Всім, хоч раз интересовавшимся питанням видалення «зайвих» волосся на тілі й обличчі, відомо, що «чарівної пігулки» від волосся ще не винайшли, а існуючі на сьогодні способи епіляції теж не здатні вирішити проблему миттєво, раз і назавжди. Навіть самі сучасні технології вимагають терпіння і багаторазових повторів процедур.

Курс апаратної епіляції може затягнутися на термін понад рік — півтора і здатний «з’їсти» із сімейного бюджету суму, порівнянну з відпусткою де-небудь на екзотичних островах, а, можливо, навіть і не з одним.

Саме тому багато жінок – головні споживачки косметологічних послуг, все частіше замислюються про заміну дорогих салонних процедур на «саморобні», більш щадні для гаманця. Тому і шукають «перевірених» майстрів-надомників: перукарів, косметологів, нігтьових сервисеров, які зроблять все «те ж саме», що і в салоні, тільки набагато дешевше.

Епіляція – не виняток. В домашніх умовах сьогодні можна зробити не тільки вже звичний «віск» і шугарінг, але і апаратного видалення волосся за допомогою сучасних технологій, таких, як фотоепіляція.

Мало того, виробники побутової техніки серйозно стурбовані зростаючим попитом на подібного роду послуги і тут же запропонували покупцям придбати власні апарати для особистого використання, «для дому, для сім’ї».

Портативні фотоепілятор зараз можна купити в будь-якому магазині серед інших приладів краси» і самостійно робити собі фотоепіляцію за мінімально можливою ціною.

Правда, тут не все так просто, і домашні процедури мають свої «підводні камені». Розберемося у всіх плюсах і мінусах фотоепіляції на дому.

Зміст сторінки

 • 1 Епіляція в домашніх умовах — 5 аргументів «за»
 • 2 Три «мінуса» самостійної фотоепіляції
 • 3 Професійна епіляція в домашніх умовах: багато «за» і одним «проти»
 • 4 Тільки «плюси»
 • 5 Огляд найбільш популярних апаратів для фотоепіляції в домашніх умовах
 • 6 Фотоепілятор Remington F-6000
 • 7 Дивіться відео: Епіляція в домашніх умовах
 • 8 Дивіться відео: Огляд і відгук на домашній фотоепілятор Philips Lumea Prestige
 • 9 Відгуки про процедуру фотоепіляції в домашніх умовах

Епіляція в домашніх умовах — 5 аргументів «за»

Переваги процедури фотоепіляції в домашніх умовах цілком очевидні.

 • Перший і найвагоміший аргумент «за» — вартість послуги. Роблячи фотоепіляцію поза салону, клієнт заощаджує, принаймні, вдвічі: він не віддає гроші за «ім’я» і статус клініки, не оплачує зі своєї кишені оренду, зарплату адміністраторів і чашку «безкоштовного» кави. При зверненні безпосередньо до косметолога вартість фотоепіляції буде складатися виключно із оплати роботи майстра і безпосередньо самих «спалахів». А при самостійному виконанні ви будете витрачати тільки ресурс лампи свого фотоепілятора і власне вільний час.
 • Зручність і комфортна обстановка. Як не дивно, але не всі жінки люблять ходити по салонах: багато хто почувають себе незатишно в кабінеті косметолога. Що вже говорити про чоловіків, які й зовсім не йдуть вирішувати свої проблеми з «волосистістю» тільки тому, що соромляться. Інша справа – будинку: у себе або «знайомого» майстра. І чашка кави, до речі, дійсно, в цьому випадку буде безкоштовною.
 • Легко сучасної працюючої жінки викроїти час на проведення всіх необхідних процедур? Виділити день, заздалегідь записатися, дістатися по пробках… Звичайно, до косметолога, якщо він працює на професійному, а не портативному обладнанні, теж потрібно доїхати. Але з епіляцією вдома все простіше: приватні майстри, як правило, мають досить гнучкий графік, і домовитися з ними можна на зручний час, без прив’язки до режиму роботи багатьох салонів «з 10 до 20». Про епіляцію власним фотоэпилятором і зовсім можна не згадувати – вже він згоден працювати хоч вночі.
 • Захищаючи себе від імовірності судових позовів з боку потенційно покалічених покупців, виробники побутових фотоепіляторів, природно, подбали про їх повної безпеки. По-перше, багатоступеневою системою від випадкового спрацьовування, в народі, «захистом від дурня». По-друге, обмеживши потужність подібних апаратів, що не дозволяє користувачеві самому собі завдати механічну або термічну травму.
 • Що стосується «особистих косметологів», які у роботі користуються все ж більш потужної професійної технікою, ступінь ефективності і безпеки процедур залежить виключно від «набитої руки» майстра. Найчастіше контакти хороших фахівців, які працюють на дому, вдячні клієнтки передають один одному по «сарафанному радіо», яке у маркетологів вважається найбільш дієвим і, головне, правдивим рекламним каналом. Позитивні відгуки та рекомендації «живих» людей про послуги конкретного майстра – це практично гарантія якості його роботи.
 • Три «мінуса» самостійної фотоепіляції

