Зміст статті:

 • 1 Профілактика і прийом
 • 2 Коли треба приймати гліцин?
 • 3 Гліцин при високому АТ
 • 4 Якщо тиск підскочив
 • 5 Низький тиск

Гліцин являє собою лікарський засіб, який відноситься до групи метаболічних.

Після його прийому покращується робота мозку, також він позитивно впливає на нервову систему, підвищує розумову працездатність, знімає стреси і напруження.

Популярними ці таблетки є у студентів, які приймають їх перед здачею іспитів. Також їх часто приймають при депресивних станах і після стресів.

При цьому мало хто знає, як треба правильно використовувати це ліки, так як воно впливає на організм відразу дві дії:

 • Седативна.
 • Стимулююча.
 • Профілактика і прийом

  Якщо людина емоційно порушується, у нього в організмі відбувається викид активних речовин, які з іншими джерелами стають причиною появи високого тиску.

  Рекомендується приймати гліцин в таких ситуаціях:

  При стресах і зміни погоди. Ці моменти можуть стати причиною появи високого тиску, а гліцин знижує його. Таблетку потрібно покласти під язик і розсмоктувати.

  При клімаксі. Одним з його проявів може стати високий тиск. Для профілактики виникнення підвищеного тиску при клімаксі рекомендується вживати два рази в тиждень по 10 таблеток. Це допоможе заповнити в організмі недолік амінокислот і захистити судини.

  Інсульт. Для профілактики виникнення цього захворювання рекомендується приймати гліцин тим, кому за 60. Також таблетки треба пити страждають на гіпертонію. Препарат допоможе підтримувати тиск в межах норми. Ліки слід приймати регулярно три рази в день по одній таблетці.

  Мозкова катастрофа. При виникненні гострого інсульту хворому треба дати відразу 10 таблеток препарату. Попередньо гліцин слід розтерти в порошок і розмішати у воді. Це допоможе зробити симптоми більш слабкими і полегшить подальший перебіг хвороби.

  Якщо при таких симптомах приймати регулярно гліцин, то це дозволить запобігти повторній появі інсульту.

  Коли треба приймати гліцин?

  Це засіб не має протипоказань. Єдиним може бути тільки індивідуальна непереносимість компонентів. Але таке спостерігається рідко. Гліцин можуть приймати навіть діти від 3-х років. Також і сильно захоплюватися прийомом ліків без попередньої консультації з лікарем не можна.

  Таблетки рекомендується приймати в таких випадках:

 • При нервовому виснаженні і психічному перенапруженні, а також при втраті концентрації уваги. Щоб підвищити працездатність мозку, треба приймати таблетку 1-2 рази в день. Курс лікування при цьому повинен складати 14-30 днів.
 • Якщо у дітей є затримка розумового розвитку, то їм теж треба приймати ці ліки. Дозування при цьому визначається лікарем.
 • Перенесений стрес і підвищена збудливість. В такому випадку треба приймати гліцин по три рази в день до того моменту, коли стан покращиться. Курс лікування при цьому не повинен перевищувати 30 днів.
 • При гормональній перебудові у підлітків. Засіб знизить агресивність, зробить перепади настрою більш плавними, а також нормалізує сон. У такому разі рекомендується приймати по 2 таблетки в день.
 • Препарат також здатний нормалізувати метаболічні процеси, які відбуваються у головному мозку. Таблетки прописують після травм голови (забій, струс мозку тощо).
 • При безсонні спеціалісти теж рекомендують приймати ліки. Треба в такому випадку пити одну таблетку гліцину перед сном. Після двох тижнів прийому препарату сон нормалізується.
 • Це ліки потрібно приймати і при підвищеному тиску. В добу треба пити не більше трьох таблеток. Курс лікування – не більше місяця.
 • Відзначається, що гліцин відомий і як засіб, який може підвищувати опірність організму при отруєнні токсинами.

