Індуковані пологи

Індукція пологів — це стимуляція скорочень матки за допомогою окситоцину.

Свідчення. Індукція пологів може виконуватися за медичними показаннями або вибірково. Перед виборчою індукцією пологів необхідно оцінити зрілість легень плода, якщо гестаційний вік менше 39 тижнів. Для цього виконують амніоцентез для визначення співвідношення лецитин/сфингомиелина або інших індексів зрілості легенів. Протипоказаннями до індукції пологів є попередні операції в області дна матки, що передує класичне кесарево перетин і гіпертонус матки. Наявність багаторазових рубців на матці є відносним протипоказанням.

Техніка. Якщо шийка матки закрита, довга і незріла, то призначаються препарати для того, щоб відбувалося відкриття шийки і вона ставала більш зрілою. Може бути ефективним застосування мізопростолу по 25 мкг вагінально кожні 4-6 ч. Протипоказаннями до призначення мізопростолу є попередні операції на матці і кесарів розтин. Альтернативно може застосовуватися проста-гландин Е2, який призначають интрацервикально по 0,5 мг або як интравагинальный песарій 10 мг.

Як тільки шийка дозріває, проводять індукцію пологів. Постійна внутрішньовенна інфузія окситоцину є самим безпечним і найбільш ефективним методом. Призначають початкову дозу від 0,5 до 2 мЕД/хв з подальшим збільшенням на 0,5-2 мЕД кожні 15-30 хв, щоб викликати ефективні скорочення матки; рідко необхідно збільшити дозу понад 20 мЕД/хв. При призначенні більш високих доз може спостерігатися надмірна затримка рідини в організмі. Введення окситоцину має проходити під контролем з метою запобігання гіпертонусу матки, який може загрожувати плоду. Необхідно проводити зовнішній фетальний моніторинг, внутрішній моніторинг може початися відразу ж після розриву плідного міхура і при розкритті шийки матки на 2 див.