Фуразолідон від проносу: як правильно вживати дітям і дорослим

Діарея – це розлад роботи шлунково-кишкового тракту, часто буває у дорослих і у дітей. Насправді, пронос – адекватна реакція організму на з’їдену їжу або тяжке захворювання, пов’язане з травленням. Фуразолідон – перевірений помічник при боротьбі з діареєю, що допомагає подолати нездужання і в поїздці, і в домашніх умовах.

Лікарський засіб випускають у таблетках (жовтого кольору). Сам медикамент виходить у продаж в ячейковых і безячейковых упаковках.

Інструкція із застосування ліків

Пропонований медикамент дійсно допомагає від проносу. Визнано й антимікробну дію. Це легко пояснити здатністю ліки знижувати зростання кількості мікроорганізмів, що стимулюють розвиток дисбактеріозу.

Фуразолідон використовують, коли діарея викликана серйозними інфекційними захворюваннями: сальмонельоз і дизентерія, ентероколіт, харчові отруєння. Цей засіб відноситься до груп антибіотиків, оскільки має протимікробну дію, перешкоджає розростанню мікрофлори, завдає непоправної шкоди організму. Препарат руйнує життєві системи небезпечних для людини бактерій. Саме ліки кишечник всмоктує досить слабо, не порушуючи мікрофлору організму, а навпаки, допомагає иммуностимулирующему дії. Потрібна концентрація активної речовини тримається в крові хворого приблизно 4-6 годин. Звикання до таблеток можливе за умови застосування протягом тривалого терміну.

Фуразолідон від проносу: як правильно вживати дітям і дорослим

Жовті таблетки Фуразолідону приймають перорально. Їх слід ковтати, не дроблячи і пережовуючи, запивати великою кількістю води. Прийом проводять безпосередньо після їжі. Курс лікування та дозування визначає лікар, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта.

У разі проносу препарат необхідно використовувати, не порушуючи правил застосування. Дозування для дорослих пацієнтів становить 100 – 150 мг (що відповідає 2-3 шт.) чотири рази на добу. Для дітей віком старше 5 років необхідну кількість медикаментів – від 25 до 50 мг. (0,5-1 шт.) чотири рази на день. Дітям, які не досягли одного року, доза розраховується за формулою 10 мг. на кілограм ваги і розподіляється на 3-4 рази. Курс терапії займає максимум 10 днів. Терапевтичний ефект відчувається безпосередньо на другий день з моменту початку прийому Фуразолідону.

Слід дотримуватися режиму прийому, затверджений доктором. Трапляється, прогрес настає значно раніше наміченого терміну, але лікування необхідно проводити до повного одужання, щоб уникнути повторного виникнення інфекції. Якщо пацієнт пропустив з якої-небудь причини наступний прийом медикаменту, випийте таблетку негайно. Якщо згадали про цей факт ближче до часу наступного прийому, не варто додатково вживати ліки. Якщо після тижня лікування самопочуття пацієнта не покращується, попросіть, щоб лікар замінив лікарський засіб. Дозування не пов’язані з формою випуску і залишаються незмінними.

Фуразолідон від проносу: як правильно вживати дітям і дорослим

Призначення дітям

Антибактеріальний лікарський препарат при проносі призначається маленьким пацієнтам, які досягли року. У переліку протипоказань значиться вік дитини менше місяця, а гранули та порошки рекомендують вживати не раніше, ніж в однорічному віці. Життєво необхідно суворо дотримуватися обережності при прийомі препарату дитиною.

Якщо дитина приймає таблетки, спостереження за самопочуттям ведеться постійно. В якості профілактики зневоднення організму давайте малюкові Регідрон, Смекту або Активоване вугілля, акумулюючі токсинів у кишечнику.

Прийом під час вагітності та лактації

При відсутності іншого більш безпечного варіанта препарат допустимо призначати вагітним пацієнткам і годуючим матерям. Клінічні випробування не виявили збільшення ризику появи різних вад у період внутрішньоутробного розвитку.

Взаємодія з лікарськими засобами

Фуразолідон успішно взаємодіють з лікарськими засобами. Так жарознижуючі засоби, протиалергічні препарати, оральні контрацептиви не знижують ефект дії один одного. Але додавання будь-яких ліків до принимаемому узгоджується з лікарем. При неможливості ефективної взаємодії відмовтеся від прийому. Якщо цього не зробити, можливі побічні дії: почервоніння обличчя, утруднене дихання, нез’ясовні запаморочення, раптова непритомність, больові відчуття і важкість у грудях.

Фуразолідон від проносу: як правильно вживати дітям і дорослим

Перелік можливих ускладнень

Передозування препарату небезпечна для здоров’я і виражається симптомами: гостре запальне захворювання печінки, руйнівні дії над генетичним матеріалом клітин, множинне ураження нервів. Позбутися від наслідків навіть після припинення прийому Фуразолідону неможливо.

Хворим, як правило, призначається очищення шлунка, потім – засоби проти алергії, вітаміни групи В, після вжитих заходів займаються лікуванням утворилися симптомів. Виникаючі побічні ефекти проявляються температурою тіла вище 37 градусів, висипом невідомої етіології, свербінням, блювотою, нудотою. Зміна кольору сечі до темно-жовтого або навіть коричневого кольору, яке супроводжується прийомом препарату, нормальне явище і не потребує лікування.

Протипоказання

Перед використанням даного лікарського засобу потрібно уважно ознайомитися з переліком діагнозів, забороняють використання Фуразолідону. Це п’ята завершальна стадія хронічного ураження нирок; лактазна і глюкоза-6-фосфотдегидрогеназная недостатність; його непереносимість окремо взятим пацієнтом. З обережністю слід приймати препарат, якщо є збої у функціонуванні печінки і нервової системи. Пам’ятайте, якщо ваша робота вимагає постійної уваги і швидкої реакції, використовувати таблетки не слід.

Фуразолідон від проносу: як правильно вживати дітям і дорослим

Ціна препарату

Таблетки Фуразолідону дозуванням 50 мг стоять в аптеках від 56 до 66 рублів за 10 штук, 20 штук обійдуться покупцям в 96-114 рублів. Гранульований препарат, а також субстанцію порошку у вільному продажу знайти неможливо.

Аналоги

Визначено затверджений перелік протипоказань, коли використовувати Фуразолідон не представляється можливим. У таких випадках пацієнти приймають аналоги зазначеного вище препарату. Абсолютного замінника (медикаменту з подібними фармакологічними властивостями) при діареї цього лікарського засобу не існує. Є якісні препарати, що заміщають Фуразолідон при боротьбі з конкретним захворюванням. З харчовим отруєнням з успіхом справляється Бефунгін, з кишковими інфекціями і запалення сечостатевої системи – Норбактин, Энтерофурил, Макмірор, Фурамаг. Правда, ціни на зазначені препарати у 2-12 разів вище.

Вдома в сімейному аптечці у кожного в наявності медикаменти, надійність яких перевірена часом, терапевтичний ефект не викликає сумнівів. До таких лікарських засобів належить і Фуразолідон. Цей антибіотик надасть дієву допомогу при виникненні кишкового розладу, вирішить проблеми, пов’язані з сечостатевою системою, допоможе регенерації пошкоджених ділянок шкіри. Препарат підходить дітям, жінкам, що чекають дитину. Але не можна забувати про наявність списку протипоказань. Застосування препарату рекомендується розпочати лише після консультації з лікарем.