Гравагин свічки: ефективне позбавлення від жіночих проблем

У процесі внутрішнього вагінального застосування свічки Гравагин забезпечують велику кількість протибактеріальних з’єднань безпосередньо у внутрішніх органах (шийка і стінки матки, органи малого тазу).

Зміст:

 • 1 Склад і фармакологічні властивості препарату
 • 2 Показання до застосування і схема лікування
 • 3 Специфіка застосування, передозування і побічні ефекти
 • 4 Протипоказання, взаємодія з іншими групами лікарських препаратів

Склад і фармакологічні властивості препарату

Гравагин свічки: ефективне позбавлення від жіночих проблем

Вибір препарату

Основний складник – метронідазол, відноситься до групи протимікробних лікарських засобів загального терапевтичного спектру дії на ряд анаеробних мікроорганізмів позитивного і негативного грамштампов. Вплив на людський організм має виражену бактерицидну спрямованість, пригнічує відтворення найпростіших бактерій трихомонада.

Принцип дії заснований на прискоренні процесів синтезу нуклеїнових кислот, що провокують загибель корисних ДНК мікроорганізмів. Молекули препарату впроваджуються в природну ланцюг флавопротеинов, надаючи седативний вплив на життєдіяльність мікроорганізмів.

Процентне корисне вміст метронідазолу становить 12-15%, інша його частина повністю нейтралізується організмом за допомогою природних виділень, які періодично виникають в області піхви протягом дня. Час повного виведення близько 10 годин.

Залишилася складова потрапляє в основні жіночі органи, в тому числі в кров. Згодом фільтрується печінкою і повністю виходить з сечею і кишковими випорожненнями, дещо змінюючи при цьому їх природний колір на більш темний.

Показання до застосування і схема лікування

Гравагин свічки: ефективне позбавлення від жіночих проблем

Інструкція по застосуванню

Препарат має унікальну формулу і спеціально розроблений для ефективного лікування наступне групи захворювань:

 • гострий трихомоніаз
 • затяжний хронічний трихомоніаз урогенітальної форми
 • бактеріальний вагіноз, наявність вірусу, який лабораторно діагностовано
 • неспецифічні прояви вагинитных інфекцій гострої і хронічної форми
 • у якості профілактичних заходів перед хірургічним втручанням (переривання вагітності, установка або видалення внутрішньоматкової спіралі)

Зверніть увагу! Гравагин свічки можуть призначатися тільки фізично сформованим дорослим пацієнткам, в іншому разі наслідки від їх прийому можуть перекреслити всю позитивну динаміку від лікування і привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Безпосередньо перед використанням суппозитная свічка виймається з упаковки і в зручному положенні акуратно вводиться в зону піхви. Для більш глибокого приміщення і комфортного введення препарату бажано лягти, зігнувши ноги в колінах і максимально притиснувши їх до грудей, або сісти навпочіпки і постаратися розслабити м’язи малого тазу.

Разова доза рекомендована до застосування – 0,5 г (1 шт.) щодня. Курс лікування 10 днів. В окремих випадках лікарем може бути обрана скорочена схема.

Важливо здійснювати терапію обом партнерам одночасно, навіть в тому випадку, якщо виражених проявів захворювання не спостерігається.

При хронічних формах трихомоніазу можливо періодичне повторення рекомендованого курсу, але з певним інтервалом і не частіше, ніж 2-3 рази на рік.

Специфіка застосування, передозування і побічні ефекти

Гравагин свічки: ефективне позбавлення від жіночих проблем

Свічки Гравагин

Якщо курс лікування тривалий, слід постійно контролювати якість і склад крові. При використанні свічок необхідно виключити використання презервативів як засобу запобігання небажаного зачаття, оскільки це знижує міцність латексного матеріалу, з якого вони виготовлені і може привести до їх розриву.

Не зайвим буде нагадати і про заборону на весь період лікування алкоголю, а також виключити прийом спиртовмісних лікарських засобів.

Крім того, свічки можуть істотно знизити ступінь реакції організму на зовнішні подразники, тому керувати автомобілем під час прийому препарату вкрай небажано.

Побічні ефекти:

 • порушення функцій ШКТ – нудота (у більш тяжких випадках – блювання), спонтанно виникає діарея
 • шкірні реакції: алергія, свербіж, незначні висипання, невротичні набряки і як наслідок, анафілактичні прояви шокові
 • порушення функції нервової системи, що супроводжуються періодичними головними болями, запамороченнями, в запущених ситуаціях нетривалі судоми, які проходять через кілька днів після переривання лікування
  психологічні порушення – туманність свідомості, рідше – галюцинації
 • тимчасове ослаблення зору – відновлюється після закінчення курсу лікування
 • печінкова недостатність

Найчастіше дані ефекти спровоковані елементарним порушенням схеми прийому та перевищенням добової дози. Важкі форми передозування нейтралізуються за допомогою гемодіалізу.

Протипоказання, взаємодія з іншими групами лікарських препаратів

Протипоказанням до призначення Гравагина служить гіперчутливість організму до основного компонента препарату та його похідних.

Не рекомендується дана терапія в перші тижні вагітності та в період лактації.

При взаємодії з ліками на спиртовій основі можуть виникнути відхилення в серцевому ритмі, підвищення артеріального тиску.

У поєднанні з дисульфірамом викликає нервове виснаження і психотичні реакції, а при одночасному прийомі з бусульфаном і фенітоїном уповільнює процеси метаболізму.

Вагінальні свічки Гравагин є сучасним протимікробну і антисептичним препаратом, який демонструє стійкий позитивний результат в лікуванні гінекологічних патологій і запальних захворювань.