Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

Поява кашлю у дітей – це справжнє випробування для багатьох батьків. Під час хвороби виникає питання не тільки про те, як позбавити дитину від неприємного симптому, але і як повністю вилікувати його. Зараз для лікування кашлю використовується дуже багато фармацевтичних засобів, однак далеко не всі серед них безпечні для дітей. Оптимальним варіантом є ліки Доктор Мом.

Зміст:

 • 1 Форми випуску
 • 2 Компоненти препарату та їх властивості
 • 3 Показання до Доктор Мом
 • 4 Протипоказання
 • 5 Правила приймання Доктор Мома
 • 6 Побічні ефекти

Форми випуску

Доктор Мом – це серія лікарських засобів від кашлю, створених для прийому дорослими і дітьми. Кілька варіантів препаратів – суттєву перевагу, так як це дозволяє підібрати найбільш зручне для прийому та ефективне ліки проти кашлю без будь-яких зусиль.

Форми випуску:

 • Сироп. Дозволений для прийому дітям, які досягли віку 3 роки. Характеризується хорошими смаковими якостями, що значно полегшує прийом в дитячому віці. Використовується для лікування будь-яких форм кашлю, спричинених інфекційним ураженням дихальних шляхів. Можна приймати вагітним і годуючим жінкам.
  Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

  Сироп від кашлю

 • Пастилки. Таблетки для розсмоктування Доктор Мом випускаються в різних смакових варіаціях. Не рекомендується приймати дітям віком до 18 років, так як до складу пастилок входять високі концентрації діючих речовин, що може викликати алергічні реакції та інші побічні ефекти. Під час виношування дитини та грудного годування противопоказанны у зв’язку з відсутністю клінічних досліджень про вплив таблеток на плід.
 • Мазь. Використовується для лікування кашлю, різних форм риніту, головного болю. Виявляється протизапальну, антисептичну та зігріваючу дію. При нанесенні активні компоненти мазі проникають через шкірні пори, таким чином забезпечуючи інгаляційний ефект. Може використовуватися для терапії від 2 років.

Вибір лікарського засобу необхідно здійснювати з урахуванням кількох важливих факторів. При лікуванні кашлю у дитини краще всього здійснити консультацію у фахівця. Педіатр зможе вибрати відповідну форму ліки, враховуючи при цьому індивідуальні особливості хворого.

Препарати Доктор Мом випускаються в кількох різних формах, кожна з яких може використовуватися для лікування кашлю та ряду інших неприємних симптомів хвороб.

Компоненти препарату та їх властивості

Всі ліки представленої серії мають комбінований склад, тобто містять велику кількість компонентів. Ефективність препаратів безпосередньо залежить від властивостей складових компонентів. Доктор Мом включає в себе велику кількість рослинних екстрактів, які ефективні при лікуванні багатьох хвороб, і при цьому безпечні для дітей.

Основні компоненти:

Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

Корінь солодки

 • Корені солодки. Дана речовина характеризується седативну дію, за рахунок чого відбувається розслаблення мускулатури бронхів, знижується подразливість, і в результаті падає інтенсивність кашльового рефлексу. Крім цього, корінь солодки є рослинним анальгетиком, сприяє кращому відходженню мокротиння, справляє протизапальний ефект.
 • Екстракт куркуми. Речовина являє собою антибактеріальний компонент, який знищує патогенні мікроорганізми в дихальних шляхах, прискорює їх виведення з організму, а також запобігає розмноженню нових бактерій. Також екстракт куркуми відрізняється вираженою протизапальною дією, і незначним жарознижуючим ефектом.
 • Екстракт імбиру. Є потужним знеболюючим засобом, що особливо важливо при сильному надривному кашлі, не проходить тривалий проміжок часу. За рахунок даного екстракту препарат усуває відчуття печіння в легенях, знижує біль у горлі. Ще однією властивістю імбиру є протизапальну дію.
 • Екстракт оману. Дана речовина має цілий ряд корисних властивостей і якостей. В першу чергу оман – це сильне спазмолітичний засіб. Крім цього, екстракт чинить антисептичну дію, згубно впливаючи на шкідливі мікроорганізми в дихальних шляхах.
 • Екстракт алое. Дія даного компонента спрямована на прискорення регенеративних процесів у тканинах, уражених запаленням. Також алое відомо як протизапальний і антисептичний засіб.
  Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

  Корінь імбиру

 • Ментол. Є спазмолітичну компонентом, що знижує частоту кашльового рефлексу. Також має антибактеріальний ефект. Важливою перевагою компонента є позитивний вплив на смакові якості препарату.
 • Крім основних компонентів, до складу входять допоміжні. Слід зазначити, що склад препаратів відрізняється залежно від форми випуску. Детально дізнатися про те, з яких компонентів складається вибране ліки можна при ознайомленні з інструкцією, що додається до комплекту.