  Звичайно ж, не все так райдужно з домашньої фотоепіляцією. Просто купити апарат недостатньо, потрібно ще навчитися ним правильно користуватися: з урахуванням всіх нюансів процедури, особливостей власного організму та можливих протипоказань. Непрофесіоналові, якщо ми говоримо про самостійну фотоепіляції, зробити це нелегко. З якими підводними каменями можна зіткнутися при фотоудалении волосся вдома?

 • Почнемо з того, що побутові електроприлади все ж ніколи не зможуть зрівнятися за ефективністю з професійною технікою. Портативні фотоепілятор, поряд із зручними малими розмірами, мають також і невелику потужність, і не особливо широкі можливості «грати» з налаштуваннями апарату. Тому з однаковою ймовірністю потужності фотоспалахи такого приладу може не вистачити» одній людині, а іншому, з особливо чутливою шкірою, навпаки, заподіяти пошкодження. Тому при покупці фотоепілятора підбирати техніку потрібно під конкретного власника, а не за вартістю або популярності виробника.
 • При грамотному підході до вибору фотоепілятора ефект від нього буде. Проте, якими «жертвами»? Недостатня потужність, невеликий діаметр покриття світлового плями, обмежений ресурс фотоламп побутових фотоепіляторів робить процедури не настільки швидкими і приємними, як в кабінеті у професійного косметолога. Самостійна процедура займе набагато більше часу, дієвість її буде нижче, до того ж, робити епіляцію самому собі руки, а в деяких зонах і зовсім неможливо. Все одно без сторонньої допомоги не обійтися. Курс домашніх процедур у зв’язку з цим будемо в 1,5 – 2 рази довше за часом, ніж аналогічний у виконанні косметолога.
 • Збираючись робити собі фотоепіляцію вдома, необхідно все ретельно зважити: чи підходить ваш тип шкіри і колір волосся для такого методу видалення волосся, немає протипоказань для проведення фототерапії. А найголовніше – вистачить терпіння регулярно і методично обробляти своє тіло, ділянка за ділянкою, на протязі досить тривалого часу, наприклад, одну гомілку за 40 – 60 хвилин кожні 2,5 – 3 тижні протягом цілого року? Знайдеться, якщо що, помічник для такої відповідальної справи? Справа в тому, що сам апарат – задоволення недешеве. Звичайно, його вартість не зрівняється з ціною на послуги фотоепіляції в салоні краси, але і 15 – 40 тисяч, які просять за свою продукцію виробники, теж не зайві. Якщо вирішите потім продати свою неподошедшую «машинку» — готуйтеся втратити 50% і більше від первісної вартості. І не забудьте доукомплектувати її новими змінними лампами (або картриджем, в залежності від моделі), кожна з яких буде коштувати від 50 у.е.
 • Якщо ці моменти вас не бентежать, можливо, власний фотоепілятор – це те, що вам потрібно.

  Професійна епіляція в домашніх умовах: багато «за» і одним «проти»

  Коли мова йде про фотоепіляції руками професійного косметолога на салонному обладнанні, але в домашніх умовах (тобто про косметичному кабінеті на дому), всі перераховані вище недоліки самостійних процедур втрачають своє значення. Фотоепіляція на дому в такому випадку нічим не відрізняється від послуги, здійснюваної в естетичному центрі.

  Тільки «плюси»

  Епіляція розсіяними світловими спалахами не вимагає такої ж високої кваліфікації оператора, як лазерна епіляція, і дотримання асептики і антисептики, як при сеансі електроепіляції. Тому ніяких побічних ефектів, що виникають безпосередньо з внеклинического проведення процедури, побоюватися не варто.

  Фотоепіляція у приватного косметолога, якщо цей спосіб позбавлення від волосся підходить для конкретного клієнта в принципі, володіє всіма достоїнствами методики, плюс, в якості вирішального фактора, відрізняється вартістю на користь пацієнта.

