Фактори, що підвищують артеріальний тиск: вплив на величину АТ

Зміст статті:

 • 1 Величина тиску
 • 2 Артеріальна гіпертензія
 • 3 Фактори, що підвищують артеріальний тиск
 • 4 Лікування

Під час вимірювання тиску лікар виділяє два його типи. Це Систолічний і Діастолічний.

Перший з показників визначає силу, з якою працює серце при перекачуванні кров’яного потоку, а другий відображає ступінь опору артерій, коли в них надходить із серця кров.

Величина тиску

На величину впливають такі фактори:

 • Інтенсивність постачання кров’ю органів і відтоку крові на периферію.
 • Кількість крові, яка надходить у судини на протязі певного періоду часу.
 • Опір стінок посудини.
 • Частота, з якою скорочується серце,
 • Пружність судин.
 • В’язкість крові
 • Фактори, що підвищують артеріальний тиск: вплив на величину АТПротягом дня у будь-якої людини може змінюватися тиск. Особливо це помітно при фізичних навантаженнях на організм і під час сну. У першому випадку воно підвищується, а в другому – знижується.

  Коли кров’яний тиск збільшується до 140/90, то такі показники не є критичними.

  Це також свідчить про те, що серця вже важко перекачувати кров. Причина тут може бути зниження еластичності судин або в надмірному обсязі крові в судинах. Є також і інші причини.

  Якщо на серці будуть даватися постійні навантаження, то це може призвести до розвитку серцевих захворювань. Також це може стати причиною серцевого нападу, якщо в судинах утворюються тромби.

  Артеріальна гіпертензія

  АГ може розвинутися в будь-якому віці. Часто молоді люди можуть і не помітити, що у них підвищений тиск. Організм у таких випадках справляється з навантаженням. Під час дорослішання організму буде важче.

  Тому рекомендується приймати ряд заходів, які будуть профілактикою виникнення серйозних захворювань серцево-судинної системи. Рекомендується при частому підвищенні тиску в деякій мірі, а може і кардинально змінити свій звичайний спосіб життя.

  Причини підвищеного артеріального тиску

  Лікарі до цих пір в більшості випадків не знають точної причини, яка впливає на підвищення АТ. Серед можливих виділяється наявність такого захворювання у близьких родичів.

  Також вчені визначили і інші фактори, що впливають на появу високого артеріального тиску. Про них буде докладно розказано нижче.

  Фактори, що підвищують артеріальний тиск

  Серед них такі:

  Ожиріння

  Вченими доведено, що ті, у кого спостерігається зайва маса тіла, схильні до появи високого артеріального тиску. При ожирінні кровоносна система зазнає великі навантаження. Щоб забезпечувати всі органи і тканини кров’ю, серця і судин треба посилено працювати.

  Це і призводить до того, що артеріальний тиск збільшується. В такому випадку, щоб позбутися від ПЕКЛО, потрібно скинути вагу. Результату можна досягти, якщо:

  • Збільшити навантаження на організм. В такому випадку енергія, отримана від їжі, витрачатиметься ефективніше.
  • Знизити кількість споживаної їжі. Для цього треба відкоригувати своє харчування: їсти малими порціями по кілька разів в день. Ритм життя при цьому можна зберегти звичайний.

  Також лікарі рекомендують поєднувати ці два варіанти, що допоможе більш ефективно лікувати артеріальний тиск. Це також дасть пацієнтові можливість ігнорувати деякі психологічні чинники, які впливають на ПЕКЛО.

  Вживання солі

  Фактори, що підвищують артеріальний тиск: вплив на величину АТВ основному це речовина в організм надходить з їжею. Під час проведення численних досліджень, вчені прийшли до висновку, що цей продукт також стає причиною появи високого артеріального тиску.

  При цьому якщо зменшити щоденне споживання солі до 300 мг на день, то в половині випадків це допоможе уникнути появу ПЕКЛО, так як в судинах будуть менше утворюватися тромби. Відзначено, що чутливість того або іншого організму до солі сьогодні перевірити неможливо.

