Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікування

Вплив такого простудного захворювання як грип під час вагітності становить ризики для організму майбутньої матері і плода. Вагітній жінці потрібно бути обізнаною про способи профілактики захворювання, особливості лікувального процесу при виявленні, наслідки.

Зміст

 • Як впливає грип в період вагітності на плід, що необхідно знати, як уберегтися, методи лікування
 • Ризики і небезпеки
 • Вплив на плід
 • Чим небезпечний на 1 триместрі
 • Ризики у другому триместрі
 • Небезпека перед пологами в третьому триместрі
 • Якщо мама захворіла в пологовому будинку
 • Наслідки для матері
 • Яке призначається лікування
 • На ранніх строках
 • На пізніх термінах
 • Профілактика сезонного грипу для вагітних: поради як вберегтися
 • Які ліки можна пити амбулаторно
 • Показання до госпіталізації
 • Народні методи лікування і профілактики
 • Корисне відео
 • Як впливає грип в період вагітності на плід, що необхідно знати, як уберегтися, методи лікування

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняГрип належить до вірусних захворювань, його переносить практично будь-яка людина протягом зимового періоду внаслідок ослабленою імунною системи. Для організації лікування розроблені схеми прийому препаратів, оптимальні дозування в залежності від ваги, адаптовані лікарські засоби під людський організм. При будь-якому нездужанні є ризики появи ускладнень, якщо не правильно проводити лікувальну діяльність. У випадку з вагітністю вони зростають у кілька разів, так як імунітет жінки працює не тільки для підтримки її самопочуття, але і стану плода.

  Ризики і небезпеки

  Організм жінки влаштований таким чином, що він є захистом для малюка, який скоро з’явиться на світ. При захворюванні на грип в звичайному стані (коли вона не вагітна), імунна система, виявляючи віруси, починає самотужки боротися з їх впливом. У разі вагітності, система повністю перебудовується до нового стану, приймаючи плід як чужорідний організм. Якщо імунітет буде працювати на тому ж рівні, зародок атакують лімфоцити, які не дадуть йому розвинутися.

  Таким чином, для його прийняття та повноцінного виношування, імунна система знижує свій вплив, але організм стає легкою мішенню для вірусів.

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняХвороба припускає ризики і небезпеки в першу чергу для ембріона. Відсутність лікування і профілактики може призвести до наступних наслідків:

  • переривання вагітності у вільному режимі (коли організм відторгає плід);
  • розвиток патологічних процесів малюка, негативний вплив на тканини, органи;
  • для матері може статися загострення захворювань хронічного характеру, з якими імунній системі впоратися також досить складно.

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняПри виникненні ознак необхідно своєчасне звернення до лікаря, так як грип часто плутають з ГРВІ з-за схожості симптомів, але ризики, які він несе, сильніше.

  Вплив на плід

  Прогнозування ризиків та негативних наслідків для малюка відбувається лікарем за допомогою оцінки стану пацієнтки, симптоматики, ступеня ураження організму. Детально розглянути ситуацію дозволяє зіставлення триместру вагітності та початку виникнення хвороби, так як у кожному з цих періодів, вплив на плід може бути різним.

  Чим небезпечний на 1 триместрі

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняНайнебезпечніший час, коли грип завдає удару по несформованим систем організму дитини, це перший триместр. В результаті цього впливу:

  • є ризик ураження нервової системи малюка;
  • загибель ембріона в утробі.

  Після того, як грип, перенесений в цьому періоді, слід перевірити стан плода, здавши аналізи на гормони і провести УЗД.

  Ризики у другому триместрі

  Відчути ознаки вірусу у другому триместрі – менш небезпечна перспектива, як для дитини, так і для жінки. Не звертати увагу на свій стан не можна, адже можливість неблагополучного перебігу вагітності та впливу на плід зберігається. Захворювання може привести:

  • загрозу припинення вагітності;
  • затримки розвитку плода, що знаходиться в утробі.

  Після успішного лікування, слід провести процедуру забору навколоплідних вод, щоб перевірити дитину на патології.

  Небезпека перед пологами в третьому триместрі

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняУ разі виникнення грипу в передпологовий період, для дитини є ризики появи вад розвитку, порушень ендокринної системи, інфікування.

  Перевіркою наявності цих станів є паркан навколоплідних вод, але тільки за узгодженням з лікарем, так як на пізніх термінах цей метод збільшує можливість передчасного народження або викидня.

  Якщо мама захворіла в пологовому будинку

  Якщо жінка захворіла в пологовому будинку, в більшості випадків, їй доводиться народжувати дитину в ослабленому стані, іноді з температурою та іншими ознаками хвороби. Зазвичай ці симптоми не мають жодного впливу на народження малюка. Але для матері застосовується анестезія, щоб вона могла повноцінно дихати, тужитися і справлятися з переймами, забезпечуючи плоду безперешкодний вихід з утроби.

  Після розродження, жінка продовжує процес лікування, він полягає в попередженні ускладнень – виникнення ендометриту, нагноєння швів, накладених в період пологів. Коли у лікарів з’являється впевненість у тому, що і малюк і мама здорові, їх виписують додому.

  Наслідки для матері

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняВагітна, як і плід, наражається на небезпеку в період впливу грипу на їхні організми. Лікарі, консультуючи її з приводу прийняття лікувальних заходів, прогнозують ускладнення:

  • загострення вже наявних хронічних хвороб для матері, таких як бронхіт, синусит, отит. Поява у неї інших недуг супутнього характеру, наприклад, бактеріальна пневмонія;
  • пошкодження плаценти, схильності до інфекцій і вірусів.
  • схильність до загострення хвороб, пов’язаних з серцево-судинною і нервовою системою.

