Голодування при гастриті – можливо чи ні?

ПитанняДесь прочитала, що гастрит можна вилікувати голодуванням, що багато лікарів, що практикують таку методику лікування. Гастритом вже хворію тривалий час, загострення відбуваються зазвичай навесні і восени. Іноді лікування проходить лікарні. Одного разу був поставлений діагноз-виразка ДПК. Вже перепробовано безліч засобів, але повністю вилікувати захворювання не виходить, може голод допоможе позбутися від гастриту. Підкажіть як можна вилікувати гастрит голодуванням.

Доброго дня, Валентина, як практикуючий лікар, я вам можу сказати, що голодування при гастриті не тільки не протипоказане, але і може призвести до незворотних наслідків, таких як атрофія стінок шлунка, або більш небезпечним наслідків, як поліпоз або аденокарцинома, а це вже ракові утворення. Голод при гастриті призводить до надмірного виділення шлункового соку, і замість перетравлювання їжі починається підвищене роздратування слизової шлунка. Більш того, голодування при гастриті з підвищеною кислотністю, призводить до того, що збільшена кислотність шлункового соку провокує роз’їдання слизової шлунка, а це пряма дорога до виразки шлунка.

Під час лікування гастриту, харчування і дієта повинні бути строго регламентовані лікуючим лікарем. Особливо під час загострення, лікуючий лікар зазвичай встановлює лікувальну дієту-стіл №1 при підвищеній кислотності і стіл №2 при зниженій. Під час ремісії також потрібно дотримуватися правильного харчування, рекомендації з харчування ви зможете знайти на цьому сайті.

Те що ви написали, по всьому видно, що у вас хронічний гастрит в запущеній формі і більш точні рекомендації з лікування, ми зможемо підказати вам після додаткового обстеження. Залиште телефон в формі нижче і ми зв’яжемося з вами найближчим часом.