Гордокс, опис: схема прийому і дозування

Традиційним методом лікування різних хвороб є медикаментозна терапія. Лікування різних форм панкреатиту не є винятком. Одним з найбільш ефективних препаратів, використовуваних при такому захворюванні, є Гордокс.

Зміст:

 • 1 Властивості препарату
 • 2 Показання та протипоказання
 • 3 Спосіб застосування
 • 4 Побічні ефекти
 • 5 Передозування препарату

Властивості препарату

Гордокс, опис: схема прийому і дозування

Внутрішньовенне введення

Гордокс – комбінований лікарський засіб, який надає антипротеазное дію. Основним діючим компонентом препарату є апротинін, який характеризується переважною дією на різні ферменти. Крім цього, препарат має виражений антіфібрінолітіческіе ефект.

Ліки характеризується хорошою абсорбцією, тобто практично повністю всмоктується при прийомі. Зважаючи на високий рівень проникаючої здатності, Гордокс приймається внутрішньовенно. Основною формою випуску-розчин для внутрішньовенних ін’єкцій.

Виведення продуктів розпаду препарату Гордокс здійснюється переважно через нирки. В період активного прийому у пацієнтів спостерігаються якісні зміни в складі сечі.

Препарат належить до сильнодіючих, через що застосовується виключно за призначенням фахівця. Гордокс випускається в упаковках під 25 ампул по 10 мл лікарського складу в кожній. Відпуск ліків з аптеки здійснюється лише за рецептом.

Детальний опис препарату Гордокс міститься в інструкції, яка додається в комплекті з ліками. Інформація, представлена в офіційній інструкції, є обов’язковою до вивчення безпосередньо перед використанням ліки.

В цілому, Гордокс являє собою препарат у формі розчину для внутрішньовенного введення, яке використовується при різних формах захворювань підшлункової залози.

Показання та протипоказання

Гордокс є препаратом вузького спектру дії. Він застосовується переважно при різних функціональних захворюваннях підшлункової залози. Може використовуватися як самостійний лікарський засіб, або у складі комплексної медикаментозної терапії.

Гордокс, опис: схема прийому і дозування

Панкреатит

Основні показання до застосування:

 • гостра форма панкреатиту
 • хронічний панкреатит характеризується регулярними рецидивами і тяжким перебігом
 • шоковий стан різної етіології
 • екстракорпоральних кровотечі
 • захворювання підшлункової залози, спричинені хірургічним втручанням
 • порушення функцій підшлункової залози, спровоковані травматичним впливом
 • кровотечі в області підшлункової залози, що супроводжуються гіперфібринолізом

Застосування препарату Гордокс допустиме виключно за призначенням. Зважаючи на специфіку складу ліки, а також його впливу на організм, прийом можливий тільки при відсутності протипоказань.

Протипоказання до прийому:

 • індивідуальна гіперчутливість до апротинину
 • наявність ДВЗ-синдрому
 • вікове обмеження (до 2 років)
 • ранні терміни вагітності (перший триместр)
 • тяжкі алергічні реакції

Застосування препарату також категорично заборонено при грудному годуванні через те, що складові компоненти розчину здатні проникати в молоко, і надалі потрапляють у дитячий організм.

Перед прийомом ліків, обов’язково необхідно здійснити діагностику на предмет наявності чутливості до складових компонентів.

В цілому, основним показанням до застосування Гордокс є панкреатит в різних формах. Використання ліків є допустимим виключно при відсутності протипоказань.

Спосіб застосування

Гордокс, опис: схема прийому і дозування

Гордокс

Дозування препарату Гордокс призначається пацієнтам індивідуально. Перед використанням ліки обов’язковим є введення початкової дози, що необхідно для запобігання розвитку тяжких побічних ефектів зважаючи анафілактичних реакцій.

Стартова доза Гордокс вводиться не менше ніж за 10-20 хвилин до введення основної дози ліків. Як правило, спочатку пацієнту вводиться 1 мл препарату. Надалі терапевтична доза Гордокс становить близько 5 мл на хвилину.

При наявності кровотеч дозування збільшується до 10-20 мл препарату, залежно від індивідуальних характеристик пацієнта. Препарат може використовуватися в профілактичних цілях. Для запобігання ускладнень при панкреатиті вводиться від 20 до 50 мл Як правило, профілактичне введення Гордокс проводиться при проведенні хірургічних операцій.

