Геморой – варикозне розширення сплетень прямої кишки, заднього проходу, з-за чого утворюються гемороїдальні вузли. Вони запалюються, кровоточать, що спричиняє складнощі зі здоров’ям. Недуга турбує чоловіків і жінок. Геморой буває внутрішній і зовнішній. У будь-якому випадку необхідно ефективне лікування, яке виконується медикаментозними і народними засобами. Можна почути таку відповідь, що «я лечу недуга комплексно». Насправді, це правильно, оскільки дозволяє швидко відновитися.

Поступове збільшення вузлів буває у багатьох людей, але з деякими негативними факторами відбувається сильне збільшення їх розміру. В результаті з’являється анемія, защемлення, з-за чого необхідна термінова хірургічна допомога. На ранніх етапах може виконуватися лікування більш простими способами. Для цього є спеціальна мазь, крем, свічки реліф. До кожного засобу є інструкція, за якою можна вилікувати хворого. Не слід звертати увагу на фразу «я лечу захворювання…». Необхідно враховувати думку лікаря.

Причини

Чому з’являється геморой, складно встановити. Симптоми хвороби можуть бути різними. Зазвичай гемороїдальні вузли з’являються від всіляких негативних факторів. Фахівці проводять обстеження пацієнтів, на основі чого визначаються причини:

 • Підвищений тиск в очеревині, з-за чого збільшуються гемороїдальні вузли. Випадають вони з причини запорів, пологів, підняття тягарів;
 • Малорухливий спосіб життя, унаслідок чого з’являється застій крові;
 • Вживання великої кількості алкоголю, гострої їжі;
 • Шкідлива робота;
 • Переохолодження.

З будь-якої причини потрібно консультуватися з лікарем. Ніякі фрази «я лечу захворювання…» не слід брати на свій рахунок.

Обстеження

Геморой легко визначається за допомогою пальцевого дослідження у лікаря-проктолога. Виявити наявність вузлів допоможе анаскопия – процедура, при якій виконується обстеження нижніх відділів прямої кишки і ануса. Часто виконується ректороманоскопія, необхідна для виключення онкології. Тільки після обстеження можна повністю вилікувати геморой.

Симптоми захворювання схожі з багатьма іншими недугами. Діагностика повинна виконуватися точно, оскільки необхідно призначити правильне лікування. Захворювання схоже з:

 • Анальної тріщиною;
 • Рак прямої кишки;
 • Випадіння прямої кишки;
 • Колітом.

При будь-якому ступені геморою виконується симптоматична терапія, завдяки якій можна знизити біль, усунути кровотеча. Симптоми захворювання такі:

 • Печіння біля анального отвору;
 • Потемніння калу;
 • Болі при дефекації;
 • Виділення з прямої кишки;
 • Тромбоз.

Геморой буває гострим, якщо запалюються гемороїдальні вузди, і хронічним, при якому відбувається кровотечі. Багато хворих не бачать поява недуги. Захворювання розвивається поступово, при ньому з’являються деякий печіння, дискомфорт.

Термінове лікування потрібно при наявності кровотечі. Саме такі симптоми свідчать про необхідність відвідати проктолога. Лікар проводить діагностику, на основі чого оцінює ризики хвороби. Не слід займатися самолікуванням. Необхідно звернутися до фахівця, який на основі аналізів выбреет відповідний метод відновлення.

Стадії хронічної недуги

Фраза «Я лечу захворювання певним медикаментом» не може використовуватися для всіх, оскільки кожен організм індивідуальний. Протягом хронічного захворювання розрізняється 4 стадії. У кожної з них є свої симптоми і відмінності:

 • Розширюються і запалюються вузли, виникають червоні плями крові. Можуть бути такі симптоми, як кровотеча після переохолодження;
 • Під час другого етапу спостерігається випадання вузлів, а кровоточивості може і не бути;
 • На 3 і 4 стадії самостійно вправити випали вузли не можна, і тому це виконується вручну. Необхідно малоінвазивне або хірургічне лікування захворювання.

