Безумовно, кожній представниці прекрасної статі хочеться красуватися густими і розкішними волоссям, але ситуація кардинально змінюється, якщо останні ростуть у вас на руках. Це справжній кошмар для кожної дівчини і жінки, здатний не просто зіпсувати настрій, а довести до справжнього відчаю. Але що ж робити, якщо зазначена проблема стала вашою дійсністю? Вихід є завжди і у даному матеріалі ми розповімо вам, як швидко і назавжди прибрати довге волосся на руках з допомогою перевірених способів.

Зміст сторінки

 • 1 Довге волосся на руках: які причини?
 • 2 Способи позбавлення від волосся на руках
 • 3 Способи видалення волосся раз і назавжди
 • 4 Усунення волосся за допомогою перекису водню
 • 5 Освітлити волосся на руках іншими способами
 • 6 Використання бритви й депиляторного крему
 • 7 Рішення проблеми народними методами
 • 8 Як правильно доглядати за шкірою рук після процедури
 • 9 Довге волосся на руках. Як з ними боротися? Відгуки

Довге волосся на руках: які причини?

Причини появи небажаної рослинності на руках (а також інших ділянках тіла) у дівчат поділяються на три категорії:

 • наявність в організмі ендокринних порушень;
 • підвищена чутливість шкірного покриву до вільного тестостерону;
 • несприятлива спадковість.

Потрібно відзначити, що в більшій частині випадків основним фактором, що провокує посилений ріст волосся на руках у жінок, є ендокринні розлади. Їх може бути кілька: вікові гормональні зміни в організмі, патології щитовидної залози (сюди відносяться і аутоімунні захворювання).

Нерідко на ультразвукової діагностики щитовидної залози не виявляють ніяких патологій або новоутворень, аналізи крові на гормони також знаходяться в межах норми, але, незважаючи на це, проблема має місце бути. Цілком імовірно, що вона полягає в антитіл щитовидної залози. Попросіть у свого лікуючого лікаря виписати направлення також і на цей аналіз.

Крім цього, волосся на руках можуть почати активно з’являтися в результаті ряду гінекологічних патологій, найбільш поширеними з яких виступають полікістоз яєчників, гормональні кісти, а також дисфункція яєчників.

Також проблему надмірного оволосіння можуть викликати патології головного мозку, а якщо бути більш точними – турецького сідла і гіпофіза. Якщо ви помітили несподівана поява малопривабливих волосків на тілі – не виключена наявність новоутворень. В такому разі проблема досить серйозна і потребує обов’язкової консультації у медика, а також подальшого проходження обстеження на томографі.

Волосся починають активно з’являтися і при різних патологіях надниркових залоз, які виявляються за допомогою комп’ютерної томографії.

Підводячи підсумок усього зазначеного вище можна з усією відповідальністю стверджувати, що в більшій частині ситуацій при патології ендокринної сфери, які провокують підвищений оволосіння, в організмі жінки починають надмірно проводитися чоловічі статеві гормони (тестостерон), разом з цим спостерігається брак жіночого гормону (естрадіолу).

Щоправда, нерідко трапляється і таке, коли на аналізах ніяких відхилень не виявлено, але на тілі все одно зростає більше ніж потрібно зайвої рослинності. Причиною цього може бути збільшена чутливість шкірного покриву до вільного тестостерону (найчастіше розвивається при сильних стресових ситуаціях). Тоді навіть якщо показники тестостерону знаходяться в межах норми, підвищується чутливість шкірного покриву до нього, а значить, гормон починає робити свою чорну справу – викликає ріст небажаної рослинності.

Досить часто причиною цього патологічного стану є генетична схильність до надмірного росту волосся на тілі. Визначити цей вид проблеми досить легко, адже в цьому випадку надмірна рослинність з’являється з самої юності і супроводжує людину протягом всього його життя.

А якщо ви помічаєте подібні зміни, будучи у віці від 25 до 30 років, не грішіть на гени і в обов’язковому порядку звертайтеся за консультацією до лікаря (насамперед, до ендокринолога, а потім до гінеколога). Не можна залишати без уваги таку поведінку – спочатку потрібно обов’язково перевірятися у медичних спеціалістів і тільки потім приступати до косметичного усунення проблеми, якщо не буде виявлено ніяких збоїв з боку здоров’я.

Способи позбавлення від волосся на руках

Навіть незважаючи на те, що на даний часовий момент косметологія знаходиться на найвищому піку свого розвитку, підібрати чудодійний засіб, який дійсно допомогло б видалити волосся на руках, досить складно.

