Грибок шкіри голови: лікування і симптоми

Грибок – це страшне слово, яке ми постійно чуємо по телевізору з реклам компаній, що виробляють і продають медикаментозні препарати від цього захворювання. У цій статті ми поговоримо про грибок шкіри голови, лікування і симптоми даного захворювання. Способи боротьби з грибком залежать від його різновиду, визначити яку може тільки лікар за результатами аналізів. Але є й загальні ознаки, властиві грибкових інфекцій шкіри голови.

Сиптомы

Якщо ви виявили у себе один з наступних симптомів, вам потрібно обов’язково перевірятися у лікаря-трихолога, так як ці ознаки вказують на наявність грибка:

 • Волосся стали сухі, втратили блиск і силу, почали випадати;
 • Шкіра голови лущиться, формуються окремі вогнища запалення з нечітким контуром і округлим обрисом.
 • На ділянках, де шкіра пошкоджена, волосся випадає і утворюються зылысины;
 • З’являються світло-рожеві бляшки на шкірі, опуклість яких при обмацуванні можна відчути. Бляшки можуть покриватися корочками після того, як лопаються утворилися на їх поверхні бульбашки.
 • Волосся ламаються прямо біля коріння, з-за чого на шкірі голови можуть з’явитися чорні крапочки;
 • З’явилася сильна лупа, якої раніше не спостерігалося.

Відеоролик

Різновиди грибка

Поширеними видами грибкових уражень є:

 • Мікроспорія (микроспороз);
 • Стригучий лишай (трихофітія);
 • Парша (фавус) зустрічається найчастіше у країнах Азії, але може бути перенесена туристами.

Захворювання такого типу можуть протікати без симптомів, з-за чого складно вчасно їх розпізнати і почати курс лікування.

Грибок шкіри голови: лікування і симптоми

Трихофітія (стригучий лишай)

Це одна з найбільш важко протікають форм грибкового захворювання. Характеризується масштабним випаданням волосся, утворенням залисин. Хворіють трихофитией в основному діти до 12 років, які заражаються грибком під час ігор з дворовими тваринами.

Трихофітія надзвичайно заразна. Небезпечний прямий контакт з хворим і використання яких-небудь особистих його речей. Стригучим лишаєм можна заразитися навіть від тваринного!

Існують поверхнева і глибока форми трихофітії. Ознаки зараження позбавляємо можна спостерігати приблизно через 7 днів після інфікування людини. Основні симптоми поверхневої форми позбавляючи: ламкість волосся біля самих коренів і залишок від них у вигляді чорних крапок на шкірі, лущення, на місці якого може виникнути почервоніння і сильно свербіти.

Грибок шкіри голови: лікування і симптоми

При зараженні більш глибокою формою трихофітії (інфільтративно-гнійної), інкубаційний період грибка становить два місяці. Спочатку хвороба проходить безсимптомно. Але через два місяці спостерігається:

 • Загальна слабкість, нездужання, втома і млявість;
 • хворобливість і припухлість в лифоузлах;
 • незначне підвищення температури;
 • освіта шкірної висипки;
 • на шкірі голови починають з’являтися червоні пухлиноподібні круглі вогнища з чіткими краями;
 • плями, що лущаться, на них утворюються бульбашки, звідки можна спостерігати виділення гною;
 • одночасно з даними симптомами можна помітити і погіршення стану нігтів, зміна їх кольору.

Якщо ви читаєте цей список і дізнаєтеся в ньому симптоми, які відбуваються з вами, нобхідно терміново звернутися до лікаря і почати лікування, щоб не виник абсцес і більш серйозне запалення!

Микроспороз (мікроспорія)

Спостерігається вона найчастіше у дітей та членів сім’ї інфікованих дітей. Заразитись можна від людини і тварин, що трапляється рідко. Поширюється микроспороз вкрай швидко, він займає перше місце серед грибкових захворювань по швидкості інфікування.

Грибок шкіри голови: лікування і симптоми

Прояви мікроспорії дуже схожі з симптоматикою поверхневої форми стригучого лишаю, тому для постановки діагнозу необхідно проводити лабораторне дослідження. Простим візуальним оглядом не обійдеться навіть лікар-спеціаліст.

Варто відзначити, що плями при мікроспорії можуть мати гнійні кірочки, на відміну від поверхневої трихофітії, а нігті при даному захворюванні не уражаються.

Лікування захворювання

Звичайно ж, якщо ви знайшли в себе описані в даній статті симптоми, вам необхідно терміново звернутися до фахівців для виявлення форми захворювання. Тільки поле постановки конкретного діагнозу може бути призначена ефективна методика лікування.

Грибок шкіри голови: лікування і симптоми

Для лікування подібних захворювань створені спеціальні протигрибкові засоби. Призначення певного препарату можливо тільки після визначення точного діагнозу.

Багато ліків такого типу дуже токсичні, тому вони мають список протипоказань. Тому ні в якому разі не варто застосовувати протигрибкові препарати самостійно, без візиту до лікаря.

Лікування грибка займає місяці, проте їли його не лікувати, можна повністю позбутися волосся. Червона, подразнена шкіра голови кидається в очі і викликає відторгнення від людини в суспільстві.

Грибок шкіри голови: лікування і симптоми

Існує також безліч народних рецептів лікування грибка. Але краще використовувати їх лише для зняття свербіння і запалення. Ми настійно рекомендуємо вам фахівця-трихолога і застосовувати народні рецепти на додаток до офіційної медицини. Традиційне лікування буде більш ефективним і займе менше часу, ніж самолікування.