Лікування недуги

Вилікувати геморой дозволять проктологи. Метод вибирається на основі прояви недуги. Консервативна терапія використовується на 1 і 2 стадіях. Але зазвичай потрібно якнайшвидше втручання, оскільки з ним вийде швидко вилікувати недугу.

При гострій формі захворювання оперативні способи не підходять. Спочатку призначаються ліки, усувають запалення. Тільки з із затиханням запалення застосовуються хірургічні методи.

Свічки Реліф

Ефективно діє лікування свічкою. Засіб необхідно для захисту від подальшого розвитку геморою і ускладнень. Свічки Реліф швидко впливають на причину появи недуги, усуваючи неприємні відчуття. Ліки має протизапальну, ранозагоювальну дію. Свічки сприятливо впливають на місцевий імунітет.

Препарат Реліф має ефективну дію завдяки унікальному складу. Недуга вийде вилікувати без ускладнень. Інструкція містить основні правила по застосуванню:

 • Дітям старше 12 років належить супозиторії по 1 вранці та ввечері;
 • При використанні свічок вводити їх треба до 4 разів на день;
 • До 12 років дітям треба застосовувати засіб лише за призначенням лікаря.

Необхідно дотримуватися наступних правил:

 • Процедура повинна виконуватися в лежачому положенні;
 • Перед введенням свічки ділянку заднього проходу треба ретельно помити водою з милом;
 • Руки теж треба ретельно помити;
 • Спочатку на область анального отвору треба нанести крем з вазеліном. Це дозволить уникнути появи неприємних відчуттів;
 • Свічка вводиться в пряму кишку.

Через кілька хвилин відбувається танення свічки, завдяки чому настає полегшення. Вилікувати геморой таким методом можна тільки на основі рекомендацій лікаря. Важливо дотримуватися дозування, причому це стосується дітей і дорослих. Лікування свічкою є одним з ефективних, оскільки від недуги вийде позбутися дуже швидко.

Крем і мазь

Часто можна почути «Я лечу геморой маззю». Засіб дійсно допомагає, потрібно лише вибрати відповідні ліки. Вилікувати геморой допоможе мазь. Із засобом відбувається підтікання основи, з-за чого залишаються сліди на білизні. Цим можна знехтувати для отримання відмінного результату. Крем і мазь відмінно підходять для лікування дітей. Їх застосовують при вагітності, після пологів. Крем і мазь наносять аплікаціями після дефекації та гігієни. Втирати засіб не потрібно. До кожного засобу є своя інструкція, за якою і потрібно використовувати ліки.

Крем і мазь не слід призначати собі самостійно, оскільки так результатів не буде. Бажано порадитися з лікарем. Ліки вибирається нс основі ступеня захворювання особливостей організму. Іноді визначити, яка мазь або крем краще, можна на основі застосування. Найпопулярнішими є:

 • Гепариновая. Засіб відновлює кровообіг, зменшує запалення вузлів. Ліки ефективно при варикозі, тромбофлебіті, гематомах;
 • Гепатромбин-Р. Мазь або крем володіє знеболюючим ефектом;
 • Мазь Вишневського. Крем створений на основі натуральних компонентів, тому швидко усуває запалення. Він ефективний при вагітності і годуванні.
 • Мазь Флемінга. Крем спеціально створений для лікування геморою. У його складі присутні натуральні компоненти. Щадне засіб ідеально для вагітних, дітей, годуючих матерів;
 • Постеризан. Ліки відновлює імунітет, тому його призначають після хірургічних втручань і зі складними недугами. До кожного засобу є інструкція, яку потрібно вивчати перед використанням.

Терапевтичні методи

Досить часто можна почути фразу «я лечу геморой терапевтичними методами». Це правильно, оскільки необхідно комплексний підхід. Потрібно контролювати своє харчування. Буде потрібно збільшення клітковини на 20%, яка є в овочах, фруктах, злакових. З раціону треба прибрати гостру їжу, алкоголь, оскільки вони мають подразнюючу дію.

