Гідрогенізована рослинна олія: трансжири в харчуванні

Гідрогенізована рослинна олія є хімічною речовиною, часто заміщує натуральні рослинні і тваринні жири. Отримується хімічним шляхом, воно приносить величезну шкоду здоров’ю, діючи на всі клітини внутрішніх органів, погіршуючи їх метаболізм.

Зміст:

 • 1 Що таке гідрогенізована рослинна олія
 • 2 Вплив трансжирів на організм людини
 • 3 Як знайти трансжир в продуктах
 • 4 Мотивація використання трансжирів
 • 5 Продукти, що містять кислоти трансжирные

Що таке гідрогенізована рослинна олія

Гідрогенізована рослинна олія: трансжири в харчуванні

Бутербродне масло

Гидрогенизированным рослинним маслом називається жир, перекладений хімічним шляхом з рідкого стану у тверде: атоми водню приєднують до ненасичених подвійних зв’язків рослинного масла. Простою мовою: в реактор заливають масло, додають каталізатор, під тиском нагнітають водень, суміш нагрівають і підмішують емульгатори для створення продукту з незмішувані речовин. Для кольору і густоти містять крохмаль. Видалення неприємного запаху допомагає пар і сильні ароматизуючі речовини. Далі отриманий продукт пресують і розфасовують в пачки.

Виробництво відомо з радянських часів. Тоді його називали «бутербродним» і замінювали рослинне і вершкове масла. Сьогодні гідрогенізована олія вважається дуже шкідливим і його включення в продукт має в обов’язковому порядку зазначатись на упаковці.

Вплив трансжирів на організм людини

Гідрогенізована рослинна олія: трансжири в харчуванні

Трансжири

При розгляді хімічної формули ненасичених жирних кислот виявляється, що атоми водню розташовані в протилежній стороні від атомів вуглецю. Це стан молекул називається цис-форма. Змінюючи їх формений структуру з допомогою гідрогенізації, вони переходять в транс-форму, стійку до температурної середовищі. Така формула є неприродною для природи, а значить, шкідливою і несприйнятливою її матерії, здатна вести себе в організмі непередбачувано, розвиваючи хронічні, смертельні захворювання.

Чому ж продукт рослинного масла стає шкідливим речовиною для організму людини? Після попадання в ШЛУНКОВО гідрогенізованого жиру з їжею починається розщеплення. У цей період порушується поглощаемость поживних речовин в плазматическую мембрану і порушується обмін речовин. Організм не відкидає потрапляє в нього трансжирные кислоти, вони йдуть на побудову клітинної мембрани і там витісняють цінні омега-3 і омега-6.

Іншими словами, оболонка клітини поступово перетворюється у величезну токсичну молекулу, яка негативно впливає на життєдіяльність клітини. Ця патологія є причиною розвитку таких серйозних захворювань:

 • цукровий діабет 1 і 2 типу (дитячий і дорослий)
 • нервові розлади
 • стенокардія, гіпертонія, інфаркт міокарда, інсульт
 • ожиріння
 • злоякісні пухлини
 • хвороби печінки

У 40% жінок, що вживають в їжу гідрогенізована рослинна олія, спостерігається рак грудей, у чоловіків — злоякісні новоутворення передміхурової залози. Через передчасного старіння судин і голодування клітин викликається атеросклероз, веде до неминучої смерті.

Не обходиться без участі трансжирів обмін фізіологічних і фармакологічних активних сполук, що виконує життєво важливі функції. Вони втручаються в їх діяльність і провокують запальні реакції. Гормональний фон також дає збій.

Шкода гідрогенізованої олії можна перераховувати до безкінечності, але вже наведених фактів достатньо для того, щоб показати картину впливу поганих молекул на організм і його метаболізм.

Як знайти трансжир в продуктах

Як тільки речовина надійшло у продаж і на кондитерські виробничі лінії, всі вважали його корисним з-за рослинного походження. Переконання ґрунтувалася на філософії відсутності холестерину, а про його патогенном дії ніхто не замислювався. З часом вчені і фахівці в області хімії поміняли свою точку зору і тепер рекомендують ознайомитися з вмістом гідрованого масла в продукті.

