Електронні сигарети часто подаються як безпечна альтернатива традиційним сигарет.

Однак, як показало дослідження, опубліковане фахівцями Гарвардської школи громадської охорони здоров’я, вони можуть являти собою іншу загрозу. І в цілому бути небезпечніше традиційних постачальників нікотину.

Якщо коротко, то це дослідження показало, що 75% всіх електронних сигарет містять у своїй рідкій заправці діацетил — «хімічна речовина, що додається для смаку і провокує розвиток респіраторних захворювань».

Найстрашніше, до чого він приводить — це «попкорн легенів».

Медичне назва цієї напасті — «облітеруючий бронхіоліт».

Хвороба призводить до рубцювання крихітних повітряних мішечків легенів, вона виснажлива і необоротна. Починається з задишки, з часом призводить до хронічного кашлю, від якого вже не позбутися, а згодом зробить вас безпорадним немічною людиною. Симптоми схожі на ті, що виникають при «хронічної обструктивної хвороби легень», тільки вони важче.

Дослідники під керівництвом професора Джозефа Аллена перевірили 47 найпопулярніших у світі марок електронних сигарет. 39 з них містили діацетил в кількості, багаторазово перевищує «безпечну норму».

До речі, ця ж речовина використовується в якості ароматизатора для алкоголю і цукерок з «фруктовим» смаком. Ось тільки коли ви його їсте, це набагато менш небезпечно, ніж коли ви вдихаєте.

А оскільки Е-сигарети — забава нова, то і законів, що обмежують їх склад, поки немає навіть у західних країнах.

Элкан Блоут, професор в області генетики, попереджає: «попкорн легких» може бути лише верхівкою айсберга, коли мова йде про небезпеку, яку може приховувати в собі нову розвагу.

Ось чому вона не вважає, що це безпечна альтернатива традиційним сигарет:

«Коли говорять про шкоду сигарет, йдеться головним чином про нікотині. Хоча будь-хімік скаже вам, що від домішок в сигаретах шкоди більше, ніж від цього основного інгредієнта. Але за виробництвом сигарет хоча б стежить держава. А які викликають звикання інші речовини містяться в електронних сигаретах, споживач може тільки здогадуватися. Майже скрізь є ще, наприклад, формальдегід. Це теж ароматизатор, який викликає пошкодження легенів. Поки споживачів це не лякає, тому що склад цих курильних сумішей їм достеменно не відомий».

І це не кажучи про те, що електронні сигарети ще й часто вибухають в руках своїх власників!

Загалом, ви зрозуміли, так? Кидайте це зло назовсім, не шукайте йому «безпечну» альтернативу!

Або ви курите Е-сигарети і не згодні з цим постом? Розкажіть нам в коментарях!

Джерело