Усунути запалення дозволять такі ліки, як свічки, мазі, аплікації. Використовуються вони для зміцнення стінок вен ануса і прямої кишки. Це необхідно для захисту від виникнення гемороїдальних вузлів.

Якщо гостре запалення вщухне, то потрібно відвідати проктолога. Слід захиститися від підйому тягарів, вживання пряних страв. При сидячій роботі потрібно робити перерви кожні 2 години. Із-за застою крові збільшуються вузли, що ускладнює недугу.

Усунення запорів

Лікування геморою буде ефективним, якщо усунути головну його причину – геморой. Фраза «Я лечу захворювання за допомогою комплексного методу» буде відповідною. З постійним напруженням внутрішньочеревний тиск стає вище, а лімфатичні судини стають ширшими. Поступово утворюються гемороїдальні шишки, з-за чого відбуваються ускладнення. З хронічним недугою допомагає масаж живота. Вранці слід випивати склянку води, і виконувати зарядку. Такі прості заходи необхідні для відновлення травлення.

Раціон треба збагатити свіжими фруктами і овочами, які потрібні для загального зміцнення організму. Здоба, газована вода, бобові повинні вживатися в обмеженій кількості. Салати слід заправляти оливковою олією. При хронічній формі заборонені засоби для посилення перистальтику кишечника.

Використовуються малоінвазивні методики, з якими вийде швидко усунути захворювання. Малоінвазивний метод допомагає без травмування позбутися від геморою. Перед вибором процедури лікар виконується обстеження, виявляє ризики. Їх можна використовувати при загостренні запалення, травмах, тромбозі. Склеротерапія передбачає використання склерозуючих засобів. Вилікувати геморой вийде на різних стадіях.

Електрокоагуляція виконується з аноскопом. З процедурами відбувається відмирання вузлів. З часом вони повністю зникають. Лігування є найсучаснішим методом лікування. Відбувається відмирання вузлів, і виведення їх назовні. Кріотерапія передбачає вплив рідким азотом, після чого відбувається відмирання і відпадіння гемороїдального вузла. Лікування виконується з знеболенням. Методи використовуються на 1-3 стадія усунення геморою.

Хірургічний спосіб

Фраза «я лечу недугу за допомогою хірургії» цілком реальна, оскільки метод дійсно допомагає усунути недугу. Гемороїдектомія передбачає висічення гемороїдального вузла. Операція призначається з хронічним недугою, коли проявляється кровотеча, тромбоз.

Гемороїдектомія виконується в стаціонарі протягом 10 днів. Відновлення триває близько 3 тижнів. Після цього можуть спостерігатися болі, нагноєння. Для поліпшення стану використовуються аналгезуючу ліки, які сидять ванн, протизапальні препарати.

Профілактика

Результати лікування зберігаються приблизно на 3-10 років, але гарантію не може надати жоден лікар. Якщо скористатися ефективними профілактичними методами, то вийде надійно захиститися від захворювання. Повторний недуга не з’явиться. Для його запобігання необхідно слідувати нескладним правилам:

 • Через 2 години треба робити перерви, протягом яких потрібно виконувати зарядку, нескладні фізичні вправи. Навіть прості прогулянки способи позбавити від застою в тазу;
 • Для здоров’я необхідно правильне харчування. Раціон повинен складатися з овочів, фруктів, зелені, оскільки ці продукти потрібні для очищення кишечника;
 • Відпочивати треба на твердих поверхнях з ортопедичними властивостями;
 • Не варто вживати проносні ліки, так як вони мають подразнюючу дію, викликають печіння, тріщини. Від цього може з’явитися запалення;
 • Слід виключити вживання алкоголю, пряної, гострої їжі, так як вона має подразнюючу дію;
 • Необхідно виконувати гімнастику для зміцнення м’язів анального отвору. Є безліч методик, що дозволяють ефективно і безболісно позбутися від геморою.

Захворювання потрібно лікувати комплексно, адже тільки тоді воно буде ефективним. Використання відповідних ліків, тренувань, масажу дозволяє не допустити повторного появи недуги.