Дробове харчування для схуднення: меню, користь

Найефективнішим способом схуднення вважається дієта. Їх придумали безліч, починаючи від самих легких, закінчуючи жорстокими. Ефективним способом схуднення вважається і дробове харчування. Цю статтю я хотіла б присвятити саме йому.

Що таке роздільне харчування для схуднення?

Дробове харчування — це такий спосіб харчування, в основі якого лежить часте вживання їжі, але в маленькій кількості. Їсти потрібно 4-5 разів на день. Але це не означає, що їсти потрібно перед сном і вставати вночі. Ні, ви просто їсте протягом дня багато разів.

Дробове харчування прискорює процес засвоєння поживних речовин в організмі. Справа в тому, що під час проміжків між прийомами їжі організм намагається запастися жир, а часті прийоми їжі не тільки змушують його спалювати нову їжу, а також змушують спалювати те, що відклалося вже давно, в різних частинах тіла.

Принципи дробового харчування

Існує два варіанти дрібного харчування. Давайте розглянемо кожен з них.

Перший варіант дробового харчування

Ви харчуєтеся стільки, скільки хочете. Тобто ви повинні їсти відразу ж, як тільки з’явилося відчуття голоду. А переставати їсти треба тоді, як тільки з’явилося відчуття насичення. Якщо ви тільки що трохи перекусили, а через годину ви знову хочете їсти, знову візьміть що-небудь пожувати, наприклад, йогурт, сухар, тост і так далі. Виходить, що в цьому варіанті дробового харчування ви харчуєтеся весь день, при цьому, не голодуючи і не переїдаючи, тому що ви їсте, як тільки захочете і перестаєте їсти, якщо наситилися.

Найголовніша умова першого варіанту дробового харчування — слухати свій шлунок.

Другий варіант дробового харчування

Цей варіант не такий простий як перший. Він більше підходить тим, хто перебуває довший час в роботі і не хоче весь час щось їсти.

Ви їсте 5-6 разів на день, при цьому 2-3 рази щільно, а решта 2-3 просто легкий перекус. При цьому їжа може бути будь-яка, головне, поменше їсти мучного і солодкого, і побільше фруктів і овочів.

В обох варіантах такого харчування потрібно щодня випивати не менше 2 літрів води, причому супи, чай, кава не в рахунок.

Дробове харчування для схуднення

З допомогою дробового харчування ви зможете досить швидко схуднути. Але пам’ятайте, що при різкому зниженні ваги ваша шкіра може стати непривабливою і обвислій, тому вам потрібно займатися фізичними вправами і використовувати якісні косметичні засоби.

Ні в якому разі не виключайте зі свого раціону жири, тому що вони необхідні організму. А також не забувайте про вітаміни і мікроелементи.

Ось зразкове меню на один день, спираючись на яке ви зможете самі собі скласти меню на весь тиждень.

Сніданок

 

 

Цей прийом їжі не можна пропускати ні в якому разі, так як за допомогою нього активізуються обмінні процеси.

На сніданок можна їсти будь-які каші (можна і на воді, і на молоці), чай або кава з вершковим маслом, а також з невеликим шматочком сиру.

Другий сніданок

Як тільки ви зголоднієте, ви можете приступити до другого сніданку.

На другий сніданок ви можете з’їсти: будь йогурт, сир або будь-який фрукт.

Обід

Овочевий суп або бульйон, варені овочі, а також тушковані, свіжий салат або відварне м’ясо

Полуденок

Чай, кава, какао і легкий десерт

Вечеря

Відварну картоплю чи овочі з м’ясом, рибою або яйцями

Перекус

Склянку кефіру або питного йогурту

Продукти для полуденка і другого сніданку

А можна перекушувати ось чим: фруктами, сухофруктами, овочами, фруктовими та овочевими салатами, а також домашніми сухариками, йогуртом, нежирним сиром, кефіром і так далі. З солодощів потрібно виключити: шоколад і цукерки, можна тільки мармелад і зефір. Ковбасу, сосиски і сардельки їсти не можна!

Користь дрібного харчування

В основному, всі залишають тільки позитивні відгуки про дробовому харчуванні. Дуже багато людей пишуть, що дробове харчування допомогло їм не тільки схуднути, але і вирішити проблему зі шлунком. Харчуючись дрібно, ви зможете налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, а також не голодувати і не переїдати.

Харчуйтеся правильно, дорогі друзі, і худніть на здоров’я!