Феназепам знижує тиск чи ні?

Зміст статті:

 • 1 Як діє препарат на організм
 • 2 Форма випуску препарату
 • 3 Інструкція по застосуванню препарату
 • 4 Протипоказання і наявність побічних ефектів
 • 5 Передозування і використання інших препаратів

Феназепам вважається спеціальним психотропним засобом, що рятує від страху, тривоги, дратівливості, безсоння. Даний препарат володіє широким спектром дії, тому його нерідко виписують пацієнтам лікарі невропатологи і психіатри при неврозах та інших невропатичних станах.

На сьогодні Феназепам – це найпоширеніше лікарський засіб у даному напрямку, аналогів якому практично немає. Його нерідко використовують в лікуванні за рахунок заспокійливої дії на центральну нервову систему.

Також ліки здатне надавати седативний, протисудомний, противотревожный, релаксуючий ефект.

Препарат відносять до высокоактивному бензодиазепиновому транквилизатору. Випуск даного ліки був запущений ще в період СРСР, у 1980 році група радянських вчених отримала Державну премію за його розробку. Після на основі наукової розробки отримала свій розвиток нова галузь радянської медицини – військова психофармакологія.

Як діє препарат на організм

Феназепам знижує тиск чи ні?За рахунок дії активної речовини відбувається посилення переважної властивості гамма-аміномасляної кислоти, яка допомагає регулювати передачу нервових імпульсів. Це призводить до того, що у людини пригнічується відчуття страху, неспокою, тривоги, а нервове перенапруження сходить нанівець.

Додатково Феназепам позитивно впливає на процес засинання завдяки дії емоційних подразників. Також лікарський засіб гальмує м’язову і рухову функцію, зупиняючи поширення судомних імпульсів.

Варто чи ні приймати препарат? Лікар зазвичай виписує Феназепам, якщо пацієнт відчуває дратівливість, страх, тривогу, безсоння, емоційно напружений.

Даний лікарський засіб лікує психоз, ипохондрическое розлад, абстинентний синдром, що виникає унаслідок алкоголізму і токсикоманії, усуває епілептичні припадки.

Також ліки широко використовується при лікуванні шизофренії. Феназепам здатний пригнічувати такі неврологічні порушення, як ригідність м’язів, тик, гіперкінези. Додатково препарат застосовують перед проведенням хірургічної операції, якщо немає можливість іншим шляхом придушити нервове перезбудження.

Таким чином, Феназепам використовується при:

 • Невропатическом, психопатическом і іншому стані, який супроводжується тривогою, страхом, сильної дратівливістю, емоційною напругою;
 • Ипохондрическо-сенестопатическом синдромі;
 • Реактивному психозі;
 • Вегетативних дисфункціях і розладах сну;
 • Вегетативної лабільності, ригідності м’язів, тиках і гіперкінезі;
 • Міоклонічну і скроневою епілепсією для усунення судом;
 • Синдромі алкогольної абстиненції.

Нерідко препарат застосовується в якості профілактики емоційного перезбудження, однак немає необхідності його постійно приймати при звичайному підвищення тиску.

Форма випуску препарату

Феназепам сьогодні можна придбати у вигляді таблеток або розчину для внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення.

Одна таблетка препарату містить 0.5, 1 чи 2.5 мг активної речовини. У одній картинній упаковці знаходиться дві платівки по 25 або п’ять платівок по 10 таблеток. Полімерна баночка містить 50 таблеток.

Розчин для проведення ін’єкції продається в скляних ампулах об’ємом 1 мл Одна упаковка містить 10, 50 або 100 ампул. В ампулі може бути розчин концентрації 0.1 % або 3 %.

Лікарський засіб продається в аптеках суворо за рецептом лікаря. Середня вартість препарату на території Росії становить 80 рублів.

Інструкція по застосуванню препарату

Феназепам знижує тиск чи ні?Таблетки Феназепам приймають всередину, також існує форма лікарського засобу для внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій. Тривалість лікування і доза призначається лікарем на підставі виду та тяжкості хвороби, якщо немає протипоказань.

При цьому необхідно строго дотримуватися дозування, так як те або інша кількість препарату діє на організм по-різному. Так, якщо для лікування епілепсії у добу необхідно приймати від 2 до 10 мг, то при безсонні досить 250 мгк, які приймають перед сном.

