Епіляція зони глибокого бікіні в наш час вже давно не данина моді, а звичайна процедура в дамському б’юті-мінімумі. Сучасні естетичні правила хорошого тону диктують повна відсутність рослинності на жіночому тілі, перетворивши видалення небажаного волосся в джерело чимало, а головне, регулярного доходу індустрії краси. І якщо позбутися від волосся на ногах або видалити вусики над верхньою губою кожна жінка може самостійно, маючи в своєму розпорядженні кілька засобів на вибір, то з епіляція зони бікіні справа йде набагато складніше.

Зміст сторінки

 • 1 Особливості епіляції зони глибокого бікіні
 • 2 Епіляція зони глибокого бікіні в домашніх умовах
 • 3 Бритва
 • 4 Епілятор
 • 5 Воскова епіляція зони глибокого бікіні
 • 6 Шугарінг — як робити правильно
 • 7 Лазерна епіляція зони глибокого бікіні
 • 8 Переваги лазерної епіляції
 • 9 Протипоказання для проведення епіляції
 • 10 Підготовка
 • 11 Відгуки про епіляції зони глибокого бікіні в домашніх умовах і салоні

Особливості епіляції зони глибокого бікіні

Далеко не кожна дівчина вирішиться сама собі провести таку процедуру, як класичне бікіні, не кажучи вже про бразильської епіляції або «спорудження» на інтимних місцях елементів бікіні-дизайну. Велика частина жінок за цим воліє звертатися до професіоналів. Інші знаходяться в пошуку оптимального засоби інтимної епіляції в домашніх умовах.

Коли говорять про епіляції зони бікіні, мають на увазі один з трьох можливих варіантів видалення волосся:

 • по лінії білизни, тобто волосся на стегнах і вибиваються за межі трусиків-бікіні;
 • глибока епіляція з захопленням частини волосся на лобку;
 • повна епіляція з видаленням волосся безпосередньо на статевих органах і поряд з ними.

Перші два види інтимної епіляції чудово виробляються будь-якими звичними способами, третій – кардинально відрізняється від обробки будь-яких інших зон на тілі.

Особливості області глибокого бікіні накладають серйозні обмеження у виборі методів для її епіляції.

 • В інтимній області розташована велика кількість нервових закінчень, тому її епіляція, як правило, дуже болюча. У більшості випадків вимагається застосування поверхневої анестезії.
 • Шкіра в області статевих органів дуже ніжна і чутлива, легко пошкоджується, схильна до подразнень і запалень. При епіляції бікіні вимагається дотримання санітарії, а також досвід роботи саме з використовуваним засобом видалення волосся.
 • Волосяний покрив бікіні відрізняється густотою, твердістю і щільністю волосся, глибоким заляганням кореня, тому його видалення не тільки болісно, але і травматично і фізично втомлює.
 • Близькість слизових оболонок не дозволяє використовувати деякі засоби епіляції, які з успіхом застосовуються на інших частинах тіла.
 • І, найголовніше, інтимна зона – не найдоступніше місце для маніпуляцій. Зручність і якість самостійної обробки цій галузі залишає бажати кращого.
 • Таким чином, з найпопулярніших домашніх засобів епіляції робити глибоке бікіні можна за допомогою хімічної депіляції, а саме, депіляційним кремів, гелів і спреїв. При попаданні на слизові оболонки такий засіб здатне викликати опіки, подразнення і навіть таку неприємність, як вульвовагініт. Інші способи інтимної епіляції, призначені для домашнього використання, цілком припустимі, і вибір їх повинен проводитися, виходячи з їх переваг і недоліків для кожної конкретної людини.

  Епіляція зони глибокого бікіні в домашніх умовах

  Розглянемо детальніше можливі варіанти вирішення проблеми. Звичайно ж, проведення інтимної епіляції в умовах косметологічного кабінету руками професійного майстра – ідеальний варіант для даної процедури. Однак, якщо ви не хочете витрачати гроші за послуги косметолога, просто соромитеся або віддаєте перевагу все робити своїми руками – до ваших послуг, як мінімум, чотири способи епіляції бікіні-зони:

 • гоління;
 • висмикування волосся за допомогою пінцета або епілятора;
 • воскова депіляція (ваксинг);
 • цукрова епіляція (шугарінг).
 • Бритва

  Гоління інтимних місць – метод надійний, перевірений мільйонами жінок різних поколінь. Гоління доступно, дешево, безпечно, не має протипоказань. Сучасні бритвені верстати з кількома рядами лез і приподнимающими волосся гребінцями роблять гоління процедурою швидкого, комфортного, практично виключає порізи.

