Вирішувати косметологічні проблеми сьогодні прийнято радикальними способами. Таке прагнення цілком зрозуміло: краще один раз грамотно вкласти гроші «в себе», зате потім бути абсолютно задоволеним своєю зовнішністю і набагато менше часу витрачати на походи по салонах.

В свою чергу індустрія краси пропонує все нові методики, багато з яких ще недостатньо вивчені. Але є й ті, які вже довели свою ефективність і безпеку. Коли мова йде про епіляції, вибір клієнта стоїть між двома апаратними методами позбавлення від волосся – лазерною епіляцією і фотоепіляцією. Саме ці способи найбільш широко розрекламовані і пропонуються клієнтам майже в будь-якому естетичному центрі.

Кожна з методик підноситься як найсучасніша і дієва, в той час як переваги та недоліки можна знайти і в лазері, і в фотоепіляції. Більш того, багато клієнтів взагалі не роблять відмінності між цими двома поняттями, вважаючи, що вони абсолютно ідентичні.

Зміст сторінки

 • 1 Фотоепіляція або лазерна епіляція — спільне і відмінність
 • 2 Універсальність або вузька спеціалізація?
 • 3 Велика різниця?
 • 4 Швидкість або якість?
 • 5 Безпека понад усе
 • 6 Що болючіше фотоепіляція або лазерна епіляція?
 • 7 Епіляція та здоров’я
 • 8 Дивіться відео:Що таке Elos-епіляція? Відміну від фотоепіляції і IPL
 • 9 Дивіться відео: Відмінність фотоепіляції від лазерної епіляції. Опис процедур
 • 10 Відгуки про фото та лазерної епіляції

Фотоепіляція або лазерна епіляція — спільне і відмінність

Справді, механізм дії двох методів апаратної епіляції багато в чому схожий і заснований на використанні світлових спалахів. І той, і інший спосіб у більшості випадків дають однакові результати, проте різниця між ними є. Який метод краще вибрати для епіляції? Давайте розбиратися.

Трохи фізики

Світлові імпульси, які випромінюються апаратами для епіляції, являють собою пучки різного спектру. Діють ці промені на основі принципу виборчого фототермоліза: поглинання енергії світла клітинами органічної тканини.

В даному випадку – частинками меланіну, що надають волоссю певний колір. Сприймаючи на себе пучок світла, пігмент нагрівається і передає теплову енергію за стрижня волоса до його основи і далі в підшкірну частина. Знаходиться в епідермісі волосяна цибулина від перегріву гине і перестає давати життя новим волоскам.

У чому ж тоді різниця? Справа в тому, що лазерна епіляція – це точкове вплив, спрямоване на поразку тільки певних клітин в строго зазначеному місці. Фотоепіляція ж працює за рахунок потужного, але досить «разнокалиберного» обстрілу ділянок шкіри. Випромінювання при цьому розподіляється на клітини різних тканин, і з цієї точки зору фотоепіляція за своїм впливом більш універсальна.

Універсальність або вузька спеціалізація?

Це властивість раніше підносилося як незаперечну перевагу перед лазерною епіляцією, а також як єдина альтернатива в тих випадках, коли лазер безсилий. Сьогодні, коли різні види лазерів дозволяють косметологам справлятися практично з будь-яким волосяним покривом на різних типах шкіри, застосування фотоепіляції втратило свою перевагу.

Фахівці рекомендують відмовлятися від процедур на апаратах широкого спектру дії на користь вузькоспрямованого обладнання. Тобто замість фотоепіляції по можливості робити лазерну, а з лазерних установок, у свою чергу, вибирати саме ту, яка найбільше підходить конкретному пацієнту. Фототерапії ж віддається першість в інших, досить обширних областях апаратної косметології.

Чи Велика різниця?

Зупинимося детальніше на відмінностях процедур лазерної епіляції та фотоепіляції. Почнемо з принципу впливу використовуваних світлових променів.

