Зміст статті:

 • 1 Склад, форма випуску та дія препарату
 • 2 Показання та протипоказання до застосування
 • 3 Інструкція по застосуванню препарату
 • 4 Ціна препарату та відгуки
 • 5 Аналоги препарату

Элтацин – це комбінований препарат антигипоксического дії, що відноситься до групи антиоксидантів. Це лікарський засіб підвищує вміст глутатіон-залежних ферментів та трипептиду глутадиона в клітинах, призначається при серцевій недостатності другий-третього ступенів, а також при порушеннях вегетативного апарату.

У деяких випадках Элтацин застосовується для профілактики і лікування гіпертонії, хоча він не знижує тиск безпосередньо. Пояснюється це тим, що при вегето-сосусидостой дистонії нерідко відзначається підвищення артеріального тиску до 150/90 мм. рт.ст. Особливо часто розвивається ВСД по гіпертензивному типу у дітей-підлітків, що зазнають великі фізичні та розумові навантаження, і у жінок.

Такий симптом, що супроводжує вегето-судинну дистонію, ще не можна назвати артеріальною гіпертензією. Але якщо не вилікувати основне захворювання – тобто, не усунути вегетативні порушення, — через деякий час артеріальний тиск буде хронічно підвищеним і розвинеться гіпертонія.

І вегето-судинна дистонія, артеріальна гіпертензія розвиваються за одним і тим же причин, і в першу чергу це – фізичні або емоційні перевантаження. Не можна сказати, що одне захворювання є провокуючим фактором для розвитку іншого. Оі можуть з’являтися індивідуально, або одночасно. Тому профілактика і лікування розладів вегетативного апарату – це в то же час і профілактика гіпертонії.

Элтацин при вегетосудинної дистонії дуже ефективний, якщо приймати його курсами. Стан пацієнта значно поліпшується і можливе повне одужання. Але знижує артеріальний тиск Элтацин сам по собі і чи потрібен він в лікуванні уже діагностованою гіпертонії? Щоб пояснити це, рекомендується ознайомитися з складом та механізмом дії цього лікарського засобу.

Склад, форма випуску та дія препарату

Элтацин являє собою двоопуклі таблетки білого або світло-жовтого кольору. В одній таблетці міститься по 70 мг таких активних компонентів:

 • Гліцин;
 • Цистин;
 • Глутамінова кислота.

Всі три речовини є незамінними амінокислотами, які впливають на клітини, підвищуючи в них рівень глутадион-залежних ферментів та глутадиона.

При регулярному застосуванні цього препарату стимулюється окислювально-відновні реакції в клітинах і їх постачання киснем, поліпшує метаболічні процеси.

Элтацин є в першу чергу сильним антиоксидантом. Він здатний покращувати роботу серцевого м’яза (міокарда), і тим самим сприяти витривалості людини при фізичних навантаженнях.

Препарат допомагає швидше відновитися організму після активної діяльності, крім того, він істотно полегшує існування пацієнтам, які страждають серцевою недостатністю.

При серцевих патологіях Элтацин попереджає гіпоксію тканин та нормалізує обмін речовин міокарда. В результаті йдуть такі симптоми як:

 • Швидка втомлюваність;
 • Задишка;
 • Прискорене серцебиття;
 • Набряки;
 • підвищений тиск;
 • Відчуття млявості.
 • На артеріальний тиск цей препарат прямої дії не робить, треба повторити ще раз. Але оскільки при серцевій недостатності або вегетосудинної дистонії показники тиску часто підвищені, можна сказати, що прийом цього лікарського засобу буде також сприяти поліпшенню самопочуття пацієнта при артеріальній гіпертензії.

  Показання та протипоказання до застосування

  Основні показання, зазначені в інструкції до застосування препарату, такі:

  • Серцева недостатність 2-3 ступеня;
  • Вегето-судинна дистонія, в тому числі і по гіпертонічному типу;
  • Інструкція по застосуванню препарату;
  • Відновний період після перевантажень у дітей та підлітків;
  • Профілактика перевантажень при підвищеній фізичній активності.

  Оскільки препарат містить тільки замінні амінокислоти, що надають антиоксидантну і антигипоксидное дію на клітини, у нього практично немає протипоказань. Не застосовується Элтацин при гіперчутливості до будь-якого з компонентів препарату, його не призначають дітям до 12 років, в інших випадках його можна використовувати як лікувальний і профілактичний засіб.

  Інструкція по застосуванню препарату

  Элтацин вживається тільки перорально. Таблетку слід розжувати і тримати в роті максимально довго, поки вона повністю не розчиниться. Можна просто розсмоктувати таблетку, ліки має нейтральний смак. До прийомів їжі прийом цих ліків можна не прив’язувати.

  Щоб отримати відчутний ефект, рекомендується приймати по одній таблетці три рази на день не менше одного місяця. При необхідності курс лікування може бути продовжений до трьох місяців. Повторний курс лікування призначається тільки лікарем після ретельного обстеження пацієнта.

  Після фізичних перевантажень для швидкого відновлення підліткам рекомендують по одній таблетці три рази на день курсом лікування до двох тижнів. З профілактичною метою препарат приймають по одній таблетці вранці і ввечері.

