Виглядати років на 10 молодше, не вдаючись до радикальних методів — мрія багатьох жінок, чия краса рано чи пізно починає відступати перед натиском невблаганного часу. Як би ми не дбали про свою шкіру, вона все одно видає справжній вік: втрачається пружність, з’являються зморшки, заломи, пігментація. Сучасні апаратні методики безоперационной підтяжки шкіри у міру своїх сил допомагають боротися з цими прикметами часу. Одна з таких процедур – фотоомолодження особи.

Фотоомолодження – це метод впливу на шкіру обличчя спалахами інтенсивного імпульсного світла. В результаті курсу таких процедур усуваються дермальні дефекти, такі як веснянки, пігментні плями, купероз, і згладжуються неглибокі зморшки. Другий ефект, який дає фототерапія – активізація вироблення власного колагену шкіри, що виникає в результаті прогрівання дерми. Інтенсивний синтез колагенового білка забезпечує підвищення пружності і підтяжку шкіри.

Зміст сторінки

 • 1 Фотоомолодження особи: знайдена панацея?
 • 2 Протипоказання і обмеження фотоомолодження
 • 3 Проблема завищених очікувань фотоомолодження
 • 4 Фотоомолоджування шкіри обличчя: принцип дії, фото до і після
 • 5 Процедура фотоомолодження особи
 • 6 Ціна
 • 7 Дивіться відео: Фотоомолодження переконайтеся самі… до і після
 • 8 Дивіться відео: Фотоомолодження особи
 • 9 Відгуки про процедуру фотоомолодження особи

Фотоомолодження особи: знайдена панацея?

Бути молодими і красивими хочуть всі, але, на жаль, навіть такі сучасні технології, як фотоомолоджування, далеко не панацея. Коли процеси старіння шкіри вже на повному ходу, ніякі безопераційні методи не здатні їх зупинити. Апаратна косметологія, і фототерапія зокрема, – це тимчасові заходи для відносно молодих людей.

Протипоказання і обмеження фотоомолодження

Виражені зморшки, глибокі складки, стоншена з віком «пергаментна шкіра, «обвислий» особа – ті випадки, коли вести боротьбу зі старінням за допомогою фотоомолодження вже пізно. Зате фотопроцедуры – відмінний вихід для тих, хто вже встиг відчути на своєму обличчі відбитки віку, але вони ще не настільки критичні, щоб не можна було обійтися без пластичної хірургії.

Вікові обмеження – не єдина перешкода до використання фототерапії з метою омолодження. Справа в тому, що світлове випромінювання, що застосовується в косметології, хоч і позбавлене шкідливого ультрафіолету, все одно може негативно позначитися на людському організмі.

У меншій мірі це стосується здорових людей: в їх випадку потрібно побоюватися тільки індивідуальних реакцій, які зустрічаються не так вже часто. Тим, хто страждає від тих чи інших захворювань, варто уважно вивчити протипоказання до процедур:

 • важкі хронічні захворювання серцево-судинного та неврологічного профілю;
 • цукровий діабет;
 • будь злоякісні новоутворення в організмі, передракові стани, схильність до розвитку пухлин і полипозам;
 • шкірні хвороби, наявність пошкоджень в зоні впливу;
 • герпес у стадії загострення, поточні бактеріальні та вірусні інфекції;
 • порушення заживляемости тканин, пов’язані з надмірною рубцюванням і проблемами кровесвертывающий системи;
 • наявність на обличчі численних невусів;
 • фотодерматоз (алергія на сонячне світло) та застосування ліків, що підвищують фоточутливість організму.

Імпульсне випромінювання під час фотоомолодження може спровокувати загострення, прогресування наявних захворювань, тому до цього питання треба підійти більш ніж серйозно. На відміну від пластики та лазерного лікування, косметолог, практикуючий фотоомолодження – не обов’язково сертифікований медик, так як естетичну фототерапію дозволяється застосовувати в будь-якому косметологічному салоні. Рішення, робити процедури при наявності протипоказань або немає, – відповідальність виключно на пацієнті. Розраховувати на ретельний лікарський огляд і повноцінний збір анамнезу перед початком курсу не доводиться.

Також не рекомендують піддаватися фотоизлучению неповнолітнім, вагітним і годуючим жінкам. Не можна робити фотоомолодження на свіже загар і людям, у яких шкіра смаглява від природи – у них велика ймовірність отримати опік при нульовому ефект процедури.

Проблема завищених очікувань фотоомолодження

Якщо говорити про ефективність курсу фотоомолодження, варто зауважити, що багато пацієнтів, часто під впливом реклами, наділяють цю методику міфічними властивостями і, відповідно, очікують від неї дуже багато. Звідси розчарування в отриманому результаті . Крім того, не варто забувати і про індивідуальні особливості організму. У різних людей шкіра по-різному відповідає на стимулювання випромінюванням: чудове перетворення подружкиного особи зовсім не означає настільки ж благотворного впливу на зовнішність іншої жінки.

