В Інтернеті можна знайти більш ніж достатньо рад на тему схуднення. Проблема полягає в тому, що найчастіше ця інформація дуже хаотична і суперечлива. Саме тому останнім часом набирає популярності професія “наставника по схудненню”, або дієтолога. Правда, послуги такого фахівця зазвичай коштують досить дорого.

Ми зібрали поради провідних фахівців по схудненню і дієтологів, щоб заощадити вам час пошуку потрібного фахівця і, звичайно ж, витрати на його консультації.

1. Ви недоедаете

У прагненні швидко скинути зайву вагу багато роблять цю помилку. Якщо ви займаєтеся спортом і щодня спалюєте 2500 калорій, а споживаєте всього 1200, ваш організм буде змушений робити запаси» і уповільнювати метаболізм, що до того ж ускладнить набір м’язової маси.

Що робити? Не бійтеся є. Наповнює свою тарілку здоровою їжею: фруктами, овочами і цільнозерновими продуктами. Вживайте білок, не відмовляйтеся від корисних жирів: рослинної олії, авокадо, горіхів і насіння. Також вживайте листову зелень і салати. Якщо ви будете наїдатися здоровими продуктами, вам просто не захочеться їсти фаст-фуд.

2. Ви робите тільки кардіовправи і недостатньо нарощуєте м’язову масу

Це поширена помилка серед жінок. Кардіо допомагає скинути зайву вагу, але ці вправи практично марні в нарощуванні м’язової маси. Підйом вантажів і тренажери допомагають прискорити метаболізм. Завдяки цьому ваш організм буде спалювати зайвий жир ще довго після закінчення тренування.

Що робити? Якщо вам складно відразу ж піднімати вагу, додайте в своє тренування 20 хвилин силових вправ з власною вагою: присідання, віджимання, прес та підтягування. Не забувайте збільшувати навантаження по мірі того, як ви будете ставати сильнішими.

3. Ви говорите собі, що ви «на дієті», тимчасово змінюючи свій спосіб життя

Часто люди, які переконують себе, що вони сідають на дієту, кидають свою затію раніше, ніж їм вдасться схуднути. Навіть якщо вони досягають успіхів, то просто не знають, що робити далі, і з часом знову повертаються до звичного способу життя і набирають вагу.

Що робити? В схудненні дуже важливий психологічний настрій. Тому приберіть слово «дієта» з своєї промови. Усвідомте, що ви йдете на експерименти з тренуваннями і харчуванням, і на те, щоб підібрати комбінацію, яка підійде саме вам, у вас може піти багато часу. Усвідомте, що ви міняєте свій стиль життя. Головне — знайти в ньому плюси і отримувати від нього задоволення. Тільки так у вас не буде проблем з тим, щоб дотримуватися його.

4. Ви не знаходите підтримки

Ті, хто худне поодинці, мають набагато менше шансів на успіх, ніж ті, хто вирішив боротися із зайвою вагою в компанії друзів або при підтримці сім’ї. Важко дотримуватися нового способу життя, якщо ваша сім’я або близькі не бажають брати участі у змінах і підтримувати вас.

Що робити? Знайдіть родича або друга, з яким ви могли б об’єднати зусилля. Якщо поруч з вами немає людини, який хотів би худнути разом з вами, просто повідомте близьким про ваших цілях і попросіть їх про підтримку. На крайній випадок, в інтернеті існує багато онлайн-платформ і груп, які підтримують один одного віртуально.

5. Ви не ставите конкретних цілей

Якщо ви ставите собі за мету просто схуднути, швидше за все, ви не досягнете успіху. Секрет успіху в тому, щоб розбивати великі цілі на маленькі, яких легко досягти. Ваша мета повинна бути чіткою, вимірної, досяжною та обмеженою в часі.

Що робити? Якщо ви хочете, скажімо, скинути 10 кілограмів, розбийте цю мету на маленькі кроки, за допомогою яких ви зможете досягти її. Наприклад, у перший місяць схуднення скоротити в два рази вживання простих вуглеводів (таких як картопля або паста) і замінити їх листовими овочами, випивати 8 стаканів води в день і 4 години на тиждень займатися в залі.

6. Ви переоцінюєте кількість калорій, скинутих за одне тренування

Багато хто вважає, що хороша тренування здатна нівелювати негативний ефект від поганої їжі. Вам може дуже хотітися нагородити себе десертом за важку і старанну тренування, але не варто переоцінювати свій успіх в спортзалі.

Що робити? Пам’ятайте про те, що збільшення фізичної активності призводить до збільшення апетиту, тому не забувайте стежити за розміром і змістом своєї тарілки.

7. Ви не послідовні у своїх зусиллях

Це одна з найпоширеніших помилок при схудненні. Істотно скинути зайву вагу можливо лише в тому випадку, якщо ви послідовні у своїх тренуваннях і зміні харчування.

Що робити? Не піддавайтеся спокусі зробити «перерву на тиждень», адже це поверне вас в початок вашого шляху. Не варто спокушатися маленькими досягненнями і поступово збільшувати навантаження.

Також важливо пам’ятати про те, що успішне схуднення – це здорове схуднення. Ваша мета не просто зменшити обсяг талії, але і стати здоровішими. Тому змиріться з тим, що немає чарівної таблетки, яка зробить вас стрункою за пару днів. Схуднення – це наполеглива праця, але якщо правильно організувати цей процес, він може принести вам задоволення і змінити свій спосіб життя на краще.

Джерело