Для проведення ін’єкції при швидкому купіруванні психомоторного збудження максимальна кількість препарату не повинна перевищувати 10 мг. Внутрішньом’язово або внутрішньовенно препарат застосовують, коли немає можливості іншими способами швидко усунути психомоторне збудження, психотическое стан, вегетативний пароксизм, тривожний стан і страх. Початкова доза може становити не більше 1 мг, середньодобова – 3-5 мг.

При лікуванні невропатического, психопатичного, неврозоподібного і психоподобного стану використовуються таблетки в обсязі не більше 1 мг два-три рази в день. Після закінчення трьох днів доза поступово збільшується до 6 мг на день.

Якщо у пацієнта спостерігається виражений страх, тривожність, хвилювання, збудження, рекомендується приймати таблетки у добовій дозі від 3 мг. Поступово при необхідності дозування може бути підвищена. При м’язовому гіпертонусі використовується 3 мг препарату двічі на день, при епілепсії беруть від 2 до 10 мг на добу. При будь-якому виді захворювання максимальна доза ліків становить 10 мг на добу.

Щоб уникнути передозування і звикання до препарату, тривалість лікування не повинна перевищувати 14 днів. У виняткових випадках, якщо немає протипоказань, курс терапії може бути продовжений до двох місяців.

Протипоказання і наявність побічних ефектів

У такого препарату, як Феназепам, є велика кількість протипоказань, тому перед його застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем, при цьому займатися самолікуванням не можна.

 • Забороняється використовувати лікарський засіб у разі депресивного стану. У медичній практиці зафіксовані численні випадки, коли пацієнти після прийому Феназепаму під час депресії намагалися покінчити життя самогубством.
 • Також лікарі не рекомендують використовувати ліки, якщо у хворого високу внутрішньоочний тиск, закритокутова глаукома, міастенія.
 • Заборонено приймати препарат людям, яким немає 18 років, а також пацієнтам при вагітності та в період годування груддю.
 • Якщо пацієнт страждає порушенням функції нирок і печінки, лікування слід застосовувати з обережністю і тільки після узгодження з лікарем.
 • Феназепам знижує тиск чи ні?Як відомо, Феназепам вважається сильнодіючим лікарським засобом тому він може викликати численні побічні ефекти.

  Препарат пригнічує роботу центральної нервової системи, тому в людини нерідко спостерігається гальмування роботи головного мозку, порушується розумова активність і координація рухів, пацієнт відчуває сонливість і млявість.

  Після того, як препарат прийнятий, може з’явитися печія, нудота, підвищене слиновиділення, діарея, алергічна реакція на шкірних покривах. У тому числі можливе погіршення зору, порушення серцевого ритму. При цьому ліки знижує артеріальний тиск, з цієї причини немає необхідності його приймати при гіпотонії.

  Таким чином, Феназепам заборонено використовувати у разі:

  • Важкою формою депресії;
  • Гострої дихальної недостатності;
  • Міастенії;
  • Коми;
  • Закритокутової глаукоми;
  • Шокового стану;
  • Гострого отруєння алкоголем або ліками;
  • Непереносимості бензодіазепінів;
  • Вагітності і лактації;
  • Віку молодше 18 років.

  Необхідно з обережністю використовувати ліки людям літнього віку, пацієнтам з діагнозом ниркова і печінкова недостатність, органічне пошкодження мозку, а також людям, які зловживають психоактивними речовинами.

  Так як Феназепам знижує концентрацію уваги, у період терапії слід дотримуватися обережності при керуванні автомобілем.

  Препарат може впливати на нервову систему, органи травлення, систему кровотворення, сечостатеву систему.

 • При ураженні центральної і периферичної нервової системи побічні ефекти проявляються у вигляді сонливості, запаморочення, атаксії, нестійкості під час ходи, сплутаності свідомості, відчуття втоми, зниження концентрації уваги, дезорієнтації, уповільнення психічної і рухової реакції.
 • Рідко болить голова, знижується пам’ять, пригнічується настрій, утруднюється мова. Іноді можлива поява підвищеної стомлюваності, ейфорії, тремору, неконтрольованих рухів, м’язової слабкості, епілептичних припадків. Дуже рідко у хворого з’являється реакція, повністю протилежна дії ліків – посилюється почуття страху, тривоги, спостерігаються спазми м’язів.
 • У разі порушення травної системи спостерігаються симптоми у вигляді нудоти, сухості у роті або підвищене слиновиділення, зниження апетиту, порушення роботи печінки, жовтяниці, печії, нудоти, запору або діареї.
 • При дії ліків на органи кровотворення можливо помітне зниження лейкоцитів і тромбоцитів у крові, поява ознобу, болю в горлі, слабкість, надмірної втоми, анемії, перегрівання організму.
 • Також до можливих побічних ефектів відносять вплив на сечостатеву систему у вигляді нетримання сечі, порушення роботи нирок, дисменореї, затримки сечі, зниження або підвищення лібідо.
 • Досить часто при тривалому вживанні ліків у пацієнта розвивається лікарська залежність на препарат. У дуже рідкісних випадках порушуються зорові функції, частішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск, знижується маса тіла.

