Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Гомеопатія — це альтернативний традиційному метод лікування захворювань сильноразведенными препаратами, що викликають у здорової людини симптоми відповідного захворювання, а у хворого знімають їх.

Зміст:

 • 1 Гомеопатія: витоки і становлення
 • 2 Ефективність гомеопатії
 • 3 Малі дози при гаймориті: ефективні чи ні
 • 4 Позитивні сторони гомеопатичних ліків
 • 5 Лікування гомеопатією при гострому і хронічному гаймориті
 • 6 Що призначають при запаленні гайморових пазух?
 • 7 Готові гомеопатичні засоби при гаймориті

Гомеопатія: витоки і становлення

Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Гомеопатія

Основоположником гомеопатії як методу лікування вважають німецького лікаря Ганемана, який в кінці 18 століття оформив висловлену ще Гіппократом ідею «лікування подібного подібним» у вигляді теорії. Хоча і в ті далекі роки багатьма вченими наукова обґрунтованість гомеопатії піддавалася сумнівам, Ганеман під час епідемій врятував чимало життів.

І в наші дні гомеопатія вважається в кращому випадку «альтернативної» медициною, у гіршому — її вважають шарлатанством. Особливо сильне неприйняття викликає у представників класичної медицини саме звернення до гомеопатичного лікування хворих з інфекційними або онкологічними захворюваннями. Офіційний заборона на гомеопатичне лікування (і переслідування фахівців відповідного профілю) було знято в нашій країні тільки в 90-е роки 20 століття, а правила видачі в аптечних установах гомеопатичних ліків затверджені лише в 2015 році наказом Мінздоровсоцрозвитку РФ.

Дійсно, ні в якому разі не варто безконтрольно або не за призначенням застосовувати гомеопатичні препарати або ухилятися від спілкування з лікарями, однак сама практика застосування гомеопатії показує хороші результати, і тому має право на існування.

Ефективність гомеопатії

Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Ефективність нетрадиційної медицини

Сутність гомеопатичного лікування полягає в тому, що препарат (натурального, але не завжди рослинного походження) застосовується хворим у розведеному стані, причому розведення робляться в пропорціях 1:100, 1:1000 і більше. При цьому від діючої речовини в ліках залишається лише «інформаційне поле», тобто лікування відбувається не за рахунок певної дози ліків, а від інформації про нього.

У зв’язку з цим уявлення про гомеопатичному лікуванні як про лікування малими дозами ліків, невірно: провідну роль тут відіграє вода, набуває властивості діючої речовини («жива вода»). Така вода наноситься на маленькі цукрові кульки, вся користь яких — в останньому на них розчині.

На відміну від класичної терапії, що підтримує сили хворого таблетками або уколами, гомеопатичні засоби повертають хворому життєві сили, стимулюючи імунну систему активно боротися з вірусами і причинами захворювання. При цьому принцип гомеопатії: «лікування подібного подібним» дозволяє:

 • Знайти і усунути причину хвороби
 • Прибрати прояви самого недуги
 • Зміцнити організм в цілому

Ефективність гомеопатії в клінічних умовах найчастіше перевірялася шляхом подвійного сліпого контролю, коли ні лікар, ні пацієнт не знають, приймає хворий плацебо («пустушку»), або досліджуване ліки. При цьому про чергуванні плацебо і ліки поінформована третя особа в експерименті.

Такий принцип перевірки результативності застосування гомеопатичних ліків на сьогоднішній день дає достатньо даних, що дозволяють віднести таке лікування до результативним: гомеопатичні препарати в два рази ефективніше плацебо (а він, як відомо, діє на половину пацієнтів).

Добре піддаються лікуванню гомеопатичними ліками такі захворювання як:

Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Застуда

 • Опіки і укуси
 • ГРВІ, риніти, синусити та гайморити
 • Бронхіт і бронхіальна астма
 • Алергії
 • Заколисування
 • Невралгії, остеохондрози, болю у суглобах
 • Депресії, ПМС, прояви клімаксу

Великим плюсом такого методу лікування є швидкість лікування — самопочуття пацієнта покращується протягом періоду від 30 хвилин до 40 годин після початку прийому гомеопатичного засобу.

