Сью Палмер прокинулася від сильної нудоти. У жінки почалася блювота, але прийнявши це за звичайне отруєння, вона збиралася лягти спати. Однак її чоловік наполіг на тому, щоб вона звернулася в швидку допомогу. Як виявилося пізніше, це врятувало їй життя.

«Якщо б я лягла спати тим вранці, як і збиралася, я могла б не прокинутися», — каже жінка.

Сью згадує, як жартувала і закатувала очі, сидячи в приймальні швидкої допомоги. Сама думка про те, що у неї може бути серцевий напад, здавалася їй безглуздою: вона відчувала себе цілком нормально! Перша електрокардіограма не показала жодних відхилень, проте на другий лікарі помітили щось, що змусило їх негайно забрати жінку на операцію!

Коли Сью прокинулася від наркозу, вона дізналася, що у неї стався обширний інфаркт. Напад почався якраз у той час, коли вона приїхала в лікарню. Її права коронарна артерія була заблокована на 10%, а центральна — на 70%! Якби жінку одразу ж не доставили на операцію, це призвело б до неминучого летального результату.

У більшості жінок симптоми інфаркту слабо виражені або ж не виражені зовсім!

Інфаркт – провідна причина жіночої смертності. Більш того, майже дві третини жінок, які несподівано помирає від інфаркту, не мають ніяких передвіщала симптомів. Всім відомо, що інфаркт проявляється болем у грудях або руці, але у більшості жінок симптоми захворювання не так яскраво виражені або ж не виражені зовсім. Тому так важливо знати і менш виражені ознаки цього небезпечного захворювання.

Звертайте увагу на всі дивні симптоми в області від підборіддя до пупка!

Лікарі попереджають, що важливо звертати увагу на всі дивні симптоми в тілі від підборіддя до пупка. Це може бути навіть біль у спині або щелепи, зубний біль! Зверніть увагу, що інфаркт проявляється не тільки біль, але і як відчуття дискомфорту у грудній клітці! Ще одним поширеним симптомом є розлад або проблеми зі шлунком. Часто проблеми з серцем супроводжуються нудотою, запамороченням та блювотою. Крім того, підвищена стомлюваність, задишка – один з основних, але маловиражених симптомів серцевого нападу.

Зателефонувавши в швидку, не соромтеся сказати лікарям, що ви підозрюєте у себе серцевий напад, особливо, якщо вам здається, що ваші скарги можуть не сприйняти всерйоз. Попросіть лікаря зробити електрокардіограму.

На жаль, серцевий напад може трапитися навіть у здорових людей. Вам не обов’язково бути курцем, харчуватися в Макдональдсі і мати зайву вагу, тому прислухайтеся до сигналів свого тіла і будьте здорові!

Джерело