Енап: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги

Зміст статті:

 • 1 При якому тиску приймати препарат
 • 2 Інструкція по застосуванню препарату та дозування
 • 3 Побічні реакції організму
 • 4 Передозування і взаємодія
 • 5 Особливі вказівки
 • 6 Аналоги і ціни на препарати

Енап – лікарський препарат проти підвищеного кров’яного тиску, він знижує АТ завдяки пригніченню активності ангіотензин-перетворюючого ферменту, який провокує зниження секреції ангіотензину ІІ.

Засіб є так званим «проліками», в результаті його розпаду утворюється речовина эналаприлат, який інгібує АПФ. Відбувається зниження загального периферичного судинного опору, діастолічного та систолічного артеріального тиску, перед – і післянавантаження на міокард.

Завдяки тому, що вени розширюються менше, ніж артерії, рефлекторного підвищення частоти скорочення серцевого м’яза не відбувається.

Гіпотензивний ефект буде більш виражений при високій концентрації реніну плазми, ніж при зниженому його рівні. Нормалізація тиску не матиме впливу на кровообіг в головному мозку, а нормальний кровотік в судинах буде підтримуватися навіть при зниженому артеріальному тиску. Енап також посилить нирковий і коронарний кровотік.

Якщо при підвищеному тиску приймати таблетки довгий час, можна досягти:

 • зменшення гіпертрофії лівого шлуночка, міоцитів артеріальних стінок;
 • купірування прогресування серцевої недостатності;
 • уповільнення розвитку дилатації міокарда;
 • поліпшення кровопостачання ішемізованого міокарда;
 • зниження агрегації тромбоцитів.
 • Таблетки Енап володіють незначним сечогінним ефектом. Зниження кров’яного тиску після вживання ліків настане вже через 1 годину, а досягне максимуму через 4-6 годин і збережеться до 24 годин.

  Іноді для досягнення оптимальних показників тиску потрібно проводити лікування протягом декількох тижнів. При розвитку серцевої недостатності помітний ефект буде спостерігатися через 6 місяців і більше.

  При якому тиску приймати препарат

  Енап: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналогиТаблетки Енап показані для лікування артеріальної гіпертензії, безсимптомної дисфункції лівого шлуночка міокарда, хронічної серцевої недостатності.

  При підвищеному тиску не можна призначати лікування, якщо у людини є надмірна чутливість до еналаприлу, інших компонентів препарату або інгібіторів АПФ, при вагітності, грудне вигодовування, порфірії.

  Препарат не призначають тим хворим, у кого в анамнезі присутній ангіоневротичний набряк, викликаний попереднім лікуванням інгібіторами АПФ, а саме алергічні реакції з різким набряком:

  • губ, обличчя, шиї;
  • верхніх і нижніх кінцівок.

  До протипоказань також відносять вік до 18 років.

  З граничною обережністю лікування Энапом проводять при двосторонньому стенозі ниркових артерій, стенозі артерії єдиної нирки, гіперкаліємії, гіперальдостеронізмі, після пересадки нирки, при системних патології сполучної тканини, печінкової недостатності, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті.

  Крім цього, під наглядом лікаря проводять лікування хворих, хто дотримується безсольової дієти, знаходиться на гемодіалізі, приймає імунодепресанти разом з салуретиками, пацієнтам похилого віку.

  Інструкція по застосуванню препарату та дозування

  Енап: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналогиТаблетки необхідно ковтати цілими, запиваючи половиною склянки кип’яченої або очищеної води. Важливо виробити звичку приймати лікування регулярно в один і той же час.

  Коли людина пропустив прийом кошти, йому необхідно прийняти лише наступну таблетку і не пити пропущену дозу.

  Терапія Энапом завжди вимагає регулярного медичного обстеження, особливо на початку лікування або після визначення оптимальної дози кошти.

  Частота таких діагностик встановлюється лікуючим лікарем, дозування препарату коригується залежно від самопочуття людини.

  Для лікування артеріальної гіпертензії рекомендовано приймати 5 мг препарату на добу одноразово. Після прийому початкового об’єму ліки пацієнт перебуває під наглядом лікаря щонайменше протягом 3 годин, поки рівень артеріального тиску не стабілізується. Збільшити дозу Энапа потрібно, якщо:

  • через 1-2 тижні немає клінічного ефекту;
  • препарат знижує тиск незначно.