Монохром і полихром

Як вже говорилося, тип лазера підбирається індивідуально до певного кольору волосся і ступеня засмаги шкіри. Для темного волосся і світлої шкіри – олександритовий лазер, для використання на шкірі з високим рівнем меланіну – діодний, для видалення світлого волосся – неодимовий.

Потім на апараті встановлюється певна довжина хвилі, потужність і тривалість спалаху, величина світлового плями – все для того, щоб опромінити безпосередньо волосся і досягти максимальної ефективності при мінімальному пошкодженні навколишніх тканин. Такою властивістю володіють лише високоточні монохромні пучки світла.

Обладнання для фотоепіляції працює трохи інакше. Апарат для фототерапії має лазери різних спектрів, які можна комбінувати між собою або використовувати відразу всі одночасно. Довжина хвиль фотоспалахів становить діапазон від 560 до 1200 нм, утворюючи суцільне покриття оброблюваної ділянки.

Таким чином, фототерапевтичне обладнання здатне знищити волосся будь-якого кольору і щільності на будь-якому типі шкіри. А в якості «побічного ефекту» — «запаяти» просвічують через шкіру капіляри і судинні зірочки, видалити пігментні плями. Оскільки поліхромні промені впливають не тільки на меланін, але ще і на оксигемоглобін, який саме ефект буде досягнутий залежить від налаштувань апарату.

Швидкість чи якість?

Особливість апарату для фотоепіляції – здатність обробляти відносно великі ділянки шкіри. Досягається вона за рахунок того, що в випромінюючої голівці знаходяться джерела цілого комплексу світлових хвиль різного спектру. Завдяки цьому площа світлового плями набагато більше, ніж діаметр одиничного пучка при лазерної епіляції.

Чи є це перевагою фотоепіляції? Скоріше — ні. Не всі фолікули в області впливу гинуть, частина з них в процесі пропускається. В результаті доводиться обробляти одну і ту ж зону по кілька разів, що розтягує курс епіляції на кілька додаткових сеансів.

На відміну від фотоспалаху, при якій світло розсіюється по поверхні шкіри, лазерний промінь діє концентровано, вражаючи волосяні фолікули і волосся, що знаходяться в стадії активного зростання, в ста відсотках випадків, але охопити велику ділянку шкіри не може. Тому обробка однієї зони робиться дуже якісно, але повільно.

Зате швидкість процедури фотоепіляції вражає: завдяки великій зоні охоплення, її тривалість в 2-3 рази менше, ніж лазерний сеанс. Ті пацієнти, які не в змозі витримати неприємні відчуття протягом тривалого часу, можливо, віддадуть перевагу перенести багато коротких сеансів, ніж кілька довгих. У цьому випадку швидкість роботи – беззаперечна перевага фотоепіляції.

Безпека понад усе

Питання безпеки процедур – чи не перше, що хвилює зважилися на апаратну епіляцію клієнтів. Мова йде, по-перше, про хворобливості процедури, а, по-друге, її вплив на здоров’я.

Що болючіше фотоепіляція або лазерна епіляція?

Сучасне обладнання з потужними охолоджувальними системами робить апаратну епіляцію максимально безболісною, але все одно вплив світлових імпульсів на шкіру досить чутливо: від легкого дискомфорту до сильного печіння. Наскільки інтенсивні будуть неприємні відчуття під час сеансу залежить від багатьох факторів:

 • зони обробки;
 • потужності спалаху;
 • больового порогу пацієнта;
 • дня менструального циклу у жінок.

В цілому ж суттєвої різниці між лазерною епіляцією і фотоепіляцією немає: якщо клієнту боляче під час впливу лазерного імпульсу, йому так само буде неприємно при фотоспалаху. Схожість технологій роботи світлових хвиль дає приблизно однакову інтенсивність відчуттів.

