – спеціальний крем, гель або пінка. Збривають волосся зазвичай проти зростання – так виходить чистіше, але по зростанню – безпечніше і шкіра менше дратується. Якщо волосся мають схильність до вростання, шкіру потрібно скрабити за пару днів до і після гоління. Краще голитися вранці, поки шкіра «відпочила», але не варто цього робити безпосередньо перед походом на пляж або в басейн.

Після гоління потрібно нанести заспокійливий зволожуючий крем, який зніме роздратування і запобіжить запалення шкіри. Кошти «after shave» зазвичай мають у своєму складі ментол охолоджує і знезаражувальні добавки.

Треба зауважити, що цей спосіб депіляції переважно для домашнього використання. За винятком чоловічого гоління – ця послуга надається майже в кожній перукарні. Гоління «побоюванням» — тренд останніх пари років і в салонах його перетворюють у справжню спа-процедуру для чоловіків. Ціна питання – 1000 – 1500 рублів за півгодини задоволення.

Небезпечна бритва для індивідуального користування коштує в межах 80-120 $, асортимент верстатів представлений в найрізноманітніших варіантах – від бюджетних одноразових наборів за 75 рублів до ергономічних сучасних систем з запасними касетами вартістю до 1500 руб.

Жіночі верстати, як правило, коштують трохи дорожче чоловічих, як і змінні головки до них, хоча касети однієї лінійки зазвичай однаково підходять і до чоловічого, і до жіночого верстата (дамам можна заощадити).

Засоби для і після гоління теж відрізняються великою різноманітністю: від провідних косметичних брендів вартістю в пару тисяч рублів до недорогих вітчизняних ліній ціною в одну-дві сотні. Найекономічнішим і «довгограючим» засобом для гоління вважається гель, а з бальзамів, кремів і лосьйонів «after shave» найбільший витрата у рідкого лосьйону.

Хімічна депіляція волосся

Раз вже ми перейшли до косметичних засобів, тоді зупинимося на депіляційним кремів. Хімічні депілятори випускаються також у вигляді гелів, спреїв, аерозолів. Форма в даному випадку значення не відіграє, а формула має саме безпосереднє.

До складу засобу входить тіогліколят кальцію або калію, який хімічно руйнує білкові зв’язку всередині волосини, що дозволяє зняти полурастворившиеся волосся з поверхні шкіри.

Креми-депілятори випускаються для різних частин тіла і різної структури волосся – враховуючи пов’язані з цим фактори, в засобі містяться різні концентрації діючої речовини і визначається час впливу. Сучасні виробники збагачують депілятори різними добавками: зволожуючими, вітамінними, рослинними екстрактами.

Так як депілятор – це хімія, важливо, щоб крем не стикався ні з якими сторонніми речовинами на шкірі. Тобто ні до, ні після процедури на тілі не повинно бути косметичних засобів.

Перед депіляцією рекомендується не тільки добре вимити зону обробки, але і очистити її від жиру і відмерлих клітин за допомогою скрабу або жорсткої мочалки. Попередньо бажано розпарити шкіру в душі або прийнявши ванну. Після процедури не можна наносити косметичні засоби, щоб вони не вступили в реакцію з залишками крему-депілятор.

Перед першим застосуванням засобу необхідно за добу провести шкірний тест на алергію, якщо все в порядку, то можна приступати до процедури видалення волосся. Крем наноситься на місце депіляції і залишається на шкірі для впливу на волосся на термін, рекомендований виробником в інструкції, зазвичай він становить 4 – 5 хвилин.

За цей час, якщо засіб надає потрібну дію, волосся згортаються до поверхні шкіри і виглядають як обгорілі. Такі волосся легко піддаються зняття разом із залишками крему. Соскабливаются волосся за допомогою спеціального шпателя, верстата, губки – того, що додається в упаковці.

Цей метод особливо гарний для чутливих зон, наприклад, бікіні або пахв. Діє крем-депілятор ефективно, волосся після його застосування починають відростати через 2 — 5 діб, у залежності від індивідуальних особливостей, при цьому вони досить м’які, тонкі і неколючие. До складу деяких засобів включають речовини, що уповільнюють ріст волосся.

