Головний біль – сигнал про порушення в роботі організму. Характер даного виду неприємного відчуття допомагає визначити причину – чому болить голова і пролікувати її (усунути). Звичайно, щоб поставити вірний діагноз і успішно вилікувати хворобу, необхідно пройти комплексне обстеження. Після отриманих даних, фахівець призначить відповідне та ефективне лікування.

Симптоми

Головний біль має такі симптоми як:

 • запаморочення і непритомність;
 • нудота і блювання;
 • втома і сонливість;
 • підвищена температура;
 • стрес.

Ознаки: запаморочення і непритомність

Сильні болі в голові часто супроводжуються запамороченням та непритомних стан. Такі симптоми можуть спостерігатися у людини, яка має проблеми з серцево-судинною системою.

Чому? Справа в тому, клітини володіють високою чутливістю, яка відбивається на стані судин і негативно впливає на мозок.

Порушення якості складу крові (більше 25% крові вживається мозком) призводить до частих запаморочень.

Найчастіше такі симптоми, як непритомність і запаморочення, спостерігають у пацієнта, який протягом багатьох днів не вживав їжу. Це викликано тим, що організм людини, не отримуючи поживних речовин, дає збої – починає неправильно функціонувати.

Неприємні відчуття можуть також бути наслідком мігрені. В цьому випадку спостерігаються й інші ознаки:

 • втома;
 • порушення координації рухів;
 • неуважність;
 • інтенсивна пульсація судин.

Ознаки: блювота і нудота

Після непритомного стану у людини з’являється нудота і посилюється головний біль. Слід зазначити, що сильний головний біль провокує в даному випадку саме нудота. Такий стан супроводжується відчуттям, ніби голову стягнули тугою пов’язкою.

Що стосується блювоти, то даний рефлекс людина після непритомності відчуває рідко. Але якщо це сталося, необхідно поставитися до цього серйозно. Чому? Такі симптоми, як нудота і блювота можуть бути сигналом про серйозне захворювання – запалення головного мозку. Якщо вчасно не вилікувати менінгіт, то можливий летальний результат. Така хвороба має наступні симптоми:

 • сильно болить голова;
 • нудота і блювання;
 • галюцинації;
 • підвищений внутрішньочерепний тиск.

Щоб уникнути сумних наслідків (можливий навіть летальний результат), при перших ознаках розвитку хвороби слід звернутися до лікаря.

Також нудота і головний біль можуть виникнути внаслідок отримання травми. Деколи, сильний удар головою призводить до струсу мозку.

Нудота і головний біль також можуть бути першими ознаками кровотечі в субарахноїдальному просторі. Це відбувається внаслідок розриву судин в голові.

Якщо проігнорувати ці ознаки, наслідки можуть бути страшними, можливий навіть летальний результат.

Ознаки: температура і часті головні болі

Такі симптоми найчастіше виникають при грипі/ангіні. У таких випадках у різних людей головний біль може бути різною. Найчастіше вона виникає в різних частинах голови, поступово посилюється і зливається.

Якщо температура 37-38 градусів, збивати її не потрібно. Чому? Справа в тому, що такі умови сприяють активізації імунної системи проти впливів мікроб. Знижувати температуру слід, якщо вона переступила межу. У такому разі слід пити жарознижуючі засоби. Підійдуть засоби, до складу яких входить парацетамол. Народні засоби також актуальні. Щоб вилікувати застуду можна випити чай з лимоном/малиною.

Способи усунення інфекції можуть бути різні, залежно від виду захворювання. Проте в незалежності від різновиду респіраторної інфекції, фахівці рекомендують приймати загальнозміцнюючі засоби – вітамінні комплекси.

Головний біль і температура, часто виникає у жінок при менструаціях. Слід зазначити, що дане явище не вважається патологією. Якщо сильно болить голова, можна використати такі засоби, як анальгін, цитрамон.

Ознаки: втома

Втома, що супроводжується сильним головним болем, може бути викликана через нестачу кисню в організмі. Чому? Справа в тому, що в даний час індивід більшу частину свого часу проводить у закритому приміщенні (наприклад, в квартирі, на роботі, в офісі), куди не завжди потрапляє свіже повітря.

Недостатня кількість кисню, що надходить в організм, впливає на роботу органів. Результат – втому і головний біль.

Такі ознаки, як втому і головний біль може відчувати людина, проживаючи в оточенні нової меблів, лінолеуму. Деколи такі симптоми спостерігаються у людей, що живуть в радіаційній зоні.

Несприятлива погода також може посприяти тому, що людина відчуває втому і головний біль.

Втома також може говорити про нестачу вітамінів в організмі та порушення харчування. Гормональні збої також призводять до того, що людина починає відчувати втому. Втома в поєднанні з головним болем можуть спостерігатися у жінок при вагітності.

Чому болить голова при стресі?

Стрес також може сприяти появі головного болю. Стрес, що супроводжується головним болем, найчастіше проявляється в підлітковому віці. Чому? Це пояснюється тим, що учень тривалий час знаходиться в сидячому положенні (в одній позі).

Підвищений тиск може спровокувати стрес. Сприяє появі таких симптомів, як стрес і головний біль, тривале вживання транквілізаторів і знеболюючих засобів.

Як правило, стрес супроводжується таким симптомом, не лікують медикаментозно. Зняти стрес можна шляхом вживання заспокійливих.