Цей показник наноситься на упаковку і дає можливість людям усвідомлювати наскільки шкідливий товар.

Навіть якщо ласощі входить в групу частково гідрогенізованих жирів, такий продукт також краще залишити на полиці магазину.

Мотивація використання трансжирів

Причинами використання шкідливих жирів є:

Гідрогенізована рослинна олія: трансжири в харчуванні

Причини виробництва

 • вартість
 • приємний смак. За рахунок ароматичних добавок, трансжирам надають будь-який смак, наприклад, бутербродне масло зі смаком грибів, бекону і т. п.
 • зручність користування:
 • температура зовнішнього середовища малодейственная для терміну зберігання продукту, чого не скажеш про натуральне рослинне масло, яке окислюється і стає непридатним до використання після впливу на нього повітря, світла і високої температури
 • можливість повторного застосування. На відміну від олії, цей жир не здобуває гіркуватий смак після першого застосування, тому для смаження його можна використовувати знову і знову
 • Мотиви зручності користування і ціни гідрованого продукту з метою отримання прибутку провокують виробників булочок, солодощів, фасф-їжі замінювати корисний продукт шкідливим, знімаючи з себе відповідальність з моменту нанесення відсотка місткості жиру на етикетку.

  Продукти, що містять кислоти трансжирные

  Узагальнюючи, можна сказати, що вони містяться у всіх смакоти, що виготовляються виробничим шляхом. Потрібно щось підсмажити і зробити хрустку скоринку? Додати структурі продукту стійкості і красивий зовнішній вигляд? Забезпечити довге зберігання на вітрині? Гідрогенізована рослинна олія на допомогу! Воно міститься в такій їжі:

  Гідрогенізована рослинна олія: трансжири в харчуванні

  Де міститься?

  • Маргарин. Це основа всіх кондитерських виробів, напівфабрикатів, хрусткого печива і снеків. Система швидкого харчування використовує тільки його!
  • Картопля фрі. Якщо заклад запевняє, що вони смажать його на рослинному маслі, то це ще нічого не означає, адже сам картоплю вже просочений трансжиром і включаючи його в раціон щодня, людина буде отримувати до 8 м з порції. Така кількість, не кажучи про інших часто вживаних продуктах з поганим маслом, вже через рік призведе до серйозних хронічних захворювань.
  • Попкорн. Це ласощі дуже корисно, але не розфасованих на підприємстві пакетах. Купуючи попкорн для мікрохвильової печі, люди свідомо прирікають себе і своїх дітей на розвиток хвороб.
  • Чіпси. Неважливо з картоплі вони зроблені або з інших овочів, але поглинання 3 р трансжира з невеликою упаковки – гарантовано!
  • Крекер. Хрустке печиво протягом 3 місяців! Хіба це можливо, якщо використовувати натуральне рослинне масло? Ні, тому виробники використовують шкідливий продукт, щоб продовжити хрусткі властивості.
  • Пакетований швидкий сніданок і протеїнові батончики для заряду бадьорості, що складаються з зернових злаків. Замінити це можна вівсяною кашею з фруктами.
  • Заморожені продукти. Приготувати обід або вечеря з куплених в магазині котлет, тефтелькою, млинчиків, піци швидше, але виробники часто економлять на якісних продуктах, замінюючи їх дешевими. Синтезованими аналогами.
  • Соуси. До них відносяться: майонез, кетчуп, заправки для борщу, супу і т. п.

  Найстрашніше, що гідрогенізована олія входить в ті продукти, які часто дають дітям, щоб порадувати їх солодощами. Тістечка, цукерки, вафлі, морозиво та інше. Вони небезпечні для маленького організму подвійно, ніж для дорослого, але ми закриваємо на це очі, кажучи собі, що нічого страшного в цьому немає.