  Гелі, креми і піни для гоління полегшують ковзання, пом’якшують шкіру і волосся, а лосьйони after shave з поживними інгредієнтами заспокоюють, зволожують і знімають подразнення в зоні обробки.

  При відомій вправності кожна жінка може швидко і безболісно, при цьому достатньо «чисто» голити зону бікіні, включаючи важкодоступні місця. Всі неприємності трапляються після, коли волосся починає відростати.

  Зростання збритого волосся може супроводжуватися печінням і сверблячкою і часто викликає дрібні точкові запалення на шкірі. Другий недолік методу – недовговічність його результату. Для того щоб мати гладку шкіру в області бікіні, голити її потрібно щодня або через день.

  Для запобігання можливих подразнень на місці відростання волосся і інфікування мікропорізів, перед процедурою необхідно ретельно вимити зону обробки з допомогою кислотосодержащего засоби з ефектом пілінгу, щоб знежирити шкіру і очистити її від відмерлих поверхневих частинок епідермісу.

  Для полегшення гоління шкіру можна попередньо розпарити. Піну для гоління потрібно рясно наносити, уникаючи попадання на слизові оболонки статевих органів, і почекати, поки вона пом’якшить волосся.

  Щоб зробити видалення волосся більш якісним, голитися краще перед дзеркалом. Після процедури — нанести на шкіру заспокійливий засіб.

  Епілятор

  Для того щоб продовжити ефект гладкої шкіри, багато жінок вдаються до такого простого, але дуже болючого способу, як висмикування волосся за допомогою пінцета. Неважко уявити, скільки часу і терпіння вимагає обробка всієї зони бікіні пінцетом, адже видалення відбувається по одному волоску.

  Як правило, така процедура робиться в кілька «заходів», так як терпіти біль доводиться протягом кількох годин. Але зате ефект від такої депіляції триває до двох тижнів, а це вже непогано.

  Волосся після процедури відростають не так інтенсивно, як після гоління, їх кінчики більш тонкі і м’які і не викликають дискомфорту. Недоліки методу, крім хворобливості і тривалості обробки – розвиток запалень, вростання волосся під шкіру, травматичність: після висмикування волосся на його місці залишаються ранки і синці.

  Для профілактики подразнення шкіру перед процедурою треба розпарити, знежирити і продезінфікувати, потім протерти антисептиком. Для запобігання вростання волосся рекомендується робити скрабування інтимної зони агресивними засобами.

  Більш швидко і зручно зробити інтимну епіляцію, засновану на механічному видаленні волосся з коренем, дозволяє електричний епілятор. Цей прилад має обертову голівку з кількома пінцетами, які захоплюють і висмикують відразу кілька волосся, а тому можуть обробляти досить великі зони з високою швидкістю.

  Сучасні епілятори забезпечуються додатковими головками для епіляції зони бікіні, охолоджуючими або вібруючими насадками для зменшення больових відчуттів під час процедури, однак це не сильно рятує від дискомфорту. Такий спосіб набагато більш травматичний і чутливий порівняно з обробкою пінцетом, і витерпіти таку епіляцію під силу далеко не кожній.

  Також небезпеку даного методу при інтимної епіляції полягає у ймовірності захоплення пінцетами тонкої шкіри геніталій, що може призвести до серйозної травми. Щоб уникнути такого побічного ефекту, під час обробки шкіру потрібно натягувати. Підготовка до процедури проводиться аналогічно випадку з обробкою пінцетом.

  Воскова епіляція зони глибокого бікіні

  Інтимна епіляція за допомогою воску – найбільш популярна процедура в кабінетах косметологів. Всі знають, наскільки ця послуга затребувана, завдяки своїй ефективності і інших достоїнств. Але ще справа в тому, що в умовах салону воскова епіляція проводиться гарячим способом: за допомогою тугоплавких восків, які наносяться на зону бікіні у гарячому вигляді, готуючи шкіру до видалення волосся.

  Висока температура суміші розігріває і распаривает поверхню шкіри, розкриває на ній пори, що дозволяє легше і менш болісно видалити волосся з ніжної чутливої зони.

  В домашніх умовах застосування гарячого воску не рекомендується через небезпеку опіків. Тому в розпорядженні домашнього салону краси тільки готові восковмісні смужки для епіляції або теплі воски.