Але це не являє собою перепони на шляху сучасних красунь до найефективнішого варіанту. Так на сьогодні одними з найбільш поширених способів можна назвати наступні: використання депиляторного крему, гоління, шугарінг, ваксинг, процедуру обесвечивания або освітлення, епіляцію, лазерну епіляцію, електроепіляція і елос. Дуже багато представниць прекрасної статі активно користуються народними способами видалення зайвої рослинності.

Способи видалення волосся раз і назавжди

Серед найбільш радикальних способів, що дозволяють видалити довге волосся на руках, можна назвати салонні методи, які полягають у використанні спеціальних приладів. Завдяки їм ви зможете подарувати своєму шкірного покриву завидною гладкості, але не з першого застосування (це буде залежати від кольору волосся і особливостей їх будови). Крім цього, таку естетику ніяк не можна віднести до категорії загальнодоступної з-за дуже високої вартості.

Спробуємо коротко розібратися з самими затребуваними салонними методиками:

 • Лазерна епіляція. Клієнт майже не відчуває впливу променя. Також відсутні які-небудь наслідки у вигляді запалень і рубців. Лазер дає найвищі результати на світлому шкірному покриві з темними волосками, але не в силах впливати на «сплячі» фолікули, тому щоб повністю видалити волосся на руках вам знадобиться пройти від п’яти до восьми маніпуляцій з перервою в 1,5-2 місяці. У проміжках між сеансами заборонено використовувати якісь інші способи депіляції або епіляції. За часом процедура є досить швидкою.
 • Елос. Тут за справу береться струм плюс світловий імпульс, він дозволяє видалити волоски будь-якої товщини і кольору, але тільки якщо вони перебувають в активній фазі росту. Необхідним мінімумом вважається від 4 до 6 сеансів з невеликими перервами від чотирьох до дванадцяти тижнів. Даний спосіб може викликати невелику набряклість. Виконується тільки на відросло після голитися до декількох міліметрів волосках. У проміжках між сеансами волосся на руках дозволяється збривати або усувати за допомогою крему.
 • Електрострум. Виступає одним із перших методів по видаленню зайвої рослинності. Спосіб досить болючий, буде потрібно знеболювання. Щоб успішно виконати його, довжина волосся повинна становити не менше 0,5 сантиметрів. За допомогою електроструму можна успішно видалити волосся будь-якого кольору, типу без ефекту вростання. Процедура займає досить багато часу, також існує ризик інфікування після цієї маніпуляції.
 • Світловий імпульс. Є доволі швидкою процедурою, яка дозволяє прибрати довге волосся на руках за 6-8 сеансів. Не представляє небезпеки при професійному підході і не провокує вростання волосків. Світловим імпульсом можна видалити тільки активні цибулини, не дуже добре діє на світлих і сивому волоссі.
 • При виборі того чи іншого салонного методу епіляції потрібно обов’язково врахувати, що кожному з них притаманні свої особливості і протипоказання. Слід заздалегідь проконсультуватися з лікарем, щоб виключити ризики розвитку побічних реакцій.

  Усунення волосся за допомогою перекису водню

  Слід відразу ж обмовитися, що з допомогою знебарвлення не можна повністю вирішити проблему зайвої рослинності, адже перекис тільки маскує волоски. Найбільш поширеним методом маскування виступає застосування 3% перекису водню.

  Існує кілька варіантів використання перекису, виберіть той, який найбільше приверне вашу увагу:

  • Метод 1. Є найпростішим (не підходить для дівчат, які мають чутливий шкірний покрив): потрібно час від часу проводити за «волосистої частини рук косметичним диском, змоченим в розчині не розведеною перекису.
  • Метод 2. Найбільш м’який: з’єднайте в скляному або фарфоровому ємності розтоплений брусок дитячого мила з 3 столовими ложками перекису. Нанесіть отриману суміш на руки на 15-20 хвилин.
  • Метод 3. Має найвищу ефективність. Необхідно змішати в порцеляні або кераміці 3 столових ложки перекису з половиною столової ложки харчової соди і упаковкою гидроперита (або 2 ампулами нашатирю). Цією кашкою намазываете руки на 30-60 хвилин (час дії буде залежати від кольору волосся і їх кількості) і змиваєте в теплій воді.
  • Метод 4. Самий білий: потрібно нанести на руки суміш однієї столової ложки зубної пасти (вибирайте тільки пасту білого кольору) зі столовою ложкою перекису, залишити подіяти на 15 хвилин, а потім усунути під теплою водою.

