Ентеросгель при проносі: допомагає чи, оцінка ефективності

Ентеросгель – медичний препарат, що відноситься до ентеросорбентів. Засіб володіє поглинає ефектом, виводить з організму токсичні, шкідливі речовини, важкі метали. Застосовується для боротьби з проносом, викликаною отруєнням або інфікуванням ШКТ.

При розладах шлунка важливо своєчасно почати правильне лікування. Очистити організм від речовин, що провокують діарею.

Як діє Ентеросгель

Пронос – неприємний симптом, здатний виникнути в незручний час у дорослих і у дітей. Відбувається порушення роботи системи травлення.

Ентеросгель при проносі: допомагає чи, оцінка ефективності

При застосуванні лікарського засобу активна речовина (полиметилсилоксана полигидрат) вбирає шкідливі сполуки. Паста виводиться з організму природним способом. Гель діє на отруйні речовини, патогенні мікроорганізми. Засіб сорбує, виводить з організму білірубін, при неполадках з роботою нирок, печінки.

Гель не чинить впливу на слизову оболонку, не проникає в тканини органів. Володіє детоксикаційним ефектом. Препарат надає адсорбуючу дію на перелік небезпечних сполук:

 • Отрути.
 • Медикаментозні засоби.
 • Бактерії, продукти їх життєдіяльності.
 • Токсини різного походження.
 • Солі важких металів.
 • Харчові речовини, які викликають алергію.
 • Алкоголь, отруйні сполуки, які містяться в ньому.
 • Надлишок холестерину.

Діючи на шкідливі речовини, паста не порушує мікрофлору кишечнику, не впливає на засвоєння мікроелементів, вітамінів.

Лікарський засіб повністю виводиться з організму протягом 12 годин.

Показання до застосування

Ентеросгель виробляють у вигляді гелю (паста). Засіб не має запаху, має солодкий смак. Інструкція до застосування, що додається до сорбенту.

Засіб застосовують для лікування:

 • Отруєння: харчові, медикаментозні, алкогольні.
 • Якщо є алергія на харчові добавки, речовини, що входять до складу ліків.
 • При діареї.
 • Ниркова недостатність. Паста виводить надлишки сечовини.
 • Лікування гнійно-септичних захворювань.
 • Виводить зайвий білірубін (хвороба печінки).
 • Проблеми різного характеру з роботою шлунково-кишкового тракту.
 • Відновлює роботу кишечника після прийому антибіотиків.
 • Профілактика отруєння важкими металами.

Ентеросгель при проносі: допомагає чи, оцінка ефективності

Гель використовується для лікування захворювань, пов’язаних з розладом шлунка.

Дозволяється застосовувати жінкам у період вагітності, при грудному вигодовуванні, дітям з народження.

Ентеросгель від проносу

Діарея за характером виникнення буває інфекційна і неінфекційна. При цьому порушується робота органів ШКТ, травної системи. У людини погіршується самопочуття, з’являються часті позиви в туалет.

Сильний пронос небезпечний тим, що призводить до зневоднення організму, якщо вчасно не почати лікування. З організму виводиться велика кількість рідини, корисні сполуки, мікроелементи, порушується водно-сольовий баланс.

Кишкові інфекції швидко вражають організм. Людина може відзначати перші ознаки: головний біль, підвищення температури, слабкість. Поступово виникають болі, спазми в черевній порожнині, підвищення газоутворення, нудота, блювання, пронос. Поширюються хвороботворні мікроорганізми порушують слизову оболонку, мікрофлору шлунка, призводять до збою системи травлення. Продукти життєдіяльності бактерій отруюють організм людини.

Віруси (ентеровірус, ротавірус), мікроби, бактерії (сальмонела, кишкові палички) можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю або становити небезпеку для життя. У дитини у віці до 5 років часто зустрічаються кишкові захворювання, що провокують рідкий стілець.

Визначити причину виникнення проносу може лікар, після збору аналізів та анамнезу хворого. Після призначається лікування медикаментозними засобами.

Першу допомогу в боротьбі з діареєю людина здатна зробити самостійно. Годиться пити більше рідини. Дотримуватися дієтичне меню. Прийняти Ентеросгель. Засіб зменшує нудоту, відновлює шлунок, купірує пронос. З організму разом з сорбентом виводяться патогенні мікроорганізми, отруйні речовини. Якщо при перших ознаках діареї почати приймати ентеросорбент, вдасться швидше впоратися з хворобою.

