Гикавка після алкоголю: як зупинити, причини виникнення

Спазмування діафрагми, м’язів гортані, що виникло спонтанно, називається гикавкою. Внаслідок цього виникають специфічні звуки, що приносять незручність. Кожна людина знайомий з цим станом. Причини нападу різноманітні, виділяють навіть гикавку після прийняття алкоголю, позбавитися від якої швидко у дорослої людини виходить з працею.

Гикавка при алкогольному сп’янінні може тривати від декількох хвилин до двох днів, при цьому явище не піддається контролю. Безперервна тривала гикавка викликається при вживанні великих обсягів алкоголю і при хронічному прийомі спиртного. Лікування стану у алкоголіка залежить від особистого бажання перемогти.

Причини виникнення алкогольних м’язових спазмів

Організм людини – вразлива середовище, на яку алкоголь впливає згубним чином. Переважно страждають печінка, головний мозок і нервові закінчення, судинна система.

 • Головний дезінтоксикаційний орган в тілі людини – печінка. Орган приймає всі удари, особливо їй дістається від спиртного. При сп’янінні хронічного характеру збільшуються розміри печінки, провокуючи тиск на головну дихальну м’яз – діафрагму. В результаті збільшена печінка розмірами стає небезпечною. Крім виникнення гикавки відбувається здавлення сусідніх органів, порушується функціональний стан органу і нервової системи.

  Гикавка після алкоголю: як зупинити, причини виникненняПечінка людини

 • Рясне вживання спиртного при алкоголізмі веде до поступового виснаження організму. Коли після запою з’являється сильна гикавка, причиною стає розвивається звичка. Лікування нападів хронічного спазму м’язів бажано почати негайно, явище згодом може привезти до захворювань серцево-судинної, імунної, статевої та нервової систем.

Небезпека гикавки після алкоголю

Алкогольна гикавка небезпечна тим, що п’яні не контролюють самостійно скорочення м’язів. У цьому стані велика ймовірність порушення функції дихання. Іноді у п’яного, заснув з повним шлунком, виникає блювота уві сні, що стає причиною асфіксії. Позбавлятися від алкогольної залежності необхідно, щоб не допустити розвивається при отруєння спиртним інфаркт міокарда, інсульт.

Особливості нападів

М’язовий спазм на тлі вживання спиртного буває:

 • Центральний – причина цього типу в порушення роботи центральної нервової системи. Порушується взаємодія між центральними і периферичними відділами нервової системи.
 • Токсичний – викликається при отруєнні організму у зв’язку зі зловживанням алкоголем. Прибрати симптоми підвищеної інтоксикації організму вдається у випадку повного видалення токсинів.
 • Периферичний – виникає при порушенні функції блукаючого і діафрагмального нервів. Напад носить рефлекторний характер.
 • Відбитий від алкоголю страждає функція травного тракту.

Якщо чоловік почав гикати після прийому невеликої кількості алкоголю, причиною може стати переохолодження організму.

Гикавка після алкоголю: як зупинити, причини виникнення

Напади спазмів в залежності від патології:

 • Алкогольний поліневрит – стан виникає при хронічному алкоголізмі. Виникнення при захворюванні нападів м’язового спазму свідчить про необоротному ураженні нервової системи.
 • Цироз – тривалий патологічний спазм діафрагми, розвивається на останній стадії захворювання. Виникає в будь-який час доби.
 • Мікроінсульт – спазм м’язів не обов’язковий, але вважається першим симптомом виникнення патології.

Загальні засоби позбавлення від спазму

Перше, що потрібно зробити, позбавляючись від гикавки – перестати пити, зняти ознаки інтоксикації, провести дихальні вправи. Використовуємо способи:

 • Вживання чистого прохолодного склянки води з похмілля малими ковтками – засіб прочистить голову після запою, зупинить тривалий спазм, приведе людину до тями.
 • Позбутися від нападу допоможе рефлекторний метод. Навмисно викликає блювотні позиви, попутно очищаємо шлунок від токсичних речовин.
 • Промиваємо шлунок, вживши від одного до півтора літрів води.
 • Метод відволікання уваги – відверніть увагу людини, щоб не мучити його, таким чином усуньте напад.
 • Не поспішаючи розжуйте маленька кількість черствого хліба. Запивати немає необхідності.
 • Маленький крижаний шматочок або шматочок рафінованого цукру покладіть в ротову порожнину до повного розчинення.
 • Алкоголь вибиваємо алкоголем. Після пива з двома чайними ложечками цукру хворому негайно стане легше. Потім від пива доведеться відмовитися.