  Як правило, підтримуюча доза становить від 10 до 20 мг препарату, за умови гарної переносимості обсяг ліки збільшують до 40 мг на день. Якщо є необхідність прийняти більш високу дозу засобу, доцільно розділити її на 2 рази.

  Початковою дозою для людини, хто не зміг припинити прийом сечогінних препаратів до початку терапії Энапом, складе 2,5 мг одноразово на добу. Пацієнтам з гіпонатріємією або високою концентрацією креатиніну в крові початкова доза становитиме також 2,5 мг.

  У хворих літнього віку зазвичай спостерігається виражений гіпотензивний ефект, подовження часу дії препарату, що пов’язують зі зменшенням швидкості виведення еналаприлу. Таким пацієнтам рекомендовано починати терапію з 1,25 мг на добу.

  Хронічну серцеву недостатність починають лікувати з 2,5 мг Энапа на добу. При необхідності для досягнення максимального терапевтичного ефекту кількість препарату збільшують поступово:

 • звичайна підтримуюча доза становить від 2,5 до 10 мг (добу);
 • максимальна підтримуюча доза – 20 мг (двічі за добу).
 • Лікування безсимптомної дисфункції лівого шлуночка передбачає початкову дозу Энапа 2,5 мг двічі на добу, коригування кількості препарату залежить від переносимості терапії пацієнтом. Стандартно підтримуюча доза в такому разі – 10 мг двічі на добу.

  Артеріальну гіпертензію, або ниркову гіпертензію при порушенні роботи нирок лікують залежно від показників кліренсу креатиніну та ниркової функції. Для пацієнтів з кліренсом креатиніну понад 30 мл/с терапію починають з 5 мг препарату на добу, хворі з показниками кліренсу менше 30 мл/с – з дозування 2,5 мг Энапа.

  Коли є необхідність проводити гемодіаліз добова норма препарату – 2,5 мг, в усі інші дні доктор знижує або підвищує кількість медикаменту, відштовхуючись від показників кров’яного тиску.

  Слід знати, що лікування ліками необхідно проводити протягом усього життя, але за умови, що не виникнуть умови, що вимагають заміни препарату.

  Побічні реакції організму

  Таблетки Енап можуть провокувати різні небажані реакції організму. Як правило, вони слабо виражені і не вимагають відміни ліків. З боку серцево-судинної системи може виникати:

 • надмірне зниження тиску;
 • ортостатична гіпертензія;
 • аритмія;
 • біль за грудною кліткою;
 • інфаркт міокарда;
 • тромбоемболія гілок легеневої артерії;
 • синдром Рейно.
 • Енап: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналогиЗ боку центральної нервової системи можуть відзначатися періодичні запаморочення, надмірна втомлюваність, постійна сонливість. Не виключено, що пацієнта охопить депресія або надмірна збудливість.

  З боку органів чуття відбувається порушення роботи вестибулярного апарату, дзвін, шум у вухах, проблеми зі слухом. З боку органів травного тракту може бути сухість ротової порожнини, диспептичні розлади у вигляді блювоти, нападів нудоти, діареї. Деякі пацієнти пред’являть скарги на порушення роботи печінки, кишкову непрохідність, симптоми гепатиту, жовтяниці.

  У ряді випадків лікування препаратом Енап спровокує:

  • алергічні реакції (ангіоневротичний набряк обличчя, язика, губ, гортані, голосової щілини);
  • висипання на шкірних покривах;
  • міозит;
  • підвищене потовиділення;
  • артрит.

  З боку дихальної системи відзначається сухий непродуктивний кашель, задишка, болі в горлі, астма, бронхоспазм, ринорея, осиплість голосу і фарингіт.

  Передозування і взаємодія

  Коли хворий прийняв надмірну кількість препарату за один раз, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Симптомами передозування стануть: гостре порушення мозкового кровообігу, судоми, стрімке зниження тиску, ступор, інфаркт міокарда, тромбоемболічні ускладнення.