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняБудуть діагностовані ці стани, залежить від того, як організований процес лікування, які обрані препарати для прийому, дотримується пацієнтка рекомендації лікаря.

  Яке призначається лікування

  Лікувальний процес проводить лікар, який спостерігає вагітну за весь період перебігу строку. Схеми медичного впливу на організм залежать від того, на якому триместрі виникло захворювання. Небезпекою хвороба може обернутися саме на ранніх термінах, так як ембріон не сформований повністю.

  На ранніх строках

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняПротягом перших 12 тижнів, лікарі не рекомендують приймати пацієнткам будь-які лікарські препарати, адже їх терапевтичну дію надає позитивний ефект на організм матері, але за рахунок хімічних складових, існує загроза для розвитку ембріона.

  Критичною позначкою для початку прийому препаратів є висока температура тіла понад 38,5 градусів. Якщо такий стан діагностується, але температура кілька днів не знижується, лікар дозволяє використовувати для лікування препарати, що містять парацетамол, наприклад ібупрофен.

  На пізніх термінах

  З 24 тижнів, фахівці можуть дозволити майбутній мамі застосування лікарських засобів, але у виборчому порядку, тільки з їх погодження.

  Якщо у жінки на пізніх термінах висока температура тіла, сильна слабкість, болі в м’язах, дозволений прийом парацетамолу, іноді саліцилової кислоти. Жарознижуючі ліки можна пити не більше 4 разів на день.

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняКатегорично забороняється використання:

  • антибіотиків;
  • знеболювальних препаратів;
  • протизапальних засобів;
  • нестероїдних ліків.

  Горло дозволяється полоскати харчовою содою або фурациліном, а також мікстурами на рослинній основі.

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняСамостійне лікування жінці не можна допускати, своїми неправильними діями, вона може завдати шкоди дитині, спровокувати незворотні зміни в розвитку плоду.

  Профілактика сезонного грипу для вагітних: поради як вберегтися

  Профілактика грипу для жінок є обов’язковою умовою безпечного перебігу вагітності. В її заходи входять:

  • введення вакцини проти вірусу (протипоказано тільки до 14 тижнів, при непереносимості та алергії);
  • необхідно стежити, щоб організм не переохлаждался, не зазнавав частих стресів;
  • прийом вітамінів, раціональний режим дня, правильне харчування;
  • в якості профілактики можна полоскати горло водою з вмістом календули, евкаліпту;
  • слід носити пов’язку з марлі в період епідемії.

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняЛікарі радять вагітним:

  • не організовувати прогулянки в холодну пору року при сильному вітрі;
  • провітрювати житлове приміщення в обов’язковому режимі, регулярно здійснювати прибирання;
  • одяг має відповідати погодним умовам;
  • змащувати порожнину носа оксоліновою маззю;
  • пити вітамінний чай;
  • уникати масових скупчень людей, серед яких, можуть перебувати хворі;
  • в якості профілактики застосовувати часник.

  Ці заходи направлені на захист організму від зараження, протистояння захворювання.

  Які ліки можна пити амбулаторно

  З урахуванням того, що хімічні препарати при вагітності протипоказані, приймати амбулаторно можна тільки ліки на основі парацетамолу, не частіше 3-4 разів на день. Перевагу в цій ситуації віддається не засобам лікування, а діям пацієнтки. Жінці необхідно багато пити, так як токсичні речовини виводяться через потовиділення. При появі набряків, слід відразу звернутися до лікаря, до прийому обмежити вживання рідини. У разі нежитю дозволено промивати ніс Аква Марісом, фізрозчином, Долфином, або застосовувати мазі з евкаліптом, м’ятою.

  Показання до госпіталізації

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняГоспіталізація майбутньої матері відбувається у випадках, коли її самопочуття або станом плоду загрожує небезпека, високий ризик негативних наслідків для життя і здоров’я дитини. До них відносяться:

  • несприятливі домашні умови для догляду;
  • відбулося загострення хронічних захворювань;
  • з’явилися ускладнення грипу (уражена нервова система, пневмонія).

  Якщо складається одна з цих ситуацій, необхідний виклик швидкої допомоги для транспортування пацієнтки в лікарні і надання їй екстреної медичної допомоги.

  Народні методи лікування і профілактики

  Грип при вагітності в другому триместрі, в третьому і після пологів: вплив на плід, і варіанти, як не захворіти при вагітності вірусом, профілактика і лікуванняДеякі жінки замість прийому лікарських засобів, вироблених в лабораторії, воліють використання народних методів лікування. Найчастіше практикуються:

  • чай з лимоном, малиною, медом;
  • компоти з журавлини і брусниці;
  • полоскання розчином з додаванням шавлії, м’яти, календули;
  • сік редьки з додаванням меду;
  • інгаляції з содою;
  • парові інгаляції зі звіробоєм, ромашкою, лавандою.

  Профілактика полягає у здоровому способі життя, достатності фізичних навантажень і відпочинку, раціональне харчування, правильний режим дня, відсутність стресів і факторів, що загрожують життю малюка і матері.

  Процес виношування дитини є складним і тривалим у плані збереження здоров’я організму, майбутній мамі необхідно бути поінформованою про протипоказання і ускладнення під час захворювання на грип. Використовувати народні засоби і лікарські препарати можна, але після узгодження з лікарем. При наявності показань до госпіталізації слід негайно викликати швидку допомогу. Профілактика грипу є обов’язковою умовою безпечного розродження і підтримки організму.

  Корисне відео