  При артеріальній гіпертензії або якщо підвищений артеріальний тиск при вегетосудинної дистонії рекомендується приймати препарат три рази на день по одній таблетці курсом лікування 2-3 місяці в залежності від ступеня тяжкості патології.

  Элтацин не вступає у взаємодію з сечогінними препаратами, інгібіторами АПФ і бета-адреноблокаторами, його можна включати без побоювань у комплексну терапію гіпертонічної хвороби.

  Ціна препарату та відгуки

  Ціна препарату за одну упаковку складе не менше 160 рублів. В деяких аптеках ціна становить 200-225 рублів за упаковку такого ж обсягу, що пояснюється різними виробниками і регіонами реалізації.

  В упаковці міститься 30 таблеток в алюмінієвому блістері. В аптеках препарат відпускається без рецепта лікаря. Зберігати лікарський засіб слід в сухому, захищеному від попадання прямих сонячних променів місці при кімнатній температурі (не вище 25 градусів за Цельсієм). Термін придатності становить два роки з дати випуску.

  Відгуки пацієнтів про цей препарат, як правило, позитивні. Переважно Элтацин призначають при вегетосудинної дистонії у дітей і підлітків. Він дійсно допомагає позбавитися від млявості, сонливості, швидкої стомлюваності, неспокійного, тривожного стану і панічних атак.

  Батьки відзначали, що вже через 7-10 днів до дитини поверталася активність, поліпшувалися пам’ять і концентрація уваги, підвищувалася успішність у школі. При цьому нормалізувався артеріальний тиск, пішла тахікардія, зникли такі симптоми, як холодні верхні і нижні кінцівки, пітливість, тремор.

  Але це не означає, що ці таблетки будуть не ефективні для лікування дорослих пацієнтів. Вони підійдуть для поліпшення самопочуття і тим пацієнтам, у яких підвищений артеріальний тиск або діагностована серцева недостатність 1-3 ступенів. Элтацин застосовують для лікування і профілактики вегетосудинної дистонії у дорослих жінок.

  Також цей препарат рекомендується постійними курсами приймати спортсменам. Спортсмени, навіть молодого віку і без видимих патологій серця або судин, автоматично потрапляють в групу ризику патологій серцево-судинної системи та вегетативного апарату. Вони щодня піддаються великим фізичним навантаженням, а значить, перевантажується і серцевий м’яз.

  Вегето-судинна дистонія і артеріальна гіпертензія тісно пов’язані один з одним. Тому Элтацин не буде зайвим для всіх, хто активно займається спортом і щодня займається спортом. Якщо тиск систематично підвищується після тренувань, частішає пульс і потім дуже повільно приходить в норму, починати лікування необхідно – на ранніх стадіях можна обійтися немедикаментозними засобами лікування, доповненими антиоксидантними препаратами.

  Хоча цей лікарський засіб є у вільному продажу в аптеках, не рекомендується без консультації та призначення лікаря самостійно починати лікування Элтацином.

  Аналоги препарату

  Кращою альтернативою Элтацину є Конкор. Ціна на цей засіб від підвищеного тиску становить 240-300 рублів. Активні компоненти кошти починають діяти через 1-3 години після його прийому. Терапевтичний ефект триває 24 години.

  Конкор можна використовувати при артеріальній гіпертензії, яка супроводжується стенокардією. Крім того, показанням до застосування ліків є підвищений тиск, який виникає внаслідок хронічної серцевої недостатності.

  Препарат потрібно приймати одноразово натще. Доза становить 2,5-5 мг. При виборі дозування враховується тяжкість захворювання. Максимальна добова доза – 20 мг. Протипоказанням до застосування Конкора є:

 • Вагітність.
 • Брадикардія.
 • Артеріальна гіпотензія.
 • Бронхіальна астма.
 • Псоріаз.
 • При вживанні Конкора можуть з’явитися такі побічні ефекти, як зниження сльозовиділення, запалення кон’юнктиви ока, ортостатична гіпотензія, задишка, діарея, болі в животі, зниження лібідо. У рідкісних випадках – слабкість у м’язах, почервоніння шкірного покриву, гіпертермія.

  Ще хорошим аналогом Элтацина вважається Каптоприл. Цей засіб можна придбати за 160-200 рублів. Медикамент знижує периферичний судинний опір, внаслідок чого знижується артеріальний тиск. Препарат дозволено використовувати при есенціальній гіпертензії.

  Приймати таблетки слід щодня 3 рази в день. Добова доза вибирається виходячи з тяжкості захворювання. Зазвичай доза становить 25-150 мг. Каптоприл має велику кількість протипоказань:

  • Алергія на складові кошти.
  • Звуження аорти або мітрального клапана.
  • Підвищене виділення альдостерону.
  • Пухлина кори наднирників.
  • Дитячий вік (до 14 років).
  • Артеріальна гіпотензія.
  • Вагітність.
  • Період лактації.

  Під час вживання ліки можуть з’явитися такі побічні ефекти, як зміна смаку, протеїнурія, підвищення рівня креатиніну в плазмі крові, лейкопенія, агранулоцитоз. Відео до цієї статті покаже, в чому ще так корисний препарат Элтацин.