  Як правило, у приватних майстрів епіляції вартість однієї процедури не залежить від кількості вироблених спалахів або часу, витраченого на роботу з клієнтом. Косметолог, зацікавлений в постійному припливі пацієнтів, встановлює фіксовану ціну за зону і обробляє її стільки, скільки необхідно для одержання максимально можливого результату.

  Ось приклад цін на фотоепіляцію приватного косметолога з Москви, яка приймає клієнтів у себе вдома:

  • пахви – 1500;
  • бікіні класика – 2000;
  • бікіні «тотал» – 3000;
  • ноги – 4500;
  • руки – 2500;
  • верхня губа – 800.

  У салонах краси такі ціни теж зустрічаються, але зазвичай вони означають всього лише нижній діапазон вартості процедури «ідеального пацієнта». В реальності ж середня ціна обробки однієї зони вище в 1,5 – 2 рази, а в особливо запущених» випадках її верхня межа нічим не обмежена.

  Само собою, викликати додому косметолога з професійним фотоэпилятором проблематично.

  • По-перше, обладнання досить громіздке і дороге для постійної транспортування з місця на місце.
  • По-друге, техніка вимагає не тільки дбайливого звернення, але й особливих умов роботи: добре провітрюваному приміщенні, розетки з заземленням, затемнених вікон.
  • По-третє, самому косметолога некомфортно працювати в незручних для нього умовах, адже йому необхідна кушетка, мобільна тумба для «підручних» матеріалів, можливо, знадобиться що-то з його косметологічних «запасів».

  Тому, якщо ви хочете отримати якісну фотоепіляцію, але при цьому заощадити, доведеться все ж покинути рідний диван і переміститися на територію спеціаліста.

  А в чому підступ?

  В теорії виходить все дуже чудово і «красиво», на практиці ж – ситуація зворотна. Знайти «стоїть» фахівця, готового прийняти вас у зручний час, бажано, що живе поблизу, та ще і за адекватні гроші – схоже на фантастику.

  Звертаючись безпосередньо до косметолога, клієнт завжди діє на свій страх і ризик. Відсутність договору, чеків і будь-яких, яких би то не було документів, що підтверджують факт проведення процедури, ставить пацієнта в юридично незахищену ситуацію.

  Неякісно надана послуга, або, в гіршому разі, виникнення ускладнень внаслідок маніпуляцій «домашнього косметолога» без відповідних паперів зовсім недовідні. Повернути гроші, отримати відшкодування коштів, витрачених на усунення ускладнень, притягнути до відповідальності недобросовісного спеціаліста в сучасних реаліях не представляється можливим.

  Ризик нарватися на шарлатана, який купив собі «корочки» косметолога і б/у апарат для фотоепіляції, досить великий. Можна не тільки спустити на вітер круглу суму грошей, але і отримати проблеми зі здоров’ям.

  Оцінити професіоналізм косметолога можна, лише пройшовши через його руки. Проте, вже на етапі першої консультації може бути ясно, що перед вами – не лікар, а доморощений «спец». Які ознаки можуть і повинні насторожити пацієнта?

 • Курс фотоепіляції повинен починатися з консультації: не заочною, не по телефону, а в ході візиту, що включає огляд майбутнього «поля дії», бесіду про стан здоров’я клієнта, виявлення можливих протипоказань.
 • Процедуру проводять відразу після першої зустрічі. До фотоепіляції необхідно підготуватися, а також провести пробну спалах і тестування на шкірі косметичних засобів, які будуть застосовуватися в ході обробки (наприклад, охолоджуючий гель).
 • Лікар не повинен ігнорувати протипоказання, навіть якщо вони відносні. Саме непрофесіонали ставляться абияк до можливих негативних наслідків процедури і часто закривають очі «на дрібні, на їхню думку «ерундовое», обмеження. Приміром, вагітності, лактації, варикозу і так далі.
 • Грамотний косметолог не буде запевняти вас у 100%-ном результаті, абсолютної безболісності та інших «чудеса» методики. Про всі неприємності в ході та по закінченні процедур він зобов’язаний попередити чесно: опіки, шрами і рубці, зміна пігментації шкіри і навіть відсутність ефекту «трапляються» у всіх косметологів, практикуючих фотоепіляцію, і нерідко.
 • Процедури не роблять на шкірі зі свіжим засмагою. Також фахівець повинен вас проінформувати, що, якщо ви – не володар жорстких темних волосся на блідій шкірі, то ефект роботи фотоепілятора на вашому тілі буде набагато гірше очікуваного. Принаймні, апарату доведеться витратити на вас більше часу і енергії, а це може бути неприємно і болісно.
 • Майстер повинен детально розповісти, що можна і що не можна робити напередодні і після процедури. Наприклад, засмага, застосування косметичних засобів, проведення депіляції будь-яким способом – під забороною. Після фотоепіляції не можна купатися, приймати ванну, ходити в лазню, користуватися скрабами. За пару днів до сеансу необхідно поголити місце обробки, а в день процедури добре очистити шкіру від жиру і залишків косметики.
 • Нарешті, універсальна порада: якщо після розмови по телефону з незнайомим вам косметологом, він готовий виїхати до вас у будь-який час, в будь-яке місце, дешево і «прямо зараз», щоб провести сеанс фотоепіляції, не витрачайте свій час і гроші. Максимум, що ви отримаєте – посередньо проведену процедуру бюджетним побутовим апаратом, що продаються в кожному другому магазині. Так ви й самі зможете. І навіть краще.
 • Огляд найбільш популярних апаратів для фотоепіляції в домашніх умовах
  Фотоепілятор Remington F-6000