Щоб позбутися неприємного відчуття також можна використовувати народні засоби – прикласти до чола на 30 хв змочений в холодній воді рушник. Щоб зняти стрес, потрібно розслабитися і заспокоїтися.

Як ще можна зняти стрес і позбутися від дискомфорту? Щоб зняти стрес, можна набрати теплу розслаблюючу ванну. Якщо і це не допоможе зняти стрес і втихомирити біль, можна використати такі засоби, як Аспірин і Парацетамол.

Причини

Причини, що провокують збої в організмі і сприяють появі сильного головного болю:

 • внутрішньочерепний тиск;
 • остеохондроз;
 • пухлина мозку;
 • алкоголь і тютюн;
 • фізичні і психічні навантаження;
 • спека.

Чому болить голова при гіпертензії?

Внутрішньочерепний тиск провокує появу дискомфорту. Виявити внутрішньочерепний тиск під силу тільки лікаря. Перші ознаки хвороби: нестерпний головний біль і нудота. Підвищений внутрішньочерепний тиск супроводжується нестерпним болем, з-за якої пацієнт відчуває дискомфорт, коли рухається, дивиться або думає. Вилікувати цю хворобу самому не просто.

Якщо внутрішньочерепний тиск підвищений можна використовувати такі засоби, як лаврова інгаляція, краплі в ніс і навіть холодна вода.

Підвищений внутрішньочерепний тиск у людей різних вікових груп має різні ознаки. Так, наприклад, якщо внутрішньочерепний тиск підвищений у немовляти, то виявити хворобу простіше всього – дитина відригує і хаотично пересуває очними яблуками.

Якщо підвищений внутрішньочерепний тиск у дорослої людини, то ознаки гіпертензії такі: втома, нудота, блювання, косоокість та судоми.

Якщо внутрішньочерепний тиск знижений, то крім того, що пацієнт відчуває при підвищеному тиску, він може втрачати свідомість і працездатність. Знижений внутрішньочерепний тиск характеризується не тільки головним болем, але і неприємним відчуттям в області серця. Перед очима можуть з’являтися спалахи. Також пацієнт відчуває дискомфорт у ділянці шлунка.

Пухлина мозку

Пухлина, що сприяє появі головного болю має такі ознаки:

 • сильний біль, яку людина починає відчувати після сну;
 • відчуття дискомфорту тривати більше трьох годин;
 • хвороба супроводжується омертвінням шкіри;
 • можливе двоїння в очах;
 • з’являється кашель.

Чому болить голова при остеохондрозі?

Причини можуть бути різні. На першому місці спадкова схильність. Є й інші причини – неправильна постава, шкідливі звички (сон на м’якому пастиле), неправильне харчування.

Чому болить голова при фізичних і емоційних навантаженнях?

Щоб визначити і вилікувати хворобу, яка породжує головний біль, треба визначити причину розвитку захворювання. Одними з них є фізичні та психічні навантаження, часто провокують м’язову напругу в шиї, яке надходить у мозок.

До симптомів відносять біль, що нагадує мігрень, пульсацію, і тривалість дискомфорту (годину, добу).

Емоційні навантаження (стрес)провокують сильний біль, з-за якої деякі багато хто не може заснути.

Головний біль при вагітності

Часто представниці прекрасної статі при вагітності страждають від сильних головних болів. Причина їх – стрес.

Якщо до зародження ембріону можна було вживати різні заспокійливі засоби, при вагітності жінка змушена відмовитися від багатьох медичних препаратів.

При вагітності на першій стадії розвитку зародка, голова може боліти через збільшення об’єму крові і зростання гормонів.

Якщо жінка під час вагітності відчуває дискомфорт, то головні болі можуть посилитися поганою поставою або змінами режиму дня.

Боліти голова у жінок при вагітності може також і з інших причин, наприклад, через кофеїну, нестачі сну і приватних переживань. При вагітності даний вид дискомфорту майбутня мама може відчувати з причини низького рівня цукру в крові і зневоднення.

Лікування

Щоб вилікувати хворобу, яка породжує сильні головні болі, потрібно з’ясувати причину. Знаючи її, лікар призначить відповідне лікування.

Якщо болі не сильні, то лікуємо, використовуючи такі засоби, як Аспірин, Темпалгін та інші лікарські засоби.

Лікуємо водою. Пролікувати причину можна спробувати (підходить і при вагітності) розслабитися у ванні з теплою водою.

Лікування з допомогою холодних компресів. Вилікувати хворобу, провокує болі в черепній коробці, можна шляхом прикладання до хворобливої ділянки рушники, змоченою у холодній воді.

Лікування за допомогою народних засобів

Вилікувати головний біль вдасться шляхом використання Піретруми Дівочої. Ця рослина містить у собі речовини, які знімають спазми кровоносних судин. При вагітності не рекомендується.

Якщо хвороба викликана приватними стресами, пролікувати її можна шляхом використання розмарину. Їдальня спеція дозволяє протистояти спазмів. Лікування з допомогою розмарину – заварити цей інгредієнт як чай.

Лікування: медичні засоби

Щоб призначити відповідне лікування, необхідно пройти медичний огляд. Спираючись на отримані в ході обстеження дані, лікар виявить хвороба (якщо така є) і підбере максимально ефективне лікування.

Щоб визначити хворобу і пролікувати її фахівці можуть призначити мануальну терапію, голковколювання, масаж або лікувальні ін’єкції.

Щоб зрозуміти причину, чому болить голова, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем і пройти діагностику.