Зміст статті:

 • 1 Користь душа
 • 2 Як приймати душ?
 • 3 Нюанси
 • 4 Шкоду контрастного душу
 • 5 Протипоказання

Сьогодні важко знайти повністю здорової людини. Навіть у медиків є такий термін, як «умовно здорова людина».

Кожна людина з ранку хоче відчувати бадьорість у своєму тілі, а також прокидатися з відмінним настроєм. Але це вдається не кожному.

У тому випадку, коли мова йде про здоровий спосіб життя і загартовування, то охочих робити це не багато.

Тим не менш, у наш час є один перевірений спосіб, як можна бути здоровим і лікуватися від гіпертонії – це приймати контрастний душ.

Користь душа

На контрастний душ можуть зважитися не всі. Він справді не викликає приємних відчуттів під час прийому. Він приносить дискомфорт і напругу. Але всім відомо, що контрастний душ допомагає зробити стан людини більш бадьорим.

Він може поліпшити кровообіг в організмі і тим самим позбавитися від ПЕКЛО. Також контрастний душ зміцнить імунітет, поліпшить стан шкірного покриву, допоможе схуднути і при підвищеному тиску. Але приймати контрастний душ треба правильно.

Деякі люди знаходять безліч причин, щоб не робити цю процедуру. Але перед тим як від неї відмовитися, треба знати, яку користь і шкоду вона може завдати людині і його організму.

Контрастний душ може тренувати організм. Він зміцнить судини, що корисно при підвищеному тиску і гіпертонії, відновить клітини і капіляри, натренує м’язи і допоможе організму відчувати себе бадьоріше. Також душ зміцнить імунітет.

Якщо регулярно правильно приймати контрастний душ, то це також допоможе позбавитися від зайвої ваги і гіпертонії. Організм буде посилено спалювати калорії при процедурі, а також покращувати кровопостачання, що дуже корисно при підвищеному тиску.

Щоб ефект від такого душа був максимальним, треба струменями робити масаж. Ними потрібно водити по тих місцях, де спостерігаються відкладення жиру, а також по грудях при гіпертонії. Приймати такий контрастний душ треба щодня після сну.

Основна маса людей не любить приймати контрастний душ з-за того, що під час нього можна випробувати неприємні відчуття. На це особливо важко зважитися представницям прекрасної статі, так як їх шкіра значно чутливіша.

Але дискомфорт буде тривати недовго. Вже після 4-5 разів все прийде в норму, а контрастний душ вранці стане звичкою. Щоб організм швидше адаптувався, рекомендується починати робити такі процедури влітку.

Як приймати душ?

Щоб навчитися правильно приймати душ, треба слідувати простим правилам, які будуть приведені нижче:

 • Спочатку потрібно заспокоїтися і налаштуватися на процедуру.
 • Використовувати для обтирання після душу жорстке рушник, бажано махровий.
 • Розтиратися після душу треба досить енергійно. Це допоможе поліпшити кровообіг і стабілізувати тиск.
 • Слід пам’ятати, що правильно починати потрібно з обливання теплою води. Далі її треба робити гаряче. Додавати воду потрібно поступово. Близько 1-2 хвилин треба стояти під максимально гарячою водою, а потім різко слід включити холодну.

  Під холодними струменями слід перебувати протягом 30-40 секунд. Час поступово можна збільшувати. Також це відноситься і до зниження температури. Воду не потрібно спочатку робити крижаною. Температура води повинна поступово знижуватися.

  Привчати організм приймати контрастний душ треба протягом 30-40 днів. За один прийом різко змінювати температуру води можна на початковому етапі не більше 3-4 разів. Закінчувати душ треба тільки холодною водою, після чого відразу енергійно розтертися. Шкіра при розтиранні має стати рожевою.

  Нюанси

  • Не рекомендується під контрастний душ підставляти голову, так як може статися перепад тиску або з’явитися застуда.
  • Під час процедури треба переступати з ноги на ногу, щоб стопи отримували однакову кількість енергії.
  • Приймати такий душ можна по кілька раз в день, але робити це треба щодня.
  • При застуді процедури припиняти не варто.

  Після регулярного прийому контрастного душу можна буде помітити, що імунітет зміцниться. Покращиться стан м’язів і судин. Шкіра стане виглядати молодше і свіже. Також вона стане більш пружною.

  Слід пам’ятати, що омолоджуючий і оздоровчий ефект від цієї процедури настане тільки в тому випадку, якщо її приймати регулярно протягом достатньої кількості часу.

  За рахунок того, що контрастна вода впливає на серцево-судинну систему, в організмі поліпшується циркуляція крові, що призводить до більш щедрого постачання крові і органів киснем.

  Шкода контрастного душу

  Якщо виконувати процедуру неправильно, то вона може завдати шкоду, як і будь-яке інше лікувальний вплив на організм. Контрастний душ для багатьох може бути стресом, особливо для тих, хто часто хворіє.

  З цієї причини багато починають обливатися не холодною водою, а теплою (19-20 градусів). В результаті організм не отримує необхідної загартування і у таких людей з’являються простудні захворювання або запалення.

  Тут вся справа в тому, що тепла вода не може включати захисні механізми організму, які починають працювати тільки в екстремальній ситуації. З цієї причини і шанс застудитися значно зростає.

  Привчати організм до холодної води треба поступово. Як тільки тіло звикне до води з температурою в 19-20 градусів, його треба моментально почати привчати до холодної води.

  При цьому швидке обливання крижаною водою не дасть сильно організму охолонути, але допоможе «пробудитися» захисним механізмам організму. Всі системи почнуть працювати в кілька разів активніше.

  Приймати контрастний душ також треба правильно, а саме:

 • Тепла вода.
 • Гаряча вода.
 • Холодна вода (30 с).
 • Гаряча вода (30-40 с).
 • Холодна вода (більше 60 с).
 • Гаряча вода (до 60 с).
 • При цьому різну по температурі воду терпіти не варто, так як це не дасть позитивного результату. Все має бути в нормі.

  Протипоказання

  Як і у всіх інших лікувальних процедур у контрастного душа також є свої протипоказання. Його не слід приймати при тромбофлебіті, хворобах серця і крові.

  Якщо у людини підвищений тиск, порушений кровообіг у мозку і спостерігаються спазми судин, то контрастний душ приймати фахівці не рекомендують. Але спробувати проробити таку процедуру можна після консультації з лікарем.

  При будь-яких хронічних захворюваннях організму рекомендується перед початком прийому контрастного душу проконсультуватися з лікарем – це треба пам’ятати. Також при запальних процесах в організмі потрібно відмовитися від прийому контрастного душу.

  Приймати контрастний душ слід з ранку після зарядки. Також його можна приймати і на протязі дня. При цьому треба розраховувати час прийому так, щоб після процедури проходило не менше півгодини перед виходом на вулицю. Також після прийому контрастного душу треба добре розтертися рушником.

  Знаючи ці моменти, ви зможете прийняти для себе правильне рішення і почати приймати контрастний душ. Якщо є якісь протипоказання або сумніви, то рекомендується звернутися до лікаря за консультацією. У висновку пропонуємо ознайомитися з відео в цій статті на тему загартування для гіпертоніка.