Інструкція із застосування мазі Клотримазол, відгуки і аналоги

Лікарський засіб з групи протигрибкових препаратів мазь Клотримазол знаходить застосування для зовнішньої терапевтичної обробки уражених поверхонь шкіри при цілому ряді грибкових захворювань.

Зміст:

 • 1 Ознайомча інструкція мазі Клотримазол
 • 2 Відгуки пацієнтів про препарат
 • 3 Які існують аналоги?
 • 4. Що потрібно знати про грибкових захворюваннях?

Ознайомча інструкція мазі Клотримазол

Інструкція із застосування мазі Клотримазол, відгуки і аналоги

Мазь Клотримазол є протигрибковим засобом

Мазь Клотримазол – один з представників антимікотиків, протигрибкових лікарських засобів, активним діючим компонентом якого є похідна форма імідазолу, клотримазол.

В якості допоміжних компонентів 1% мазі до складу препарату включені вологоутримуючий і пом’якшувальний пропіленгліколь, полиэтиленоксиды 400 і 1500 як гідрофільна основа, метилпарабен, або нипагин як консервант і антисептик.

Препарат Клотримазол у вигляді мазі відрізняється широким діапазоном дії як протигрибкову, так і антимікробну, розповсюджується:

 • на патогенні та умовно-патогенні цвілеві гриби, дерматофіти, дріжджоподібні, в тому числі на збудника різнобарвного лишаю, представників роду кандида, аспергиллус, торулопсис, криптококків, класпориум, на актиноміцети
 • на коринбактерию, збудника псевдомикоза эритразмы
 • на трихомонади, збудника трихомоніазу
 • на бактерії, грампозитивні стафілококові та стрептококові, грамнегативні бактериоиды, гарднерелла

Особливістю Клотримазолу є надання фунгистатического ефекту, внаслідок якого затримується, а потім зупиняється ріст грибків, який відновлюється після припинення дії препарату, а також фунгіцидний ефект, здатний викликати їх загибель. Прояв цих ефектів знаходиться в залежності від концентрації Клотримазолу.

Ефект дії препарату зумовлений здатністю блокувати синтез нуклеїнових кислот, білків, так само як і одного з необхідних компонентів клітинної мембрани грибів, ергостерину, що призводить до їх загибелі.

Показаннями до призначення препарату в лікарській формі мазі є:

 • Випадки грибкових захворювань шкірних покривів, мікозів, у тому числі з вторинною інфекцією з ураженням нігтів, стоп, дерматофитий, трихофитий, эпидермофитий, микроспорий, паронихий, міжпальцевий ерозії
 • Захворювання різнокольоровим лишаєм, эритразмой, поверхневими кандидозами, кандидозным стоматитом, кандидозным вульвітов, вульвовагинитом, баланитом
 • Наявність трихомоніазу

Протипоказано призначати препарат:

 • при виявленні підвищеної чутливості до активної або будь-якої з допоміжних компонентів препарату
 • під час вагітності, особливо протягом першого триместру

Інструкція із застосування мазі Клоримазол вкладена в упаковку ліки і призначена для детального ознайомлення перед початком використання засобу.

Відгуки пацієнтів про препарат

Численні позитивні відгуки про препарат Клотримазол у вигляді мазі містять згадки про його ефективності, швидкому дії, доступною ціною, простоті використання.

Домогтися такого ефекту можна лише при призначенні препарату лікарем, який точно встановив характер грибкового ураження, чутливого до даного ліків, переконався у відсутності протипоказань до застосування та прояву індивідуальної чутливості до нього, визначив індивідуальну тривалість курсу обробки.

Інструкція із застосування мазі Клотримазол, відгуки і аналоги

Лікування потрібно проводити під контролем лікаря

Лікування слід проводити в строгій відповідності з вказівками лікаря, не припиняючи його навіть при зникненні видимих пошкоджень. Крім того, у випадках грибкового ураження стоп лікування триває після того, як зникли симптоми, для запобігання рецидиву.

Саме лікар повинен повідомити пацієнта про можливе прояві побічних дій у вигляді свербежу, печіння, набряків, подразнень, неприємних відчуттів при нанесенні мазі на локальні ділянки, та попередити про необхідність припинення лікування при їх виникненні.

Особливої уваги при призначенні препарату потребують пацієнти, у яких діагностована печінкова недостатність. Для них показано регулярне проходження аналізів контролю функціонального стану органу.