  Незалежно від того, яким з цих методів ви вирішите скористатися зрештою, потрібно буде провести тест на алергічну чутливість. Особливо це стосується третього способу.

  Освітлити волосся на руках іншими способами

  Зробити волосся на руках візуально більш світлими і тонкими, тобто непомітними можна не тільки за допомогою перекису водню. Розглянемо інші ефективні способи позбавлення від цієї неприємності.

 • Гідроперит. Потрібно розтерти в скляній, керамічній або фарфоровому ємності 10 таблеток речовини і додати до них 2 ампули нашатирного спирту, а також одну чайну ложку свого улюбленого шампуню. Все гарненько розведіть у теплій воді (достатньо однієї столової ложки) і намажте на ділянки, де росте більше всього волосків. Усуньте з допомогою теплої води через 55-60 хвилин.
 • Трав’яна терапія. Потрібно зробити ромашковий відвар (можна замінити ромашку на календули, квітки липи) в розрахунку 1,5 столових ложки на 500 мл води і протирати шкірний покрив з непотрібними волосками кілька разів за день. Нехай це і не найшвидший метод, але зате повністю безпечний.
 • Лимон. Вам необхідно буде протирати волоски свіжим соком лимона кілька разів в добу, а в літній час після цієї маніпуляції треба виставляти руки під прямі сонячні промені. З тією ж метою можна скористатися лимонним соком, змішаним з яблучним оцтом у співвідношенні 2 до 1, але не влітку (інакше може освітлити і сам шкірний покрив).
 • Спеціальні знебарвлюючі кошти. Волоски на руках можна блондировать і з допомогою будь-яких барвників, кремів і гелів у складі яких є аміак. Тут потрібно орієнтуватися виключно на свій рівень чутливості шкірного покриву і фінансові можливості.
 • Використання бритви й депиляторного крему

  Хімічні і механічні методи усунення зайвої рослинності є одвічними конкурентами в боротьбі за свого споживача. І депіляторний крем, і гоління відносяться до малобюджетним засобів, які прості в застосуванні, зручні і не вимагають особливих знань або навичок. Їх дія при цьому доводиться тільки на сам волосяний стрижень, який знаходиться на поверхні шкірного покриву, тому ефект після процедури триває недовго. Обидві методики не викликають больових відчуттів (у разі правильного проведення), їх можна з’єднувати з водними процедурами (ванною, душем).

  Поговоримо про основні плюси і мінуси кожного окремо взятого способу.

 • Гоління. Його проводять на вологому шкірному покриві із застосуванням основи (це може бути спеціальний гель для гоління, звичайне мило, гель для душу) в напрямку зростання волосків. За часом процедура буде тривати стільки, наскільки вистачить вашої вправності і наскільки великою буде площа «оволосіння». Якщо ви скористаєтеся новими верстатами і лезами, будете обережно з ними поводитися і грамотно доглядати за шкірою після депіляції, такий метод не залишить після себе ніяких наслідків. В іншому ж випадку усунення волосся на руках з допомогою бритви може завершитися подразненнями, порізами або вростанням волосків. Але як би якісно ви не виконали процедуру, дуже скоро нові волоски знову почнуть з’являтися, причому навіть більш жорсткими, ніж були до цього.
 • Депіляторний крем. В цьому випадку зайві волосся на руках не зрізаються, а видаляються хімічним методом. Крем наносять на шкірний покрив на певний період часу (від трьох до десяти хвилин в залежності від інструкції, кольору волосся і ступеня їх жорсткості, а також рівня вашої чутливості), після знімається разом із залишками розчинилися волосяних стрижнів за допомогою спеціального скребка-лопатки (додається в комплекті з кремом) і видаляється водою.
 • Деякі виробники пропонують засоби, що мають водовідштовхувальний активний склад: до тих пір, поки ви будете приймати душ, даний крем почне свою чарівну дію. Якщо говорити про ефект хімічної гладкості, то він самим прямим чином буде залежати від кольору та структури волосся, а також від якості крему. У середньому ефект від даної маніпуляції буде радувати вас від трьох до десяти днів. В разі регулярного використання депиляторного крему волоски починають стоншується, стають більш крихкими. Існують засоби з компонентами, що сповільнюють ріст нового волосся. Але цей спосіб може спровокувати алергію. Також існують ризики вростання волосся в шкірний покрив.