  На даному пристрої застосована так звана система IPL, сьогодні вона вважається найбільш ефективною при видаленні волосся будь-якого типу з тіла. Крім видалення волосся з певних областей, це обладнання виконує спеціальні функції:

 • Підтяжка і ліфтинг зони декольте.
 • Знищення пігментних плям на шкірних покривах, розгладження зморшок.
 • Усуває вугровий висип з шкірного покриву.
 • Видалення судинних зірочок.
 • Лікування акне.
 • Всі процедури можна здійснити за допомогою спеціальних насадок, які входять в комплект. Програму для певного типу шкіри можна вибрати автоматично або настроїти вручну. Мова налаштувань англійська.

  Апарат Me My ELOS

  Апарат ELOS використовують в дорогих клініках, проведення процедури з допомогою нього вважається абсолютно безпечним. Так само його можна використовувати самостійно в домашніх умовах. Апарат цього типу дає 100% гарантію отримання бажаного ефекту від проведення фотоепіляції, за допомогою нього можна повністю видалити небажані волоски навіть на смаглявій шкірі у всіх важкодоступних місцях. Автоматизована система пристрою дозволяє підтримувати сприятливу температуру при проведенні послуги.

  При перших кількох застосуваннях апарату можливі хворобливі відчуття. Однак, як запевняє виробник, через кілька сеансів неприємні відчуття будуть значно менше, оскільки раніше оброблені апаратом волоски почнуть слабшати.

  Апарат Manorus 4S System E-Light

  Апарат Manorus 4S System E-Light відноситься до більш функціональним і сучасних пристроїв, в комплекті містяться насадки певного типу, що відповідають за проведення певної процедури.

  У функціональні можливості даного обладнання входить:

  • Сучасна програма для проведення процедур.
  • Висока якість елементів.
  • Прекрасна система охолодження;
  • Можливість прибрати різноманітні татуювання або будь-який вид татуажу.
  • Якісне омолодження шкірних покривів.

  За допомогою цього апарату можна робити:

 • Епіляцію (технологія IPL + RF).
 • Фотоепіляцію і фотоомолоджування.
 • Радіочастотний ліфтинг.
 • Видалення татуювань (у даній моделі є неодимовий лазер на так званому алюмоиттриевом гранаті).
 • Фотоепілятор HPLight

  Відрізняється досить компактними розмірами, його параметри 23х23х13 см, дуже зручний при використанні, для його роботи необхідно підключити його електричну розетку потужністю 220 В.

  Вплив даним апаратом для фотоепіляції відбувається протягом 30 хвилин, для досягнення тривалого ефекту після видалення волосся необхідно провести 10 сеансів.

  Принцип роботи апарату полягає в наступному: пристрій випромінює імпульси енергії, вони схожі на фотоспалах, саме завдяки ним відбувається руйнування волосяних цибулин. Перед проведенням процедури на шкіру слід нанести спеціальний захисний гель, щоб попередити вплив на шкірні покриви. Найкраще піддаються видаленню темні волоски, світлі прибрати досить складно.

