Доброякісний гіпертензивний артериолярный нефросклероз

Доброякісний гіпертензивний артериолярный нефросклероз — прогресуюче захворювання, викликане хронічної погано контрольованою артеріальною гіпертензією. Можуть розвинутися симптоми хронічної ниркової недостатності та симптоми вторинного ушкодження органів-мішеней при артеріальній гіпертензії. Діагноз є насамперед підтверджується клінічними та лабораторними тестами. Лікування полягає в строгому контролі артеріального тиску і підтримці ниркової функції.

Доброякісний гіпертензивний артериолярный нефросклероз розвивається, коли хронічна артеріальна гіпертензія призводить до пошкодження дрібних кровоносних судин клубочків ниркових канальців і интерстиция. В результаті розвивається прогресуюча ниркова недостатність.

Факторами ризику служать літній вік, погано контрольована артеріальна гіпертензія та інша ниркова патологія. Афроамериканці знаходяться в групі підвищеного ризику; причини не ясні. Можливо, це обумовлено поширеністю неадекватно нелікованою артеріальної гіпертензії або спадкової сприйнятливістю до опосередкованому артеріальною гіпертензією нирковому пошкодження.

Доброякісний нефросклероз приводить до термінальної стадії ниркової недостатності тільки в невеликому процен хоча ПЕКЛО менше 130/80 мм рт.ст. більш прийнятно для пацієнтів з цукровим діабетом або хронічною нирковою недостатністю.

Більшість експертів пропонує терапії тіазидовими діуретиками у низьких дозах з інгібіторами ангиотензинпре-обертаючих ферментів або блоку-торами рецепторів ангіотензину для про-теинурических пацієнтів. Блокатори кальцієвих каналів р-адреноблокатори можуть бути додані по необхідності. Більшість пацієнтів потребують комбінованої терапії для контролю АТ. Зниження ваги, фізичні вправи і обмеження прийому солі та води також допомагають контролювати АТ.

Симптоми.