Дерматит – захворювання шкірних покривів, що з’явилося з-за зовнішніх або внутрішніх факторів. При хворобі спостерігається лущення, відшарування огрубілих ділянок, свербіж, зміна кольору. Запалення може з’явитися із-за алергії на косметику, пилок. До подразників відносять хімічні, біологічні, фізичні фактори. Чому з’явився недуга, визначає лікар. Можна почути різні відгуки з приводу лікування, на кшталт «ми лікуємо або я лечу народними засобами».

Шкірна хвороба має кілька видів. Серед них атопічний, алергічний, нодулярный тип захворювання. Дерматит з’являється на обличчі, на тілі. Про це свідчить почервоніння. Якщо свербить шкіри голови, то необхідно використовувати спеціальні засоби, наприклад, мазі. Захворювання має свої причини, ознаки і симптоми. Чому б не з’явився недуга, необхідно своєчасне лікування.

Причини

Чому з’являються шкірні захворювання? Будь-який вид недуги, в тому числі алергічний, атопічний, нодулярный, має свої причини. Вони пов’язані з біологічними, фізичними, хімічними факторами. До перших відносять рослини, пилок, комах. Якщо вчасно пролікувати хвороба, то вона швидко проходить. Відгуки на подобі таких, як «я лечу спеціальними способами» можна враховувати, а слід покладатися на призначені лікарем методи.

З’являється червоність, з-за впливу побутової хімії, косметики. У цьому разі причини недуги криються в хімічному факторі. Таку хворобу треба вчасно пролікувати. Якщо попрілість з’являється після сонячного випромінювання, температурного впливу, то фізичні причини. Не потрібно сприймати відгуки на подобі «я лечу недуга антибіотиками».

Чому утворюється недуга? Атопічний дерматит може з’явитися через спадковість, особливо, якщо симптоми і ознаки проявляються в дитинстві. Через чутливість до багатьох компонентів з’являється хронічне запалення шкіри. При підвищеній чутливості є більший ризик появи дерматитів. Спостерігається почервоніння на тілі і на обличчі. Якщо свербить шкіра голови, то потрібне термінове лікування. Нерідко застосовуються спеціальні мазі. А такі відгуки, як «я лечу спеціальними ліками» не слід сприймати.

Симптоми і ознаки

Перш ніж призначити лікування, лікар визначає, чому з’явився недуга? Усунути хвороба допоможуть спеціальні засоби, наприклад, ефективні мазі. Дерматит, включаючи алергічний, атопічний, нодулярный, має подібні симптоми і ознаки. Він може бути як на тілі, так і на обличчі. Спостерігаються наступні ознаки:

 • червоність;
 • паління;
 • свербіж;
 • іноді і дрібні бульбашки.

Зазвичай спостерігається поява кількох ознак, наприклад, почервоніння супроводжується печінням. Хронічний вид захворювання характеризується набряком, посинінням, лущенням. Дерматит, включаючи алергічний, можна виявити за красноте, дрібних бульбашок, екзем. Такі ознаки свідчать про те, що хворобу треба негайно пролікувати. А чому вони з’явилися, може визначити лікар. Відгуки на подобі таких, як «я лечу спеціальними способами» можна враховувати, а слід покладатися на призначені лікарем методи.

Якщо з’явилися хоч якісь симптоми і ознаки, слід терміново йти до лікаря. Шкірні недуги нерідко свідчать про наявність серйозного захворювання. Вирішити його допоможе тільки ефективне лікування. Іноді потрібно використовувати лікарські засоби, наприклад, мазі. Але не потрібно сприймати відгуки на подобі «я лечу недуга антибіотиками».

Діагностика

Чому б не з’явився недуга, потрібно правильно його вирішити. Перш ніж вилікувати хворобу, лікар виконує діагностику. Це дозволить визначити, чому вона з’явилася. Потрібно дослідження крові. Перед цією процедурою пацієнту не слід вживати їжу. В інтернеті є багато відгуків про лікування. Серед них «я лечу своїми методами».

Чому потрібно вчасно усунути захворювання? Алергічний вид захворювання характеризується збільшенням лейкоцитарних клітин. А нодулярный і атопічний дерматит має свої ознаки і симптоми. Щоб не з’явилося мікотіческой ураження, виконується дослідження. Тільки за результатами призначається лікування.

Оцінку аналізів виконує дерматолог або алерголог. Якщо з’явилися такі симптоми і ознаки, як свербіж, почервоніння, то слід звернутися до фахівця. Причому ці неприємні явища утворюються як на обличчі, так і на тілі. Своєчасна постановка діагнозу дозволить правильно вилікувати захворювання.

Лікування

Чому потрібно своєчасно усунути захворювання? Це дозволить не допустити ускладнень. Повністю вилікувати хворобу вийде тільки тоді, коли буде усунений подразник. Зовнішня терапія застосовується в залежності від гостроти перебігу захворювання. При гострих формах застосовуються пов’язки на основі трав’яних відварів і 3% водного розчину борної кислоти. Таке лікування дозволить швидко позбутися від захворювання.

