Фурадонін це антибіотик для лікування циститу

Лікарський засіб під назвою Фурадонін відноситься до протимікробних препаратів групи нітрофуранів. Активна речовина нитрофурантоин відповідає за боротьбу з патогенною флорою, а кремнію діоксид колоїдний у складі препарату є ентеросорбентом та активний відносно гнійних утворень. Ефективним у терапії запальних процесів сечовивідних шляхів.

Зміст:

 • 1 Фурадонін – ефективний засіб від збудників циститу
 • 2 Фурадонін — це антибіотик
 • 3 Механізм дії препарату
 • 4 Аналоги препарату
 • 5 Переваги Фурадонина перед іншими антибіотиками
 • 6 Побічна дія Фурадонина
 • 7 Застосування Фурадонина

Фурадонін – ефективний засіб від збудників циститу

Запалення сечового міхура (цистит) — поширена інфекція сечовивідних шляхів. Найчастіше страждають від цього захворювання жінки в силу фізіологічних особливостей організму. Патологія супроводжується дизурією, що доставляє хворобливі відчуття. Причин, що викликають розвиток хвороби, досить багато: переохолодження, недотримання гігієни, анатомо-фізіологічні відхилення і ряд інших. У переважній більшості випадків цистит викликають патогенні бактерії (наприклад, стафілокок, стрептокок, кишкова паличка). Оскільки етіологія хвороби носить бактеріальний характер, то й лікування має полягати в антибактеріальної терапії.

Перевірений препарат при циститі — Фурадонін.

Фурадонін це антибіотик для лікування циститу

Цистит

Механізм захворювання полягає в наступному: патогенні мікроорганізми потрапляють у просвіт сечового міхура. Найчастіше цистит починається з проникнення кишкової палички, рідше інших збудників. Потрапляючи в просвіт органа, вони провокують запальний процес, внаслідок якого відбувається порушення сечовипускання і з’являються болі. З цієї причини лікування слід починати негайно, не чекаючи аналізів (посіву сечі на виявлення збудника хвороби). Цистит небезпечний тим, що запальний процес по висхідній може перейти на нирки.

Багато антибіотики після закінчення часу втратили позитивний ефект у лікуванні циститу. Таке явище відзначається з огляду на те, що багато хворих з якихось причин намагаються вирішити проблему без звернення до лікаря, займаючись самолікуванням.

Останні дослідження підтвердили ефективність Фурадонина в терапії запалення сечового міхура. Як і раніше цей препарат успішно бореться з основним збудником хвороби — кишковою паличкою.

Єдиною незручністю для лікування можна вважати 4-х кратний прийом протягом дня. Але істотний плюс Фурадонина — його відносно невисока вартість, а отже, доступність.

Фурадонін — це антибіотик

Фурадонін це антибіотик для лікування циститу

Фурадонін

Фурадонін випускається в трьох фармакологічних формах: таблетки, вкриті оболонкою; в порошкоподібному вигляді та у вигляді суспензії.

Фармакологічна дія засобу: протимікробну. Нітрофурани мають здатність знищувати бактерії та припиняти їх розмноження, впливаючи на клітинному рівні.

Препарат активний проти кишкової палички, стафілокока, шигели та ряду інших хвороботворних організмів. Резистентність бактерій (стійкість до діючої речовини препарату) зустрічається на практиці дуже рідко.

Фурадонін — це антибіотик, тому застосовувати його необхідно попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Препарат має добру засвоюваність, в короткі терміни виводиться з сечею, а концентрація його в крові незначна.

Активність нитрофурантоина відносно грампозитивних і грамнегативних аеробів дозволяє застосовувати препарат у комплексній терапії при циститі, уретриті, пієліт, пієлонефрит.

Механізм дії препарату

Протягом короткого часу — 3-4 годин діюча речовина всмоктується в кишечник. Далі відбувається блокування інфекційного процесу нітрофурантоїном безпосередньо через лімфатичну систему, куди він потрапляє з кишечнику. Фурадонін надає дію на ензими бактерій, порушуючи обмінні процеси в патогенної клітці. Це викликає загибель хвороботворних мікроорганізмів.

На відміну від інших антибіотиків, препарат не чинить системного впливу на мікрофлору; він діє вибірково відносно деяких штамів.

Крім основних властивостей, Фурадонін здатний підвищувати захисні властивості сечостатевої сфери і прискорювати загоєння тканин.

Аналоги препарату

Фурадонін — лікарський засіб у своєму роді унікальне. У фармакології аналогів за типом основного активної речовини не існує. Є тільки лікарські форми, які здатні надавати подібну дію, такі як Фурадизин, Фурагін, Фурасол та інші. Для місцевої терапії застосовується Фурацилін. Всі ці препарати також відносяться до антимікробних.