  Приймають його і при відмові від алкоголю чи тютюну. Він допомагає позбавитися від депресії, яка може виникати при відмові від наркотичних препаратів. Засіб підвищить гормональний фон організму і зменшить напруження.

  Гліцин при високому АТ

  Це засіб має седативну дію. Воно знижує підвищений тиск, заспокоює нерви і розширює судини, забезпечуючи рясний кровоприток органів.

  В результаті таких впливів на організм, препарат знижує високий тиск. У багатьох випадках після проходження курсу лікування гліцин допомагає позбутися від нападів гіпертонії, які можуть бути пов’язані із проявами агресії та збудливістю в емоційному плані.

  Нерідко лікарі приписують це засіб для жінок при клімаксі. Таке ліки допоможе знизити дискомфорт, приведе в норму тиск і зменшить напади.

  Якщо тиск підскочив

  Підвищеним вважається тиск 140/90. Сьогодні є такі препарати, крім гліцину, які допомагають при високому тиску. Знижує тиск, наприклад, і анаприлін. Його рекомендується постійно мати під рукою.

  Він знижує тиск, якщо його покласти під язик і розсмоктувати. Хороший препарат і в разі сильного нервового збудження.

  Ніфедипін також допомагає при підвищеному АТ. Він знижує тиск при розсмоктуванні таблетки у роті. Якщо після першої таблетки стан не покращився, через півгодини треба прийняти ще одну. Якщо і в такому випадку тиск не нормалізується, то треба звернутися до лікаря.

  Знижує тиск також і сечогінний засіб, наприклад, гіпотіазид. Препарат здатний розслабити судини, забезпечуючи рясний кровоприток до органів, у результаті чого АТ знижується.

  Категорично не рекомендується знижувати тиск за допомогою алкогольних напоїв. Також треба утриматися від прийому ліків, у складі яких є кофеїн.

  Слід пам’ятати, що при вимірюванні тиску увагу треба звертати не тільки на максимальні і мінімальні свідчення, але й різницю між ними. Чим більше вона буде, тим більше ризик появи інсульту.

  Лікарі рекомендують для зниження тиску також пити кислуваті напої, наприклад, відвар з фруктів. Такі напої також сприяють розширенню судин. Знизити АТ допоможе і відвар з кмину або гвоздики.

  Відзначено, що у чоловіків підвищений тиск може викликати загострення простатиту. Також тривала гіпертонія, яку не можна лікувати, може свідчити про те, що є захворювання нирок.

  Низький тиск

  Таким вважається тиск 110/70. Ніяких ліків від гіпотонії на сьогодні не існує.

  В такому випадку треба випити солоної води (чайна ложка на 200 грам води). Ця суміш допоможе підняти тиск.

  Ще деякі рекомендації:

  • Також можна випити кави. Потім слід лягти на спину в такому положенні, щоб голова була вище рівня ніг.
  • В цьому положенні слід перебувати не менше 15 хвилин. Кров буде краще надходити в мозок і тиск підвищиться.
  • Крім того, лікарі радять для підвищення тиску приймати краплі кордіаміну. 20 крапель треба розчинити в склянці води і випити. Після цього слід полежати на дивані.
  • Не можна при зниженому тиску пити валокордин або валеріану. Такі засоби відносяться до седативну, а тому можуть знижувати тиск.
  • Гліцин також не треба приймати в такому випадку, так як він знижує тиск, поліпшують роботу мозку.

  Якщо всі вжиті заходи не допомогли знизити або підвищити тиск, то треба негайно викликати швидку, так як може статися колапс.

  Із сказаного виходить, що сьогодні є багато препаратів, які можуть як підвищити, так і зменшити тиск. Гліцин призначається тим, у кого підвищений тиск. Страждаючим гіпертонією до прийому препарату треба ставитися досить обережно. Рекомендується перед початком вживання проконсультуватися з лікарем, який і буде контролювати стан організму. Більш детально про глицине відео розповість в цій статті.