При відкритих кровотечах здійснюється місцеве застосування. Невелику кількість розчину наноситься на стерильну марлеву тканину або ватяний тампон і прикладається до місця кровотечі.

Прийом Гордокс при гострих формах захворювання здійснюється кожні 4-6 годин. У профілактичних цілях або при загостреннях хронічного панкреатиту тривалість і частота прийому призначається лікарем індивідуально.

У період вагітності Гордокс використовується лише на 2 і 3 триместрі. Прийом здійснюється в тих випадках, коли очікуваний позитивний вплив перевищує потенційний шкоду плоду.

Побічні ефекти

У більшості випадків внутрішньовенне введення Гордокс нормально переноситься організмом і не супроводжується побічними реакціями. Негативний вплив надає при наявності протипоказань, неправильно призначеної дозуванні або наявності обтяжливих факторів, у число яких входять хронічні захворювання органів ШКТ, анемія, ниркова недостатність.

Ймовірність розвитку побічних явищ також збільшується при одночасному прийомі Гордокс з іншими лікарськими засобами.

Можливі побічні ефекти:

Гордокс, опис: схема прийому і дозування

Алергічна реакція

 • Алергічна реакція. У число можливих реакцій входять шкірні висипання, виражений свербіж, порушення дихання, рясна секреція слізної рідини. При наявності у пацієнтів постійної алергії можливий розвиток бронхоспазму. У тяжких випадках застосування Гордокс може спровокувати анафілактичний шок.
 • Нервові розлади. У пацієнта можуть виникати короткочасні втрати пам’яті, візуальні і слухові галюцинації, порушення концентрації уваги, просторової орієнтації. Крім цього, тривалий прийом препарату може вплинути на якість сну.
 • Реакції серцево-судинної системи. При використанні Гордокс відбувається зниження артеріального тиску, відзначається розвиток тахікардії. При наявності хронічних захворювань серця прийом препарату збільшує імовірність інфаркту.
 • Розлади ШКТ. Виникають, як правило, в тих випадках, коли введення розчину відбувається занадто швидко. Відзначається нудота, блювота, болі в животі. При тривалому прийомі можливе погіршення апетиту, сухість у ротовій порожнині.
 • Реакції сечостатевої системи. У пацієнтів відзначається зміна кольору сечі, неприємний запах, можливі болі і почуття різі в області статевих органів. Регулярне застосування Гордокс впливає на місцевий імунітет, що підвищує ймовірність розвитку інфекційних захворювань.

У більшості випадків побічні явища при прийомі Гордокс мають короткочасний характер і не вимагають спеціального лікування. При розвитку важких ускладнень застосування ліків слід припинити.

Передозування препарату

При неправильно призначеної дози препарату існує ймовірність важкого отруєння. Як правило, передозування супроводжується загальними ознаками інтоксикації організму, а також посиленням побічних реакцій.

Симптоми інтоксикації:

 • блідість шкірних покривів
 • нудота
 • регулярна блювота
 • озноб
 • сплутаність свідомості
 • відсутність апетиту
 • розлади шлунка роботи
 • рясне виділення поту

При виникненні представлених симптомів слід звернутися за допомогою до медичного працівника. Лікування передозування носить симптоматичний характер, так як певного препарату, що знижує концентрацію апротиніну не існує.

Для зниження ймовірності передозування необхідно стежити за правильністю введення препарату безпосередньо при його прийомі. Неприпустимим є одночасне використання з іншими ліками, зважаючи фармацевтичних особливостей основного діючого компонента.

При наявності алергії, розладах серцево-судинної системи або тяжких порушеннях функції нирок прийом Гордокс здійснюється виключно під постійним наглядом лікаря.

В цілому, істотне збільшення дози препарату може спровокувати важке отруєння, яке супроводжується рядом виражених симптомів і вимагає спеціального лікування.

Гордокс – препарат, який випускається у формі розчину для внутрішньовенного введення, що використовується при панкреатиті, різних видах кровотеч і шокових станів. Через своїх особливостей, ліки призначається виключно лікарем, відпускається за рецептом, а введення проводиться в більшості випадків під постійним наглядом.