  Для поліпшення самопочуття пацієнта слід перевести в горизонтальне положення, голова повинна бути нижче нижніх кінцівок. У легких випадках достатньо зробити промивання шлунка, прийняти сольовий розчин, якщо стан важкий, важливо провести ряд заходів, спрямованих на нормалізацію тиску.

  Енап: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналогиЩо стосується взаємодії з іншими продуктами і лікарськими препаратами, під час лікування Энапом потрібно в обов’язковому порядку відмовитися від вживання спиртних напоїв, оскільки алкоголь знижує тиск ще більше.

  Паралельне застосування ліків і сечогінних засобів підвищить ефективність один одного. Взаємодія з іншими медикаментами, які застосовують для лікування гіпертонії і патологій серця, не має клінічного значення.

  Одночасне лікування з нестероїдними протизапальними препаратами або Аспірином може знизити ефективність засобу Енап і підвищити ймовірність порушення функції нирок. Крім цього, одночасне лікування з діуретиками може спровокувати підвищення рівня калію в крові, що знижує ефективність терапії.

  Таблетки Енап послаблюють вплив лікарських препаратів, які містять речовину теофілін. Паралельне лікування з медикаментами, що містять літій, посилить небажані реакції від даної речовини.

  Ліки, що мають у складі циметидин, подовжують дію еналаприлу. У разі якщо пацієнт деякий час вже приймає зазначені вище кошти, йому рекомендовано повідомити про це лікуючого лікаря.

  Особливі вказівки

  Різке зниження рівня артеріального тиску (артеріальна гіпотензія) може спостерігатися (після прийому занадто великої дози засобу Енап) у людей з тяжкою серцевою недостатністю або вираженими порушеннями роботи нирок, водно-електролітного балансу, обумовленого терапією сечогінними препаратами, жорсткої безсольової дієти, блювотою, розладом травлення.

  Стрімке зниження тиску найчастіше проявляється у вигляді:

 • почастішання частоти серцевих скорочень;
 • нудоти;
 • непритомного стану.
 • При тяжкій артеріальній гіпотензії хворому людині слід прилягти, ноги розташувати таким чином, щоб вони були трохи вище голови, а потім викликати бригаду швидкої допомоги. Даний стан і її тяжкі наслідки спостерігаються досить рідко і при цьому мають перехідний характер.

  Перехідна артеріальна гіпотензія не стане протипоказанням до подальшого лікування таблетками Енап. Як тільки стан пацієнта стабілізується, тиск прийде до нормальних показників, необхідно продовжити наступні дози препарату.

  Знижує ймовірність розвитку артеріальної гіпотензії:

  • переривання терапії сечогінними препаратами;
  • відмова від безсольової дієти (коли це можливо зробити).

  У разі виникнення рецидиву гіпотензії є свідчення проконсультуватися у кардіолога і пройти повне обстеження організму.

  Під час лікування препаратом Енап може підвищуватися рівень калію в крові, особливо на тлі хронічної ниркової недостатності, цукрового діабету, при паралельному лікуванні калійзберігаючими препаратами. З цієї причини при одночасному прийомі з таблетками Энапа необхідно суворо дотримувати всі приписи лікуючого лікаря. Коли хворий відзначає незвичне м’язову слабкість, нерегулярні скорочення серця, потрібно відразу повідомити про це лікаря.

  Алергічна реакція може початися в результаті застосування деяких типів фільтруючих мембран, які застосовують для проведення гемодіалізу та інших видів фільтрації крові. Якщо планується проведення подібного втручання потрібно попередити лікаря про паралельному лікуванні таблетками Енап.

  Лікування алергії до бджолиного і осиному отрути може спровокувати розвиток підвищеної чутливості до пігулок. Тому лікаря також слід поставити до відома.

  Аналоги і ціни на препарати

  Ціна Энапа в роздрібній аптеці становить в середньому 160-200р за упаковку з 20 таблеток. В даний час в аптечній мережі можна знайти доступні наступні препарати:

  • Еналаприл (таблетки): так само є інгібітором АПФ. Ціна 40-70 р за упаковку.
  • Енам (таблетки): повний аналог і по чинному речовині і за його концентрації. Ціна 70-90р.
  • Эднит (таблетки): діюча речовина — еналаприлу малеат. Ціна 80-100р.

  Відео до цієї статті розповість, як правильно і коли правильно приймати таблетки від тиску.