Аналоги препарату:

Фурадонін це антибіотик для лікування циститу

Аналог Фурагін

 • Часто при циститі застосовують Фурагін. Він відноситься до тієї ж групи антибактеріальних засобів, дешевше Фурадонина. Але за оцінками фахівців Фурагін поступається останньому в терапевтичному ефекті. Справа в тому, що Фурагін не здатний викликати загибель хвороботворних бактерій; він може лише зупиняти їх зростання. Ця обставина несе в собі небезпеку: збудники хвороби стають резистентними до препарату, що в подальшому ускладнює лікування.
 • Фурадизин — похідне нітрофуранів. Чинить бактеріостатичну і бактерицидну дію подібно Фурадонину. Але лікарський засіб відрізняється малою чутливістю до деяких ентеробактерій і неефективно по відношенню до ряду аеробних мікробів.
 • Фурасол. Його діюча речовина — фуразидин, а відповідно і дія йому подібне.
 • Фурамаг — похідне нітрофуранів. Препарат з широким антимікробну дію. Відрізняється малою токсичністю. По дії схожий з Фурадоніном.
 • Фуразолідон. Цей препарат з тієї ж групи, але діє переважно на ентеробактерії.

Переваги Фурадонина перед іншими антибіотиками

Більшість запальних процесів та інфекційних захворювань вимагають застосування антибіотиків для позитивного терапевтичного результату. Вони частково руйнують кишкову флору, призводять до ослаблення імунних якостей організму. Фурадонін (як і Фурагін) не викликає подібних ефектів на відміну від відомих і поширених антибіотиків широкого спектру. Навпаки, при застосуванні в терапії цих засобів підвищується імунітет за рахунок підвищення фагоцитарної активності лейкоцитів.

Лікарський засіб підвищує стійкість організму до бактерій. Цей процес пояснюється тим, що при дії нітрофуранів підвищується комплементарна активність сироватки крові.

Фурадонін це антибіотик для лікування циститу

Антибіотики

Збудники хвороби не здатні до вироблення стійких штамів до діючої речовини Фурадонина. На відміну від групи антибіотиків не потрібно великої концентрації препарату в крові. У деяких випадках Фурадонін застосовують для попередження захворювання і в повторних курсах при виник рецидив.

Для пацієнтів, мало знайомих з механізмом дії Фурадонина, важливими факторами залишаються вартість препарату та його дія. Оскільки лікарський засіб коштує не дорожче самих простих анальгетиків, воно доступно людям будь-якого статусу. Що стосується терапевтичного ефекту, то вже після першого дня прийому таблеток гострі болючі відчуття зникають.

Побічна дія Фурадонина

Як і для всіх аптечних форм до препарату додається інструкція по застосуванню. Пацієнт повинен ознайомитися з нею до початку лікування. Фурадонін може в деяких випадках викликати побічні ефекти, в цьому випадку застосування засобу слід припинити.

Побічні ефекти можуть проявлятися у:

 • алергічних проявах
 • з боку ШКТ — нудотою, печією, болем у шлунку
 • зниженням і втратою апетиту
 • з боку ЦНС — запаморочення, мігрень, безсоння
 • підвищеною пітливістю

Вони можуть виражатися також в сонливості, диспепсичних порушень, задишки, болю за грудиною, кашлі та інших симптомах, неприродних для запальних процесів сечовивідної системи.

Якщо виникли які-небудь проблеми з боку внутрішніх органів і систем, прийом Фурадонина слід припинити і звернутися до лікаря.

Застосування Фурадонина

Необхідно знати правила прийому, що доступно описано доданою інструкцією. Таблетки, вкриті оболонкою, слід приймати під час їди або відразу після неї. Запивати великою кількістю рідини. Не розжовувати!

Годуючим і вагітним жінкам прийом препарату не рекомендовано. Однак у медичній практиці Фурадонін призначають у виключних випадках на ранніх термінах вагітності.

З обережністю і під контролем рекомендується застосовувати лікарський препарат літнім людям і водіям автотранспорту.

Протипоказаннями для прийому є:

 • важкі хвороби нирок
 • серцево-судинна недостатність у хронічній формі
 • цироз печінки
 • олігурія
 • порфирія
 • недолік Г6ФД
 • індивідуальна непереносимість

Таким чином, щоб не нашкодити власному організму, будь-який лікарський засіб вимагає рекомендації лікаря. Не варто займатися самолікуванням в надії на швидкий результат. Як буде діяти Фурадонін залежить від показника кислотності сечі. Необхідно провести лабораторний аналіз. Правильне і результативне лікування можливе тільки під контролем фахівця. Пацієнту важко самостійно розібратися в механізмі дії препарату.

Варто знати, що лікарський засіб не використовують у комплексі із впливають на кислотність сечі (знижують кислотний показник) препаратами і здатними блокувати канальну секрецію. При ігноруванні цих правил лікувального ефекту домогтися не представляється можливим.

Крім терапії при інфекційних захворюваннях сечового міхура Фурадонін використовується в якості профілактичного методу після хірургічних втручань та діагностичних процедур.

Тривалість лікування залежить від тяжкості процесу і індивідуальних особливостей організму. У будь-якому випадку курс лікування, як і при прийомі антибіотиків, не можна припиняти раніше 5-7 днів. Це необхідно для того, щоб виключити розвиток резистентності патогенних мікроорганізмів до діючої речовини нитрофурантоину.