Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чола

Дана стаття присвячена проблемі появи головного болю у жінок в період вагітності. Із-за чого вона виникає, як з нею впоратися, можна дізнатися, прочитавши наш матеріал.

Зміст

 • Вагітність і біль, речі несумісні
 • Головні болі при вагітності: як часто бувають
 • Причини прояву болю на різних термінах виношування
 • 1 триместр
 • 2 триместр
 • 3 триместр
 • Характер головних болів і що вони можуть означати
 • Біль у скронях
 • У потилиці
 • Болить у лоба
 • Болить між очей
 • Якщо болить у вагітної жінки голова, що можна прийняти
 • Таблетки в першому триместрі
 • Препарати, допустимі в другому триместрі
 • Засоби від головного болю в третьому триместрі і перед пологами
 • Народні засоби від головного болю під час вагітності
 • Коли часто болить голова і болі сильні, що це може значити
 • Можливі ризики і ускладнення
 • Корисне відео
 • Вагітність і біль, речі несумісні

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаСтан жінки в період вагітності сильно залежить від змін, які відбуваються з її організмом.

  Коливання гормонального рівня позначаються на здоров’ї майбутньої матері, супроводжуючись такими неприємними симптомами, як головний біль.

  Головні болі при вагітності: як часто бувають

  Поширеність головних болів у вагітних жінок досить висока. Кожна п’ята пацієнтка жіночій консультації не скаржиться періодичні неприємні відчуття. Особливо поширені вони в першому триместрі вагітності, потім трохи загасають, однак, можуть виникати і в другий та третій триместри.

  Оскільки приймати ліки в такому стані не рекомендується, багато жінок намагаються терпіти. Але лікарі рекомендують з’ясувати причину проблеми і спробувати її усунути, а не мучитися від нездужання.

  Причини прояву болю на різних термінах виношування

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаФакторів, що провокує появу головного болю багато, найбільш поширені серед них:

  • фізіологічні зміни, що відбуваються в організмі;
  • загострення хронічних захворювань;
  • зміна постави і, як наслідок, положення хребта і розподілу навантаження;
  • надмірні фізичні навантаження;
  • стреси і переживання;
  • втрата рідини організмом;
  • неправильне харчування;
  • великі навантаження на очі від комп’ютера.

  У різний період на перший план виходять окремі фактори. Трапляється також ситуація, коли біль виникає без видимих причин, як реакція організму на зміну фізіологічного стану вагітної.

  1 триместр

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаУ першому триместрі найбільш поширеною причиною появи головних болів є гормональна перебудова в організмі. Вироблення підвищеної кількості естрогенів і прогестерону сприяють скороченню судин, в результаті чого змінюється тиск, а головний мозок може недоотримувати кисню, викликаючи неприємні відчуття.

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чола Нерідко фізична активність жінки висока, що також позначається на її стані.

  2 триместр

  У другому триместрі жінка нерідко страждає від перепадів тиску і розлади травної системи. Останнє може викликати недолік рідини в організмі на тлі розвитку немовляти, на якого теж необхідно певну кількість води. Якщо майбутня мама п’є мало води, у неї можуть виникати головні болі.

  3 триместр

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаУ третьому триместрі найбільш частою причиною є зміна постави. За рахунок додаткової ваги, положення тіла змінюється і відбувається сильне відхилення назад. В результаті навантаження на хребет збільшується, розподіл її відбувається нерівномірно, при цьому можуть зажиматься нервові закінчення або судини.

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаУ третьому триместрі жінки нерідко стикаються з пролэксампсией і наслідками токсикозу, що призводять до підвищення артеріального тиску і навіть набряку головного мозку.

  Характер головних болів і що вони можуть означати

  Оскільки причини хворобливих відчуттів можуть бути різними, їх прояв теж відрізняється. Фахівці виділяють первинну та вторинну біль:

 • Перша виникає від напруги, мігрені або специфічних факторів.
 • Друга є наслідком інших захворювань: травм, порушень обміну речовин, зміна гормонального фону та інших.
 • Біль у скронях

  Відчуття можуть бути тягнуть і виявлятися постійно. Такі симптоми характерні для мігрені, для нього також характерні нудота, біль при русі очних яблук, посилення відчуттів під час якої-небудь дії.

  Спазм в скроневої частини голови може виникнути, якщо жінка постійно сутулиться або багато часу сидить на стільці. При цьому збільшується тиск на шийно-плечовий відділ, що викликає неприємні відчуття.

  Гормональні перебудови викликають біль у скронях та інших частинах голови. Частим джерелом болючих відчуттів є інфекційне захворювання, воно зазвичай супроводжується підвищенням температури, запамороченням, кашлем.

  У потилиці

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаПоява спазмів в потиличній частині частіше пов’язане з порушеннями в роботі шийного відділу хребта. Так при шийному спондильоз виникає біль у потилиці, яка поширюється на плечі, а також на очі і вуха. Причому навіть у спокійному стані вона не зникає.

  При невралгії потиличного нерва бол буде нападоподібний, що поширюється на спину, вухо або в нижню щелепу.