  Перевага методу ваксінг для епіляції інтимних місць в тому, що шкіра після нього залишається гладкою і шовковистою до 3 – 4 тижнів. При регулярних процедурах волосся ростуть менше, а болючість методу помітно знижується. Негативні моменти ваксінг: високий рівень травматичності і болю, подразнення, алергічні реакції, вростання волосся. Ще одна неприємна сторона воску – він погано оттирается з шкіри.

  Теплий віск наноситься на чисту (продезинфіковану) і суху шкіру, на невелику ділянку, буквально площею 1-2 см, по напрямку росту волосся. Зверху необхідно накласти спеціальну паперову смужку або шматочок бавовняної тканини, притиснути її і розгладити. Почекати кілька хвилин, поки віск почне застигати, натягнути шкіру однією рукою, а інший – різким рухом здерти смужку проти росту волосся. Потім можна переходити до наступної ділянки до повного знищення рослинності всієї зони бікіні.

  Оптимальна довжина волосся для проведення ваксінг – 5 – 7 мм. Більш довге волосся слід перед процедурою підрізати ножицями, більш короткі видалити не вдасться, необхідно відкласти епіляцію на пару днів, поки волоски не досягнуть потрібного розміру. Після видалення волосся залишки воску ретельно змиваються за допомогою масла або спеціального засобу після епіляції шкіра обробляється антисептиком. Потім можна нанести заспокійливий масло або засіб, що сповільнює ріст волосся.

  Якщо ви – новачок у воскової епіляції, не здумайте робити епіляцію інтимних місць за допомогою ваксінг самостійно. За відгуками дівчат, які вирішили поекспериментувати з цим методом будинки, багато з них так і не знайшли в собі сил відірвати смужку з волоссям. Не все психологічно готові заподіяти собі біль власними руками.

  Незважаючи на те, що прихильників цього способу дуже багато, більшість визнає, що даний метод не дуже добре підходить для домашнього використання, називаючи також в якості його недоліків незручність використання м’якого воску, бруд і липкість, яку він після себе залишає.

  Якщо ви хочете освоїти ваксинг для глибокого бікіні, спочатку «набийте» руку на інших частинах тіла. Якщо салонна процедура для вас занадто дорога або в кабінеті косметолога ви відчуваєте незручність, можливо, кращим виходом для вас буде запрошення професіонала на будинок. Вартість такої послуги в середньому не перевищує 800 – 1000 рублів, зате ви будете впевнені в якісною та безпечною епіляції.

  Шугарінг — як робити правильно

  На відміну від воскової епіляції, цукрова — наче створена для епіляція глибокого бікіні в домашніх умовах. Це саме той спосіб, який при аналогічній ваксінг ефективності і схожою технологією проведення, практично не має недоліків. Шугарінг не викликає подразнень, на цукор не буває шкірної алергії, а видалення волосся в напрямку зростання запобігає надалі їх вростання.

  Цукрова епіляція зони глибокого бікіні ідеально підходить для використання в домашніх умовах: інгредієнти для карамельної маси є на будь-якій кухні, зварити сироп – не велика наука, напевно кожен в дитинстві пробував палити цукор, щоб отримати смачну цукерку власного виготовлення.

  • Для цукрової пасти знадобиться 10 столових ложок цукрового піску, сік половини лимона і п’ять ложок води.
  • Всі складові потрібно змішати, бажано в посуді з товстими стінками і поставити на повільний вогонь.
  • Після того, як цукор розтане, і сироп почне нагріватися, його потрібно безперервно помішувати, поки він не закипить.
  • В той момент, коли маса почне карамелизоваться, тобто набувати золотистий відтінок і нести солодкий аромат паленого цукру, посуд потрібно зняти з вогню, сироп перелити в зручну тару і залишити остуджуватися.
  • Консистенція солодкої маси повинна бути такою, щоб при взятті в руки вона легко скочувалася в кульку, не розтікається і не перетворюючись на тверду карамель.

  Перед процедурою зону бікіні необхідно помити і просушити, можна злегка обробити шкіру тальком або дитячою присипкою. Довжина волосся для шугарінга великого значення не грає.