Епіляція та здоров’я

Мало відрізняються ці види епіляції і за списком протипоказань. Перш ніж йти на таку серйозну процедуру, не завадить порадитися з лікарем, навіть якщо ніяких очевидних проблем зі здоров’ям немає. Якщо є захворювання, пов’язані з ендокринною, серцево-судинною системами, гінекологією та дерматологией – ніякої самодіяльності!

Без схвалення лікаря проводити процедури не можна. Фахівець, який буде робити епіляцію, повинен мати вищу медичну освіту і перед початком курсу зобов’язаний вивчити історію хвороби клієнта.

Безпека лазерної епіляції для здорової людини не піддається сумніву. У поодиноких випадках можуть виникати небажані індивідуальні реакції організму, але при належному підході до підготовки та проведення процедур ніяких ускладнень бути не повинно. У нормі після сеансу можливе невелике роздратування, яке проходить самостійно через декілька годин.

Нешкідливість фотоепіляції не настільки очевидна. Широкий діапазон хвиль, що випускаються лампами фотоепілятора, може містити небезпечні для людини спектри, наприклад, ультрафіолет. Щоб уникнути негативного впливу на організм, апарати оснащуються всілякими фільтрами, спрямованими на усунення променів того чи іншого спектру.

Додаткові насадки покликані концентрувати пучок світла, щоб прицільно впливати на волосся, але більша частина випромінювання продовжує розповсюджуватися по поверхні шкіри, викликаючи своєю енергією перегрів шкіри.

Чим темніше шкіра, тим більше вона піддається ризику опіків. Фотоепілятор останнього покоління обов’язково оснащуються спеціальним датчиком, який розпізнає рівень меланіну в епідермісі і регулює потужність спалахів.

Як правило, повністю уникнути гіпертермії при фотоепіляції не вдається. Набряк, почервоніння, відчуття печіння, якими характеризується стан опіку, можуть зберігатися до двох тижнів. Тому фотоепіляції не рекомендують робити на обличчі і відкритих ділянках тіла. Гіпо – чи гіперпігментація шкіри в місці обробки теж досить частий супутник цієї процедури.

Невірно виставлені налаштування обладнання можуть призвести до пошкодження шкіри з подальшим рубцюванням. За статистикою ускладнення після фотоепіляції виникають частіше, ніж після аналогічної процедури, проведеної за допомогою лазера.

Ціна

Вартість курсу процедур часто є вирішальним фактором на користь вибору того чи іншого методу епіляції: вони все – недешеве задоволення. Вважається, що лазерна – найдорожча з усіх видів епіляції. Але ціноутворення салонів краси і медичних центрів – наука складна, тому в різних клініках дешевше різні послуги: у деяких вигідно робити фотоепіляцію, в інших – лазерну, а в третіх і та, і інша пропонуються за однією ціною.

У чому вартість епіляції визначається витратами салону на обладнання. Універсальність діапазону випромінювання фотоепілятора дозволяє використовувати обладнання в інших косметологічних цілях.

Видалення дефектів шкіри, судин, фотоомолодження, підтяжку шкіри обличчя можна робити на одному і тому ж апараті, виставляючи необхідні налаштування і застосовуючи спеціалізовані насадки і фільтри. Така багатофункціональність значно збільшує вартість обладнання для фотоепіляції.

У клініках, що мають у своєму арсеналі такого «фахівця широкого профілю», собівартість одного спалаху може перевищувати ціну лазерного імпульсу. Обмежений ресурс ламп вимагає додаткових витрат на обслуговування апаратів.

Салони, у яких в наявності обладнання простіші, мають у прайсі скромніші, порівняно з лазером, цифри. Завдяки великій зоні покриття, світлових імпульсів на сеанс фотоепіляції потрібно набагато менше. Там, де лазер стосується шкіри 20 разів, фотоэпилятору досить зробити 5 спалахів.