Доктор Мом включає в себе широкий спектр рослинних компонентів, дія яких спрямована на усунення кашлю і причин, що його спровокували.

Показання до Доктор Мом

Доктор Мом – це лікарський засіб, виготовлений з екстрактів лікарських рослин і інших натуральних компонентів. Дія ліків від кашлю спрямоване на зменшення в’язкості мокротиння, що знаходяться в дихальних шляхах, а також їх розрідження. Цей процес здійснюється за допомогою збільшення концентрації бронхіальних залоз, а також розслаблення м’язових тканин бронхів.

Крім відхаркувальний ефекту Доктор Мом надає протизапальну дію. За рахунок цього ліки застосовуються як в якості симптоматичної, так і основної терапії інфекційних захворювань органів дихання у дітей.

Основні показання до прийому:

Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

Грип

 • грип
 • ГРЗ
 • гострий або хронічний бронхіт
 • ХОЗЛ
 • бронхіальна астма
 • пневмонія
 • туберкульоз

Крім захворювань дихальних шляхів, препарат активно застосовується при лікуванні отоларингологічних хвороб. Зокрема, ліки з даної серії використовуються при ларингіті, фарингіті, деяких формах ангіни. Доктор Мом може призначатися дорослим для лікування кашлю курця, продуктивного кашлю.

В цілому, описане ліки має широкий спектр показань, в число яких входять багато захворювань, що провокують сухий кашель.

Протипоказання

Незважаючи на безпечний склад, Доктор Мом здатний чинити згубний вплив на організм у певних випадках. Мова йде про деякі обмеження і протипоказання, при яких приймати ліки заборонено або ж прийом припустимо у мінімальних дозуваннях при відсутності вираженого ризику.

Основні протипоказання:

Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

Пастилки від кашлю

 • Гіперчутливість. Доктор Мом категорично не можна приймати в тому випадку, якщо пацієнт чутливий до будь-якого основного або допоміжного компоненту. У зв’язку з цим слід уважно вивчати склад лікарського засобу перед початком лікування. Порушення цього обмеження може стати причиною розвитку виражених побічних ефектів, які зроблять негативний вплив на здоров’я пацієнта.
 • Вікове обмеження. З-за підвищеної концентрації рослинних компонентів сироп від кашлю можна приймати тільки дітям від 3 років. Мазь у відповідності з інструкцією дозволяється наносити з дворічного віку. Смоктальні таблетки, зважаючи на особливості складу, не рекомендується приймати неповнолітнім через підвищену ймовірність передозування.
 • Цукровий діабет. До складу ліків від кашлю входить досить велика кількість цукру, що необхідно для поліпшення смакових якостей і засвоєння інших компонентів. При цукровому діабеті препарат може завдати істотної шкоди, особливо якщо прийом здійснює без контролю рівня цукру. Рекомендується пити Доктор Мом тільки з дозволу лікаря, при постійному контролі. У більшості випадків діабетикам призначаються низькі дозування ліків для запобігання негативних наслідків.
  Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

  Дітям від 3-х років

 • Вагітність. При вагітності для лікування кашлю можна використовувати сироп. Він безпечний на всіх термінах, однак прийом має здійснюватися у повній відповідності з призначеними дозуваннями. Прийом пастилок і мазі не рекомендується, так як достовірних даних про те, як ці ліки впливають на організм плоду немає. Також фахівці не рекомендують здійснювати лікування з допомогою цих форм препарату під час годування.
 • Захворювання кишечника. Прийом препаратів заборонений при коліті, хворобі Крона, виразкових захворюваннях. Крім цього, Доктор Мом протипоказаний у разі наявності кишкової непрохідності, при сильному зневодненні.
 • Шкірні ушкодження. Дане обмеження актуально для мазей Доктор Мом. Нанесення препарату на пошкоджені ділянки шкіри може викликати сильну алергічну реакцію, погіршити процес регенерації. Крім цього, через пошкоджені судини компоненти можуть потрапити в кров, що є небажаним і може призвести до негативних наслідків.

Також протипоказаннями до прийому є тяжка форма ожиріння, варикозне поразку гемороїдальних вен, захворювання печінки і нирок. Категорично заборонено прийом сиропів від кашлю при наявності каменів у жовчному міхурі, при апендициті, холангіті. Під наглядом фахівців слід приймати при наявності бронхіальної астми та інших алергічних захворювання аеробного типу.

Безсумнівно, Доктор Мом – це безпечний лікарський засіб, проте існує кілька протипоказань, при яких від прийому даного препарату краще відмовитися.