Гикавка після алкоголю: як зупинити, причини виникнення

Вправи:

 • Згадайте вживання пакетів з паперу, коли людині стає погано в літаку. Він робить кілька глибоких вдихів-видихів носом і ротом притиснутий пакет. Під час дихальних актів відбувається розслаблення м’язів діафрагми і наповнення легенів вуглекислим газом. Мозок автоматично відволікається від нападу, шукаючи спосіб усунути кисневе голодування, таким чином, допомагаючи вгамувати гикавку.
 • Рясне питво. Зміст методики у використанні великого обсягу води, що сприяє швидкому виведенню токсинів з організму.
 • Якщо ви не спортивний чоловік та несподівано замучила гикавка – задумайтесь про присіданнях. Звичка робити вправу більше десяти разів позбавить від нездужання.
 • Позбавить від похмілля і звички – з’єднаний за спиною замок з рук, натягнутий вниз. Ускладнити вправу і додати ефекту можна, поставивши склянку води перед собою і спробувати з положення рук за спиною випити його. Вправа доведеться робити довго, але потрібного ефекту точно досягнете.

Тривала гикавка

Після отруєння організму виникає тривалий, не проходить більше сорока восьми годин м’язовий спазм. Шукати причину затяжної форми потрібно в хронічній інтоксикації. Вилікувати порушення можливо в умовах медичного стаціонару.

Медичні працівники стануть лікувати в першу чергу алкогольну залежність, зрозуміло, лише з вашого дозволу. Пити таблетки насильно людини не змусять. Лікування передбачає тривалий час.

Гикавка після алкоголю: як зупинити, причини виникнення

 • Інгаляції вуглекислого газу. Суть в тому, що ліки перемикає роботу головного мозку з думок про гикавці на пошук кисню.
 • При важкому стані проводиться зондування шлунка, нервово-м’язові блокади з використанням новокаїну. Застосовуються такі групи засобів: антидепресанти, антиконвульсанти та інші засоби, що впливають на психічні функції людини.
 • Медикаментозні препарати

  При алкогольному сп’янінні в крові людини знаходяться токсичні речовини, що впливають на функцію печінки, активно проникають у головний мозок і нервові закінчення. Це призводить до порушення проходження нервових імпульсів, із-за чого виникають патологічні реакції організму. Перший шкідливий і небезпечний ворог, що міститься в алкогольних напоях – етанол, руйнує клітини печінки і нервові клітини, змушуючи організм людини шукати нові шляхи вирішення завдання. Часто при неможливості самостійно впоратися з навислою загрозою і хронізації процесу людині або його рідним доводиться звертатися до лікарів відповідного профілю.

  Головною складністю алкогольного спазмування м’язів діафрагми є те, що воно може стати посередником або передвісником небезпечних і надзвичайних станів. За нападами м’язового спазму при алкогольної інтоксикації можуть ховатися інфаркти та інсульти.

  Коли у пацієнта є важкі неврологічні порушення, пов’язані з прийомом алкоголю і супроводжуються нападами м’язового спазму, йому призначають препарати групи антидепресантів у поєднанні зі спазмолітичними ліками (Хлорпромазин).

  В умовах лікарні проводиться застосування назальних зондів. З їх допомогою відбувається насичення організму вуглекислим газом і стимуляція таким способом центру дихання в довгастому мозку. Метод носить відволікаючий характер.

  Щоб зупинити гикавку відбитого характеру, застосовується група ферментних препаратів. Сюди відносяться Фестал, Мезим, Церукал.

  Органи дихання

  Якщо переходу гикавки в хронічне протягом сприяло додаткове наявність в організмі патології органів дихання – для лікування використовуються міорелаксанти. Ці препарати розслаблюють діафрагму і впливають на нервові закінчення спинного мозку. Дані лікарські засоби дозволяють позбутися від симптомів гикавки в лічені хвилини. Основним препаратом групи є Церукал, що володіє до того ж протиблювотну ефектом.

  Головний мозок і периферичні нерви

  Нейролептики призначаються при супутньому алкогольного сп’яніння порушенні функції центральної нервової системи, за типом нервового або психомоторного збудження. Як нейролептика в цьому випадку можна використовувати лікарський засіб під назвою Меллерил. Він заспокоює пацієнта і швидко видаляє гикавку.

  Травний тракт

  При неправильній роботі органів шлунково-кишкового тракту застосовуються протиблювотні засоби та підсилювачі перистальтики. Вони ж використовуються при сильному отруєнні. Також показаний активоване вугілля в якості лікування отруєнь.

  Медикаментозні препарати призначаються лікарем з згоди пацієнта, і тільки тоді, коли звичайні способи позбавлення від мимовільного спазмування м’язів не допомогли або залишилися безрезультатними.