З іншого боку, з-за недостатньої ефективності фотоепіляції кількість необхідних процедур виходить більше. В кінцевому підсумку вартість повного курсу епіляції лазером і фотоепіляції виявляється порівнянної.

Для порівняння мінімальні розцінки на фотоепіляцію і лазерну епіляцію наведені в таблиці:

Зона

Ціна за спалах, руб.

Вартість сеансу, тис. руб.

фотоепіляція

лазерна епіляція

фотоепіляція

лазерна епіляція

верхня губа

250

127

1 – 1,5

0,7 – 1,2

пахви

140

60

1,2 – 2

1,5 — 2

бікіні

140

60

3,5 – 5,6

4,5 – 5,5

гомілки

50

13

5 – 7,5

5,5 — 11

Однозначно не можна відповісти на питання, який вид епіляції краще. Кожен з них гарний по-своєму, а кінцевий результат процедур майже однаковий: волосся в очищеній області перестають рости на тривалий термін, який залежить від особливостей організму клієнта. Через деякий час для підтримки ефекту необхідно робити профілактичні сеанси.

Фахівці вважають, що рекомендувати ту чи іншу процедуру можна тільки індивідуально, керуючись, насамперед, принципом безпеки, а вже потім — фінансової складової.

Дивіться відео:Що таке Elos-епіляція? Відміну від фотоепіляції і IPL

Дивіться відео: Відмінність фотоепіляції від лазерної епіляції. Опис процедур

Відгуки про фото та лазерної епіляції

Відгук №1

Я вирішила робити фотоепіляцію, щоб прибрати пушок над верхньою губою. Хоч мене і вмовляли зробити лазером, але після пробної спалаху мені було боляче, та й ціни ого-го які на цю лазерну епіляцію, фото набагато дешевше. У салоні на мене завели картку, там косметолог всі зазначала: коли, скільки спалахів вона робила, на якій потужності.

Сама процедура виглядала так: спочатку косметолог подбрила мені вусики, потім намазала гелем і стала робити спалаху. За відчуттями – наче на секунду доклали гарячу праску, терпимо, я більше від несподіванки здригалася. Все мені робили 4-5 спалахів, потім змивали гель і наносили захисний кремик. Хочу дати поради дівчатам:

 • Картка дуже важлива! По ній звіряють, яку потужність потрібно на наступний раз встановлювати. Завдяки такій уважності косметолога, у мене не було ніяких опіків, і волоски пішли всі, навіть світлі і тоненькі.
 • Якщо у вас оволосіння за чоловічим типом, то косметолог каже, треба відкоригувати гормональний фон, разом з фотоепіляцією це дасть хороший результат.
 • Потрібен хороший апарат! Я в них не розбираюся, але точно скажу, що він повинен бути великий, стояти в кабінеті на підлозі, а не виглядати, як маленький пилосос – від такого толку не буде!
 • Ольга — Москва

  Відгук №2

  Кілька років тому я намагалася тотально позбутися від волосся і пройшла курс лазерної епіляції, близько року. Апарат тоді був тільки в одному салоні, і косметолог мене запевняла, що все йде як треба.

  Тільки все стало ще гірше, в результаті волосся стали рости аж по 3 штуки з однієї цибулини. Коли я недавно прийшла на фотоепіляцію, косметолог не могла повірити, що таке сталося. На її думку мені просто зробили неправильно, а так, хоч вона сама і робить фото, лазерна набагато ефективніше.

  Загалом я даремно витратила цілий рік і купу грошей через непрофесійність того «спеціаліста». А я вирішила дати лазерної епіляції ще один шанс, тепер вже в нормальному салоні у нормального лікаря. Дами, вчіться на чужих помилках! Не треба сподіватися на якийсь чудодійний метод, все в руках спеціаліста, а якщо у нього руки ростуть не звідти, так вам все одно нічого не допоможе. Вибирайте ретельніше!

  Марина, Спб