Наприклад, ось як суперечливо відгукуються пацієнтки одного з естетичних центрів про пройдений курс фотоомолодження (обидві жінки приблизно однакового віку).

Самі фахівці від естетичної індустрії вважають, що об’єктивне поліпшення стану дерми, непомітне погляду обивателя, набагато важливіше, ніж візуальний ефект. А для посилення зовнішнього омолодження, якщо одна фототерапія безсила, рекомендується не нехтувати й іншими досягненнями сучасної косметології: мезотерапією, контурною пластикою та іншими популярними процедурами, на додаток до апаратних.

Слабкий результат або його повна відсутність можуть пояснюватися порушенням техніки проведення фотоомолодження, неправильно підібраними фільтрами, вичерпали свій ресурс лампами апарату для фототерапії. Ці ж причини можуть викликати такі ускладнення після процедури, як опіки, рубці і шрами, порушення пігментації шкіри.

Фотоомолодження шкіри обличчя: принцип дії, фото до і після

Фотоомолодження засноване на дії IPL – інтенсивного імпульсного світла. Випромінювання подається окремими короткими спалахами, що включають 2 – 6 разнодлинновых пучків світла (400 – 1400 нм), за винятком хвиль ультрафіолетового спектру.

Мета фотоомолодження – призупинити в’янення шкіри, поліпшити її текстуру, усунути ознаки фотостаріння, зміцнити овал обличчя. Виконання всіх цих функцій стає можливим завдяки запуску механізму омолодження під впливом ефекту селективного фототермоліза.

На цьому принципі заснована дія фототерапії: різні клітини, залежно від наявності в них того або іншого пігменту, піддаються виборчому короткочасного нагрівання і коагуляцію. У ході процедури такими біологічними мішенями в шкірі стають хромофоры – найбільш яскраво забарвлені ділянки пігментації, які повністю поглинають енергію світла. Депігментовані навколишні клітини при цьому залишаються незатронутыми.

Якщо говорити про усунення шкірних дефектів в ході фотоомолодження, вплив спалахами, в першу чергу, проводиться на меланинсодержащие клітини. Це пігментні плями, веснянки, які в момент фотоимпульса «згоряють» з освітою і подальшим лущенням відмерлих тканин. Через кілька днів на місці надлишкової пігментації залишається чистий оновлена шкіра, абсолютно неотличимая від сусідніх ділянок. Таким чином, завдяки фотодеструкції пігменту в шкірі виробляється її очищення від небажаних елементів.

Фотокоагуляція просвічують капілярів (куперозу) і видалення судинних зірочок під час процедури світлового омолодження відбувається за рахунок впливу на клітини гемоглобіну. Від яскравого спалаху вони миттєво нагріваються, «розплавляючи» тонкі стінки капіляра і запаюючи їх. Через кілька днів зруйнований сосудик заміщується сполучною тканиною і перестає виглядати як почервоніння на поверхні шкіри.

Так звана безопераційна підтяжка, яка ще більшою мірою, ніж усунення дефектів, дає ефект омолодження обличчя, забезпечується ще одними нагрітими в ході процедури тканинами. Це колагенові клітини, які частково руйнуються фотоимпульсом і викликають в якості захисної реакції шкіри посилене відновлення нових колагенових волокон. А оновився колагеновий каркас – це як візуальний, так і фактичне поліпшення текстури шкіри (ущільнення дерми, підвищення її еластичності). Активний синтез колагену в шкірі змушує її трохи натягатися, в результаті зміцнюється «поплив» овал обличчя, розгладжуються дрібні зморшки. Загалом обличчя виглядає свіжим, окресленим, шкіра набуває здоровий колір, землистість і рихлість зникають.

Звичайно ж, таке чудове перетворення відбувається не за один раз. Для досягнення видимого ефекту омолодження необхідно пройти цілий курс, який складається з 3 – 6 процедур, в залежності від вихідного стану шкіри та інтенсивності її відгуку на фототерапію. До того ж кінцевий результат проявляється далеко не відразу. Для зміцнення колагенового каркасу потрібно час, тому, можна сказати, що після закінчення курсу фотосеансов основна робота шкіри за самоомоложению тільки починається.

Процедура фотоомолодження особи

Фотоомолодження вважається безболісною процедурою, що не вимагає особливої підготовки і відновного періоду. Попередній етап перед курсом включає в себе бесіду з косметологом, оцінку стану шкіри і здоров’я, визначення фототипу і можливості проведення фототерапії, розрахунок необхідної кількості сеансів.

Сам пацієнт, що планує робити фотоомолоджування, повинен відмовитися від сонячних ванн та застосування автозагара, тимчасово припинити прийом кроворазжижающих і фотосенсибилизирующих медикаментів, пропити курс противірусних препаратів для профілактики рецидиву герпесу.