  Рішення проблеми народними методами

  Можете спробувати подарувати своїм ручкам гладкість з допомогою методів, перевірених ще нашими прабабусями протягом багатьох століть.

  • Рицина плюс нашатирний спирт. Два рази на день протирайте зайві волоски сумішшю звичайного спирту (в кількості 35 грам), нашатирного (5 грамів), касторової олії (5 г) і йоду (1,5 грама). В результаті зайві волоски злізуть протягом одного тижня.
  • Горіхова шкаралупа. Можна скористатися свіжим горіховим соком або кашкою подрібненої шкаралупи (кедрового або волоського горіха) з водою. Протирайте шкірний покрив 2-4 рази на день до появи видимих результатів.
  • Кропива. Кропив’яне масло здатне надати руйнівну дію на фолікул волосся. Для його приготування вам потрібно з’єднати 40 грамів розтертих до стану порошку насіння рослини зі 100 мл рослинного масла і потім поставити суміш у темне місце на два місяці. Нанесіть склад на шкірний покрив пару разів за день.
  • Зола. Допоможе позбавитися від зайвої рослинності на руках зола, отримати яку можна в процесі спалення маку чи будь-якого дерева. Потрібно буде просто натирати шкіру рук із зайвими волосками цією речовиною, і чекати позитивного результату.
  • Дурман. З метою усунення зайвої рослинності можна скористатися спиртовою настоянкою насіння цієї рослини (густу суміш подрібненого насіння змішайте з горілкою, настояною в темному місці від 14 до 21 дня) або відваром кореня дурману (на 1 літр води береться 150 грамів). Також періодично протирають шкірний покрив цим складом.

  Зверніть увагу, народні способи боротьби із зайвою рослинністю часто провокують появу алергічних реакцій. Тому якщо ви не хочете створити собі додаткові проблеми, не полінуйтеся попередньо виконати тест на чутливість, особливо це стосується рецептів, в яких передбачається використання дурману.

  Як правильно доглядати за шкірою рук після процедури

  Як стає зрозуміло з усього описаного вище, більша частина методів позбавлення від зайвої рослинності може згодом залишити не тільки гладку шкіру, але і менш приємні наслідки. Тому важливо грамотно доглядати за руками після депіляції – таким чином, ви зможете не допустити виникнення подразнень, запальних явищ і небажаного вростання волосків. А також продовжите гладкість шкіри на більш тривалий період часу.

  Отже, з допомогою яких засобів можна забезпечити шкірі належний догляд?

 • За допомогою спеціальних антисептичних складів. Не допустити інфікування допоможе перекис водню, а також настоянка прополісу, календули і медичний спирт. Крім цього можна скористатися антисептиками – Мірамістином і Хлоргексидином.
 • Не меншу ефективність принесуть і спеціальні лікувальні засоби після гоління (гелі, лосьйони) особливо ті, які сповільнюють ріст волосся. Також непоганий результат забезпечують відвари лікарських трав (календули, ромашки, чистотілу), сік алое, ефірні масла (евкаліптова, чайного дерева). Шкірний покрив після таких маніпуляцій потребує додаткового зволоження.
 • Зволожуючі препарати не просто забезпечують догляд «потерпілому» шкірного покриву, але і запобігають вростання нових волосків. Можете скористатися вже зазначеними вище лосьйонами і гелями після гоління, дитячим або ж будь-яким кремом, у складі якого присутній пантенол.
 • Ми ж порадимо вам зупинитися на спеціальних продуктах, призначених для догляду за шкірою після епіляції (депіляції). На сьогоднішній день в косметичних магазинах ви знайдете широкий вибір подібних засобів від відомих торгових марок.
 • Також не можна обійти стороною народні способи, серед яких виділяють:
  • Мурашине масло. В інтернеті ви отышете безліч відгуків щодо його високої результативності не тільки в уповільненні росту волосків, але і припинення їх росту в цілому (якщо будете користуватися цим засобом протягом декількох місяців). Слід використовувати масло для протирання чистого, депилированного/эпилированного ділянки шкіри один раз на день протягом кількох діб після процедури. Зверніть увагу, олія діє кілька годин, тому сплануйте свій день таким чином, щоб не перешкодити цьому народному методом повноцінно працювати.
  • Масляна суміш. Потрібно змішати масло виноградних кісточок (можна замінити його маслом жожоба) з ефірними маслами чайного дерева і м’яти в розрахунку по 5 крапель на 15 мл базового масла. З допомогою такого саморобного кошти ви зможете заспокоїти шкірний покрив, зволожите його, а також пригальмувати процес появи нових волосків.
  • Виноградно-лимонний екстракт. В якості засобу після епіляції/депіляції з тим же успіхом можна використовувати будь-лосьйон або крем для тіла, попередньо додавши до неї кілька крапель лимонного ефірного масла і 5-7 крапель виноградного соку (віддайте свою перевагу білим сортами винограду).
  • Куркума. Цієї індійської прянощі притаманні властивості усувати запальні явища і боротися із зайвою рослинністю на тілі. Просто додайте її до легкого зволожуючого крему (у співвідношенні компонентів від 1: 10 до 1 до 1 в залежності від вашої індивідуальної чутливості) і нанесіть на ділянку шкіри з великою кількістю волосся на десять хвилин. Можете просто розвести спецію в теплій воді до кашоподібного стану і залишити її на шкірному покриві до десяти хвилин, замотавши депилируемую область в харчову плівку. Але врахуйте, що використовуючи куркуму, слід бути гранично обережним, так як вона може забарвити руки в помаранчевий колір.