Практика застосування гомеопатичних ліків показує ефективність такого методу лікування. До того ж даний метод не має серйозних протипоказань до застосування, навіть у осіб похилого віку, вагітних і годуючих жінок. Ризик накопичення шкідливих речовин в організмі при такому лікуванні мінімальний.

В європейських країнах саме гомеопатичні засоби лідирують при лікуванні застуд та ГРВІ, так і в Росії за різними оцінками, до 15% всіх препаратів, що застосовуються хворими, складають гомеопатичні препарати.

Малі дози при гаймориті: ефективні чи ні

Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Одонтогенний гайморит

Гайморит — запалення верхньощелепних пазух, виникає зазвичай після перенесеного ГРВІ або при переохолодженні, добре піддається лікуванню гомеопатичними засобами. Правда, доцільніше вдаватися до гомеопатії при вірусної етіології хвороби, а також на безгнойном етапі захворювання. Також можна комбінувати лікування по Ганеману з методами алопатії (традиційною терапією).

Лікування гомеопатичними засобами краще отримувати у лікаря-гомеопата, індивідуально подбирающего препарати з спеціалізованих гомеопатичних аптек, хоча і ряд отоларингологів часто на додаток до терапії призначає ліки, що містять натуральні компоненти в мікродозах, що продаються в звичайних аптеках.

Цікаво, що в 2009 році були опубліковані результати восьмирічного дослідження з лікування хронічного гаймориту (журнал BMC Ear, Nose and Throat Disorders). 134 добровольця-пацієнта з хронічними формами синуситів, яких лікували 62 ларинголога, отримували від 6 до 8 гомеопатичних препаратів протягом двох років. Покращення у більшості пацієнтів зафіксовано в перші 3 місяці, а ефективність лікування зберігалася протягом восьми і більше років.

І проведені дослідження, і практика показують ефективність застосування малих доз при гайморитах, тому гомеопатія від гаймориту дуже затребувана.

Позитивні сторони гомеопатичних ліків

Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Плюси гомеопатії

Головними перевагами гомеопатичних засобів є їх безпеку і ефективність.

І якщо дієвість гомеопатії при гаймориті можна підтвердити статистикою, або клінічними дослідженнями, безпека перш за все пояснюється малими дозами діючої речовини, що застосовується в лікуванні.

Загальновідомо, що в гомеопатії використовуються не тільки рослинні препарати, а й неорганічні речовини, а також речовини, що володіють у скільки-небудь значущу кількості токсичною дією (отрути). Однак при розведенні в тисячних пропорціях, що практикуються по методам Ганемана, токсична дія цих препаратів неможливо, а ось позитивний результат залишається.

Гомеопатичні ліки володіють ще цілим рядом переваг перед аллопатией:

 • Можна застосовувати в дитячому віці
 • Не шкодять при вагітності і годуванні
 • Не накопичуються в організмі
 • Можна поєднувати як з традиційними ліками, так і з народними засобами
 • Крім того, завдяки малим дозам діючих речовин, їх можна застосовувати і алергікам (крім особливо важких випадків)

Лікування гомеопатією при гострому і хронічному гаймориті

Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Форми гаймориту

Оскільки гайморит може протікати в гострій або хронічній формі, лікування його в залежності від картини захворювання розрізняється (це стосується і гомеопатичних, та традиційних, алопатичних засобів).

Гострий гайморит —досить швидко виникло запалення пазух внаслідок інфекції, порушення відтоку слизу, ускладнення після перенесеного раніше захворювання. Характеризується яскравими симптомами, які не залишають сумнівів у діагнозі (гостра біль у щоці, лобі, іноді віддає в зуби, набряклість обличчя, температура, закладеність носа, втрата нюху та ін.). Чим швидше буде розпочато лікування, тим легше позбавитися від запалення, не допустивши переходу хвороби в гнійну форму (абсцес).