Безпосередньо сеанс фотоомолодження проводиться в косметологічному кабінеті із застосуванням IPL – обладнання. Пацієнт розташовується на кушетці. Для захисту очей надягають спеціальні темні окуляри, на шкіру наносять охолоджуючий гель.

Особливо чутливим клієнтам показано місцеве знеболювання анестезуючими кремами. Процедура фотоомолодження триває близько півгодини, протягом яких, в момент включення спалахів, відчуваються печіння, поколювання та інші малоприємні відчуття. Косметологи запевняють, що хворобливості бути не повинно, однак більшість відгуків жінок, які зазнали на собі фототерапію, говорять про зворотне.

Для рішення різних естетичних проблем косметолог-фототерапевт застосовує різні насадки, які за допомогою фільтрів генерують пучки світла тієї чи іншої довжини.

Теплові відчуття можуть зберігатися ще пару годин після сеансу, а почервоніння і припухлість протримається 1 – 2 дні. Для зниження таких неприємностей відразу після процедури на обличчя наносять засіб з пантенолом. Реабілітація після фотоомолодження полягає в уникненні відкритого сонця, використання косметичних засобів з високим рівнем SPF.

Наступні сеанси призначають з інтервалами у 2 тижні, тобто загальний курс може тривати від 1,5 до 3 місяців. Оптимальна кількість процедур призначає косметолог за індивідуальними показаннями. При вдалій реакції шкіри максимальний ефект настає протягом півроку після закінчення курсу фотоомолодження і фіксується в такому стані на кілька років.

Як і будь-яка нещодавно з’явилася в косметології послуга, фотоомолоджування ще не до кінця вивчено. Відгуки на нього досить суперечливі: і відчуття від самої процедури та її ефективність кожним пацієнтом бачаться по-своєму. Враховуючи, що фототерапію не можна віднести до недорогих методів, перш ніж зважитися на подібні маніпуляції, необхідно зважити всі «за» і «проти».

Ціна

Стосовно вартості сеансу, то вона складається з кількості вироблених спалахів. Чим гірше стан шкіри і більше дефектів на обличчі, тим, відповідно, дорожче. В середньому одна процедура коштує 2000 – 5000 рублів.

Зараз дуже поширені всілякі акції по залученню клієнтів в салони краси на фотоомолодження: по спецпропозиції і купонах знижка на сеанс може доходити до 50%.

Дивіться відео: Фотоомолодження переконайтеся самі… до і після

Дивіться відео: Фотоомолодження особи

Відгуки про процедуру фотоомолодження особи

Відгук №1

Повелася не пропозиція на відомому купонному сайті і купила курс фотоомолодження з великою знижкою. Хотіла позбутися веснянок, розширених пор, постакне, і брилі останнім часом з’явилися. Нічого жахливого в самій процедурі немає – жінки і не таке терплять. А ось результатом похвалитися не можу.

Якщо він і є, то надто мізерний. Втішає, що робила за півціни. Є більш ефективні і дешеві процедури, вже повірте, я багато що на собі вже перепробувала. Подумайте, чи варто платити 15 – 20 тисяч за процедуру з сумнівною ефективністю.

Аліса, Москва

Відгук №2

Якщо зберетеся робити фотоомолоджування, ні за що не вірте косметологам, що це не боляче! Боляче і ще як. Особливо зона між носом і губами. Кожен раз під час спалаху я здригалася, тому що відчуття, ніби лупить величезним розрядом струму. А ще сама спалах дуже яскрава, не рятують ні окуляри, ні зажмуренные очі.

У мене від цих спалахів розболілася голова. Я б не здивувалася, якби у людини з хворими нервами від такого стався припадок. Раджу добре подумати, перш ніж йти на таку «операцію». Але якщо вже мають намір потерпіти заради краси, то будьте готові, що буде не просто неприємно, а дуже й дуже гидко.

Олеся, Мінськ

Відгук №3

Я задоволена результатом: шкіра стала щільна на вигляд і на дотик, пори явно зменшилися, колір обличчя здоровий, приємний. Так, зморшки зникли майже всі, але в мене їх не так і багато було. Вважаю, що процедура коштує своїх грошей і буду повторювати ще, коли з’явиться необхідність.

Березня, Москва

Відгук №4

Заздрю тим, кому вдалося «омолодитися» таким чином. Я, відчувши на собі фотоомолоджування і викинувши на цю, розкручену салонами краси, процедуру купу грошей, вважаю, що це повна нісенітниця. Не помітила взагалі ніякого ефекту. Мій косметолог, яка мене вмовляла це зробити, каже, що результат є. Нібито, тургор шкіри підвищився, текстура інша і т. д.

Але хіба це те, на що я розраховувала і за що платила немалі, до речі, гроші? Я ж не розглядаю свою шкіру під мікроскопом, мені треба, щоб було помітно, і мені, і чоловікові, і подружкам, а не одному косметолога.

Галина, Спб