  При різкому припиненні прийому лікарського засобу у пацієнта може порушуватися сон, з’являється дратівливість, нервозність, посилюється потовиділення, порушується настрій.

  Додатково можуть спостерігатися симптоми у вигляді нудоти, депресії, тахікардії, тремору, судом, порушення сприйняття. У рідкісних випадках у людини розвивається гострий психоз.

  Передозування і використання інших препаратів

  Феназепам знижує тиск чи ні?При передозуванні ліків у пацієнта можлива поява сонливості, задишки, тремору, утрудненого дихання, брадикардії, тривалої дизартрії, ністагму. Також у людини сильно знижується артеріальний тиск, знижуються рефлекси, можливо стан коми. Щоб екстрено знизити дію ліків, хворому промивають шлунок.

  Якщо вивчити відгуки лікарів та інструкцію до препарату, можна отримати повну інформацію про взаємодію Феназепаму з іншими ліками. Зокрема, препарат сприяє зниженню ефективність леводопи у хворих з діагнозом хвороба Паркінсона.

  Якщо ліки приймати одночасно з наркотичним анальгетичну, снодійних, протиепілептичних, антигіпертензивну, антипсихотичним препаратом, центральним миорелаксантом, вплив ліків помітно посилюється, тому це необхідно враховувати при визначенні дозування. В процесі терапевтичного курсу не можна вживати етанол.

  При значному передозуванні необхідно викликати швидку допомогу. Поки лікарі не приїхали, потрібно терміново допомогти хворому.

  • Якщо пацієнт у свідомості, насамперед викликають блювоту. Для цього потрібно випити близько п’яти літрів води або півтора літра розчину солі або сульфату натрію.
  • Далі хворому слід випити таблетку активованого вугілля, яку бажано потовкти або змішати в невеликій кількості рідини. Як варіант, замість активованого вугілля приймають Білий вугілля, Сорбекс, Ентеросгель.
  • Якщо хворий відчуває слабкість, втрачає свідомість, необхідно знаходитися поруч і спостерігати за ним, щоб людина не могла захлинутися блювотною масою. Для безпеки варто покласти пацієнта набік і простежити, щоб язик у нього був витягнутий. Щоб домогтися цього, використовують медичний бинт, яким прив’язують мову в ручці столової ложки.

  Так як Феназепам є серйозним ліками, він може викликати серйозні наслідки при передозуванні. З цієї причини при перших симптомах отруєння потрібно звернутися за медичною допомогою. Препарат має досить швидкої усмоктуваністю, щоб його нейтралізувати, хворому вводять серйозний антидот. У важких випадках особу доставляють в стаціонар для надання швидкої та ефективної допомоги.

  Потерпілому у лікарняному закладі промивають шлунок і вводять препарат, який нейтралізує Феназепам. Лікарі спостерігають за загальним станом хворого, діяльністю серцево-судинної системи, характером дихання. Якщо необхідно, проводиться аналіз крові на наявність ліків у сироватці.

  Основним антидотом при передозуванні є Флумазеніл, який володіє коротким дією. Препарат вводиться за допомогою крапельниці чи внутрішньовенним шляхом з додаванням глюкози або фізіологічного розчину в дозі 0.2 мг. Однак даний лікарський засіб протипоказаний при епілепсії, тяжкому змішаному отруєння бензодіазепінами та проконвульсантами.

  Щоб підтримати роботу серцево-судинної системи, дихання і нормалізувати артеріальний тиск в домашніх умовах, використовуються симптоматичні препарати, що стимулюють центральну нервову систему.

  Таким чином, як показують відгуки лікарів і пацієнтів, Феназепам є серйозним лікарським засобом, яке слід застосовувати тільки у виняткових випадках, в іншому разі препарат діє на організм за принципом наркотичної речовини. Не дарма ліки на сьогодні визнано забороненим у багатьох країнах.

  З цієї причини артеріальний тиск слід лікувати іншими, спеціальними засобами, які мають менше побічних ефектів і діють слабо. Відео до цієї статті відзначить всі особливості Феназепаму.