Не слід наносити мазь на ділянки шкіри в разі пошкоджень її цілісності, слідкувати, щоб навіть випадково мазь не потрапила на слизові очі. Закривати оброблені маззю ділянки герметичними пов’язками не рекомендується.

Перед тим, як мазь повинна бути нанесена, слід ретельно промити і висушити ділянку, що підлягає обробці.

Не слід займатися самолікуванням, керуватися вибором саме цього антигрибкового засоби без консультації з лікарем, застосовувати препарат епізодично. Подібне його використання крім шкоди здоров’ю може призвести до виникнення нечутливих форм грибка, істотно ускладнити подальше лікування.

Доступність придбання мазі Клотримазол в аптеці без необхідності пред’явлення рецепта не означає, що можна використовувати його безконтрольно, на власний розсуд.

Які існують аналоги?

Вибір аналога того або іншого лікарського препарату передбачає володіння інформацією:

 • Про активному діючому компоненті і допоміжних інгредієнтів, їх дозуванні
 • Про спектр і механізм дії, як вихідної форми ліки, так і передбачуваної заміни
 • Про ефективність по відношенню до патогенного агента, що викликає захворювання
 • Про перелік показань та протипоказань до призначення, побічні реакції
 • Про призначення застосування, системний або місцевий
 • Про наявність найбільш відповідної лікарської форми

Інструкція із застосування мазі Клотримазол, відгуки і аналоги

При виборі протигрибкових препаратів важливо врахувати безліч нюансів

Щодо протигрибкових препаратів ця інформація тим більше важлива, оскільки залежно від призначеної дози буде залежати, в тому числі і ефект, фунгістатично або фунгіцидний, що істотно для запобігання рецидиву захворювання.

Перш за все, слід взяти до уваги наявність великої кількості торгових назв вихідного препарату Клотримазол, даних різними виробниками ліків, наприклад, Викадерм, Кандібене, Канізон, Кандид, Фунгизид, Фунгицип, Амиклон.

Тобто в першу чергу, розглядаючи питання про аналоги препарату, слід переконатися, що мова йде дійсно про інше ліки, а не про інше найменування того ж кошти.

Аналоги Клотримазолу з активного діючого компонента, яким є похідна форма імідазолу, є:

 • Міконазол
 • Ізоконазол
 • Кетоконазол
 • Оксиконазол
 • Еконазол
 • Бифоназол

Дані препарати — антімікотікі не повністю тотожні Клотримазолу як відносно спектру патогенних грибків, так і за показаннями до призначення, переліком можливих побічних ефектів, наявності тієї чи іншої лікарської форми.

Віддати перевагу якомусь лікарського засобу самостійно не просто складно, а небажано. Тільки лікар володіє повною інформацією про захворювання у даного пацієнта і може порекомендувати найбільш відповідний препарат або його аналог.

Що потрібно знати про грибкових захворюваннях?

Інструкція із застосування мазі Клотримазол, відгуки і аналоги

Перед початком лікування важливо провести діагностику

Для вибору найбільш адекватної схеми лікування і відповідного за всіма параметрами препарату необхідним етапом є діагностика захворювання, що включає визначення збудника.

Лікування, як правило, носить комплексний характер, включає кілька стадій, з урахуванням характеру ураження, його тяжкості, загального стану пацієнта, і складається:

 • У призначенні зовнішньої місцевої обробки уражених ділянок шкірних покривів, нігтів протигрибковими мазями, кремами, гелями, розчинами
 • У проведенні загальної терапії з призначенням прийому всередину протигрибкових лікарських засобів у поєднанні з препаратами, що сприяють підвищенню імунітету, імуномодуляторами, а також вітамінами і мікроелементами
 • У терапії супутніх захворювань, в тому числі тих, які з’явилися в якості ускладнень грибкової інфекції

До теперішнього часу в арсеналі лікарів є велике різноманіття новітніх препаратів – антимікотиків з досить широким діапазоном дії, що дозволяє не тільки лікувати грибкові захворювання, але і використовувати їх в якості профілактичних засобів.

Про лікування грибкових захворювань також дізнайтеся з запропонованого відео.

Мазь Клотримазол є протигрибковим препаратом другого покоління, що з’явилися на ринку в сімдесяті роки минулого століття, що добре зарекомендували себе в якості ефективного лікарського засобу.