  Технологія епіляція глибокого бікіні за допомогою цукрової пасти така:

 • скачайте кульку з цукрової маси, розімніть його в руках, як глину, до отримання тонкого «коржі».
 • Прикладіть смужку пасти до невеликої ділянки шкіри і розмажте» її вздовж проти росту волосся.
 • Зверху притисніть шматок тканини, з зусиллям пригладьте його, щоб суміш добре прилипла, і відірвіть смужку в протилежному напрямку. Буде боляче, але дискомфортні відчуття швидко пройдуть. Для зниження хворобливості можна перед нанесенням пасти охолодити шкіру шматочком льоду, але обережно, щоб не дістати запалення репродуктивних органів.
 • Після того, як вся зона бікіні буде оброблена, залишки карамелі потрібно змити звичайною теплою водою під душем, потім можна нанести трохи зволожуючого лосьйону.
 • Також для догляду за шкірою під час процедури ви можете вносити в рецептуру сиропу власні зміни: додавати улюблені ефірні масла та інші доглядають інгредієнти. Наприклад, настоянка перегородок волоських горіхів містить речовини, поступово руйнують волосяні цибулини при регулярному застосуванні.

  Додайте таку настоянку на вашу карамель і доповніть ефект від шугарінга дією широко відомого народного способу довготривалого видалення волосся.

  Якщо з варінням «правильного» сиропу у вас виникнуть проблеми чи просто немає бажання з ним возитися – можна придбати професійну пасту для шугарінга в будь-якому магазині з товарами для косметологів. Ще один вдалий вихід із ситуації – не робити інтимну епіляцію, а довіритися досвідченим рукам професіонала.

  Сьогодні ринок послуг косметологів, які працюють на дому у себе або з виїздом до клієнтки, дозволяє робити шугарінг зони бікіні і не тільки в зручний для вас час і не виходячи із дому. Вартість такої процедури доступна кожному, так само, як і бразильська епіляція воском, тим більше, що робити її потрібно всього раз на місяць.

  Лазерна епіляція зони глибокого бікіні

  Епіляція бікіні лазером – одна з найбільш популярних і ефективних послуг, яка дозволяє позбавитися від небажаного волосяного покриву. У волосі міститься пігмент, який має назву меланін, він зосереджений у волосяному фолікулі, а також в стержні.

  Завдяки своїй здатності поглинати світлові хвилі в діапазоні 700-80 нм, під час впливу лазером пігмент нагрівається і руйнує клітини, розташовані в сусідніх клітинах матриксу. Також руйнуються лімфатичні і кровоносні судини, сальні залози. Через пару тижнів після проведеної процедури загиблий корінь волосся випадає разом зі стрижнем, тобто, заново випав волосся вже не виросте ніколи.

  Оскільки деяка частина фолікулів (приблизно 15 відсотків) знаходяться в сплячому стані, для того, щоб повністю видалити небажане волосся, потрібна серія процедур. Як правило, кількість проведених процедур залежить від потужності лазерного системи.

  На сьогоднішній момент лазерна епіляція зони глибокого бікіні – це абсолютно безболісна процедура, після проведення якої клієнта не будуть турбувати запалення і роздратування шкірного покриву. Завдяки спеціальним насадкам дискомфорт практично повністю виключений – додаткове знеболювання потрібне лише в 5-10 відсотках випадків.

  На сьогоднішній момент лазерна епіляція зони глибокого бікіні вважається єдиною ефективною процедурою, після проведеного курсу можна раз і назавжди забути про небажані волоски.

  Переваги лазерної епіляції

 • Процедура абсолютно не шкодить здоров’ю.
 • Висока ефективність.
 • Волосяний покрив видаляється легко і швидко – навіть в дуже важкодоступних місцях.
 • Повна відсутність мікро-рубців після поведінки послуги клієнт бачить абсолютно гладку шкіру.
 • Ідеальний варіант для людей з чутливою шкірою, яким не підходить гоління і воскова депіляція.
 • При проведенні процедури видалення небажаного волосся лазером можна не переживати про врослого волосках.
 • Процедура гіпоалергенна.
 • Якщо ви хочете швидко, безболісно позбутися від небажаних волосків – в цьому випадку лазерна епіляція зони глибокого бікіні є найефективнішим варіантом.

  Після проведення процедури відзначається наступний ефект:

  • після здійснення першого сеансу ви позбудетеся від 20-40 відсотка волосся;
  • якщо до сеансу у вас були врослі волоски – вони легко усуваються після першої ж процедури;
  • повна відсутність чорних крапок (як правило, вони залишаються після гоління);
  • те ж саме стосується і червоних точок (роздратування) – після епіляція така неприємність вас більше не потурбує, як і супутні симптоми (печіння, свербіж);
  • шкіра стає приємним на дотик і гладкою.

