Сучасні методи епіляції, як один, обіцяють чудове позбавлення від рослинності там, де вона не потрібна: ефективно, швидко і назавжди. Але фахівці вважають, що виробники обладнання для епіляції і центри косметології, пропонують свої дорогі послуги з видалення волосся, трохи лукавлять. Тому що знищити волосся назавжди в буквальному сенсі слова на сьогоднішній день під силу тільки одній процедурі – електроепіляція.

Зміст сторінки

 • 1 Електроепіляція волосся: за і проти
 • 2 Види
 • 3 Принцип дії
 • 4 Особливості процедури електроепіляції волосся
 • 5 Час — гроші
 • 6 Струм – це боляче
 • 7 Голки для електроепіляції волосся
 • 8 Протипоказання до електроепіляції
 • 9 Збираємося на електроепіляцію
 • 10 Дивіться відео: Електроепіляція волосся у чоловіків
 • 11 Дивіться відео: Видалення волосся струмом (електроепіляція)
 • 12 Відгуки про електроепіляції волосся

Електроепіляція волосся: за і проти

По-перше, при електроепіляції абсолютно неважливо, якої довжини, щільності і кольору волосся. Також не приймаються в розрахунок фототип шкіри і наявність засмаги на ній. Це вигідно відрізняє електроепіляцію від інших способів епіляції, роблячи її практично універсальною процедурою.

По-друге, новомодні і надпопулярні фото – та лазерна епіляція, при всіх своїх вражаючих результатів, мають властивість не доводити почате до кінця. Вплив лазера і фотоспалахи на волосяну цибулину виявляється достатнім для того, щоб волосся з неї перестали рости на деякий час, інколи на термін до кількох років. Але при цьому повністю знищується, слущиваясь і випадаючи в підшкірних тканинах, лише невелика частина волосяних фолікулів.

Інші пошкоджуються частково, тимчасово втрачаючи свою «виробничу міць» і поступово відновлюючи репродуктивні можливості. Ще частина цибулин під впливом випромінювання переходить в «сплячий режим», і є десятки чинників, здатних розбудити дрімаючі клітини в будь-який момент.

Це може бути гормональний збій, застосування косметики з фітогормонами, прийом ліків, проведення апаратних процедур, вагітність, в кінці кінців.

Електроепіляція волосся існує вже понад 100 років, але так і не зуміла стати №1 серед засобів видалення волосся. З’явилися не так давно сучасні методи епіляції теж відсунули електроепіляцію на задній план. Це цілком зрозуміло, адже, незважаючи на свою неперевершену надійність, електроепіляція – це:

 • дуже повільно;
 • дуже довго;
 • дуже боляче;
 • дуже дорого.

За статистикою від 7 до 10% клієнтів, які пройшли через електроепіляція, не задоволені отриманим результатом, так як вони відносяться до тієї нечисленної категорії людей, на волосяний покрив яких даний вид епіляції потрібного впливу не справляє. Просто кажучи, електроепіляція їх «не бере».

Види

Електроепіляція має два різновиди:

 • пинцетная,
 • електродна.
 • У першому випадку процедура проводиться за допомогою пінцета, що виконує роль провідника електричного струму від спеціального апарату до волосу. Після захоплення волосся пінцетом високочастотний електричний імпульс проходить по стрижня волоса до його кореня і під впливом тепла руйнує цибулину.

  Метод цей досить щадний. Але справа в тому, що вплив на один тільки волосся триває кілька хвилин, тому даний спосіб не користується популярністю у косметологів, ні у їх клієнтів.

  Другий метод – за допомогою голки, яка вводиться під шкіру на глибину залягання волосяних фолікулів. Саме цей спосіб традиційно мається на увазі при згадці електроепіляції.

  Принцип дії

  Електроепіляція волосся заснована на безпосередньому впливі електричного струму на волосяний фолікул. Для цього в цибулину вводиться тонка голка, що є одночасно електродом, через який подається електричний розряд. Отримавши «удар струмом» фолікул відмирає остаточно і безповоротно.

  Використовуються при цьому наступні фізико-хімічні процеси:

  1. Термоліз. Електроепіляція допомогою термолізу діє на основі змінного струму високих частот. Розряд струму миттєво нагріває клітини волосяної цибулини і навколишніх тканин. В результаті фолікул випалюється зсередини.

  При термолизе необхідно точне попадання в цибулину, але якщо вона має нестандартну форму, то вплив на неї може статися нерівномірно, і частина кореня залишиться життєздатною. Швидкість роботи термолізу дозволяє обробляти відносно великі ділянки тіла, але витримати процедуру без анестезії навряд чи вийде.

  Для шкіри цей спосіб досить травматичний, так як тепловий вплив электроимпульса поширюється і на неї, протягом декількох секунд. Тому в деяких країнах застосування термолізу в електроепіляції приватними косметологами заборонено, а здійснюється виключно лікарями в умовах клініки.

  2. Електроліз заснований на електрохімічному впливі на волосяну цибулину. Постійний струм подається в голку, введену на глибину розташування фолікула, другий електрод знаходиться в руках пацієнта. При включенні струму відбувається електролітична реакція з утворенням у клітинах волосся соляної кислоти, яка тут же розпадається з виділенням лугу.