Важливо пам’ятати, що тільки гомеопатичними засобами можна лікувати незапущенное захворювання, в іншому випадку обов’язковий прийом антибактеріальних засобів разом з гомеопатичними препаратами, а також різні полегшують стан пацієнта маніпуляції (промивання тощо).

Хронічний гайморит характеризується тривалим перебігом (понад 12 тижнів) симптомів запалення пазух носа, закладеністю носа, нежитем, часто супроводжується непродуктивним кашлем. Гомеопатія від гаймориту, що протікає в хронічній формі, дуже ефективна, хоча і є досить тривалою.

Що призначають при запаленні гайморових пазух?

При запаленні гайморових пазух можна застосовувати як препарати, виготовлені у спеціальних гомеопатичних аптеках, так і готові засоби. В ідеалі, лікування повинен призначати лікар-гомеопат, а ліки виготовлятися індивідуально.

При лікуванні гаймориту використовують використовуються препарати на основі наступних речовин:

Гомеопатія від гаймориту: ефективно чи ні?

Красавка

 • Красавка (беладона). Застосовується при больових відчуттях в області пазух носа і відчуття переповненості в них.
 • Сірчистий кальцій (сульфур). Призначається при гаймориті, розвиненому в результаті переохолодження, гнійних виділеннях, сильних головних болях.
 • Ртуть (меркурій). Призначають при сильних головних болях стискаючого характеру, зубного болю, зелених гнійних виділеннях з носа. Зрозуміло, ртуть застосовується в сильному розведенні.
 • Миш’як (арсеникум). Застосовують при пульсуючого болю, що посилюється у відповідь на світло, рух або шум, а також, якщо перебіг захворювання ускладнюється нудотою (блюванням).
 • Біхромат калію. Застосовують при густих виділеннях з носа, що супроводжуються болем в районі пазух.

Гомеопатичні засоби (частіше всього у вигляді цукрових гранул), що призначаються лікарем, самолікування неприпустимо. При гострій формі комбінуються з антибіотиками та іншими протизапальними засобами.

Готові гомеопатичні засоби при гаймориті

Крім індивідуально виготовлених препаратів, для лікування гаймориту з успіхом можна застосовувати і готові засоби, що продаються в звичайних аптеках. Як правило, в них використовуються ті ж речовини, що і в гранулах, виготовлених на замовлення, але більш сильне розведення.

Найбільш відомими засобами є:

 • Делуфен. Містить простріл, меркурій в низькому розведенні, інші гомеопатичні речовини. Випускається у вигляді назального спрею, застосовується до чотирьох разів на день, курсом до чотирьох тижнів.
 • Еуфорбіум. Спрей для носа. Містить серед інших компонентів: сульфур, меркурій. У складі Эуфорбиума скомбінований ще й синуситис-нозод (суміш токсинів, що виділяються при гаймориті, в низькому розведенні), що дозволяє попередити хворобу, прискорити одужання. Дія препарату спрямована на глибокий, але тривалий результат, показаний при хронічному перебігу хвороби. Добре підходить для лікування дітей (1-2 дози, до п’яти разів на день).
 • Циннабсин. Має форму таблеток. Містить біхромат калію. Діє противовспалительно, иммуномодулирюще. Циннабсином лікують як гострий, так і хронічний гайморит, риніти, синусити. Таблетки слід розсмоктувати, при гострій формі захворювання кожну годину, до появи ознак поліпшення, потім — до трьох разів на добу.
 • Незважаючи на досить високу вартість до плюсів готових гомеопатичних препаратів можна віднести різні їх форми випуску, зручність використання, в тому числі при лікуванні дітей.

  Гомеопатія як спосіб лікування гаймориту підходить пацієнтам будь-якого віку, не має протипоказань, досить швидко полегшує стан хворого. Необхідно, однак, пам’ятати, що вона полягає в посиленні захисних властивостей організму людини й не виключає, а доповнює традиційне аллопатическое лікування.