Але і недоліки цього способу теж є, і їх немало:

 • володарів жорстких темних волосся кошти-депілятори зазвичай не задовольняють не діють взагалі, або залишають великі «лисини» волосся;
 • ефект хімічної депіляції короткочасний і ненабагато перевищує ефект від гоління;
 • можливо вростання волосся під шкіру;
 • на місці видалених волосся можуть залишатися помітні чорні точки;
 • креми зазвичай мають неприємний запах, який не заглушається ніякими парфумерними добавками, причому запах досить довго тримається на обробленій шкірі;
 • крем-депілятор швидко псується і вимагає дотримання умов зберігання, при порушенні яких втрачає свою ефективність;
 • можливо небажану дію на шкіру і нігті, навіть при відсутності алергічних реакцій: опіки, свербіж, подразнення, сухість;
 • хімічна депіляція, на відміну від гоління, має значний список протипоказань, наприклад, вагітність, дерматологічні проблеми, пошкодження шкіри і новоутворення на ній;
 • кремом можна користуватися поблизу слизових оболонок, щоб уникнути потрапляння діючої речовини в очі, ніс, статеві органи;
 • не можна порушувати інструкцію по використанню кошти, інакше воно не справить потрібного дії або викличе побічні ефекти (у разі, якщо перетримати крем більше ніж треба).

До безперечних достоїнств хімічної депіляції належить її простота та дешевизна. Крем можна придбати в межах 100 – 300 рублів, а чи вистачить його на кілька застосувань. Цей Метод абсолютно безболісний, що важливо, особливо при використанні в чутливих місцях.

Біоепіляція

Про що треба забути, застосовуючи такі способи депіляції, так це про безболісності. Так звана біоепіляція включає в себе два види – ваксинг і шугарінг. Якщо по-російськи, то це депіляція воском і цукровою пастою.

Варто зазначити, що у біоепіляції є протипоказання, додатково до тих, які вже перераховані для хімічної депіляції:

 • онкологія;
 • цукровий діабет;
 • нервові і психічні захворювання;
 • келоїдна хвороба;
 • порушення згортання крові;
 • варикоз і тромбофлебіт;
 • серцеві хвороби;
 • інфекції.

Ці протипоказання пов’язані з травматичністю і високим рівнем хворобливих відчуттів під час процедур.

Депіляція волосся воском (ваксинг)

Воскова депіляція на сьогодні, мабуть, найбільш затребувана послуга численних косметологів. Переваги цього методу важко переоцінити: швидко, надійно, якісно, надовго (відносно, звичайно). Одне погано – боляче, але що не витримаєш, лише б отримати гладку шкіру, аж на цілих 3 — 4 тижні.

В основі методу лежить видалення волосся з поверхні шкіри за допомогою воскових сумішей. До їх складу входять компоненти природного і синтетичного походження: деревні смоли, бджолиний віск, а також парафіни та інші продукти нафтопереробного виробництва.

Від складу воску і співвідношення в ньому тих або інших інгредієнтів залежать властивості суміші: температура плавлення, в’язкість і так далі. В залежності від оброблюваної зони і характеристик шкіри та волосяного покриву в цьому місці використовують різні восковмісні склади.

Твердий віск перед застосуванням розплавляють до гарячого стану, а м’які суміші вже знаходяться в напіврідкому вигляді і використовуються для теплої і холодної депіляції. До складу можуть входити різні добавки, корисні для шкіри: масла, екстракти, витяжки з рослин, вітаміни.

Використовувати воскову депіляцію можна самостійно, в домашніх умовах. Для цього купують готові смужки з восковим покриттям, звичайно окремо для кожної зони – у смужок різного призначення відрізняються розміри і діють склади.

Воскові смужки розігрівають теплом рук, наклеюють на шкіру за напрямком росту волосся, а потім зривають різким рухом «проти шерсті». Після такої депіляції залишки воску відтирають за допомогою маслянистих коштів. Воскові смужки більше підходять для депіляції невеликих ділянок обличчя і тіла.

Віск, що продається в баночках і касетах, вимагає розігріву до температури близько 38° в спеціальному пристрої або на водяній бані. Цей спосіб більш трудомісткий і не дуже зручний у самостійному застосуванні, однак він з успіхом використовується і в домашніх умовах, і в косметичних кабінетах.

Теплий віск дозволяє швидко і якісно обробляти великі ділянки тіла, наприклад, ноги. Зняття волосся відбувається шляхом наклеювання на восковий шар, вже нанесений на шкіру, спеціальних тканинних або паперових смуг і їх різкого відривання.

Твердий віск для гарячої депіляції призначений тільки для професійного використання. Для проведення процедури гарячим воском потрібні спеціальні навички і підготовка. Віск плавлять протягом півгодини і розігрівають до температури близько 42°.