Правила прийому Доктор Мома

Ліки від кашлю Доктор Мом для дітей відпускаються з аптек без рецепта. Однак перед застосуванням, особливо в дитячому віці, рекомендується проконсультуватися з педіатром і визначити точний діагноз. У деяких випадках може знадобитися корекція доз ліків, що пов’язано з індивідуальними фізіологічними особливостями пацієнта.

Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

Кашель

Сироп Доктор Мом необхідно приймати всередину. Ліки краще не запивати і не вживати їжу або рідину протягом півгодини після прийому. Це дозволить поліпшити ефект ліки і виключить ймовірність побічних ефектів з боку органів травної системи.

Дозування залежить від віку пацієнта. Дітям від 3 до 5 років потрібно пити сироп щодня по пів маленької ложки тричі на добу. Для пацієнтів віком 6-14 років дозування слід збільшити до 1 ложки 3 рази на день. Дорослим і підліткам від 14 років необхідно приймати по 2 чайні ложки (близько 10 мл) три рази на добу.

Терапевтичний курс складає близько від 14 до 21 дня, залежно від ефекту. У разі, якщо після 3-ох тижневого прийому кашель не зник, необхідно звернутися за медичною допомогою. При необхідності курс лікування може бути продовжений, або ж в терапевтичних цілях будуть призначені інші засоби терапії.

Пастилки від кашлю призначаються виключно дорослим. Для лікування необхідно повільно розсмоктувати таблетку, не запиваючи і не розжовуючи. Здійснювати прийом рекомендується кожні 2 години. При цьому слід пам’ятати про те, що максимально допустима кількість пастилок становить 10 шт. в день.

Тривалість прийому становить від 2 до 3 тижнів. При регулярному вживанні смоктальних таблеток слід регулярно звертати увагу на можливі зміни самопочуття. При перших симптомах передозування або розвитку побічних ефектів прийом необхідно перервати.

Доктор Мом від кашлю для дітей: основні правила застосування

Мазь від кашлю

Мазі від кашлю слід використовувати виключно для зовнішнього нанесення. Ліки необхідно акуратно втирати в шкіру. Місце нанесення залежить від характеру симптомів. При головному болю мазь Доктор Мом наноситься в скроневу область. У разі нежитю необхідно нанести невелику кількість засобу безпосередньо в шкіру під носом. При кашлі пацієнту слід розтирати груди. Після нанесення рекомендується накрити грудну клітку теплою пов’язкою і укрити хворого для кращого прогрівання.

Під час лікування препаратами Доктор Мом необхідно з обережністю приймати будь-які інші фармацевтичні засоби. Не рекомендується одночасний прийом Доктор Мома і будь-яких інших засобів від кашлю. Це може призвести до застою мокротиння в дихальних шляхах, що є оптимальним умовою для розвитку нових бактерій.

Безсумнівно, для досягнення ефекту слід враховувати правила прийому Доктор Мом, і пити ліки відповідно з зазначеними дозуваннями.

Побічні ефекти

Негативна реакція організму на Доктор Мом при відсутності протипоказань чи обмежень – дуже рідкісне явище. Через особливості свого складу, ліки від кашлю добре переносяться пацієнтами. Різні побічні ефекти при прийомі Доктор Мом виникають лише у разі істотного збільшення дози, при надмірно тривалому лікуванні, а також у деяких інших випадках.

При прийомі сиропу від кашлю у пацієнтів, особливо у дитячому віці, можуть проявлятися алергічні реакції. Це пов’язано з високою концентрацією рослинних трав у складі препарату, що для дитячого організму може виступати у якості алергену. Поява шкірного висипу, свербежу, незначного печіння – найбільш поширені симптоми алергії. У більшості випадків вони проходять самостійно відразу після припинення лікування.

Під час прийому у хворого також може істотно підвищуватися рівень цукру в крові, що обов’язково слід враховувати діабетикам. Прийом сиропів може спровокувати у пацієнтів виражені побічні дії з боку ШЛУНКОВО-кишкового тракту. До них відносяться метеоризм і печія, а в окремих випадках-нудота.

Тривалий прийом препаратів може стати причиною підвищеного артеріального тиску, що потребує подальшої терапії. При використанні таблеток для розсмоктування тривалий проміжок часу у пацієнтів може виникнути неприємний присмак у роті, сухість, відчуття печіння в області горла.

В цілому, прийом Доктор Мом може стати причиною певних побічних ефектів, що обов’язково потрібно враховувати перед початком прийому.

Доктор Мом для дітей – це серія лікарських засобів, виготовлених на основі лікувальних рослин. Правильне застосування таких ліків дозволяє максимально швидко позбутися від кашлю, усунувши причину його появи і прискорить одужання.