Є спеціальні правила виконання процедур. Відвар трав повинен трохи постояти в кімнаті для остигання. Марлеву пов’язку, складену 8 шарів, слід змочити у відварі, віджати і на 15 хвилин накласти на ушкоджену ділянку. Нерідко пролікувати алергічний, нодулярный, атопічний вид недуги допомагають антибактеріальні засоби, наприклад, мазі. Вони застосовуються тоді, коли з’явилася почервоніння на обличчі і на тілі.

З часом може з’явитися вторинна інфекція, яка має такі ознаки, як медово-жовті кірки, бульбашки з мутним вмістом. Необхідна обробка ділянки шкіри, після чого накладаються антибактеріальні мазі «Левоміколь» або 10% «Синтомициновая емульсія». Міняти пов’язки треба 2 рази на добу. З ними битсро проходить почервоніння. Пролікувати хвороба допоможуть і інші засоби.

Шкірні захворювання нерідко допомагають вилікувати такі лікарські засоби, як лоратадин, еріус. Іноді призначається розчин кальцію глюконату по 10 мл Бажано дотримуватися гіпоалергенної дієти. Для цього з раціону виключаються облігатні алергени, які є в кави, шоколаду, цитрусових, курах, рибі, яйцях.

Почервоніння на тілі і на обличчі зникає з використанням спеціальних препаратів. Для цього чудово підходить крем элидел, урьяж, ксемоз, авен, трикзера. Є і спеціальні мазі, що дозволяють повністю вилікувати атопічний, алергічний, нодулярный дерматит. Лікування з будь-якими засобами треба проводити відповідно до інструкції.

Доглядати за шкірою потрібно дбайливо. Для миття слід використовувати ті засоби, які не пошкоджують гідро-ліпідну мантію. Більше підходять гелі і мила, наприклад, биодерма, урьяж. У складних випадках застосовуються гормональні креми. Але щоб повністю пролікувати хвороба, потрібно користуватися ними під контролем лікаря. Їх не застосовують в усуненні дерматиту на обличчі, зате чудово підходять у видаленні всіх ознак на тілі.

Шкіра повинна бути захищеною від ультрафіолету. Для цього спеціальні засоби, що дозволяють якісно пролікувати недуга на тілі і на обличчі.

Мазі володіють лікувальним і відновлюючу дію, тому з ними вийде легко усунути дерматит, у тому числі атопічний, алергічний, нодулярный.

В інтернеті є багато відгуків про лікування. Серед них «я лечу своїми методами».

Використання народних засобів

Щоб повністю пролікувати алергічний чи атопічний дерматит, можна використовувати рецепти народної медицини. З відварами прекрасно усуває почервоніння, запалення на тілі і на обличчі. Причому вони діють краще, ніж багато мазі. А такі відгуки, як «я лечу спеціальними ліками» не слід сприймати.

Важливо не нашкодити собі, і повністю вилікувати хворобу. Не всі трави однаково підходять, оскільки деякі з них здатні викликати роздратування. Тому вони повинні бути гіпоалергенними. Пролікувати зовнішній алергічний чи атопічний дерматит допоможе кора дуба, череда, чистотіл, ромашка.

Якщо на обличчі або на тілі присутні виразки, то самостійне лікування заборонено. Дерматит шкіри допоможе вилікувати лікар. Найчастіше для цього використовуються такі мазі вишневського або метілураціловая. Можна почути різні відгуки з приводу лікування, на кшталт «ми лікуємо або я лечу народними засобами».

Профілактика

Щоб запобігти появі недуги, необхідно виконувати профілактику. Причому її здійснюють ще до народження дитини. До факторів розвитку дерматиту у немовлят відносять:

 • використання медикаментів;
 • ранній токсикоз;
 • застуди;
 • різноманітне харчування;
 • гестози;
 • харчові алергени.

Якщо виключити ці фактори, то хвороба в дитини не настане. Це набагато краще, ніж лікування. Маленьких дітей потрібно захистити від застосування медикаментів, штучного вигодовування. При годуванні мама повинна дотримуватися гіпоалергенної дієти, яка виключає вживання кави, солодкого, здоби, меду, варення. Застосовувати додаткові засоби не потрібно.

Прикорм для дітей з ризиком поява дерматитів потрібно вводити з 6 місяців, але тільки після узгодження з алергологом. Зазвичай використовуються гипоалергенные відварні овочі. А оскільки недуга з’являється через домашнього пилу і шерсті тварин, то необхідно скористатися наступними порадами:

 • позбутися від килимів з натуральним ворсом;
 • виконувати вологе прибирання;
 • необхідно провітрювання;
 • температура в кімнаті повинна бути від 20 градусів.

Ковдри і подушки слід провітрювати на морозі і на сонці. Постільну білизну слід міняти 2 рази в тиждень. З гіперчутливістю треба стежити, щоб у приміщенні завжди було сухо. Необхідно носити одяг з натуральних матеріалів.

Необхідний якісний догляд за шкірою. Негативно впливає часте миття з милом і шампунем. Зате чудово підходять гипоалергенные пінки, гелі, в яких немає запаху. Запобігти розвиток дерматиту допоможе зміцнення імунної системи.