Головні болі періодично відвідують кожного з нас, але як відрізнити звичайну втому від тривожного сигналу організму? Це ми вам і розповімо в нашій сьогоднішній статті, щоб при перших ознаках небезпечного захворювання ви були готові діяти.

1. Раптова і швидко посилюється біль у скронях або в маківці

Така біль лякає найбільше, тому що вона з’являється раптово і дуже швидко посилюється. Вона немов звалюється на вас зверху. На таку головний біль важливо звернути увагу і звернутися до лікаря, так як вона може індикатором багатьох проблем зі здоров’ям, серед яких субарахноїдальний крововилив, яке небезпечне для життя людини.

2. Болі після травми

Якщо ви отримали травму голови, не забувайте час від часу спостерігатися у лікаря. Часто травми голови не проходять безслідно і з часом можуть проявлятися у вигляді частих головних болів.

3. Головний біль вранці

Якщо ви прокидаєтеся і відчуваєте жахливий головний біль — це явний знак негайно звернутися до лікаря. Згідно Національному інституту неврології, така біль — це ознака наявності серйозних проблем зі здоров’ям. Це може бути як підвищений тиск, так і нічне апное і навіть пухлина головного мозку.

4. Болю в одному оці або навколо нього (кластерна біль)

Кластерна головний біль, вона ж «самогубна головний біль», настільки сильна, що багато вчених вважають, що це найсильніша біль, яку може відчувати людина.

5. Головний біль, який супроводжує нудота, проблеми із зором

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо головного болю супроводжують зміни в зорі, нудота, роздратованість, біль у шиї, поганий настрій.

Коротка пам’ятка

  • Якщо ви відчуваєте біль у вилицях або над очима, то, можливо, причина в гаймориті.
  • Якщо ви відчуваєте біль в потилиці і верхньої частини шиї, то проблема, може бути, криється в шиї (викривлення, остеохондроз).
  • Мігрені характерна пульсуючий біль, нудота, зміни в зорі.
  • При підвищеному тиску біль часто ніби здавлює голову по всій окружності.

Джерело