  Виникаюча при цьому лужне середовище роз’їдає тканини цибулини і повністю її руйнує, незалежно від правильності форми внутрішніх каналів. Луг в рідкому вигляді здатна просочитися по всьому об’єму. Зрозуміло, що хімічний процес відбувається не миттєво, тому обробка однієї невеликої зони відбувається довго, але і не так болісно, як у випадку з термолизом.

  Хімічна реакція відбувається з виділенням бульбашок водню на поверхні шкіри, після чого волосся виймають звичайним пінцетом. Спеціальне покриття електродів захищає тканини організму від струму, який працює тільки на кінчику голки.

  3. Метод «Бленд», як видно з назви (від англійського «змішувати»), використовує одночасно обидва процеси – термоліз і електроліз, що дозволяє проводити електроепіляцію з максимально можливою ефективністю і з мінімумом негативних моментів, властивих одному і другому методу окремо.

  За допомогою комп’ютерної програми визначається оптимальне співвідношення термолизной і електролізної фаз процедури, в залежності від структури волосся і стану шкіри.

  4. Флеш-метод заснований на гальванічному ефекті, як електроліз, але з більш високими частотами постійного струму, за рахунок чого вплив відбувається набагато швидше, але використовувати даний метод можна не на всьому тілі.

  Особливості процедури електроепіляції волосся

  Час — гроші

  Головна особливість електроепіляції в тому, що кожен волосок обробляється окремо. Звідси – тривалість процедури. На обробку навіть невеликої зони може піти не одна година, а враховуючи, що процедура все-таки болюча, не кожному під силу витримати таку багатогодинну екзекуцію. В залежності від чутливості клієнта обробку однієї ділянки можуть розбивати на кілька відносно коротких сеансів – по 15, 30, 45 хвилин.

  Враховуючи, що кожна волосина має свій цикл зростання, у той час, поки одні волоски піддаються знищенню електричним струмом, інші тільки готуються до виходу назовні, а треті ще перебувають у зародковому стані. Тому по мірі росту волосся обробку однієї і тієї ж зони доводиться повторювати аж до повної її очищення.

  Ще один момент стосується вартості процедур. Вона безпосередньо залежить від того часу, який витрачено на електроепіляція, так як оплата за цю послугу, як правило, погодинна. Якщо волосся трохи попадеться «шустрий» косметолог, можна буде обійтися малою фінансовою кров’ю. Інакше ж процедура вийде за ціною, зіставною, а то і дорожче, ніж лазерна і фотоепіляція.

  Струм – це боляче

  Як уже говорилося, процедура електроепіляції досить болюча, ще б, хоч це і микроразряды, але все ж — удари струмом. Крім того, щоб дістати до фолікула, голка електроепілятора вводиться в шкірну пору там, де волосся виходить на поверхню, або поряд. Сама голка електрод дуже тонка, але багато місця на тілі дуже чутливі, так і больовий поріг у всіх різний.

  Тому без знеболювання, швидше за все, буде не обійтися. Крем або спрей-анестетик наноситься на шкіру перед сеансом і вартість процедури не входить, так і ефективність їх невисока.

  Існує думка, що використання місцевої ін’єкційної анестезії (новокаїну, лідокаїну) при електроепіляції може призвести до зворотного ефекту і спровокувати підвищений ріст волосся. Тому застосування засобів для знеболення процедури – виключно на страх і ризик самого клієнта.

  В деяких дорогих косметологічних центрах вже є обладнання, що дозволяє знизити неприємні відчуття пацієнтів під час електроепіляції, із застосуванням кріотехнологій та охолодження поверхні шкіри повітрям.

  Справа майстра боїться

  Погану службу електроепіляції служать відгуки про що залишаються після неї шрами і рубці. Справа в тому, що дана процедура передбачає наявність високої кваліфікації косметолога, який її проводить.

  Введення голки повинно проводитися з ювелірною точністю, інакше при попаданні на навколишні тканини виникають всілякі пошкодження і опіки, утворюють згодом некрасиві нерівності на шкірі.

  Неправильне проведення процедури може призвести до такого неприємного ускладнення, як підшкірний ріст волосся, яке вимагає хірургічного лікування. А при порушенні санітарії наслідки і зовсім можуть підірвати здоров’я: занесення інфекції вглиб шкіри з голкою або через ранки загрожує довгим і дорогим лікуванням.

  Можна сказати, що «золоті руки» майстра у випадку з електроепіляцією – це 99% успіху, на відміну від інших способів епіляції, де ефективність здебільшого залежить від застосовуваного обладнання.

  Саме завдяки «криворуким» косметологів пошкодження шкіри з рубцюванням – один з найчастіших побічних ефектів електроепіляції в Росії. У західних країнах відсоток ускладнень процедури знаходиться на мінімальному рівні.

  Так як до проведення електроепіляції допускаються тільки фахівці, які отримали курс навчання від 120 до 1100 годин і досвід роботи в апаратної косметології не менше 5 років. Перш ніж довіритися косметолога, перевірити його сертифікат на право робити електроепіляція, не завадить.

