Эреспал таблетки: аналоги, застосування та протипоказання

Эреспал – один з найбільш призначуваних препаратів при бронхіті і бронхіальній астмі на російському ринку. Проти яких ще хвороб використовується це ліки? Кому і за яких обставин не можна його застосовувати? У чому перевага препарату перед іншими засобами і чи виправдано його лідерство на фармакологічному ринку? Ми постаралися привести максимально інформативні відповіді на ці питання.

Зміст:

 • 1 Показання до застосування
 • 2 Протипоказання і побічні ефекти
 • 3 Інструкція по застосуванню
 • 4 Аналоги
 • 5 Переваги

Показання до застосування

Эреспал таблетки: аналоги, застосування та протипоказання

Эреспал в боротьбі з бронхітом

Препарат Эреспал призначається при хронічних захворюваннях легенів таких, як бронхіальна астма і хронічний обструктивний бронхіт. Його лікувальна дія зумовлена Фенспиридом – основним активним компонентом, який стримує продукування речовин, що викликають запалення. Цей стримуючий фактор дозволяє призначати Эреспал і при запаленнях пазух: ринітах, отитах, синуситах і т. д. Крім того, Фенспірид зменшує спазм бронхів за рахунок додаткового спазмолітичної дії.

Позитивне дію Эреспала при бронхіті також полягає в зниженні вироблення гістаміну і зменшення вироблення слизу в бронхах. Тому призначення цього препарату показане при бронхіті з продуктивним (вологих) кашлем. Зниження вироблення мокротиння і гістаміну дозволяють швидше зняти запалення і набряк, а також ймовірність виникнення обструкції бронхів.

Повний перелік показань для застосування Эреспала:

 • бронхіт
 • бронхіальна астма
 • кашель на тлі ГРВІ (кір, грип, коклюш)
 • отити, синусити
 • алергічні риніти
 • ринофарингіти різної етіології

Таким чином, Эреспал призначають при захворюваннях різної етіології, серед симптомів яких є запалення.

Протипоказання і побічні ефекти

Эреспал таблетки: аналоги, застосування та протипоказання

Вагітним можна

Протипоказанням до застосування Эреспала є погана переносимість будь-якого з компонентів препарату. Крім того, як і будь-який інший препарат, Эреспал не можна приймати безконтрольно, поза відповідності з дозуванням, без призначення лікаря або протягом дуже тривалого періоду.

Препарат можна приймати під час вагітності, оскільки на сьогоднішній день не існує даних, які повідомляють про негативний вплив на розвиток плода або стан майбутньої матері. Однак на час прийому Эреспала слід відмовитися від годування груддю, оскільки він може передаватися дитині з молоком і знижувати його імунітет через антигістамінного дії.

Побічні ефекти головним чином виникають через порушення прийому препарату: невідповідність щодо прийому їжі або неправильне дозування. У пацієнта може з’явитися нудота, блювання, дискомфорт у шлунку. Алергія на Эреспал проявляється частіше кропив’янкою і рідше – набряком Квінке. У деяких пацієнтів може спостерігатися збільшення частоти серцевого ритму.

Передозування Эреспала викликає ті ж самі побічні ефекти, що були описані тільки у посиленому варіанті. Для усунення симптомів використовують промивання шлунка, дезінтоксикаційні препарати та симптоматичне лікування.

При правильному застосуванні препарату побічних явищ можна уникнути, чи принаймні мінімізувати їх наслідки.

Інструкція по застосуванню

Эреспал таблетки: аналоги, застосування та протипоказання

Сироп для дітей

Эреспал випускається у двох лікарських формах – в сиропі і таблетках. Форма випуску вибирається в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта. Насамперед варто враховувати вік – дітям до 18 років прийом таблеток не показаний. Дорослим же, навпаки, форма таблеток більш краща. Особливо важливо це враховувати людям, що страждають цукровим діабетом – у таблетках, на відміну від сиропу, не містить цукру.

Препарат слід приймати до їди. Дорослим призначають по 1 таблетці 2-3 рази на день, або ж 3-6 столових ложок сиропу. Максимальна добова доза активної речовини – 240 мг.

Тривалість і точне дозування визначається лікарем. Для дітей до 18 років доза препарату розраховується за формулою 4 мг активної речовини на кожен кілограм тіла (на добу). Дітям до 2 років сироп розводять в суміші для годування.
Препарат слід збовтувати перед вживанням, зберігати в захищеному від прямих сонячних променів прохолодному місці. Термін придатності Эреспала – 3 роки.

Препарат слід застосовувати й дозувати відповідно до рекомендацій лікаря, не порушувати режим прийому та дозування, а також дотримуватися тривалість курсу прийому препарату.

Аналоги

У зв’язку з тим, що Эреспал володіє двома основними діями – гальмуванням вироблення гістаміну і медіаторів запалення, слід шукати аналогічний препарат. При непереносимості Фенспіриду слід підбирати ліки з іншим активним речовиною.

Аналоги з іншими основними компонентами:

Эреспал таблетки: аналоги, застосування та протипоказання

Інспірон

 • Інспірон
 • Кетотифен
 • Кромогексал
 • Кромофарм

Якщо ж ліки добре переноситься пацієнтом, але відсутня можливість придбати його під певним торговим назвою, слід підшукувати препарати з тим же активним речовиною, але від інших фармакологічних компаній.

Аналоги з вмістом Фенспіриду:

 • Кодестим
 • Сиресп
 • Фенспірид
 • Эладон
 • Эпистат
 • Эриспирус

Таким чином, ринок фармакологічних засобів надає достатню кількість аналогів в різних цінових категоріях. При непереносимості Фенспіриду пацієнт може вибрати препарат з іншим активним компонентом.

Переваги

Препарат Эреспал на даний момент займає лідируюче положення на російському ринку фармакологічної продукції серед препаратів з вмістом Фенспіриду. Порівняно з препаратами аналогічної дії, у складі яких перебувають інші активні речовини, Эреспал виграє в комплексності впливу, що робить його більш універсальним для застосування в лікуванні та зняття симптомів різних захворювань.

Крім того, Эреспал виграє в порівнянні зі своїми аналогами в питанні безпеки пацієнта. Препарат може застосовуватися в лікуванні вагітних жінок, його побічні ефекти та наслідки інтоксикації не становлять загрози для життя пацієнта. Эреспал володіє коротким періодом напіввиведення (12 годин), не накопичуючись в організмі і не надаючи токсичного впливу.

Эреспал володіє рядом переваг, що дозволяють назвати його кращим препаратом серед аналогів. При відсутності непереносимості Фенспіриду вибір препарату може впасти на Эреспал.