  Якщо у людини з’являється задишка або надмірна вага, то це може стати показником того, що в організмі багато натрію, а він, як відомо, міститься в солі. В такому випадку треба постаратися повністю виключити зі свого раціону сіль або істотно зменшити її кількість.

  Куріння

  Нікотин може викликати спазми в судинах. В результаті цього АТ може піднятися вище норми. Також у курців, на думку лікарів, підвищений ризик виникнення ішемічної хвороби або атеросклерозу.

  Рекомендується кинути таку звичку. І зробити це треба якомога раніше, при появі симптомів високого артеріального тиску. Якщо це не зробити вчасно, то ефективність від кидання куріння знизитися в майбутньому.

  Алкоголь

  Якщо регулярно вживати алкоголь, тобто ризик появи підвищення тонусу симпатичної нервової системи. В результаті цього артеріальний тиск буде посилюватися.

  У тих, хто знаходиться в п’яному стані, підвищений ризик виникнення інфаркту, ЦК та інших складних захворювань кровоносної системи. Рекомендується обмежити себе в спиртному. У день можна приймати не більше 60 мілілітрів спиртного. А краще зовсім відмовитися від спиртного.

  Стреси

  Фактори, що підвищують артеріальний тиск: вплив на величину АТНе малу роль в підвищенні артеріального тиску можуть грати і психологічні фактори. Спостереження за пацієнтами показали, що якщо людина відчуває тривогу або стрес, то тиск у нього підвищується в кілька разів.

  Стреси можуть виникати на роботі, вдома, на вулиці. Треба намагатися захистити себе від таких ситуацій. Якщо це неможливо, то потрібно періодично проходити обстеження у фахівців і приймати відповідні лікарські препарати, які будуть знижувати тиск.

  Також, зазначили фахівці, найбільш несприятливі умови для організму можуть складатися при прийомі великої кількості натрію і стресах. Тому треба себе також воздержать від прийому їжі, в якій багато натрію.

  Гіподинамія

  Фактори, що впливають на появу високого артеріального тиску, можуть бути пов’язані з недостатньою активністю протягом робочого дня. Це теж призводить до порушення роботи різних систем і органів.

  Коли знижується тонус м’язів, то і зменшується кількість скорочень серця. Воно починає економічно витрачати енергію, а також стає менш витривалим.

  Якщо людина не буде витрачати енергію, яку він отримує разом з їжею, то це може призвести до ожиріння і, як наслідок, до появи тиску. Також в такому разі згортання крові стане гірше, що призведе до закупорки вен.

  Виправити ситуацію допоможуть регулярні фізичні навантаження. Вони поступово будуть знижувати ризик появи тиску, і покращувати роботу серцевих м’язів, також це сприятливо позначиться на всьому організмі.

  Лікування

  Фактори, що підвищують артеріальний тиск: вплив на величину АТБагато пацієнтів можуть і не помітити, що у них підвищений тиск. Симптомів при цьому ніяких не буде спостерігатися. Також не змінитися і самопочуття. Тому треба регулярно перевіряти величину артеріального тиску і знати, як правильно міряти тиск.

  Якщо хвороба буде протікати протягом тривалого часу, то організм поступово пристосуватися до перепадів тиску, а тому ніяких симптомів не буде при підвищенні тиску.

  Тут треба зазначити, що ризик одержати важкі захворювання від високого тиску однаковий як в описаному вище випадку, так і при високому тиску є чутливі симптоми.

  Крім того, що відбудуться серйозні захворювання серцево-судинної системи, є ризик того, що постраждають і інші органи. Серед них можуть бути:

  • Нирки.
  • Серце.
  • Очі.
  • Печінка.
  • Мозок.
  • Посуд тощо

  Тому важливо постійно стежити за своїм здоров’ям, вимірювати величину тиску і вести здоровий спосіб життя.

  Необізнаність людини про це захворювання призводить до того, що у нього може підвищитися артеріальний тиск, а він про це не буде знати. Відповідно, не почне вчасно лікувати його. Це загрожує ускладненнями, які завдадуть непоправної шкоди всьому організму.

  Тому фахівці рекомендують навіть тим, хто добре себе почуває, періодично перевірятися у лікаря. Відео до цієї статті розкриє основні причини підвищення артеріального тиску.