Віск накладають на шкіру в гарячому вигляді і після охолодження відривають разом з волоссям. Такий віск здатний «взяти» будь по жорсткості волосся з-за своєї щільної структури, яка міцно утримує в собі волоски. До того ж гарячий віск розкриває пори шкіри, распаривает її, що робить процедуру менш болючою, що особливо важливо для чутливих ділянок тіла.

До недоліків воскової депіляції можна віднести:

 • болючість;
 • алергія на віск і роздратування шкіри після процедури;
 • опіки;
 • вростання волосся, зміна властивостей волосся з-за постійного травмування цибулин;
 • наявність протипоказань.

Щоб мінімізувати побічні ефекти і підвищити ефективність воскової депіляції, до неї потрібно підготуватися: відростити волосся до 4-5 мм, провести напередодні пілінг шкіри, перед процедурою не користуватися кремами та лосьйонами, не наносити косметику.

Люблять ваксинг і за оптимальне співвідношення ціна-якість: витрати на придбання воску для будинку або для проведення процедури у косметолога невеликі (від 100 рублів за смужки до 1000-1500 за депіляцію в салоні), а якість видалення волосся високо. Продовжити ефект депіляції можна, якщо нанести після процедури засіб, що сповільнює ріст волосся.

Шугарінг — депіляція волосся за допомогою цукру

Ще один різновид біоепіляції – депіляція солодкої пастою. Техніка цукрової депіляції аналогічна воскової – нанесення шару складу на шкіру і зняття його разом з волоссям за допомогою смужки тканини або безпосередньо руками. На відміну від ваксінг, при шугарінг видалення волосся проводиться у напрямку їх росту, що сприяє зниженню ризику вростання.

Професійна цукрова паста виробляється промисловим способом, продається в банках і перед застосуванням розігрівається до теплого стану. Ручна техніка, а також домашній шугарінг робиться за допомогою карамелі або фитосмолы на медовій основі. Така паста не розігрівається, а розминається в руках, як пластилін і накладається на потрібну ділянку.

Цукрова депіляція володіє тими ж перевагами, що і воскова. До того ж у неї є додаткові плюси:

 • менша болючість в порівнянні з ваксінг;
 • відсутність вростання волосся;
 • відсутність алергічних реакцій і подразнень;
 • мінімум пошкоджень шкіри;
 • ручну техніку зручно застосовувати на важкодоступних ділянках тіла;
 • залишки цукрової пасти легко змиваються водою;
 • не потрібно відрощувати волосся до 4-5 мм, шугарінг видаляє навіть самі короткі волоски.

Вартість готових смужок для шугарінга становить 300 — 400 рублів, цукрової пасти – 700 – 1500 рублів. Послуги косметолога по цукрової депіляції – 400-500 рублів на обличчі, від 1000 до 2500 рублів за одну зону на тілі.

Для економії при самостійній депіляції можна використовувати «саморобну» карамель для шугарінга. Наприклад, зварити густий сироп з 10 столових ложок цукру, 1 столової ложки води і соку половини лимона. Суміш слід варити на повільному вогні, після закипання помішувати 10 хвилин, до появи золотистого кольору і карамельного запаху.

Потім карамель слід остудити, і, не чекаючи її затвердіння, скачати в руках цукровий кулька, розім’яти його в руках і «розмазати» по шкірі «проти шерсті». Потім шар пасти потрібно відірвати по зростанню волосся і, при необхідності, повторити процес наново до видалення всіх волосся. Один кулька можна використовувати, поки він не починає липнути до рук.

Альтернативні способи

Кілька слів про інших відомих способи депіляції.

Один з таких методів, менш поширений – видалення волосся за допомогою тертя. В основному така депіляція застосовується на руках і ногах: спеціальним набором для абразивної депіляції, дрібнозернистою шліфувальною папером, пемзою волосся поступово «стираються», роблячи шкіру гладкою на 1-2 дні.

Цей метод безболісний, але може викликати деякий дискомфорт, ефективний на тонких слабких волоссі. Видалити жорсткий волосяний покрив таким чином навряд чи вдасться. Не підійде абразивна депіляція і людям з чутливою шкірою.

Депіляція за допомогою пінцета або шовковий нитки – спосіб часто використовується і доступний усім. Його особливість у тому, що він практично не має протипоказань, однак частіше застосовується для видалення одиничних волосся або для депіляції невеликих ділянок шкіри (вусики, брови) в домашніх умовах.

Використання електроепілятора має аналогічний принцип дії, однак дозволяє задіяти великі ділянки тіла, але на обличчі його застосовувати не рекомендується.

Дивіться відео: Види депіляції в домашніх умовах

Дивіться відео: Види депіляції: депіляція воском і шугарінг