  Довге волосся на руках. Як з ними боротися? Відгуки

  Ми зібрали кілька відгуків реальних дівчат, які особисто випробували на собі ті чи інші способи, що дозволяють прибрати довге волосся на руках і готові розповісти вам свої враження про них.

  1 відгук

  Така проблема, як волосся на руках знайома мені не з чуток. Проходила всі необхідні обстеження у лікаря, щоб виключити наявність патологій, в результаті всі аналізи в нормі, а волосинки все одно з’являються. Тоді я пішла на прийом до косметолога, вона ж порадила мені лазерну епіляцію. Звичайно, метод це далеко не бюджетний і не дуже приємний, але результати мене приємно радують – хоча пройшло всього кілька місяців (сеанси роблять з перервою в декілька тижнів), але волоски вже почали випадати, а нові зростають більш тонкими й тендітними. Сподіваюся, що ефект і далі не розчарує мене і незабаром я позбудуся від такого «прикраси».

  Маріанна, 21 рік

  Відгук 2

  У мене підвищена чутливість до тестостерону, яка обумовлена генетикою і передалася мені в спадок від мами з бабусею. До кого я тільки не зверталася за допомогою – була у гінеколога і ендокринолога і навіть у генетика, але всі вони зійшлися в одному і тому ж: такий стан патологією не є, тому не потребує медикаментозного лікування. Робити лазерну епіляцію в такому випадку також марно, адже під дією злісного гормону волоски знову з’являться на шкірі через певний час. Тому я користуюся старим добрим методом – видаляю волосся бритвеним верстатом. Нехай, ефект тримається і недовго, зате це повністю безпечно і не вимагає істотних фінансових витрат.

  Юлія, 34 роки

  Відгук 3

  Давно страждають від надмірної рослинності на тілі, періодично приймаю оральні контрацептиви і з-за цього гормональний фон злегка «не те». Мій гінеколог порадила використовувати сік волоського горіха для боротьби з волоссям на руках на тлі медикаментозної терапії. Я поставилася до такої пропозиції досить скептично, але все ж вирішила його випробувати. До сьогоднішнього дня не можу остаточно повірити, що отримала такий ефект – волоски на руках дійсно поступово посвітлішали і стали менш помітними. Але я після нанесення горіхового соку виходила хвилин на 30 під прямі сонячні промені, оскільки результат стає ще більш вираженим. Можу сказати всім дівчатам – не потрібно боятися застосовувати народні засоби, найчастіше ефект від них набагато краще, ніж від сучасних «чудо-засобів», а по фінансам ви економите пристойну суму.

  Олександра, 25 років

  Якщо ви твердо зважилися нарешті видалити ненависні волосся на руках, не відкладайте цю справу в довгий ящик, а починайте займатися своєю зовнішністю і здоров’ям вже прямо зараз. Насамперед, записуйтеся на консультацію до лікаря-гінеколога або ендокринолога, а потім, якщо всі показники гормонів будуть в нормі, звертайтеся за допомогою до косметолога. Можете, звичайно, почати вирішувати проблему самостійно, за допомогою народної терапії, але консультація у спеціаліста в будь-якому разі не стане зайвою і допоможе вам зорієнтуватися в такому нелегкому питанні, щоб як можна швидше радіти ніжною і гладкою шкірі без надмірної рослинності на ній.