Допомагає чи обліпихова олія від хропіння

Народний засіб — обліпихова олія, від хропіння застосовують давно і досить успішно. Доступне, з приємним ароматом і просте у використанні, масло дійсно творить дива. Всім, кому набридло терпіти хропіння, як свій, так і близьких, варто спробувати дію цілющої сили обліпихової олії на практиці.

Зміст

 • Що таке храп і чому виникає
 • Принцип дії обліпихової олії
 • Де купити і як приготувати масло обліпихи
 • Як користуватися маслом правильно
 • Коли масло обліпихи не вихід
 • Що кажуть відгуки людей про маслі проти хропіння

Що таке храп і чому виникає

Якщо обліпихова олія від хропіння користується таким попитом, значить воно працює. Але, як продукт, отриманий з ягід може впливати на нічні трелі? Щоб зрозуміти принцип роботи олії, потрібно мати уявлення про хропіння, як про явище. Мова йде про звуці, видобутій з горла сплячого з певною періодичністю та інтенсивністю. Виникає хропіння в області верхніх дихальних шляхів під час вдиху.

Допомагає чи обліпихова олія від хропіння

Основна причина появи хропіння — вузькі дихальні шляхи, що уповільнюють процес проходження повітряного потоку крізь м’які тканини верхніх дихальних шляхів. Хропіти можна ротом, носом і обома одночасно. Схильні хропіння люди будь-якого віку, включаючи дітей.

У боротьбі проти зберігання користуються різними методами і засобами, як радикальними, пов’язаними з хірургічними втручаннями, так і лояльними, такими, наприклад, як масло обліпихи, трав’яна настоянка з дуба і календули, інгаляції з евкаліптовим маслом і пр. Останні варіанти хоча і належать до засобів народної медицини повністю безпечні і досить ефективні.

Принцип дії обліпихової олії

Перш ніж дізнатися, як приймати обліпихова олія від хропіння, варто ознайомитися з його властивостями і принципом дії на храпуна.

Натуральне та цілюща, воно має важливу здатність створювати обволікаючий шар на слизових оболонках носа і горла, знімаючи запалення, роздратування, знешкоджуючи їх і пом’якшуючи, звільняючи прохід для повітря.

До складу олії входить цілий ряд корисних елементів і вітамінів:

 • А;
 • Е;
 • С.

У комплексі вони надають позитивний вплив не тільки на слизові оболонки, але і на шкірні покриви, прискорюють регенерацію тканин, володіє унікальним сосудоукрепляющим властивістю, підвищуючи тонус ослаблених м’язів носоглотки.

Допомагає чи обліпихова олія від хропіння

Де купити і як приготувати масло обліпихи

Обліпихова олія безпечніше купувати в аптеці або робити в домашніх умовах самостійно. Виробники пропонують два варіанти продукту:

 • олія гарячого віджимання;
 • мало холодного віджиму.

Обидва варіанти підходять для лікування хропіння. Головне — натуральність і безпеку продукту, в якому не повинно міститися концентратів. Виключено лікування з заміною звичайного обліпихової олії ефірним — вкрай небезпечного для слизової носа з-за високого ступеня концентрації.

Приготувати цілюще масло просто самостійно. Для цього з ягід отримують сік (не використовуючи металевих предметів), дають йому постояти в закритій скляній тарі в холодильнику. Через два-три дні на поверхні соку утворюється невелика кількість масла — його збирають в окрему ємність і використовують за призначенням.

Допомагає чи обліпихова олія від хропіння

Як користуватися маслом правильно

Традиційно застосування олії з ягід обліпихи від хропіння передбачає закапування носа. Досить однієї-двох крапель в ніс перед сном для поліпшення ситуації. Густе і тягуче масло потрібно намагатися вдихнути якомога глибше.

Кожному, хто вирішив боротися з хропінням таким способом, потрібно запастися терпінням. Подіє засіб через лише кілька місяців регулярного застосування.

Прискорити його дію дозволить комплексний підхід до вирішення проблеми з внесенням змін у спосіб життя, харчування, відпочинку і сну.

Коли масло обліпихи не вихід

Незважаючи на натуральність і безпеку продукту з ним потрібно бути обережними людям, схильним до прояву різного роду алергій. Крім того, не варто покладати великих надій на засіб в особливо важких випадках, коли хропіння — не просто наслідок нещодавно перенесеного ГРВІ та ГРВЗ, а патологія, поступово переростає в небезпечний синдром апное.

Потрібно розуміти, що масло з заспокійливою дією допоможе поліпшити ситуацію при легких формах хропіння у людей без серйозних проблем зі здоров’ям, але ніяк не стане панацеєю для тих, хто потребує в комплексному лікуванні в першу чергу причини хропіння.

Допомагає чи обліпихова олія від хропіння

Що кажуть відгуки людей про маслі проти хропіння

Олена, 41 рік: «Давно шукала натуральне просте засіб від хропіння чоловіка. Почитала, що допомагає обліпихова масло. Приготувала за рецептом і ось вже третій тиждень користуємося удвох. Ефект поки не ясний, хропіння не чуємо, ні я, ні чоловік. То спати стали міцнішими, чи дійсно допомагає!»

Ксенія, 28 років: «Купила в аптеці масло обліпихи для своєї бабусі, від хропіння якої чесно кажучи втомилася вся сім’я. Капали два місяці, особливого ефекту не побачили (почули), але бабусі подобається. Каже легше дихати, стали снитися приємні сни. Ну і на здоров’я!»

Олег, 38 років: «Втомився від претензій дружини з приводу «нічних концертів», вирішив спробувати масло обліпихи, не відчуваючи особливих надій. Приємно здивувало, що вже через кілька тижнів хропіти став рідше і тихіше. Дружина задоволена, продовжую лікування, кажуть потрібно як мінімум 3 місяці.»