  Шийна мігрень викликає пекучий біль у потилиці, в області брів і скронях. Іноді супроводжується запамороченням, затуманиванием зору і шумом у вухах.

  Миогелоз виникає з-за неправильного положення плечової частини тіла, стресів або протягів, при цьому м’язи ущільнюються і починають хворіти, викликаючи схожі відчуття у потилиці і плечах.

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаВиникати біль у потилиці може через травми, перенапруження і нестачі сну.

  Болить у лоба

  Хворобливі відчуття в області чола можуть бути ознакою декількох захворювань. Наприклад, порушенням мозкового кровообігу, яке часто трапляється у вагітних з-за стрибків тиску. При цьому можуть спостерігатися нудота і блювота, почервоніння або збліднення, темрява перед очима.

  Нерідко вона виникає при перенапруженні або хронічному недосипанні. Такі фактори як стрес або постійна робота за комп’ютером призводять до виникнення тягне постійного болю, що розповсюджується на інші області.

  Причиною болю у лоба може також стати інтоксикація організму, в тому числі при інфекційних захворюваннях, що супроводжуються загальним погіршенням стану.

  Болить між очей

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаЗастуди та інфекційні захворювання нерідко викликають хворобливі відчуття в області очей, вони можуть спровокувати і запалення очного нерва, теж супроводжується постійною тупим болем у цій частині особи.

  Зміни артеріального тиску часто викликають біль у голові, в тому числі в області очей, воно нерідко супроводжується шумом у вухах і відчуттям нестачі повітря.

  Нервові переживання, невралгія і стреси здатні викликати біль у лицьової частини голови, що супроводжується іншими симптомами: безсонням, слабкістю, втомою та іншими.

  Якщо болить у вагітної жінки голова, що можна прийняти

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаМожливість використання ліків для вагітної жінки дуже обмежена, адже багато з них здатні надати великий вплив на ще не сформований плід. Тому частіше лікарі рекомендують вдаватися до не медикаментозних засобів лікування, хоча і лікарські препарати можуть використовуватися.

  Таблетки в першому триместрі

  В цей період плід знаходиться у вкрай вразливому становищі, тому використовувати які-небудь ліки не рекомендується. Лікар порадить вдатися до методів народної медицини. Але в крайніх випадках допускається разовий прийом Парацетамолу.

  Препарати, допустимі в другому триместрі

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаУ цей період вже сформована плацента, тому вплив на плід не таке сильне. Прийом ліків все-таки небажаний, але допускається використання препаратів на основі Парацетамолу.

  Можуть бути використані:

  • антидепресанти, включаючи амітриптилін;
  • бета-блокатори;
  • Цитрамон.

  Засоби від головного болю в третьому триместрі і перед пологами

  Третій триместр часто супроводжується головними болями через ускладнення основних захворювань, тому необхідно усувати саме їх. Для зняття головного болю допускаються:

  • Парацетамол та його аналоги;
  • Але-шпа;
  • Ібупрофен.

  Інші препарати можуть спровокувати відхилення у розвитку плоду або вплинути на саму вагітність, тому вони не рекомендовані.

  Народні засоби від головного болю під час вагітності

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаКрім звичних лікарських засобів можуть допомогти і народні рецепти:

  • Дотримуватися режиму дня, намагатися досить відпочивати і висипатися;
  • Стежити за харчуванням, щоб у нього входили корисні поживні речовини і достатня кількість води;
  • Уникати стресів і перенапруг.

  Крім того, можна спробувати позбутися від болю без застосування таблеток, у цьому випадку допомагають:

  • теплий душ або миття голови;
  • ароматерапія з приємними запахами;
  • масаж голови і шийного відділу хребта;
  • умивання холодною водою;
  • прикладання до чола і скронь капустяного листа;
  • приготування трав’яних чаїв з м’ятою, звіробоєм, материнкою, буркуном, багно та іншим;
  • компреси з розведеним яблучним оцтом і інші засоби.

  Коли часто болить голова і болі сильні, що це може значити

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаПостійні головні болі можуть свідчити про важкі порушення в організмі, аж до розвитку пухлини. Тому її не слід терпіти, потрібно відразу звертатися до лікаря і з’ясувати причину, а вже потім призначати лікування.

  Можливі ризики і ускладнення

  Головні болі при вагітності: чи це нормально і що можна прийняти в 1, 2 триместрі вагітності або перед пологами, якщо болить в скронях, потилиці або в області чолаЗалежно від причини болю, її наслідки можуть бути досить важкими. Так, хронічні захворювання будуть тільки посилюватися, приводячи до хронічній формі. Постійні стрес і перевтома не тільки погіршують настрій і викликають біль, але і можуть стати причиною соматичних відхилень в організмі жінки, а також переривання вагітності.

  Головний біль часто супроводжує вагітних жінок, це пов’язано зі змінами, які зазнає їх організм. Проте її не треба терпіти. З’ясувавши причину, слід приступити до лікування, тим більше, що існує маса способів без використання ліків.

  Корисне відео