  Голки для електроепіляції волосся

  Залежно від стану шкіри пацієнта, голки для проведення електроепіляції підбираються косметологом індивідуально:

  • звичайні голки з хірургічного сплаву використовуються в більшості випадків для невибагливих клієнтів без яких-небудь особливостей шкіри;
  • голки з ізоляцією – покриті мікроскопічним шаром тефлону або іншого ізолюючого покриття, яке захищає шкіру від опіку, підходять для людей з чутливою шкірою;
  • голки з золотим напиленням – покриті нікелем з домішкою золота, рекомендуються пацієнтам, схильним до алергій.

  Варто відзначити, що «просунуті» голчасті електроди збільшують вартість процедур, тому і не використовуються для всіх і для кожного. Само собою, голки повинні бути одноразовими, і це навіть не обговорюється.

  Протипоказання до електроепіляції

  Як і інші методи епіляції, видалення волосся електрикою має список протипоказань, причому в порівнянні з іншими апаратними методиками розширений і доповнений:

  • дерматологічні захворювання;
  • порушення кровообігу внаслідок цукрового діабету;
  • варикоз і тромбофлебіт;
  • інфекції хронічні і гострі;
  • артеріальна гіпертензія, ішемія;
  • схильність шкіри до келоидному рубцюванню;
  • онкологія;
  • гепатит;
  • алергія на метали і сплави, з яких виготовлені голки;
  • наявність металевих елементів в тілі (ендопротез, зубні штифти і брекет-системи, внутрішньоматкова спіраль, армування шкіри золотими нитками);
  • наявність кардіостимулятора;
  • вагітність.

  Обмежено застосування електроепіляції в зоні пахв – з-за поверхневого розташування лімфовузлів в цій галузі рекомендують використовувати інші, більш щадні, способи видалення волосся. Проводити епіляцію струмом в області вух і носа забороняється. Над верхньою губою і в зоні бікіні бажано використовувати анестезію, так як це найбільш болючі ділянки.

  Збираємося на електроепіляцію

 • Отже, якщо ви зважилися на електроепіляція, перше, що потрібно зробити – знайти Майстра (саме так, з великої літери). Стати жертвою горезвісного людського чинника не хочеться нікому, тому розпитайте знайомих, помоніторьте інтернет, почитайте відгуки.
 • У вибраному салоні поцікавтеся сертифікатом на проведення електроепіляції, методом впливу, обладнанням, досвідом проведення подібних процедур, попросіть пробний сеанс.
 • Визначтеся з тривалістю і вартістю процедур. Ціна однієї хвилини електроепіляції може варіюватися від 15 до 70 рублів залежно від рівня салону, досвіду майстра, використання анестезії, виду застосовуваних голок і зони обробки. Можна взяти відразу «пакет» хвилин і попросити знижку.
 • Напередодні епіляції не видаляйте волосся, вони повинні відрости як мінімум на 2 мм.
 • Якщо плануєте скористатися поверхневої анестезією, нанесіть крем або спрей заздалегідь будинку, накрийте його харчовою плівкою і вирушайте в салон.
 • Після електроепіляції місце дії не мочіть протягом доби.
 • Оброблена область після процедури буде червона і набрякла, через кілька днів на місці червоних точок від віддалених волосся утворюються кірочки, які не можна чесати і відривати.
 • Якщо гіперемія і набряклість довго не спадають, з’являються прищики, гнійнички, свербіж, болючість – бігом до дерматолога.
 • Дивіться відео: Електроепіляція волосся у чоловіків

  Дивіться відео: Видалення волосся струмом (електроепіляція)

  Відгуки про електроепіляції волосся

  Відгук №1

  На собі відчула, що таке електроепіляція. Подруги порадили. Вже сьома процедура, волосся менше не стає. Причому, мені здається, майстер мене дурить. Я ж бачу, що вона голку вставляє не під цибулину, а поруч! А волосся просто з коренем потім видирає, їжаку зрозуміло, він потім знову виросте.

  Іноді вона, звичайно, потрапляє. А я не знаю, що робити – чи то кинути вже, так шкода. Дівчатка, порада всім, перший і єдиний – шукайте хорошого майстра!

  Тетяна — Москва

  Відгук №2

  Моя косметичка відразу сказала, що не можна робити все тіло однією голкою, де кажуть, що можна – дурниця. Стежте, щоб голку не протирали ніяким спиртом і руками не чіпали – вона там в упаковці, стерильна.

  Нехай кометолог надіне нові рукавички, при вас розірве пакетик і відразу вставляє в утримувач. Я кожен раз беру нову голку, 100 рублів заради свого здоров’я не шкода.

  Світлана — Спб

  Відгук №3

  Я на електроепіляцію ходила аж кілька років! У мене волосся, як дріт, і коріння глибоко, тому так довго. Вердикт такий: було боляче, дорого і довго.

  Але воно того варте. Я забула про бритву і віск, задоволена, як слон! Якщо зможете знайти вартого майстра і є гроші – робіть, не пошкодуєте!

  Катерина.