  Дивіться відео: Епіляція в домашніх умовах

  Дивіться відео: Огляд і відгук на домашній фотоепілятор Philips Lumea Prestige

  Відгуки про процедуру фотоепіляції в домашніх умовах

  Відгук №1

  Хотілося б поділитися своєю історією про те, як я боролася із зайвою рослинністю на ногах. Голитися почала я з 13 років – дуже жорсткі, темне волосся. Мені чомусь завжди здавалося, що така проблема тільки в мене – ввечері поголила ноги, з ранку вже жорстка щетина, чорні точки, одним словом, знову потрібно голити.

  Загалом, я почула про таку процедуру, як епіляція – і вирішила її зробити в салоні. Чому салон? Ну зрозуміло ж – досвідчені фахівці, сучасні багатофункціональні прилади і т. д. Тільки от я і навіть не підозрювала, наскільки це болюча процедура!

  Говорила жінці, яка її проводила, що дуже боляче – вона сказала, що нормальна потужність і треба терпіти. Загалом, після салону я була трохи в шоці – і вирішила купити прилад для фотоепіляції, щоб позбавлятися від волосся будинку. Вирішила, що краще збільшу кількість сеансів, але обійдуся без шокової терапії.

  Вчора я провела вже третю процедуру – і зрозуміла, що я дійсно дуже задоволена! Не потрібно ніяких салонів, все можна легко і просто зробити в домашніх умовах, а найголовніше – процедура безболісна! Тому всім дівчаткам хочу сказати – не витрачайте гроші на ці салони.

  Якщо вибрали фотоепіляцію – відразу купуйте прилад і робіть процедуру так, як вам буде зручно, підбираючи потужність індивідуально. Або, якщо все ж боїтеся проводити самостійно, принаймні, вибирайте справжніх професіоналів.

  Світла, 27 років — Москва

  Відгук №2

  А я ось недавно читала, що дівчинку в салоні просто СПОТВОРИЛИ. Майстер неправильно підібрала потужність – залишилися опіки на шкірі, і ще пігментація. Так що я теж за домашню фотоепіляцію. Але! Якщо ви хочете, щоб все пройшло ідеально гладко, потрібно обов’язково дотримуватися основних правил:

 • Перед тим, як робити процедуру, побрейтесь. Так енергія від приладу буде спрямована саме на сам корінь волоса, а не поширяться по його довжині – значить, і ефект буде краще.
 • Тільки на суху шкіру робимо процедуру!
 • Сеанси слід обов’язково проводити з інтервалами. Я в перший раз поспішала, хотіла швидше позбутися від волосся, трохи ушкодила шкіру.
 • Дівчатка, якщо будете все робити правильно, результат не змусить себе чекати! Всім удачі.

  Олена, 35 років — Уфа

  Відгук №3

  Я теж роблю фотоепіляцію, у мене Ремінгтон. Після процедури нанесіть охолоджуючий гель — ніякої хворобливості. А ще не можна засмагати протягом трьох днів.

  Я ось тільки почала робити фотоепіляцію, але результати вже помічаю. Це так чудово, коли волосся не докучають!

  Ліза, 32 роки — Спб

  Відгук №4

  У мене спеціальний прилад для фотоепіляції, марки “Філіпс”. Хочу відразу сказати, що на таких речах економити не варто – тут мова йде про ваше здоров’я. Якщо хочеться швидше і дешевше – тоді одноразова бритва вам в допомогу. Що я можу сказати про фотоепіляції? Це дійсно класна штука! Тільки прилад треба використовувати з розумом.

  Починаємо першу процедуру з мінімальною інтенсивністю – так ви вбережете себе від травм шкіри, до того ж боляче не буде зовсім. Що стосується дівчинки з салону, якої спалили шкіру – нехай звертається прямо до суду, справа не в приладі, і не в процедурі, а в некомпетентності майстра!

  Далі. По своєму досвіду можу сказати, що фотоепіляція пахв і гомілок до коліна займає в середньому тридцять хвилин. Картридж в приладі змінний, його надалі потрібно буде міняти – у мене в комплекті було два картриджа, розрахованих на 1 000 імпульсів.

  Прилад у мене вже більше року, волосся практично не залишилося, але я до сих пір іноді проводжу цю процедуру. Взагалі, пишуть, що до двох років волосся росте, а це значить, що якщо вам потрібно позбавитися від волосся повністю – протягом двох років доведеться робити фотоэппиляцию.

  А тепер тільки уявіть: кожен раз ходити в дорогий салон, платити за процедури! Виходить ну дуже дорого. Тому найоптимальніший варіант – купити прилад і бути своїм власним косметологом.

  Маргарита, 27 років — Новосибірськ