«Чистота — запорука здоров’я!» — з цією думкою ми живемо і привчаємо так жити наших дітей з самого раннього віку. Проте допитливий розум вченого частенько ставить під сумнів загальноприйняті факти і життєві стереотипи. Ось і Брендон Мітчелл — американський дерматолог — замислився, чи справді так корисно щоденне миття? Може бути, це чергова пастка косметичних компаній, які радять нам приймати душ двічі на день і тим самим просто нарощують свій прибуток? Ось, що показали дослідження доктора Мітчелла.

Науковий експеримент

В ході детальних спостережень за групою випробовуваних, які користувалися душем пару раз в день, були зроблені неймовірні відкриття. Доктор Мітчелл відкрито заявив всьому світу: «Митися щодня шкідливо!» Більш того, дерматолог науково обґрунтував свою точку зору і закликав населення серйозно задуматися про свою «доброю» звичкою утримувати тіло в чистоті.

Експеримент показав, що часте миття значно знижує кількість природного жиру на шкірі. Це, в свою чергу, призводить до активному розмноженню шкідливих бактерій, адже тепер на їх шляху немає ніяких перешкод. До всього іншого шкіра стає надмірно сухою, що не тільки неприємно, але й небезпечно — ризик виникнення мікротравм зростає, а значить, бактерії легко можуть проникнути всередину організму.

Як потрібно правильно митися

Американський вчений не тільки оприлюднив результати дослідження, але і дав конкретні рекомендації, як потрібно митися правильно:

  • Не використовуйте антибактеріальне мило — триклозан, який входить до його складу, шкідливий для здоров’я, тому що викликає сильні подразнення шкіри аж до екземи.
  • Не робіть воду занадто гарячої — це приносить більше шкоди, ніж задоволення: шкіра стає в’ялою, сухою і незахищеною. Тепла вода для організму набагато краще, ніж «бадьорить» окріп.
  • Мийтеся лише пару раз на тиждень — це самий приголомшливий рада доктора Мітчелла, але думка вченого підкріплено науковим дослідженням. Часте миття знищує корисні бактерії, що живуть на шкірі, а значить, робить її беззахисною перед безліччю захворювань.
  • Освойте техніку точкового миття — це означає, що особливу увагу потрібно приділяти лише інтимних зон, пахв і тим місцям, де відбувається підвищене потовиділення, а митися повністю зовсім необов’язково.
  • Якщо шкіра суха, не забувайте користуватися зволожуючим кремом — мікротравми нікому не потрібні.
  • Прислухатися до думки американського вченого чи ні — особиста справа кожного, але, можливо, прийшла пора змінити свої звички. Особливо варто звернути увагу на поради доктора Мітчелла людям з проблемною шкірою.

    Джерело