Ентеросгель при проносі: допомагає чи, оцінка ефективності

Дитині пропонують пасту після консультації з педіатром.

Лікувати діарею за допомогою єдиного сорбенту не можна. Потрібно з’ясувати джерело хвороби і почати комплексне лікування.

Перед застосуванням засобу вивчіть інструкцію. Важливо дотримуватися дозування для досягнення позитивного результату.

Протипоказання до застосування й побічні дії

Абсолютних протипоказань немає. Паста дозволена дітям з народження і жінкам в період вагітності, лактації.

Ентеросгель не рекомендується застосовувати при індивідуальній непереносимості компонентів, при атонії кишечника.

При вживанні лікарського засобу можливі побічні ефекти у вигляді запору, нудоти. Якщо людина страждає на ниркову недостатність, розвивається відраза до сорбенту. Якщо одночасно з препаратом застосовуються інші медикаменти, зменшується їх всмоктування і вплив на організм.

Як приймати

Ентеросгель відпускається без рецепта. Можна купити самостійно для лікування перших ознак розладу шлунка.

Приймати сорбент важливо за правилами дозування.

Препарат приймається за 60 хв перед їжею, можливо запити водою.

Дорослим при проносі рекомендується 1,5 столові ложки (якщо сорбент пакетований, один пакет) тричі на день.

Ентеросгель при проносі: допомагає чи, оцінка ефективності

Для дитячого віку дозування розраховується так:

 • Грудним дітям 0-12 місяців 2,5 мл розвести з грудним молоком або водою у співвідношенні 1:3. Пропонувати перед годуваннями (6 разів на день).
 • Від 1 – 5 років підлогу столової ложки вранці, вдень, ввечері.
 • Дітям 5 років – 14 років – 1 столова ложка через кожні 4 години.

Дитина повинна приймати сорбент під наглядом батьків. Ентеросорбент не токсичний, але є медикаментозним засобом.

При правильному застосуванні паста починає допомагати через годину після прийому всередину.

При сильному отруєнні разова доза подвоюється. Гель розводиться у воді на столову ложку препарату – 3 столові ложки води.

Курс лікування Энтеросгелем 5 діб. У перші добу настає поліпшення стану хворого. Шлунок починає працювати, кількість актів дефекації скорочується. Повторне лікування препаратом починати після рекомендації лікаря.

Випадків передозування не спостерігалося. Лікарський засіб зберігається в недоступному для дітей місці. Зберігати препарат допускається в холодильнику, але небажано заморожувати, після заморозки паста втрачає первинні властивості.

Препарат застосовують у комплексному лікуванні з іншими ліками при дотриманні тимчасових перерв. Рекомендується робити перерву 2 години перед прийомом медикаментів.

Уважно дивіться рік, дату виготовлення. По закінченню зазначеної дати використовувати для лікування заборонено.

Ціни залежать від обсягу туби. Приблизно 185 – 435 рублів.

Аналог Ентеросгелю

Якщо ви не знайшли Ентеросгель, замініть його альтернативними сорбентами. Один з відомих – активоване вугілля. Продається в кожній аптеці.

Для відновлення шлунково-кишкового тракту можна використовувати Полісорб, Неосорб, Сорбекс та ін Препарати мають аналогічне фармакологічну дію при діареї.

Вибирайте сорбенти від розладу шлунка після консультації з лікарем. У кожного сорбенту своє діюча речовина, дозування, показання до застосування, протипоказання.

Відгуки про препарат

Ентеросгель – сорбент нового покоління, активно допомагає боротися із захворюваннями шлунка при розладах різного походження, від блювоти, від проносу. Препарат майже не має протипоказань, побічних впливів на організм.

У мережі велику кількість позитивних відгуків після Ентеросгелю при боротьбі з проносом, як для дитячого віку, так і дорослого.

Є люди, яким препарат не допомагає, вони не відзначили належного ефекту при лікуванні рідкого стільця. Відгук про препарат є суб’єктивною оцінкою. Тому покладатися тільки на думку сторонніх людей, без консультації лікаря не варто.

Ефективність використання при різних захворюваннях шлунка доведена. Застосування препарату покращує самопочуття, допомагає в перші години самостійно впоратися з діареєю, очистити організм від токсинів, хвороботворних організмів.