  Протипоказання для проведення епіляції

  На жаль, дана процедура, незважаючи на всю свою ефективність, і має ряд протипоказань. Не можна проводити епіляцію в наступних випадках:

  • якщо клієнтка виношує дитину;
  • людям, які страждають від цукрового діабету;
  • інфекційні хвороби;
  • у період застосування сильнодіючих медикаментозних засобів, зокрема антибіотиків;
  • герпес;
  • годування груддю;
  • хвороби, пов’язані з онкологічними процесами в організмі;
  • соматичні недуги шкірного покриву.

  Видаленню не підлягає пушкове волосся, занадто світле волосся. Також фахівці не проводять епіляцію сивого волосяного покриву.

  Кому необхідно провести епіляцію лазером в першу чергу?

  Процедура показана особам, які хочуть позбутися від небажаного волосяного покриву. Також послуга здійснюється:

  • при вростання волосся;
  • якщо у жінки з’являється сильне подразнення після гоління;
  • процедура шугарінга і депіляції воском неможлива через низький больового порогу;
  • на шкірі залишаються чорні крапки після гоління.

  Підготовка

  Незважаючи на всю простоту проведення процедури, перед тим, як її здійснити, клієнт повинен підготуватися.

  • за два тижні до проведення епіляції лазером можна засмагати (сонячні промені та солярій);
  • пацієнтам не рекомендується висмикування волосся за два тижні до процедури;
  • не використовувати спиртовмісні лосьйони за три дні до епіляції;
  • неприйнятним є вживання антибіотиків;
  • перед проведенням епіляції необхідно поголити эпилируемые ділянки (за 4-8 годин).

  Після процедури …

  Після проведення процедури клієнт також повинен дотримувати деякі правила. Протягом двох тижнів після епіляції лазером засмагати заборонено. Також протягом трьох днів не рекомендується:

  • приймати занадто гарячі ванни;
  • відвідування басейнів (якщо вода хлорована);
  • відвідування саун і лазень;
  • застосування лосьйонів і інших засобів гігієни, у яких міститься спирт.

  Що ще необхідно знати перед тим, як вирушати на процедуру?

  Після першого сеансу всі небажані волосся не зникають. Для максимального ефекту потрібно від 4 до 8 відвідувань спеціаліста. Велике значення має тип шкіри і структура волоса (у кожного вони індивідуальні).

  Не можна проводити процедури епіляції поспіль – з кожною наступною епіляцією термін повинен збільшуватися на 14 днів. Так шкірний покрив не буде травмований, а небажані волоски спеціаліст видалить з максимальною ефективністю і без шкоди для здоров’я.

  Процедуру можна проводити як жінкам, так і чоловікам, які бажають позбутися від небажаних волосся в області бікіні, лобкової зоні.

  Відгуки про епіляції зони глибокого бікіні в домашніх умовах і салоні

  Відгук №1

  Я в Інтернеті вичитала про цукрову депіляцію – її можна проводити в домашніх умовах. Потрібно цукор розтопити, змішати з лимоном – і намазувати теплий розчин на шкіру, як би скачуючи в кульку.

  Дуже боляче! Неефективно! Волосся в зоні бікіні у мене відростають дуже швидко, голити кожен день не можу – сильне подразнення. Напевно, епіляція лазером – єдиний вихід.

  Анастасія, 24 роки — Ростов-На-Дону

  Відгук №2

  Я теж вже давно замислююсь про лазерної епіляції. Зараз в салоні роблю воскову – але волосся-то все одно зростають. А тут пройшов кілька сеансів – і забув. На мій погляд, для жінки це справжнє щастя!

  Воскову депіляцію робити дуже просто, можна навіть вдома – купуєте спеціальні смужки з воском, віск греете до певної температури, наносите на волосся. Зверху – смужку, після чого різким рухом її отдираем. У мене особисто не виходить самої віддирати смужки, раніше з подружкою робили, а зараз ходжу в салон – вік вже занадто солідний подружок просити.

  Марина, 32 роки — Москва

  Відгук №3

  Дівчатка, я всім рекомендую епіляцію лазером! Це абсолютно безболісна процедура, після першого разу у мене зникло 50 відсотків волосся. Тепер ось чекаю, коли можна буде на повтор йти, дуже хочеться бачити гладку шкіру. Дорого, звичайно, але воно того варто.

  Аліна, 20 років — Самара

  У висновку подивіться відео сюжет програми «Жити здорово» про те, як можна робити епіляцію, в тому числі і глибокого бікіні в домашніх умовах: